PDA

Pogledaj punu verziju : Dajte mi neki predlog



Nemanja
16.08.08., 21:51
Imam terarijum koji cu uskoro da zavrsim, prvobitno je bio namenjen Red Eyed Tree Frog, ali sam zbog novih mogucnosti resio da malo pricekam sa kupovinom istih.
Sad medju gusterima trazim pogodne stanare za terarijum, zar to nije divno :). Molim vas da mi date predlog!!!
Jedini kriterijumi su da ovaj terarijum bude dovoljan za cuvanje jednog, dva ili najbolje tri odrasla primerka i da nabavka zivotinja ne predje 150 evra za par ili trio i 100 evra ukoliko je ter. dovoljan samo za jednu odraslu jedinku. Terarijum je dimenzija 50x30x60visina. Unapred hvala!

zarko
16.08.08., 21:54
leopard gekon...visina ti je jako losa...
e da ja mogu da ti ponudim phelsuma madagascarinensis grandis ak ote zanima...ali moramo se dogovriti preko pm jer jos nisma odlucio da li da prodajem jer je LUD i jak omi se dopao..jedino sto nemam mesta ustalazi pa me nervira sto je na stolu to je taman za njega !! ali pretaman .a ter mozeda bude jako interesantno uredjen...
ako te znaima kzi pa cu onda ja da razmislim ...pa tako ...

:)
izvini ako ti nisamo pomogo ..

Nemanja
16.08.08., 22:02
Zarko ja vec imam leoparda, malo si pomislio da sam potpuno nov na forumu. Visina nije losa, jer je namenjen arborealnim zivotinjama, zaboravio da pomenem da zelim arborealne. Veliki dnevni nije los, ali bih hteo od malena nesto da podizem, sto sam takodje zaboravio da napomenem. Meni je inace vrhunac imati kameleona, ali su svi za koje ja znam da ima kod nas ogromni za ovaj ter.

nenad
16.08.08., 22:28
Haha, pa nije Zarko kriv, ne mozemo da znamo sta svako od vas cuva :D Bilo bi bolje da umesto potpisa stoji spisak zivotinja, kao na mnogim forumima. Nego, ja preporucujem neku manju arborealnu zmiju.

Calyptratus
16.08.08., 22:37
Meni je inace vrhunac imati kameleona, ali su svi za koje ja znam da ima kod nas ogromni za ovaj ter.

Pa to je tacno. Mala mu je i visina a pogotovo sirini od 30cm. Ja glasam ako vec oces arborealnog gustera da uzmes tokaya,po meni najboljie gekona.Jes da je agresivan po prirodi ali jako lep.

Proka
16.08.08., 22:43
Ptychozoon kuhli :) moja preporuka ...

Nemanja
16.08.08., 22:54
@nenad Naravno da predlazes zmiju, ali ne citas pocetak teme ::D. Ne moras da znas sta cuvam, ali mozes da primetis da sam u poslednje vreme bio iole aktivan na forumu da vec ponesto i znam.

Stavio bih ja spisak, da postoji tako nesto-samo jedna zivotinjka. Lako je onima koji izdrzavaju sami sebe da kupe zmiju, a oni koje finansiraju roditelji, nema ponekad sanse. Jedva sam uspeo da ih ubedim da kupim T. i to zato sto sam rekao da raste do 5cm ::D. Tokai i Ptychozoon su dobar predlog, ajde jos, jos, nemojte da stajete. Predlozite neku neuobicajenu vrstu kod nas, za koju mozda postoji mogucnost da se nabavi. U izboru su vec Crested, Fan Foot i Vittatus.

Da li postoje neke manje vrste kameleona u teraristici (ne one minijature, neki do 20cm), uposteno-ne kod nas. Cisto me zanima, ne za kupovinu.

mare_lacerta
16.08.08., 22:59
Moj predlog Agamura Persica :D Imas visinu pa mozes da im pravis "spratove" od kamenih ploca jer oni to vole ;) Ima/o je kimo

Pozz

Rizzen
16.08.08., 23:08
Malo je off, ali je l stvarno moguce kod nas naci, tj. nabaviti sve te vrste?

Nemanja
16.08.08., 23:21
@Rizzen Pa verovatno je moguce, zato sto je svaku od ovih zivotinja vec neko imao. Samo mislim da niko nije imao Ptychozoon??

Proka
16.08.08., 23:26
Malo je off, ali je l stvarno moguce kod nas naci, tj. nabaviti sve te vrste?


da moguce je ...

