PDA

Pogledaj punu verziju : Grammostola rosea



Bifrost
25.08.08., 23:00
Najzad neki novitet na forumu. I jos jenom imam tu cast da postavim prvu poruku u nekom delu foruma :D.

Grammostola rosea

http://img250.imageshack.us/img250/5479/dsc00566tk2.jpg

Ovo je terestialna vrsta iz uglavnom pustinjskih delova Chilea, Argentine, Bolivie i moja prva tarantula :D. Uglavnom pise da nisu puno odbrambene... a po meni je to ustvari stresiran pauk. Znam po mojoj da i takva bi trebala da je svacija, uvek brzo napada, a ako primeti da je nesto vece onda odustane ali je tu u blizini ako treba da proba ponovo :). Skloniste za ovu vrstu nije potrebno ali ja sam stavio kokosovu ljusku cisto dekoracije radi ali retko je koristi. Super pauk ako zelite da uvek mozete da je gledate. Vrlo je mirna u pogledu kretanja tako da ako ocekujete da ona nesto radi (kopa, plete...) ne ocekujte to puno, dodje njoj neko vreme da hoce malo da uredi okolinu pa pocupa paucinu ili izvrne posudu za vodu i ostavi je na neki drugi deo ter... Ova vrsta ne trazi nikakve posebne zahteve, ba je jednostavna za odrzavanje, sve so joj treba na minimumu je posuda za vodu i ne vlaziti puno terarijum.

Porodica: Theraphosidae

Rod: Grammostola

Vrsta: Grammostola rosea

Hrana: razni insekti (Buba-švabe, tenebrije, phobas, cvrčci...).

Max velicina: 14-15cm

Temperatura: 21-30C (podnose i nizu do 17C sam imo slucaj bez problema + jedino ova vrsta je htela da i jede na toj temperaturi).

Vlaznost vazduha: ~75%

Voda: Naravno uvek treba da ima posudu sa vodom.

Terarijum: aj da kazem neki min po meni je 25x25 cm u bazi, a visina joj ne treba tako da koliko hocete neka ima bar 15cm da moze da se uspravi :) ja je trenutno drzim u 38x25x25 cm.

Podloga: Ja koristim treset neke u nekom optimalnom sloju od 4cm.

Jacina otrova: ni jedan covek nije umro od ujeda tarantule, tarantule nisu otrovne zivotinje kako mnogi ljudi koji se ne razumeju smatraju. Otrov ovog pauka ce izavati samo blagi otok kao ose ili pcele... Ali zato ima "zube" u potpunoj velicini 1+cm do 2mm u najdebljem delu sto je inace opasnije od otrova.

Zivotni vek (zenke): 20+ godina.