PDA

Pogledaj punu verziju : Ziva hrana U BG???



spiderm
20.08.08., 19:08
Gde u Beogradu moze da se kupi ziva hrana cvrci, tenebrije...?
Unapred hvala na odgovoru

Goran84
21.08.08., 02:48
probaj na sajtu www.reptilia.cc naci ces kontakt broj pa pozovi! mozes poslati i pp Zeljku on je iz Nisa ali ti moze poslati sve sto ti treba...
pozzz

zarko
21.08.08., 03:08
ak osi mislio na mene (hvala) ja sma Zarko iz nisa :)
ima i nenad hranu pa pitaj njega i blui. koliko mi se cini ...

nenad
21.08.08., 10:56
Zeljko ( :D ), Nenad trenutno nema hranu za prodaju, obratite se Blujiju.

silwert
21.08.08., 13:10
::D ::Dma obratite se zeljku iz nisa ::D ::D

Bluie
21.08.08., 13:12
Haha, Zeljko... ::D Mozete da se obratite "Blujiju"...zar ovo ne ide u potraznja? Samo nema cvrcaka :(

spiderm
21.08.08., 14:36
E ja sad stvarno nemam pojma kome da se obratim ::D
Trebalo je u da ide u potraznju ali ### greska

Nemanja
21.08.08., 14:46
Vi koji ste pisali u ovoj temi, niste to trebali da radite, jer se admini i modovi bore da nema ovakvih tema. Nece uvek imati isti hranu, pa kada neko novi dodje na forum, dzabe ce neke zvati, jer je to video u ovoj temi. Trebali ste da saljete svoju ponudu privatnom porukom. Poslao sam ti u privatnoj poruci sve sto treba da znas, pa to iskoristi.

refineddemon
16.12.08., 19:08
Sad sam u nedoumici gde da pisem..... ali posto se ovde vec pisalo, onda reko' da ne zapocinjem novu temu...

Molim one koji znaju da mi pomognu da nekako nabavim:
MEALWORM (Tenebrio molitor)
WAXMOTH (Galleria mellonella)
CRICKET (Acheta domestica)

Zanimaju me cene i nacin placanja kao i minimalne kolicine koje se mogu naruciti i naravno, nacin slanja. Ako je moguce nabaviti u Beogradu, onda bih radije dosla da licno preuzmem.

Ne trebaju mi velike kolicine, posto imam samo jednog malog slepog misa, ali mi hrana treba redovno, uglavnom crvi i leptirici.... Pitam se da li je sigurnije da za ubuduce nabavim nekoliko buba pa da sama proizvodim ove brasnene crve.... molim za savet one koji imaju iskustva.

zarko
16.12.08., 19:15
imas fobase kod nenada !

postekspres slanje tenebrija. na pm ako zleis pogledaj na sajtu mom pise u potpisu

Miroslav
17.12.08., 02:19
Tenebrije nije teško uzgajati. Mislim da ti je to pametnije nago da svaki čas kupuješ od nekoga. Mislim da bi ti bilo ko sa ovog foruma dao par crva ili odraslih buba da napraviš svoju koliniju. Jedino što ćeš morati da sačekaš barem nekih dva meseca, kako bi dobila velike crve.
Ne znam u kom si delu grada, ali bi ti i ja mogao dati nekoliko buba, pa da formiraš svoju koloniju.

refineddemon
17.12.08., 17:11
....... Jedino što ćeš morati da sačekaš barem nekih dva meseca, kako bi dobila velike crve.
Ne znam u kom si delu grada, ali bi ti i ja mogao dati nekoliko buba, pa da formiraš svoju koloniju.

Super!!!
Ja sam i mislila da zapatim svoju koloniju crva za ubuduce, ali sad mi je hrana bila hotno potrebna i vec sam se dogovorila da kupim 100-tinak crva da imam cime da prehranim "mezimce" dok moja kolonija ne pocne sa "proizvodnjom"... a verovatno cu morati i da ponovim nabavku....