@nenad Naravno da predlazes zmiju, ali ne citas pocetak teme ::D. Ne moras da znas sta cuvam, ali mozes da primetis da sam u poslednje vreme bio iole aktivan na forumu da vec ponesto i znam.

Stavio bih ja spisak, da postoji tako nesto-samo jedna zivotinjka. Lako je onima koji izdrzavaju sami sebe da kupe zmiju, a oni koje finansiraju roditelji, nema ponekad sanse. Jedva sam uspeo da ih ubedim da kupim T. i to zato sto sam rekao da raste do 5cm ::D. Tokai i Ptychozoon su dobar predlog, ajde jos, jos, nemojte da stajete. Predlozite neku neuobicajenu vrstu kod nas, za koju mozda postoji mogucnost da se nabavi. U izboru su vec Crested, Fan Foot i Vittatus.

Da li postoje neke manje vrste kameleona u teraristici (ne one minijature, neki do 20cm), uposteno-ne kod nas. Cisto me zanima, ne za kupovinu.


postoje ali sto staklo je problem za kameleone .

a za kulija imao je zarko .. i ja planiram da ih uzmem cim se vratim sa mora .. .

Nemanja
16.08.08., 23:31
Hvala svima.

Nisam razumeo to za staklo? Jel staklo problem, zato sto se zalecu u njega ili je potreban zicani ter.??
Inace je ter. koji trebam da popunim ovde predstavljen: http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,2821.0.html

Proka
16.08.08., 23:37
mora da bude veoma dobra ventilacija ... kazu da se kameleoni paranojishu svog odraza ... tako da stvara dodatni stres kod zivotinje

shto se tera tice moze da ide za kulije mada moze i tokai .. ja sam ti moj izbor rekao .. a ti vidi ;)
mada tokaji su dosta sigurniji jer imaju da se nadju kod nas CB .. a kuliji su uglavnom WC .. tako da ...

zarko
17.08.08., 00:27
tokaija u tolikom ne mozes dadrzis ...
premalo je !
kull je ok jak osam se lepo zabavljao dok sam ih imao. jedino sto su mahom WC -to se ne kupuje.

Nemanja
17.08.08., 16:36
Nemoguce da kod nas ne moze da se nabavi jos neka zivotinjka. Ovu temu sam otvorio u nadi da ce mi neko predloziti zivotinju koju do sada niko nije imao, ali misli da je izvodljiva nabavka. Da li neko zna nesto o ovim vrstama: Bavayia cyclura-New Caledonian Velvet Gecko, Gehyra mutilata-House Gecko, Gekko grossmani-Marbled Gecko, Strophurus williamsi. Nije tesko naci zanimljive vrste, ali pojma nemam da li mogu da se nadju kod nas.

Calyptratus
17.08.08., 19:13
Predlazem jos Rhacodactylus ciliatus i Rhampholeon-a nekog ako hoces bas kameleona.
Misim da ce neko vreme moci i tokayu tom terarijumu,ne mora on da bude ceo zivot u istom. Ovo sto se stalno vrti,leopardi,fat-tail,tokay,iguane,tarantule,... uglavnom to mozes uvek da nadjes ali ove vrste cisto sumnjam,jedino da odes do Hrvatske ili do Madjarske pa da vidis tamo,kao sto sam ja kupio svog kameleona.

kimo
17.08.08., 21:54
Nema šanse da nađeš te gekone ni u Hrvatskoj ni u Mađarskoj, jer to ne gaji puno ljudi. Tebi su oni zanimljivi sa slika, ali ko zna kakvi su za uvanje, recimo sve vrste Strophurusa su ti skuplje, minimum su 100 eur bebe, mada možda i više, a još dok ti to neko nabavi pa se ugradi, platio bi ga ti i 150 eur minimum. Obično svi gaje svuda neke komercijalne vrste, što se meni uopšte ne sviđa, ali šta ćeš, tako ti je kod nas i u okolini...

Nemanja
17.08.08., 23:01
Predpostavio sam. Pitao sam, cisto da se informisem za ubuduce. Malo sam razmisljao, zapravo mnogo i verovatno cu uzeti Fan Foot gekona, posto sam ja rodjen bolestan, pa mi smeta vlaga, a za njega trebaju suvlji uslovi. Inace mi se od samog pocetka mnogo svideo, ali sam mislio da cu mozda pronaci neku vrstu koja ce mi se vise svideti. Ostale vrste su mi ili veliki rizik zbog zdravlja ili se malo teze nabavljaju CB. Hvala vam mnogo na vasim predlozima, svi su jos u razmatranju, mozda za sledeci put ::D, ali ce za sada verovatno biti ovako.