PDA

Pogledaj punu verziju : Lasiodora parahybana u bekstvu



Valentina
19.08.08., 11:25
Ljudi pomazite ocajna sam... Moja keva me pre pola sata probudila jer je shvatila da mi je tarantula ladno smugnula iz terarijuma, napravila otvor i pobegla... I to se deslio u kuhinji gde ima naravno mnoogo polica, stvari... Ta maler bude jos veci i prozor od terase je bio otvoren, ali ne verujem da je stigla da izadje(BAR SE NADAM)... Mozete li mi reci makar gde bi njoj odgovaralo tako da sedi... I naraavno sta da radim....
Ocajnaa sam :S

Alekre
19.08.08., 11:30
Ja sam imao potpuni isti slucaj sa mojom Grejmi.
Uvek beze na neko tamno i prohladno mesto. Moja je pobegla iza frizidera. Terasa mi je bila takodje otvorena, pa eto, nije htela van. Potrazi na nekim tamnim i hladnim mestima blizu terararijuma. E da, pogledaj frizider.

Valentina
19.08.08., 11:36
Ma gledala sam ga, ali ne vidim jedino i kuhinju iza da gledam, i frizider da pomerim skroz... A i garant tamo ima i paucine pa se udomila :S sad cu vidim...
Keva se uplasila. stra je i o pomisli na to... Sve pretrazih nema je nigde :S
oko 5 cm je velika

Alekre
19.08.08., 11:44
Znam, moju su poludeli takodje.
Uzmi baterijsku lampu, osvetli te coskove i gledaj polako da je pomeranjem stvari ne bi nagnjecila. Smem da se kladim da je iza frizidera :camouflage:

Valentina
19.08.08., 11:57
znas sta me samo strah, bila je noc, i bilo je hladno napolju... da nije smugla i na terasi :(

Alekre
19.08.08., 12:03
Ne verujem, meni je terasa bila otvorena i nije izasla. Naci ces je samo budi strpljiva i trazi DETALJNO.

Geni
19.08.08., 12:07
Baš zato što je bilo hladno i nije izašla. Idu uvek na mesto gde je toplo. Iza kuhinjskih elemenata je negde. Jedino što ćeš morati sve da izvučeš da bi pregledala. Ili je ostavi tu pa čekaj da izmili jednog dana ;).

Valentina
19.08.08., 12:16
ma ja ako je ostavim da posedi neki dan, keva ima da poludi nacisto... Ima da je sanja :D
Meni je opusteno, znam da mora da izadje kad ogladni, jer joj je sad period da jede sve sto stigne... Inace posle presvlacenja nekoliko dana oko 7-8 nista ne jede, a posle jede ko nenormalna....
Moram da krenem ponovo...
Frizider ne mogu da izvadim ne znam gde se iskljucuje... :S
a bogami kako cu kuhinjske elemente da pregledam, ne zelim ni da zamisljam...

Alekre
19.08.08., 12:23
Moraces, sta da ti kazem. Kada je meni pobegla nisam stao sa trazenjem dok je nisam pronasao.

Valentina
19.08.08., 12:24
pa ni ja ne stajem... Gledala sam sveeeeee zivo... PRASINA pun djavo :S paucina, i tako to... sigurno se oseca ko u svom domu... pazi kad sam ocajna... dal mozda je iza sporeta takodje... Ali trebala je pozamasan put da predje...

Geni
19.08.08., 12:27
Ne vole oni baš tuđu paučinu.

Valentina
19.08.08., 12:32
a ima i orman sa nekom odecom, tu blizu nje, jel vole tako da se negde zavlace?

Geni
19.08.08., 12:33
Gde god je tamno, mirno i po mogućnosti vlažno. A da, i da nije previše daleko od mesta odakle su krenule :).

