PDA

Pogledaj punu verziju : Da li imate ''posla'' sa prostacima?



Alekre
11.09.08., 06:18
Morao sam da napisem prostaci ::)
Provalio sam da svako ko dodje kod mene, bilo neko od komsija, prijetelji roditelja sta vec, hoce da vide ''tarantulu ubicu'' :confused2: Prvo me pitaju sta jede, a potom me gledaju nekako po principu (jao retard 'ladno kupio buba - svabe'') pa se iscudjavaju kako to smem da pipnem. Onda krece prica kao su tarantule ''higly venomous' i da moze da mi naudi (ako moja Grammostola ujede nekoga, sam sebi zubima da otkinem prst). Naravno i spika: ''Fuj, odvratne su''. Tada mi dodje da im zalepim samarcinu, pa ne verujem da neko moze toliko da bude prost. U smislu da tako govori o necijem ljubimcu, a i cinjenica da pricaju necemu sa cim nema blage veze.
Posle onog pada, premestio sam je drugu sobu koju ne koristimo. Kada hoce da vide, kazem da se zakopala :angry:
Gde su oni rasli da mi je znati :shock:

Nemanja
11.09.08., 07:18
U zemlji koja se zove neznanje!!! To se meni redovno desava kada pomenem sta drzim i planiram da drzim u kuci. Ali je bilo i par prijatnih iznenadjenja. Jedno od njih je nova profesorka primene racunara. Kada sam joj rekao, bilo je ono " jao pa ti drzis male gekone i svasta nesto, kako je to super, donesi neku!!!" Stvarno me je odusevila, mislim da je ona jedina u mojoj skoli koja ne zivi u neznanju. A ubedljivo najbolje mi je bilo kada me je jedan lik ubedjivao da su sve zmije otrovne i da je samo laz da mnoge vrste nisu!!!

Geni
11.09.08., 08:43
Pa to je pored neobrazovanosti, koja je jako česta, i bezobrazluk. Ako nekoga ne mrzi da pročita neke od najstarijih tema na ovom forumu (kada se osnivao) videće da je upravo takvo ponašanje jedan od osnovnih razloga zašto je forum i osnovan. Isto i kada se pričalo da se forum pročiri i na akvaristiku. Ako se pogleda bilo koje mesto na internstu gde se okupljaju različiti profili ljudi, videćete situaciju da se neko koga tarantule ili zmije uopšte ne interesuju, pojavi u temi o njima da bi rekao kako mu se ne sviđaju. Potpuni idiotizam! Ali toga će uvek biti.

Ja to uživo lako rešavam, otovreno vređam takve ljude ::D. Najbolje je početi sa "Bolje je ćutati i rizikovati da ljudi pomisle da si glup nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju."

Bifrost
11.09.08., 09:27
"Bolje je ćutati i rizikovati da ljudi pomisle da si glup nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju."


Ovo je moja omiljena poslovica :D. Samo sto bih trebao i ja malo da vise da je praktikujem :).

Uvezi sa temom, ubedljivo mi najvise ide na zivce kad me neko pita "cime je hranis/sta jede" to me uglavnom svi pitaju kad vide paukove. To samo pokazuje njihovo obrazovanje. Kako moze da postoji neko ko ne zna sta pauk jede...., a izgleda da ih ima....

A ono da li su otrovne ili nisu to je po meni normalno da pitaju, lepo objasnis ljudima pa ako nece da prihvate ko ih j**e.

Moram jednu anedgotu da ispricam, to mi je cale pricao. Riba sto im cuva klinke posti, i tu raspravljali sta sme za post a sta ne... I ona kaze da meso ne sme i da se jede samo riba itd.. Cale kaze da mu to nikad nije bilo jasno, zasto riba sme da se jede zar i to nije meso...
Ova odgovara da se riba i ne ubraja u zivotinje... Pa u sta se ubraja? Isad najaci odgovor "pa u vodozemce" :lol:

Miroslav
11.09.08., 09:35
Ja sam moje navikao. Čak sam sestri dao da pročita tekst sa Žarkovog sajta za P. ornatu, pogotovo onaj deo sa slučajem iz Švedske. Nije čak ni prokomentarisala to što će joj za par dana biti jedna takva u kući. Devojka me je prvo čudno gledala kad sam joj pričao koje bube uzgajam i ću uzgajati kao hranu za T, a juče je htela da me iznenadi, tako što bi mi kupila tenebrije. Ćale redovno gleda šta radi T u terarijumu.

