PDA

Pogledaj punu verziju : Leopard Gecko Problem



Proka
14.08.08., 20:39
evo ovako mislim da slika govori 1000reci ...
http://img149.imageshack.us/img149/4804/slika1pc2.jpg
gushter normalno jede ,pije ..... sve cool sem toga shto se pojavilo ....
sad ko zna shtaje ... nek zbori kako da ga lecim ....

zarko
15.08.08., 01:59
da li zivi solo?
moguce je da je povredio neki insekt pa da je samo ranica...
mozes da namazes antibijocku mast..i prati...
nista strasno

IV@N
15.08.08., 10:36
http://img153.imageshack.us/img153/6918/lgas7.th.jpg (http://img153.imageshack.us/my.php?image=lgas7.jpg)

meni sada nesto nije jasno.Ako ga je insekt ujeo ovde (plavi krug),sta je onda ovo(zuti krug)?

kimo
15.08.08., 16:10
Nije ga sigurno insekt ujeo...nema šanse tako nešto insekt da uradi, verovatno je pao od nekud, ako ima takvih mogućnosti u terarijumu.

IV@N
15.08.08., 16:15
najbolje je da ga odvedes do veterinara to bi barem ja uradio.

Bogica1985
15.08.08., 16:22
Kod veterinara, to je neka infekcija

http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,780.0.html

Proka
15.08.08., 16:32
moracu .... mogao je da padne ima odakle ... i da zivi solo ... mada ni je ga ujeo insekt jer je ter zatvoren .. i hrana mu je u cinijicu odakle nemoze da izadje ... i ja mislim da je infekcija ... .. tako da sad cekam da dodje drugar pa da ga kolima odbacim do veterinara ...

Proka
15.08.08., 16:40
mislim i na slici se nevidi .. jasno ali najvishe shto mene trenutno plashi jer je to oteklo ...

i da bogice cini mi se da je to isti problem ... to jest samo shto je na mom na vilici ... a tvom gekonu je bilo kod oka ... .
nego shta je bilo kod veterinara ... shta ti je preporucio ?!?

Proka
15.08.08., 20:01
evo ovako ... bio sam do veterinara u petcentru .. i mogu vam reci da je bila jedna starija gospoca koja je bila doista fina i nije se pravila pametna da tako kazem .....
poshto sam joj objasnio situaciju .. ona je rekla da ako je infekcija nema shanse da bi zivotinja jela i da misli da je to otok od pada ... .. sad ona mi je za svaki slucaj predlozila da odem do Veterinarskog Fakluteta da oni pogledaju ....

kimo
15.08.08., 21:12
Ako tamo ne dobiješ neki konkretniji odgovor onda se javi Jožefu, veterinaru iz SU, mislim da ima broj negde pogledaj na pretragu, mislim da sam ja stavio.

Proka
15.08.08., 22:41
nema shanse da bude u skorije vreme jer putujem na more ... za dva dana .... tako da tek kada se vratim shto me iskreno mnogo nervira sad. ... ### jedino kada dodjem ... :evil:

zarko
16.08.08., 02:05
veruj mi ili je pao ili kad je jeo cvrcka (to se desilo jednom leu u nis) nogicom ga povredio...napravio ranicu, ona se malo inficirala upalila al ise brzo resi

idi slobodno na more.,,,ranica

IV@N
16.08.08., 14:04
meni se cini kao oteklina jer da ga je cvrcak ujeo tamo gde je plavo one male crvene tackice se nebi pojavile isto kad vas ujede pcela ima samo na jednom mestu ujed, ali koliko sam ja primetio ima jos crvenih tackica(zuto na slici) :confused2:

Proka
16.08.08., 16:14
loshe si primetio ... ima samo jedna da kazem ranica ... ovo ostalo je sve naborina od koze

zarko
16.08.08., 21:45
abe cvrcak ne ujeda vec zadnjim nogama se rita i ako nastaje povreda najcesce..samo predpostavljam ,mozda covek ne hrani cvrcima...smao zelim da pomognem.