Valentina
19.08.08., 12:39
pa dobro bas po odeci nije vlazno... Fora sto nije volela mnogo da se penje po zidu terarijuma... tako da sumnjam da je dospela chak iza tog istog ormana... ali nemam pojma iskreno...

Alekre
19.08.08., 12:43
Samo ti lepo trazi i bice rezultata. Lepo se zavuci negde, pomeri nesto...

Valentina
19.08.08., 13:09
ALekre nije iza frizidera, ali sam sve i svasta nasla iza frizidera ::D
sad mi preostaje planinarenje iza oramana i svega tako to... Kako li cu da pomerim sve ovo nemam pojma...

Nemanja
19.08.08., 13:24
Zar ne mozes nekako da osvetlis iza, a da ne pomeras toliko. Ako svi toliko govore da ne vole bas svetlo, valjda ce da istrci da trazi novo skloniste.

Geni
19.08.08., 13:28
Neće. Ne vole svetlo ali ga se ne plaše i ne beže od njega.

rassa
19.08.08., 14:58
kako je uspela da pobegne
da li je pocepala mrezicu ili sta ???

Valentina
19.08.08., 15:42
ma rupu mora da napravila pored poklopca... vidim i odakle je pobegla... Jos je nema... stvarno me nasekirala...

Bifrost
19.08.08., 16:01
1. brzo nabavi drugu i stavi u ter i reci kevi da si pronasla....

2. Sve sto su drugi rekli + drugu je bila pobegla isto parahibana, nahranio je i bezveze gledo kako jede i zaspo :lol: imo je i macku u stanu. Prevnuo sve zvao je jos nekog da mu pomogne i nista posle neka krpa je stajala na cevi od radiatora valjda je sklonio da nesto da cisti i tu je bila... Ako imas krevete i prostirke na njima koje vise obrati paznju i tu...

Valentina
19.08.08., 16:37
ma ako je tu valjda cu je naci, ali samo me strah da nije na terasi izasla... jako me strah... tamo je havarija :(

Alekre
19.08.08., 16:41
Znam kakav je osecaj :erm:
Naci ces je, ubedjen sam u to. Pojavi se pre ili kasnije.

Valentina
19.08.08., 16:56
Hvala vam sto pokusavate da mi pomognete :erm:

zarko
19.08.08., 17:51
parahibanu ces naci na patosu ili tu kod nogu. ..nikako na visini...
trazi toplo mesto.
trazi vlazno mesto...
ne koristetudju paucinu.
sigurno se ustekala znaci nece da luta bar nekoliko dana...
baterijska lampa u ruke i temeljno svuda ...ali svuda!!

kazi kevi da oni ne zive vise od 1-2 dana van ...a kad je nadjes kazes da si lagala da se smiri !!

Valentina
19.08.08., 19:12
Zare, celu kucu sam pretrazila, iza ormana sam pokusla da idem, ali nisam stigla dotle... gde se ususkala svaka joj cast... Inace je mrzi sto je ziva pa garant nema da izlazi stvarno nekoliko dana...

Borko
19.08.08., 19:53
samo traži,nemoj da odustaješ...
dešava se to,nisi ni prva ni poslednja sa takvom situacijom.
samo traži,gledaj i ona mjesta gdje si vec gledala.
srećno!

Alekre
19.08.08., 19:59
Mislim da ne postoji covek koji cuva tarantulu a da mu bar jedanput nije pobegla.

dragon
19.08.08., 20:17
Mislim da ne postoji covek koji cuva tarantulu a da mu bar jedanput nije pobegla.


Maravno da postoji :D

Borko
19.08.08., 20:23
ma dešava se.
trebala si da staviš mrežicu (željeznu).hoće one da progrizu ako je tanka plastika :)

Miroslav
19.08.08., 20:27
Još jedan kome nije pobegla, do sada.

Dok tražiš tarantulu pažljivo pomeraj stvari da ju ne bi nečim zdrobila. Mom drugu je pobegla, pa dok ju je tražio po policama, pala je knjiga na nju i ostala samo mrlja na koricama.

