PDA

Pogledaj punu verziju : Acrantophis dumerili - iskustva, dostupnost



ikriss
15.08.08., 17:14
Među našim odgajivačima nisam primetio dumeril-bou (Acrantophis dumerili); da li je u pitanju malo tržište ili specifični uslovi držanja (?) ne znam,, ali je nema. Da li je iko imao prilike da vidi uživo ovu zmiju i kakva su iskustva ljudi koji su je imali / videli / uzgajali (?) ?

Utoliko mi je sve čudnije zato što se crvenorepe i dugine boe mogu nabaviti, pa čak i mnogo ređe / zahtevnije vrste (kao green python), ali dumeril-boa (pa čak i sand boa) - ne.

Ne znam da li ih ima u okruženju (HR, HU ...?) i ako da, kako tamo stoje stvari (cena, zastupljenost itd.) ...

Pitam jer mi deluju kao idealne boe srednje veličine (manje od constrictora, a šarenije od duginih) i verujem da bi našle svoje mesto među teraristima.

nenad
15.08.08., 20:38
Acrantophis je dosta slican B.constictoru, a redji je dosta. To je madagaskarska vrsta, ako me pamcenje dobro sluzi, i ne verujem da moze ovde da se nabavi. Mozda u HR, ali bi i cena verovatno bila dosta visa.

ikriss
15.08.08., 22:52
Jeste madagaskarska, ali Wiki kaže ovo:

Captivity

Once exported from Madagascar in great numbers, trade in this species has since been heavily restricted. They are, however, quite prolific in captivity, and captive bred animals are relatively inexpensive and easy to find in the exotic pet trade. Though their size makes them more suited to someone experienced with large constrictors, they have a typically docile nature, and readily feed on rats. The main concern is that they are prone to stress, which can sometimes cause them to stop eating or contribute to other health issues.

Jasno mi je da je ovde sve što je "easy to find" = "hard to find", a što je "hard to find" = "impossible to find", ali sam mislio da je bar neko ima, pa OK, jedno leglo u dve godine, toliko bi se i našlo zainteresovanih. Ali da baš nema niko ...

Ako neko ipak nešto sazna, neka bar pusti info (cena, starost itd.)

nenad
15.08.08., 23:09
Hej, pa postoje mnoogo cesce vrste koje ovde niko nema. Nije to dovoljno razvijeno kod nas.

ikriss
15.08.08., 23:46
U pravu si, ali nadamo se boljim danima i da neko donese dumeril-bou.

P.S. Evo sam sam proguglao, i našao recimo ovaj cenovnik:

http://www.snakemuseum.com/price.htm

OK, u pitanju je USA, ali neka ove bude 2x skuplja ... to je oko 150€. Valjda postoji tržište za 5-10 ovih zmija godišnje (jedno leglo) u 7 miliona ljudi?

Da li ih možda ima u HR?

Zero
19.08.08., 13:21
U Hr ima dumerilovih boa....frend ima par odraslih....

Pedja
02.02.09., 12:13
Mozda cu ih nabaviti na prolece , jos nije sigurno jer se jos ne zna 100% da li je zenka gravidna, ali koga zanima neka se javi pa cemo da vidimo....

gava
06.02.09., 09:20
To što piše na Vikipediji da su jeftine i dostupne važi prevashodno za SAD ili Zapadnu Evropu. Jedine boe koje mogu da se nađu u Srbiji su Dugina boa i Boa constrictor imperator. Sem ako neko svoje krije kao zmija noge.
I ubuduće, ako nije problem, bilo bi lepo prevesti tekstove sa engleskog jezika na srpski, hrvatski ili bošnjački. Ne znaju baš svi engleski