IV@N
16.08.08., 21:54
pa to nam je svima u cilju da pomognemo

Proka
16.08.08., 22:46
alo bre ljudi opustite se ... evo gushteru je pocelo da se smiruje ... tako da sve je cool :)
i moguce je da je od skakavace jer sam skoro davao .. sve u svemu ako se nesmiri dok skroz kada se vrnem sa mora vodim ka u vet faklutet ..

zarko
17.08.08., 00:09
pa dobro izgleda nema inflamacije !!!

npetrovic
24.08.08., 14:24
Evo i ja da se ukljucim mada kazes da je proslo, u takvim situacijama najbolje je promenjeno mesto ocistiti sa malo 3% hidrogena (H2O2) na malo vate a zatim tretirati sa nekom antibiotskom mascu npr gentamicin, neomicin ako je u pitanju bakterijska infekcija, ili pak Mikonazol (daktanol) ako je u pitanju gljivicna infekcija sto moze biti povezano etioloski sa losim higijenskim uslovima u terarijumu- sto ne verujem da je kod tebe slucaj. U svakom slucaju antibiotska mast se nanosi i kod obicne inflamacije jer sprecava pojavu SBI- sekundarnih bakterijskih infekcija.

zarko
24.08.08., 17:41
gljivicna inf. tesko jer ne izgledaju tako....
da bi mazao treba da uradis bris kod vet...
tako da nemoj napamet da stavljas ...

npetrovic
24.08.08., 19:59
ma ko kaze da je gljivicna infekcija ovo kod njega? pazljivo citaj, tebi je izgleda vaznije da prokomentarises nego da pazljivo procitas i vidis sta je ko hteo da kaze, a sto se brisa tice hehe ovde bris nije neophodan u opste ali ok ti onda savetuj ljude a ja cu da uzimam pare

npetrovic
24.08.08., 20:00
ovo je ocigledno mehanicka povreda i nema potrebe za brisom dovoljno je ocistiti i namazati preventivno mast

zarko
24.08.08., 20:28
to si totalno u pravu trebalo bi pazljivije da citam... :)Z . IZVINI
samo sam preleteo preko post..nego tedo da kazem da bi trebalo da se uzme bris pa onda lekovi ..nista vise !!!
i to generalno ali lose i proformulisao.
inace sto se tice mog znanja jako je skromno. tu nema sumnje. zato se uvek i konsultujem sa doktorima veterinarima i drugima koji mogu da pomognu.

npetrovic
24.08.08., 20:50
posteno, ne postoji niko ko sve apsolutno zna ,ja postujem tvoje rezultate u uzgoju egzota tako da ste ti, kimo, nenad, geni i ostali koje mozda necu ne namerno pobrojati stvarno za uzor za ljude na forumu, samo ja sam relativno uzdrzan od komentara i kod stvari kod kojih sam maltene 100% siguran a volim da pomognem, nemas ni ti potrebe da se izvinjavas jer si u pravu ali posto se mast nanosi lokalno ne moze toliko da steti, kao sto mogu drugi oblici lekova cija primena napamet moze dovesti do rezistencije, na sta si ti verovatno i mislio, tako da si u pravu ali nema bas uvek potrebe za brisevima bitno je da antibiotikom pokrijes sto siri spektar mikroorganizama pa tek onda ako nema rezuktata terapije uzorak se salje na analizu da bi se preko antibiograma utvrdilo sta najbolje deluje na odredjenog uzroznika. Ovo verovatno nije u mom interesu ali postoje veterinari i veterinari hehe pa se materjalna strana stavlja na prvo mesto- uzmi mu odma bris vise parica hehehe tako ti je to moj zarko jer i ti kad odes kod lekara nece ti za svaku sitnicu uzimati bris neko tek ako terapija neda rezultate

zarko
24.08.08., 21:53
naravno slazem se.
mada ja ne stedim pare kad odem jer nije sam oto vec i ucim :)

Proka
30.08.08., 14:01
evo vrati se sa mora gushteru se skoro povuklo sve nema vishe nishta .. tako da je sve ok ;)
a shto se tice mazanja i davanja bilo kakvih antibiotica to bio neko strucan morao da da tacne doze ili ti kolicini koju bi morao da mu dajem ... tako da to svakako nebi radio napamet

zarko
30.08.08., 15:28
antibiotsku mas...to smo mislili...to nema doziranja :)
ali odlicno!!
lepo da se cuje da nije bilo komplikacija...retko je tako kod reptila