Hvala ti za ponudjenu pomoc (odrasle bube), to ce mi mnogo znaciti. Ja ne zivim u Beogradu (tacnije, vise sam kao neki nomad), ali cu narednih dana svakodnevno dolaziti u Beograd, pa bih mogla nekako da dodjem i do Bezanijske kose. Posalji mi, molim te, broj telefona kao "privatnu poruku" pa cu te pozvati da se dogovorimo. Pozdrav

zarko
17.12.08., 17:28
poslato !!!da znas !

refineddemon
17.12.08., 22:01
poslato da znas !

Znam ;) , dobila sam vec poruku od drugara da ce moj ljubimac sutra uvece imati gozbu. Bas se radujem, puno ti hvala.


Sad jos ostaje da nabavim te bube pa da zapatim koloniju. :)


Ali i dalje ostaje problem sa cvrccima (ne mogu sismisa hraniti samo brasnenim crvima).... zna li neko gde se mogu nabaviti cvrcci (Acheta domestica) kao i waxmoth (Galleria mellonella)?

zarko
18.12.08., 03:59
galeriu sma gajio i poklanjao ovde na forumu ali nisma siguran da je neko nesto napraivo..lako se razmnozavaju ali u pmaterinu je puno posla !!tkao da sma preksocio

to vazi i za cvrcke imao sam 6godina cvrcke i ne mogu vise ...### .stvanro ne mogu zametni su u djavola !

nema na cemu
pozdrav

refineddemon
19.12.08., 00:43
stigla hrana za moje mezimce i.... malo je trebalo da se ubedjujemo, ali samo malo, vrlo brzo je pojeo svih 5 crvica :D

Zarko hvala mnogo jos jednom.


Takodje neizmerno hvala Miroslavu http://img.photobucket.com/albums/v356/liliac/smile/smile-veliki/maca1.gif za moju prvu koloniju buba i za ono "gnezdasce" sa buducim cvrccima... valjda cu se snaci.

Odoh sad na teme o crvima, kolonijama, cvrccima... da se malo bolje informisem o uzgoju, pa ako mi nesto ne bude jasno, postavicu pitanje u odgovarajucoj temi... valjda je tako u redu.

Umalo da zaboravim.... http://img.photobucket.com/albums/v356/liliac/super-smile/znak1.gif mogu li ove crve da cuvam u frizideru (ili gde je bolje?) kako bi duze bili takvi, tj. da ne pocnu da mi se pretvaraju u bube? Koliko dugo ostaju ovakvi, kao crvi (pre nego sto se ucaure)?

I jos jedno pitanje... http://img.photobucket.com/albums/v356/liliac/super-smile/znak1.gif medju crvicima koje sam dobila od Zarka ima i 2-3 bube. Mogu li da ih spojim sa ovima iz kolonije ili se to ne preporucuje?

zarko
19.12.08., 01:45
ne bih ti preporucio frizider!!!

a bube mozes da stavis sve zajendo koliko god hoces

Miroslav
19.12.08., 01:56
S obzirom da Žarko ume pisati nepovezano, da prevedem. Crve nemoj stavljati u frižider!!! Drži ih na sobnoj temperaturi. I njih i koloniju buba, ne treba im dodatno grejanje. Te 2-3 bube što si dobila sa crvima slobodno prebaci kod ostalih buba. Ako nemaš dovoljno mesta ili kutija, onda možeš drzati zajedno i bube i crve. Barem meni stoje sve generacije (osim lutki) u jednoj kutiji.

zarko
19.12.08., 02:06
hvala!!! sto si objansio

nenad
19.12.08., 03:33
Ja se ne bih složio sa ovim. Tenebrije stavi u frižider ako nećeš da se pretvore u bube. Slično kao sa crvima za pecanje. Kad treba da hraniš životinju, izvadiš ih, pustiš da se malo ugreju i nahraniš ih, pre nego što ih ponudiš ljubimcu. To ne važi za supercrve (Z. morio), jer oni na niskim temp. crkavaju.

zarko
19.12.08., 04:17
da ali je problem sto bi trebalo da ih stavis u gatloud pose toga jedn o2-3 sata..a to niko ne radi..a metabolizam im je brz tak oda sta udje na usta u roku od 2-3 sata izadje mozda i brze..sto znaci da za vreme frizidera se gubi..
slicno ko sto se ne daje 5X odmrznut i zamrznut mis...

