PDA

Pogledaj punu verziju : Acanthoscurria Geniculata-molim pomoc!



toncek
09.09.08., 18:44
Ja imam Acanthoscurriu Geniculatu i imam jedno pitanje za one koji se razumiju u tarantule i uzgajaju ih.kakav je najbolji okoliš za tu vrstu pauka u terrariju da mu napravim.ja ga imam vec 3,4 godine i dobro se brinem za njega uvijek pazim na vlagu,hranu...itd.,al mislim da mu terbam nesto promijenit unutar terrarija.ima neko šuplje drvo polegnuto na zemlju al skoro pa nikad ne ulazi u nutra niti se penje na njega.to bude jako rijetko.zanima me zasto tako?ima jos jedno drvo malo vece i cesto se penje po njemu,najcesce je uz posudicu za vodu onako se stisne uz nju.molim vas da mi pomognete i da mi date prave odgovore.
hvala puno.

Ig0r
09.09.08., 19:12
Kao prvo dobrodošao na forum. Kao drugo, možda treba da pročitaš malo po forumu jer je ovo već treća tema o genikulatama na prvoj strani "tarantula"... Tarantule hoće da provode vreme uz posudu za vodu kad im nije obezbeđena dovoljna vlažnost u terarijumu. Ali s obzirom da je imaš već 3 ili 4 godine ne verujem da radiš nešto fatalno loše... Pročitaj malo po forumu pa onda postavljaj pitanja na koja si isguran da već ne postoji odgovor. Usput, verujem da će ovo admini obrisati...

rassa
09.09.08., 20:29
ja mislim da nece da ulazi u to drvo jer nema od cega da bezi jer joj je to kao skroviste a to sto je uz posudicu s vodom trebalo je da je mala vlaznost kao sto rece Grof ali npr moja je isto cesto uz pocudu i ja onda poprskam (napravim baru) i ona ponovo dodje tu , onda sam poceo stalno da vlazim i oped dolazi tu i nista joj nije - tako da mislim da nije vlaznos u pitanju

ali cekaj odgovore iskusnijuh :D

toncek
09.09.08., 20:41
znam da je tema vec bila mnogo puta,ali zanimalo me je konkretno zasto nece da ulazi u to drvo.da i meni ode na mjesto gdje je svježe vlaženo,ali drugi dan je opet kraj posudice za vodu.stavio bi slike ali neznam kako :shy:

ToPa 12.02.
09.09.08., 21:29
http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,27.0.html - uputstvo za postavljanje slika

nece da ulazi zato sto nece ;) mene iskreno ne dotice to da li ce moja tarantula da stoji ovde ili tamo, ona ce biti tamo gde joj odgovara ;)

toncek
09.09.08., 23:02
http://tubeimage.com/files/5058cs4iojvee0o62lfa.jpg (http://tubeimage.com/)

evo jedna slikica od moje geniculate.nadam se da je sve u redu i da sam uspjesno stavio sliku.pocetnik sam na ovom forumu pa mi nemojte zamjerit ako je nesto krivo molim vas.pozz

Geni
09.09.08., 23:40
Spojio sam poruke tako da je sada jasnije o čemu se priča. Tvoja geniculata je lepo sebi napravila podlogu između posude za vodu i drvca. To mu je teritorija i tu mu je najprijatnije. velike geniculate se retko zavlače u rupe naročito ako se osećaju sigurno u svom terarijumu. Nemaš razloga išta da menjaš jer joj je dobro ovako.

Čisto teorijski, možda bi promenila lokaciju kada bi joj sklonio ovu mrežu koju je postavila ali nemoj to da radiš. Samo ćeš da je uznemiravaš.

Proka
10.09.08., 07:16
ma samo je ti ostavi tu gde jeste . i nemoj da brinesh .
jer kao shto su ti rekli ljudi u predhodnim postovima ako njoj tu odgovara onda je dolicno :) .

jedini predlog koji mogu da ti dam da je poprskash drugi deo terarijuma pa da vidish da li ce da ode tamo zbog vlaznosti .

toncek
10.09.08., 18:10
hehe nije stvar u tome,ovo je posteljica ili krevetic koji tarantula napravi prije nego se presvuce a slika je nastala cim se je okrenula i stala na noge,moja geniculata srola tu mrezu kad se presvuce.a mrezu inace slabo radi,isto neznam zasto.dal vase tarantule rade mrezu i u kojim kolicinama?

ToPa 12.02.
10.09.08., 18:18
sto se tice mreze, to sve zavisi od vrste tarantule!

Miroslav
10.09.08., 19:07
Moja A. geniculata ima nekih 7cm i isplela je nekakvu mrežu, pre dva dana. Ne znam zašto. Nije joj vreme presvlačenju. Ne diram joj ništa, neka sama uređuje svoj prostor. Koliko znam genikulate nisu poznate po pletenju mreža, tako da te ne zabrinjava to što tvoja radi :)

rassa
10.09.08., 20:28
moja ko da nema paucine
jednom sam nesto vadio iz posude (nju sam na trenutak stavio u neku drugu posudi) i slucajno okreno naopacke celu posudu i sva zemlja je ispala i to sve je bilo spojeno i u obliku posude i samo sam lepo vratio a nisam ni znao da ima paucine (sreca nisam morao da usisavam mnogo :lol: )

toncek
10.09.08., 21:24
ja sam isto skuzio da ona plete mrezicu jako prozirnu,vidis je na svijetlu bas onako nesto tanko i prozirno,napravi dijagonale po terarijumu.i po staklu to radi.vise po zraku ngo na tllu

Miroslav
11.09.08., 08:51
Ona plete mrežu po površini treseta. Sve niti su povezane i vode do mesta gde najviše boravi. Svaka vibracija se preko tih niti prenosi do nje i tako zna kad je plen u njenoj bluzini i na osnovu njih određuje njegovu tačnu poziciju. Zato je najbolje ne čačkati mnogo po ter. Ona sama sebi najbolje uredi okoliš.
Moja je napravila haos u ter, ali neću ništa da diram. Sama zna kako joj je najbolje ::D ::D ::D

svemirac50
13.09.08., 20:49
Ja imam geniculatu par dana, i isplela je mrezu kod cepica sa vodom. Povrsina mreze je otprilike kao povrsina njenog tjela i kada god ulovi plijen odnese ga na to mjesto i tu ga pojede.

toncek
14.09.08., 18:06
to i moja geniculata radi,uvjek kad uhvati pljen na istom mjestu radi mrezu i jede ga.neznam zasto to.vjerojatno zbog neke sigurnosti od bijega tog uhvačenog pljenja

Miroslav
14.09.08., 23:29
Ne verujem da plete mrežu da joj ne bi pobegao plen :confused2:

Moja je isplela mrežu oko svoje rupe, da bi malo suzila otvor. Naravno ima i ispletenu mrežu na površini podloge, kako bi osetila kad joj je plen u blizini i da bi ga lakše locirala. ::D
U ranijem ter je plela samo tu mrežu po podlozi i naravno onu pred presvlačenje.