Svi se daju lepo prevaspitati, samo treba naći način kako :)Z :)Z :)Z

Bifrost : ne znam da li si čuo za ovo - ranije je crkva (uglavnom katolička) u životinje koje se mogu jesti za vreme posta, ubrajala i vidre i dabrove. Razlog je zato što su i one živele u vodi, kao i ribe. Naravno, posle su kreteni saznali da su to sisari i čemu služi voda tim životinjama. Isus reče : 'Oprosti im Bože, ne znaju šta rade.' :evil:

Geni
11.09.08., 09:47
Ovo za post mi je najbolje ::D, poštuje verski običaj a ne zna ništa o njemu... tipično.

Najčešća pitanja su (nakon što čuju da imam 78 tarantula) je "a da li ih sve držiš zasebno?!?", i nakon što im kažem da se ne mogu držati zajedno.

Nema ništa loše kod ljudi koji pitaju. To je normalno. Problem su ljudi koji ne veruju u ono što pročitaju. Tipičan primer je za zmije gde ljudi veoma često ne veruju da neka vrsta nije otrovna. Veoma često uz glupe komentare "ma nikad se ne zna" ::D.

Verujem da Nenad ima još gore primere ;)

Alekre
11.09.08., 10:20
Najjaca fora kada ulaze u prostoriju kod tarantule, ali ulaze na prste i izbece oci :lol: :lol: :lol:

ToPa 12.02.
11.09.08., 11:37
uh sto ja ne volim takve ljude! prvo sto kazu je fuj, pa onda jel se bojis :confused2: (da se bojim ne bi ih ni drzao)
cesto mi se desavalo da tako dodje neko i postavlja pitanja: cime hranis? jel te ujela? jel otrovna? jel moze da pobegne? :confused2:
meni je drago sto su prvo i moji ukucani tako krenuli, ali evo sada i njih sve to zanima, i vole da dodju da posmatraju zivotinje...
kada mi neko vredja zivotinje (obicno to budu scolopendre (koje su po meni najbolje zivotinje)) ja im odma kazem, ako ces tako da pricas, izlazi iz sobe i gotovo ::D
vecina ljudi samo dodje i vredja ti zivotinje, i ne zele da cuju nista o njima, cak i kada im kazes da nisu otrovne (pa sta i da su otrovne) i bla bla... oni i dalje se drze svog stava! i ne zele nista da prihvate - konzervativci!
drago mi je da su svi moji blizi prijatelji prihvatili sve moje zivotinje i da vole da dodju da ih gledaju!
i njih je pocelo da zanima, i dosta tarantula sam bio podelio takvim prijateljima! brinu se o njima, i ponekad me zovu kad treba nesto da im pomognem (da prebacimo u nov terarijum, da im donesem hrane i sve ostalo) ( i ja obozavam da im pomognem)
i drago mi je da sam okruzen takvim ljudima, bar znam da su mi pravi prijatelji i da ce te saslusati svaki put kad nabavis neku zivotinju, i prihvatiti ih, za razliku od ostalih koji ostaju na tome da su fuj!
eto ::D

zokis
11.09.08., 12:07
Kod mene su za sad najbolje reagovali klinci iz komsiluka: "Uau hocu i ja jednu....aj mi pokloni za rodjendan...ajde da joj damo leminga...komso uhvatio sam skakavca za tarantulu......itd."
A ovo sve gore sto ste nabrojali su i meni matorci govorili. >:( >:( >:(

Geni
11.09.08., 12:15
Hehehe - "matorci govorili" ::D meni govore ljudi oko mene, tek sada vidim da su to matorci :)Z. Blago vama koji ste mlađi ;)

Imao sam poznanika (blagi seljak) koji me je zvao "gde si tarantulo" na sav glas kada me vidi. Pošto sam mu ja odgovarao "gde si keru" (ima čovek psa), jako je brzo prestao sa tim ::D.

nenad
11.09.08., 12:31
Ja se trudim da se druzim iskljucivo sa ljudima koji vole ili bar postuju reptile. Ne moraju da ih cuvaju, samo je bitno da nisu u fazonu - sta ce ti to?!
To resava sve probleme. Drugi me stvarno ne interesuju. ::D

Proka
11.09.08., 12:49
Hehehe - "matorci govorili" ::D meni govore ljudi oko mene, tek sada vidim da su to matorci :)Z. Blago vama koji ste mlađi ;)

Imao sam poznanika (blagi seljak) koji me je zvao "gde si tarantulo" na sav glas kada me vidi. Pošto sam mu ja odgovarao "gde si keru" (ima čovek psa), jako je brzo prestao sa tim ::D.


