PDA

Pogledaj punu verziju : Egipatski gušter bodljikavog repa



malatorta
26.08.08., 15:12
Da li neko zna gde mogu naci egipatskog gustera bodljikavog repa - Uromastryx aegyptia? unapred hvala

zarko
26.08.08., 15:20
svi su WC- i to ako ih nadjes.
nadji neku bolju vrstu jer je zalosno vise koliko ih uzimaju ljudi iz egipta tunisa i sl.
kupi CB to je teraristicka kultura.

a trenutno ne znma da iko prodaje aegiptuse...jer svi uginu :evil:

malatorta
26.08.08., 17:22
Čula sam da je taj biljojed, a ne volim bube i crve i ne bih da ih uzgajam u stanu, a bas nemam ni mesta i za njih.
da li kod nas ima jos nekih biljojeda sem iguane jar ona ne bi mogla da stane u moj stan od 23 kvadrata :)

Geni
26.08.08., 19:04
Potvrđujem da ne može da se nađe CB u Srbiji. Ima samo WC i to veoma skupi. Nisam se raspitivao da li neko može da naruči neki CB primerak...

malatorta
27.08.08., 14:49
hajde mi, please, objasnite sta znaci WC, a sta CB.

IV@N
27.08.08., 15:55
WC-divlja zivotinja uhvacena u prirodi
CB-zivotinja izvedena u teraristickim uslovima mislim od rodjenja je kod coveka


mislim da sam dobro objasnio ako nisam ispravite me :S

ikriss
27.08.08., 15:58
WC-divlja zivotinja uhvacena u prirodi
CB-zivotinja izvedena u teraristickim uslovima mislim od rodjenja je kod coveka


mislim da sam dobro objasnio ako nisam ispravite me :S


sve je u redu, samo da dopunim da su u pitanju akronimi od Wild Capture[d] i Captive Born.

zarko
27.08.08., 16:33
C Bread ..ili Born ? sta god isto znaci :)
ja ga citam ko prvo.
inace WC je neuporedivo sa CB. u smislu da sanse za dozivljavanje prve god zivota (zavisi od vrste do vrste ) je odprilike 5%
drugo stres je ogroman ...
uromastriksi imaju dobru sansu da prezive jer su biljojedi pa ih ovi sto jih "beru" hrane kako treba pa moze dase pronadje dobar i polu ili iole zdrav...
evo procitaj ovo prvi deo
tekst je star dosta tako da su sad rezultati jos ocajniji!
http://www.gekkogecko.co.yu/Chameleo%20calytratus.html

malatorta
27.08.08., 17:46
hvala na odgovorima. nisam ni razmisljala o zivotinji iz divljine, volela bih da ga odgajim od malena... samo mi niste rekli da li postoji jos neki guster sem aegiptusa i iguane koji jede biljke..

kimo
27.08.08., 19:52
Ima tu više od toga ;)

CB može biti Captive born (to znači da je samo rođena životinja u zatočeništvu, a roditelji mogu biti iz divljine), a može biti i Captive bred (tada znači da su i roditelji iz zatočeništva)

LTC je Long Term Captive, a to znači da je već duže vreme u zatočeništvu i da je sve ok sa njom, ali je poreklom iz divljine, znači WC - Wild Cought (Donešena iz divljine)

IV@N
27.08.08., 20:17
lepo ovo objasni kimo svaka cast

Nemanja
27.08.08., 21:18
Svi ste vi objasnili sta je CB i WC, ali niste odgovorili na pitanje, koje sad i ja postavljam. Jel postoji jos neki guster sem iguane i Uromastryx aegyptia da je totalni biljojed, a da moze kod nas da se nabavi??

zarko
28.08.08., 01:46
mrzi me da razmisljam ali za sada ne.
iance pojave se gerosaurusi oni jedu zelno miseve i sl..ne mora insektima...