Traži ju pažljivo i temeljno, svaki ćošak i naći ćeš ju. Sretno!

Valentina
19.08.08., 20:38
Ma pazim pa nema gde više... Ima dve rupe u ormanima na dnu patosa, i sumnjam da je baš tu zaglavila... jer tu ne mogu da doprem nikako...

Bifrost
19.08.08., 20:39
Meni su bezale ove manje dok regulisem vlagu ali predamnom tako da ih nije bio problem vratiti... :)

Borko
19.08.08., 20:41
meni je p.cambridgei pobjegao pre mjesec dana na ledja :shock: al sve se dobro završilo :)
sinoć mi šmugno murinuščić dok sam ga hranijo al i nega sam uspijo da vratim (brzi su iako su mali)

Valentina
19.08.08., 21:02
jok nema je...
ne znam vise sta da radim... od 10 jutros je trazim...
nemam vise snage...

Borko
19.08.08., 21:08
ne gubi nadu.gledaj svuda.
ugasi svijetlo pa sacekaj malo možda se pojavi.

Valentina
19.08.08., 21:27
Hvala probacu sada i tako... Valjda ce pomoci...

Borko
19.08.08., 21:31
nek bude mrak u sobi i tišina pa naglo upali svijetlo možda je uloviš...

dragon
19.08.08., 21:46
Samo strpljivo i nači češ ju sigurno

Valentina
19.08.08., 22:25
Ma nocas ugasicu svetlo, pa cu proveravati na nekoliko sata da li je ima... valjda ce mi i to pomoci :(

smokra
19.08.08., 23:29
meni je p.cambridgei pobjegao pre mjesec dana na ledja :shock: al sve se dobro završilo :)
sinoć mi šmugno murinuščić dok sam ga hranijo al i nega sam uspijo da vratim (brzi su iako su mali)

:) :)
a meni danas pobijegla h.maculata,dok sam otvaro terarij da ju nahranim,u trenutku mi se vec popela na ruku... :shock: sav sam protrnio :shock: :shock:
nekad se stvarno pitam sta bi bilo da jednog jutra ugledam prazan terarij... ???
samo strpljivo i naci ces ju ;)

silwert
20.08.08., 00:08
ali pazi da je mama ne pronadje onda joj papuca negine ko sto su meni pretili kada je meni pobegla T ::D

Bifrost
20.08.08., 00:23
Eh kake su vam majke, kada bi meni pobegla T. i moja mama je nasla, ona bi je vratila nazad u ter :D

Lady A.
20.08.08., 01:21
Koliko uopste moze da pezivi T ako je pobegla i ostala u kuci?
Meni je takodje zbrisala parahybana i to od 1cm. :( Naravno nisam je nasla, a celu sam kucu prevrnula,al mogla je da ode na 100strana tako da i nisam imala neke sanse. Al zato sam npr. roseu od 3-4cm nasla posle tri dana trazenja,tako da ne odustaj. I sto je najcudnije nije bila na jednom mestu vec je pred ogromnim lusterom i upanjenim svetlom krenula ka centru sobe po parketu dok smo mi sedeli tu,sto i nije bila ocekivana reakcija. :shock:

silwert
20.08.08., 11:29
e to bi voleo da vidim kako ti mama vraca T u ter ali zivu mrdajucu ::D ::D ::D

Nemanja
20.08.08., 12:04
Niko nije rekao da bi vratila zivu T. u ter., mozda bi bio onaj fazon "samo sam je malo mlatnula, za svaki slucaj" ::D ::D ::D.
@bifrost verovatno se tvoja majka vec navikla i videla da su predrasude o njima potpuno neosnovane.
@valentina drzi se i imaj strpljenja, a povremeno i potrazi :). Svi smo uz tebe ::D

Valentina
20.08.08., 14:59
ma nema je jos uvek
ne znam gde vise da je trazim, ona nije toliko mala da ne mogu da je vidim kad izadje, tako da se nadam da ce da izadje za neki dan, posto je lenja...
a u medjuvremenu trazicu je ...
Pa keva ako je nadje vratice je kako zna i ume... jeste da se plasi tarantule, ali zna koliko mi znaci...