ja imam slicnu situacuju sa drugarima iz graja : "gde si proko gushteru" ....
ali shta ocekivati kod nas i nashim mentalitetom ...
dodushe ja sa mojom porodicom nisam imao problem shto se tice svega toga .
ali ima cudnih komshija : "hmmmm lempa je " onaj divni sarkazam :)

Nemanja
11.09.08., 16:55
dodushe ja sa mojom porodicom nisam imao problem shto se tice svega toga .
ali ima cudnih komshija : "hmmmm lempa je " onaj divni sarkazam :)


Kod mene je situacija potpuno obrnuta. Komsije svakodnevno svracaju da se dive i uvek pitaju "Sto nisi uzeo jos neku, sto ne uzmes i neku zmiju?? A pauka??" A zato keva i cale bece oci kada im pomenem malu tarantulu.

Koby_88
11.09.08., 17:27
Hehehe - "matorci govorili" meni govore ljudi oko mene, tek sada vidim da su to matorci . Blago vama koji ste mlađi ;)

Imao sam poznanika (blagi seljak) koji me je zvao "gde si tarantulo" na sav glas kada me vidi. Pošto sam mu ja odgovarao "gde si keru" (ima čovek psa), jako je brzo prestao sa tim .


Hahaha Geni, znaci imam i ja nekoliko takvih komsija koji kad me vide kazu "gde si tarantula", a najjaca fora sto oni ni neznaju sta je to....* Hteli su da me proteraju iz sela kada su saznali da su to pauc jer su mislili da ce se ako pobegnui nakotiti po selu ?!* Mislim shta reci posle ovoga... A jos je "bolje" kada mi udje lik i pocne da kuca po staklu terarijuma, u fazonu sto se ne pomera* A tek kada mi kazu ti si lud pa sta ce ti to kakve imas koristi od toga....milina* samo im kazem pa ljudi drze golubove pa pa nemaju nikakve koristi od njih samo jedu ko nenormalni i (cenzurisano) , na kraj krajeva meni od mojih ljubimaca i netreba korist, jer su oni meni pre svega LJUBIMCI, i dovoljno mi je to da mogu da uzivam u njima....

zarko
12.09.08., 20:59
ja vise nemam ta pitanja, da li se Nis emancipovao malo?!
ne znam, da li je do mene ? mislie da cu da se naljutim i uvredim?
ne znam
ali to sto pitaju da li su sve zasebno ufff to ej nenormalno dosadno !
i ako ih cuvas
i kako mozes da spavas

Alekre
12.09.08., 22:40
Ja bih mogao da spavam sa 10 tarantula u sobi, bilo da su u terarijumu ili van :camouflage:

Bifrost
13.09.08., 00:42
To ti je neki fetish? :lol: ::D

Proka
13.09.08., 01:49
hahaha izglda da jeste .. :confused2:

zarko
13.09.08., 03:28
ma jok be :shy:
ja imam fetis na lateralise jer mi redovno prelaze preko face. jer ko sto i svi teraristi, izela me saradza pa nemam krevet nego spavam na strunjaci tako da mogu da se slobodno penju po meni ...

nenad
13.09.08., 12:08
Super, tako ces ih i pripitomiti. :D Ja se nikad ne bih odrekao kreveta zbog teraristike ;)

zarko
13.09.08., 12:44
nisam se ja odreko, ja spavam na duseku vec 8 godina od kad sma doso iz amerike. to je mali nindza koj lezi u meni :)
kupio dusek da napravim krevet ,al pedaal i tako ostalo .samo dusek

Bifrost
13.09.08., 13:05
Cek Zarko, ti i nisi ziveo u Srbiji do pre 8 godina?

Geni
13.09.08., 16:41
Nije, bio je zadnju godinu srednje na razmeni u americi.

silwert
13.09.08., 17:46
e zbog takvih ljudi drzim bobtejla pa me i nepitaju sta imam jos kada ih isprlja

zarko
13.09.08., 19:14
da bilo je odliv mozgova....
ali sam se vratio da zapocnem teraristiku u srbiji !
hahah zebavam se ...