@ne pametuj nenade !!!
hahahahaahaha pod utiskom sam gorfovog odgovora u temi o leopardu i terarijum ...pfff

Miroslav
19.12.08., 04:18
Crve adekvatne veličine za ishranu svog ljubimca ćeš dobiti za minimum mesec dana. Dakle očekuj ih tek krajem januara ili početkom februara. Ti sad vidi koliko crvića jede mali/mala, pa rasporedi. Te Žarkove tenebrije su sigurno već velike, što znači da bi se mogle lako ulutkavati. Meni nekako deluje neprirodno da stavljam crve na hladno, pa ih zato ne bi stavljao. Ako misliš da će ti taj broj izdržati taman do pojave crva, onda ih stavi u frižider, a ako misliš da će ti i ostati onda ih nemoj stavljati.
Za jaja cvrčaka sam ti rekao. Drži ih na toplom (nekih 30°C) i redovno vlaži treset da ti se ne osuše. Mali će ti se pojaviti za nekih 7-10 dana, tako da do tada ubaci tu posudicu sa jajima, bez poklopca, u onu veću i poklopi njenim poklopcem. Bilo bi dobro da to uradiš već sada, zato što će ta velika posuda, ukoliko je zatvorena, dosta dugo održavati vlagu. Neće tako brzo isparavati. Mislim da ti mali neće moći pobeći kroz rupice na većoj posudi. Čim se izlegu, ubaci im hranu (da ne bi nastao kanibalizam) i vatu natopljenu vodom. Nemoj im ubacivati posudicu sa vodom, da iz nje piju, zato što će se podaviti (glupi su dosta).

zarko
19.12.08., 04:25
http://www.gekkogecko.rs/Cuvanje%20tenebrije.html
evo ti link da vidis kako se gaje

Miroslav
19.12.08., 04:40
Pogledaj na tom Žarkovom sajtu i o uzgoju cvrčaka. Odatle sam se i ja uglavnom informisao, ali sam primenjivao na svoj način.

refineddemon
19.12.08., 12:54
OK, shvatila sam.

Bube sam sinoc prebacila u vecu kutiju, stavila sam im komad krompira a sad cu da cu da ih spojim sa bubama iz casice sa crvima.

Crve cu ovog puta da stavim na hladno, da mi duze potraju.... u januaru cu i tako trebati da kupim nove. A kad mi se kolonija uveca, drzacu i bube i crve u istoj kutiji, na sobnoj temperaturi.
Lutke treba da odvajam, da ih bube i crvi ne izjedu, a posle transformacije ih vracam. :D

Trebam li ovim crvima da stavim neko brasno, onu mesavinu sto se pominje u drugoj temi, koncentrat za pilice... ili samo tako kako sam ih dobila?
(crvi bi trebalo da mi traju oko 20-ak dana, ako se pre toga ne ucaure)

Miroslave, pomagaj!
Kako ti odrzavas temperaturu od 30 C za cvrcke?
Kod mene temperatura nocu spadne ispod 20C. Prvo sam mislila da kutijicu stavim sa sobom u krevet, ali sam posle ipak shvatila da je to malo bolesno, pa sam je stavila ispod stone lampe.... medjutim, mislim da sam preterala sa zagrevanjem. :( Kutijica je jutros bila topla na i verujem da je bilo vise od 30C. Plasim se da nisam unistila jaja. Sad sam lampu podigla i stavila termometar.... trebalo je to sinoc da uradim :( :(
Ako nisam unistila jajasca, kad bi trebalo da se pojave prvi cvrcci? Treba li da tu zemlju prebacim u vecu kutiju, da je vlazim ili....?

upssss

pisala sam (sa prekidima) pa nisam videla koliko ste vi vec ispisali...

nenad
19.12.08., 13:02
da ali je problem sto bi trebalo da ih stavis u gatloud pose toga jedn o2-3 sata..a to niko ne radi..a metabolizam im je brz tak oda sta udje na usta u roku od 2-3 sata izadje mozda i brze..sto znaci da za vreme frizidera se gubi..
slicno ko sto se ne daje 5X odmrznut i zamrznut mis...

