PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa l.gekonom



Brock_Samson
18.08.08., 21:26
treba mi mala pomoc.
naime, pre oko godinu dana sam kupio 3 leopard gekona iz istog legla, ali razlichite velichine.. i do pre otprilike 2 meseca sve je bilo u redu.. jeli su i presvlachili se redovno.. poshto su bili razlichite velichine tako su i napredovali (najveci je i dalje najveci itd.).
sa ovim najmanjim imam problem.
on vec dosta vremena odbija da jede i ne izlazi iz svog skrovishta od kokosa.. nisam hteo da ga izvlachim da ga ne bih uznemirivao, tako da ne znam da li ima nekih fizichkih promena, ali chini mi se da vecinu vremena ochi drzi otvorene ili polu otvorene.. chak se pre par dana i presvukao ali i dalje odbija da jede.. hranim ih tenebrijama vec neko vreme uz dodatke kalcijuma.. to bi bilo otprilike to.
ako neko ima neku ideju bilo bi super ;)

mare_lacerta
18.08.08., 21:34
Mozda je taj najveci dominantan pa im otima hranu...odvoji malog par dana u drugi ter pa probaj tu da ga nahranis...

Pozz

kimo
18.08.08., 21:54
Ako nisu odvojeni onda imaš ogroman problem...ko zna koliko je taj gekon stresiran itd. Obavezno ih odvoji, to sam ti rekao i kada si bio kod mene pre godinu dana. Čuo sam da ti je i taj najveći što si mislio da je mužjak polegao jaja, što znači da je ustvari ženka...ne znam da li si ih kupio pod drugim polom ili si im pobrkao polove, ali to ne valja, jer može da se desi da se ženka parila pre vremena, tj. pre nego što je skupila dovoljno zaliha hrane, pa može da ugine...nadam se da nije takva situacija.

spiderboy
18.08.08., 21:56
i ja bih najmanjeg odvojio jer ako je veći dominantan manji živi u stalnom stresu što je i najveći problem,pa dolazi do odbijanja hrane itd,probaj tako pa ćeš videti...

zarko
18.08.08., 22:35
nisi nam u stvari nistareko.
sve detalje tezina simptomi sve mora da napises.

inace odvoji je nema sta da cekas. novi ter vata cinija i skroviste...grejanje pa gledaj!!
tenebrija je shit mora da nabavis cvrcke da im ponudis neki "atraktivniji" i ukusniji plen!

Brock_Samson
19.08.08., 04:07
odvojeni su odavnooooo..
sva tri imaju poseban ter.
od "simptoma" ne znam shta bih mogao josh da navedem, s' obzirom da ga ne vidjam chesto.. jeo je do skoro.. izadje on i sada nocu, ali retko.. vodu pije.. ali kad mu ponudim tenebriju i kada mu je gurnem u kokos, on okrece glavu..
bio sma na moru 10 dana, brat ih je hranio i pazio, ali je i dalje odbijao hranu.. jedino shto sam zatekao novo od pre nego shta sam otishao na more je shto po teru ima njegove stare koze tako da se skoro presvukao..

zarko ako mozesh konkretno da mi kazesh shta te josh tachno zanima do simptoma i slichnog, pa da mozete preciznije da date neku analizui ti i ostali.

zarko
19.08.08., 04:36
duzina
tezina
da li se vide rebra kica...
oci ..zatvorene otvorene
ivadi pa ga dobro pregledaj
stomak, naduven /normalan
sve sto vidis...
normalno je za njih da ne jedu i po 2 nedelje tako da moze da budei ok !
slika
pogledaj ovo neka ti pomogne http://www.gekkogecko.co.yu/Kako%20izabrati%20zdravg%20ljubimca.html

Bifrost
19.08.08., 04:57
Zar jedna slika ne bi resila sve?

kimo
19.08.08., 09:24
Ma nema potrebe za tezinom i duzinom, nego moras da sam da vidis da li gubi tezinu u tom periodu ili stagnira, ako ne gubi naglo onda nema panke. Slika bi rekla svasta, ali je skroz moguce da ne zeli da jede sada, mada je to cudno,jer je leto pa bi trebali sada da jedu mnogo, tj. najvise u toku cele godine. Ponudi mu neku drugu hranu, recimo cvrcke, lateralise ili neke skakavce nalovi na nekoj cistoj livadi. Sve dok pije vode i krece se nocu, tj. nije statican po ceo dan i noc, mislim da nemas problema...bilo bi super da ga izvadis i uslikas, nece to napraviti puno stresa da bi nesto krenulo naopako. Takve kontrole bi trebale biti redovne kod svih reptila.