Valentina
20.08.08., 15:08
NASLA SAM JEEEEEEEEEEEE... Na pantalonama u ormanu... koje su zabacene ko zna koliko ... KAKo li je dospela nemam pojma...

Geni
20.08.08., 15:15
Eto, rešeno. Uvek se pojave ;). Za sada nam je veoma uspešno pronalaženje odbeglih taratula među članovima foruma. Ovo je 7/7 koiko ja brojim ;).

Nemanja
20.08.08., 15:22
Bravo, bravo :icon_thumright: Sve se zavrsilo kako treba.


Meni je takodje zbrisala parahybana i to od 1cm. :( Naravno nisam je nasla, a celu sam kucu prevrnula,al mogla je da ode na 100strana tako da i nisam imala neke sanse.

Geni, malo si se zabrojao. ::D

Geni
20.08.08., 15:24
Taj podatak nisam imao. Zadnje je ovo: http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,936.0/all.html post 23

Bifrost
20.08.08., 15:27
Bogami i brzo je nadje ti bas nisi odustajala :D.

Valentina
20.08.08., 15:29
samo mi nesto nije jasno, jadnica cim je usla u terarijum pocela je da besni ::D
a zatim ima jedan mali zatvarac sa vodom gde je legla i ne mrda... nakvasila sam zemlju i sad samo sprinta po terarijumu :)Z
da je nahranim grnula prema mojoj ruci... ponasa se malo nenormalno :S

silwert
20.08.08., 16:21
u jednom trenutku je bila gospodar ::D cele sobe a sada je opet ljubimac :lol:

Alekre
20.08.08., 16:51
Cestitam. Samo ti slusaj nas i daleko ces da doguras.

zokis
20.08.08., 23:47
@Geni
Ima jos jedna sto je pobegla. Negde sam je spominjao. U pitanju je komsijina mala Cambridgei koja je zbrisala pre mesec dana i verovatno nikad nece biti pronadjena. :(

Cestitam sto si je pronasla. Nek je ziva i zdrava. ;)

Geni
21.08.08., 00:45
Znači 9/7. Pa i to je dobar prosek. Drago mi je što si je našla ;).

zarko
21.08.08., 01:12
ekstra devojko, sad nema batina od momka !! :)Z

Borko
21.08.08., 19:07
e pa super :D
sad pazi kakav joj poklopac stavljš :)

sretno...

Borko
21.08.08., 19:10
:) :)
a meni danas pobijegla h.maculata,dok sam otvaro terarij da ju nahranim,u trenutku mi se vec popela na ruku... :shock: sav sam protrnio :shock: :shock:
nekad se stvarno pitam sta bi bilo da jednog jutra ugledam prazan terarij... ???


ovaj ::) ako ti se smučila ::) možeš da mnom da je mijenjaš za keš ::) ::D ::D ::D

Lady A.
21.08.08., 20:47
Svaka cast, bitno da si je nasla. Mozda se i moja jednom pojavi ako odluci da ne kvari prosek nadjenih tarantula. ::D

Valentina
21.08.08., 22:19
@zarko
Ih dobar je dechko... :)Z Nebi on tako... :)Z
Bar se nadam :D
Jos uvek ludi, po terarijumu... poludela je nacisto :D

nenad
21.08.08., 23:08
Kad vec brojite odbegle i nadjene, samo da kazem da je i jedna Bluijeva t. pobegla dok je, silom prilika, bila kod mene. Zbrisala je u toku noci, ali sam je ujutru nasao. Ne znam koja je vrsta u pitanju, ne razumem se u tarantule.