ToPa 12.02.
14.09.08., 23:55
pre neki dan mi neko rekao da sam lud, zato sto drzim tarantule - ovako sam ga pogledao :confused2:

Miroslav
15.09.08., 00:27
Pa dobro je i prošao, moglo mu se desiti nešto od ovoga :icon_bash: :bash: :bluboomteamenforcer:

survivor
18.09.08., 02:41
Jedino pametno je svojim primerom edukovati ljude. Ali ne treba ochekivati chuda... Ja sam u vreme najvece inflacije bio pasionirani kinolog, drzao sam nemachke boxere, 3 matichne zenke i josh mnogo pasa koji su proshli kroz kucu i boxove... Penzioneri su hteli da me linchiuu jer su ostajali bez grkljana koje su koristili valjda za chorbu???, a izdao me je mesar iz komshiluka da sve ostavljaju meni... Mada ne treba ni preterivati... Ruku na srce, arahnofobia je jedna prilichno chesta fobija, tako da ni ne pokushavam da ljude ubedjujem u bilo shta.. Ako ti se svidja- ok, ako ne- pali.. Nema tu puno objashnjavanja, kada imamo najveci index NEPIMENOSTI u Evropi, posle Albanije...

Neca
18.09.08., 04:40
Ja ovakve pojave dozivljavam kao neminovne i neizbezne , pa mi je onda lakse da se nosim sa time .
U teraristici sam relativno nov/pocetnik , ali vec imam gomilu primera za ovu temu .

Morate da shvatite da se ovo ne pojavljuje samo u teraristici , vec i u svim drugim oblastima .
Moja keva recimo , gaji javnu mrznju prema mackama , psima , glodarima i sl. samo zbog njihove osobine da otpustaju dlake . Njena najlegendarnija recenica je "Ma drzi krokodila ako hoces , samo da se ne linja i da ne skupljam dlake po kuci ... " . Nisam je poslusao , ali ajde , pogotove ne za krokodila , mada , ... :)

Poznajem gomilu najrazlicitijih ljudi , i sa vecinom pricam o prirodi i zivotiljama , i tako se svacega naslusam , ali postujem ih , kao i njihova misljenja ako su normalna .
Recimo kada sam upoznao svoju devojku , posle par dana smo pricali na temu zivotinja . Ona je recimo fascinirana pticama , iako je imala samo par vecih papagaja , ali kada sam joj ja rekao da ja volim sve zivotinje , a posebno ribe , i da u svojoj sobi gde i spavam imam 20 - ak akvarijuma , pogledala me ko topa onog lika - :confused2:
Kaze , ti nisi normalan , i tako ja krenem sa filozofiranjem . Na kraju dodjemo do zakljucka da svako ima prava da voli ili ne voli nesto . Ona na primer , ne moze da zamisli da neko drzi zabe , insekte ili pauke , ali joj je potpuno normalno da neko spava sa psom , mackom ili zecom .

Kada sam svojevremeno drzao kornjacu , i to u dvoristu , "matorci" su mi govorili sta ce ti to , a kasnije kada sam imao preko 2000 litara vode po akvarijumima u sobi , rekli su bolje da je ostalo na kornjaci . Sada kada pored akvarijuma imam i tarantule , dubie , i ponekog gustera za tarantulu govore da je bilo bolje kada sam imao samo ribe . Znaci , nema nikakvih pravila .

Moj rodjeni brat , koji zivi u istoj kuci , ima jaku fobiju prema insektima , pa i zglavkarima . Doduse , ne vidja se cesto da pomazi ni macku ili psa , ali ... Znaci , covek ne simpatise bas zivotinje , jos ih se i boji . Jednostavno to za njega nema smisla . Pogotovo sto ne moze ni o sebi da brine a ne jos i o nekoj zivotinji . Mislim da u moju sobu nije usao jedno 2-3 godine , a sad kad drzim sve i svasta , mislim da nece vise nikad ni ulaziti . Razni primeri ... Bilo je slucajeva da me sav izbezumljen budi u 3-4-5 ujutro i kaze "ju brzo dodji , lete neki ogromni komarci , leptiri , zmajevi po sobi , jao jao , ajde molim te !!! " , ja odem , kad ono par moljaca zuji oko lustera . Debil !
Ili , legenda ... Bio caletu rodjendan , i dodje deda i poloni mu neku finu kosulju . I tako sedi nas gomila u dnevnoj sobi , cuga , prica . zezanje ... I , cale u jednom trenutku vidi da visi neki koncic sa rukava , otkine ga i krene da ga guzva i gnjavi po prstima , zezanje i dalje traje ... I posle par minuta ga smori koncic , i neobavezno ga ispuca uu neobaveznom smeru , onako , kao cveger . Koncic , koji je bio crn pada bratu u krilo na neku svetlu majcu . Joj , i dan danas zalim sto nismo to snimili . Kako je magarcina od 25 godina vristala , skakala i trcala po kuci zbog jednog koncica ... hehehehehe .
Vise puta se desavalo da kada udjem u dvoriste zateknem njega kako placuci trci i vristi , pitam ga sta je sad , a on "aaaa vija me leptir , jao hoce da me ujede" !!! ... ) . Njegova soba je prepuna kojekakvih preparata protiv mrava , bubasvaba , ...