@ne pametuj nenade !!!
hahahahaahaha pod utiskom sam gorfovog odgovora u temi o leopardu i terarijum ...pfff

Ako hoćeš da imaš što više crva, a ne buba, onda ih staviš u frižider. A kad ih izvadiš, onda moraš da ih nahraniš, jer više nisu hranljivi toliko. To sam napisao i u prethodnom postu, nego Žarko to preleti i ne pročita nikad kako treba, nego samo požuri da odgovori :p

refineddemon
19.12.08., 13:07
ubicu se

sinoc sam bila mrtva umorna i nisam stigla sve da citam... a sad je mozda kasno za cvrcke... evo upravo sam ih premestila kako je Miroslav rekao i sad.... videcu za 10-ak dana. :(

A crve .... ok, stavljam ih na hladno (necu u frizider), vadim po nekoliko (danas za sutrasnji obrok), hranim ih, sutradan ih dam mezimcetu i tako redom. One koji se ucaure stavim na stranu pa kad se izlegu bube, spojim ih sa ostalim bubama. Posle Nove godine cu kupiti jos 100-tinak crva i onda ce valjda biti dovoljno.

Miroslav
19.12.08., 15:15
Ja sam cvrčke držao na nekih 10cm iznad sijalice od 60W. Delilo ih je staklo od 4mm. Kutija sa jajima nije bila direktno na staklu, već je stajala na olovkama. Staklo se baš ugreje, pa sam ih za svaki slučaj malo odvojio.
Mislim da nisi sinoć spržila jaja, izdržavaju oni visoke temperature bez problema.

Nemoj ništa presipati. Samo stavi tu kutijicu sa jajima u onu gde su ti bile bube tenebrija i poklopi. Tako će ti duže održavati vlagu i neće ti pobeći kad se izlegu. Videćeš, nije nikakav proble izleći cvrčke.

refineddemon
20.12.08., 01:43
uh, nadam se da je tako.
danas sam i ja napravila neku improvizaciju i termometar pokazuje da je temperatura oko 30C.
inace, prebacila sam kutijicu u kutiju (od buba), skinula poklopcic, ostavila onaj veci poklopac i malo sam ovlazila treset (kao sto si rekao).
valjda ce biti u redu.:)

Miroslav
20.12.08., 03:17
Hoće 100%. Tako poklopljeno će ti dugo održavati vlagu. Sada samo prati, možda nećeš morati par dana da vlažiš. Meni se dešavalo da nisam vlažio po deset dana, ali tada ih se već veći deo izlegao.

Ajde otvori novu temu u 'Ostalim životinjama' i postavi slike svog ljubimca. Mali je ekstra. Zaboravio sam te pitati, da li je on uhvaćen u prirodi ili je iz uzgoja. Znam da si rekla da je imao povređeno krilo, ali sam zaboravio da li ga je povredio dok je bio u prirodi ili mu se to desilo u kući.

refineddemon
21.12.08., 00:43
Ajde otvori novu temu u 'Ostalim životinjama' i postavi slike svog ljubimca. Mali je ekstra. Zaboravio sam te pitati, da li je on uhvaćen u prirodi ili je iz uzgoja. Znam da si rekla da je imao povređeno krilo, ali sam zaboravio da li ga je povredio dok je bio u prirodi ili mu se to desilo u kući.
Tamo vec ima tema o slepom misu pa sam je vec nesto bila dodala, a sad cu postaviti i par slicica ;)