PDA

Pogledaj punu verziju : Grupni pauci



D@nijel
05.09.08., 16:19
Interesuje me koje vrste mogu da zive zajedno i da li ih neko cuva.Super mi je ideja za drzanje vise pauka na jednom mestu i gledanje kako love.

ToPa 12.02.
05.09.08., 17:34
kod tarantula holothele incei se mogu drzati zajedno, i to planiram i da uradim, verovatno cu drzati 4kom. u jednom terarijumu...
ima jos nekih vrsta koje mogu da se drze zajedno...

mogu se drzati zajedno dosta vrsta samo sto je bitno da svaki pauk ima mesta i dovoljno hrane...

zarko
05.09.08., 17:46
mogu se drzati poeciloterije komunalno...
i to ornata formosa i rufilata su neke sa kojima se najvise eksperimentise.
psalmopoeusi eventualno ali to nije komunalno vec veliki ter u kome mogu da budu vise pauka...

Borko
05.09.08., 19:12
hm... cuo sam da poeciloterije mogu komunalno al nisam znao za psalmopoeuse.
koji je tu postotak da se nece medjusobno pobiti...

ToPa 12.02.
06.09.08., 02:36
sto bi se pobile kad imaju mesta i hrane dovoljno za sve ;)

Borko
06.09.08., 02:51
znaci komotno mogu 2 irminije ili cambridgeia da stavim u ter...
koliko onda ter... treba da bude veci.

Nemanja
06.09.08., 11:01
Zasto se ova tema nalazi u ostalim paucima, kada vi pricate o tarantulama?? :confused2:

Geni
06.09.08., 15:26
Zato što je pitanje bilo za paukove a ne tarantule i D@nijel ju je tu postavio.

D@nijel
06.09.08., 17:11
Xe xe tema se odnosi na sve vrste paukova pa sam je zato tu stavio.Koja je cena holothele incei?

Geni
06.09.08., 17:27
Pa tarantule nisu paukovi, zato je Nemanja postavio to pitanje.

Bifrost
06.09.08., 19:25
Kako bre nisu ::D

Nemanja
06.09.08., 19:46
Nije vazno gde se nalazi tema, samo sto sam mislio da ti pitas za ostale pauke, a ne za tarantule. Nasao sam ovu vrstu pre nekoliko nedelja, ali sam zaboravio da pitam za nju. Liphistius malayanus “Malaysian Black Trapdoor Spider". Oni mogu u komunalne ter. Takodje sam nasao da su zasticeni i mnogo retki. Da li neko zna nesto o njima??



Pa tarantule nisu paukovi

U ovo necu da se mesam ::D ::D ::D.

D@nijel
06.09.08., 20:52
Pitam i za ostale i za T.Drzao bih nekoliko u jednom terarijumu.Ali da nisu neki mali pa da se ne vide.

Borko
06.09.08., 20:59
e pa da :) Trapdoor Spider su mnogo zanimljivi...
moze li se to nabaviti negdje :icon_scratch:

Bifrost
07.09.08., 10:51
Pa bilo ih je u ponudama samo slabo zainteresovanih...

D@nijel
08.09.08., 15:40
Ja bih uzeo minimum cetiri komada neke vrste,u sustini dva para,ali takodje nemam pojma koje su cene,ajde ako neko ima i zna neka mi pusti pp,interesuju me i t i obicni pauci.

D@nijel
15.01.09., 20:41
Ljudi gledao sam pre nekog vremena film koji se valjda zove Eight Legged Freaks mislim da se tako zove,i u jednom delu matori pokazuje klincu terarijum gde stoji neka vrsta pauka koja je komunalna,u njemu je zenka koja je masa veca od muzjaka i opako izgleda.Mislim da su skakaci posto muzjaci skacu na pl,en kad ga love.E sad moguce je da ta vrsta ne postoji i da je kompijuterski ubacena ali ako postoji jel zna neko nesto o tome.Mislim definitivno je pauk odradjen kompjuterski,mene interesuje vrsta ako postoji.

StefanovaPomajka
15.01.09., 21:07
A jeste li razmišljali o mukama pri prebacivanju komune u veći ter kad paukčići malo stasaju? Uzmeš prvog da preseliš, a onih ostalih 30 i nešto nogu krene svaka na svoju stranu... Kooošmaaaaar!

boba
15.01.09., 22:29
znaci komotno mogu 2 irminije ili cambridgeia da stavim u ter...
koliko onda ter... treba da bude veci.

da li je ovo tacna informacija??? Posto uzimamo ortak i ja 4 irminie....

Ig0r
15.01.09., 23:11
Nikako. Bilo je već više pokušaja da se cambridgei drže zajedno u povećem terarijumu(desetak ako se dobro sećam) ali samo je pitanje vremena kad će početi kanibalizam. Inače postoje dve teorije za one koji žele da pokušavaju ovako nešto. Ili obezbediti ogroman terarijum gde će svaka jedinka imati svoju teritoriju(ali po meni to baš i nije neka komuna), ali je za očekivati da kad neko zaluta bude pojeden. Do toga kad tad mora doći. Druga teorija kaže da je bolje početi koloniju sa jedinkama iz istog legla tako što će im se ostaviti malo prostora kako bi bili prinuđeni da kohabitiraju jedni kraj drugih. Uz dovoljno hrane ovo bi trebalo da upali... Naravno i izbor vrste sa kojom ovo vredi pokušavati je bitan....

zarko
16.01.09., 01:52
ja cuvam poeciloterije muzijaka i zenku vec 6 meseci zajendo ...
i na kraju ih uvek zenka pojede :)

D@nijel
16.01.09., 16:01
A sto su svi iskulirali moje pitanje,jeste da je glupo ali me bas interesuje.