Mislim da se ovde ne radi o nekom mentalitetu , vec o pojedincima i njihovim shvatanjem zivota i prirode . Mozete da zamislite , recimo , sta radi prosecna americka porodica kada vidi pauka u kuci :exclamation: ???
Po meni , ne mozes da se plasis ili mrzis neku zivotinju samo ako ne razumes njen nacin zivota . Najgore je to sto se ljudi plase a ni ne znaju da je neka zivotilja potpuno bezopasna . A i ako slucajno nije , jednostavno ako je se bojis , treba da se trudis da je izbegavas .
Ja licno volim sve zivotinje , nijedna mi nije gadna , i ne bojim ih se . Ali , uvek najidjes na neku budalu koja tresne nogom po leptiru i kaze "bolje ja njega nego on mene" . Debili :exclamation:

Kroz moju sobu je proslo gomila ljudi . Nijedno pitanje o zivotinjama me ne smara i rado cu reci ako znam nesto . Pola od te gomile je akvarijum smatrala za bespotrebnu i beskorisnu "stvar" , i pole neke price traze da im dam da i oni malo drze ribe . Tako je pocelo i za tarantule . I ja sam tako poceo . Jednostavno se zainteresujes kada cujes nesto i kada imas prilike i mogucnosti .

Sustina je , da se ne radi ni o kakvom mentalitetu ili grupacijama . Radi se o pojedincima i njihovom potpunom ili prilicnom ne znanju . Uvek postoji velika mogucnost da neko ne voli neku zivotinju , a da je , kada malo vise sazna o njoj , pocne interesovati i na kraju gajiti i to s ljubavlju . Jedan od nacina , i to lepih nacina , je da nekom potpunom ne znalcu i ne poznavaocu koji se boji i li ih "ne voli" , neko od nas kolikih-tolikih poznavalaca objasni da ne mora neka zivotinja da bude bezopasna , i da je u stvari jako zanimljiva . Tako je vecina ljudi i pocala .

Pozdrav ..

Damn
18.09.08., 09:43
a nekome je izgleda stvarno frka, dok te "PROSTAKE" cim udju u sobu probama da imuvalim skorpiu pa kad se slede vise nisu ne uctivi i imaju brda postovanja.....
a sestra ima drugaricu (fino celjade) koja se jadna toliko plasi mija da mi 2 godine nije provirila u sobu a cestro je kod sestre u gostima, a sesrtrina cincila je ne plasi(cincila je veca stetocina i opasnija od mog pitona od 2 metra ;))

Nemanja
18.09.08., 09:54
Ne pominji cincile ::D, to je ziv prikaz necijeg neznanja. Eto, imam i konkretan primer.
Bio sam jednom kod ortaka, koji ima cincilu, da radimo neki domaci. Dok smo radili pojavio se neki njegov drugar i poceo da me zapitkuje jel istina da ja imam gustera. Kada sam mu rekao da imam, rekao mi je da sam lud i da je bolje da nabavim cincilu. Uzeo ju je u ruke i poceo da se "igra" sa njom. U jednom trenutku je poceo da vristi i videli smo krv. Cincila ga je toliko izgrebala i ujela da mu je pustila krv. Posle je otisao sav potisten a ja sam se slatko nasmejao i rekao da mu moj guster to ne bi uradio.

D@nijel
18.09.08., 14:58
Ja sam bio u situaciji da vidim ortaka koji bezi od gumenog pauka po kuci.Pricao je kako se plasi paukova i da ne moze da bude u njihovoj blizini.A kad sam nabavio tarantulu dosao je da je vidi jer mu je bilo neobicno i skapirao je da nema cega da se plasi,i sad svaki put kad dodje on bulji u terarijum po pola sata. :)

svemirac50
25.09.08., 20:03
E ovo vam moram ispricati, pukao sam od smijeha.
Danas me je nazvao rodjak i pitao me je dali mi sve ide kako treba u zadnje vrijeme, da li imam osjecaj da mi sve ide po zlu. :confused2: Rekao sam mu da mi sve ide ekstra osim sto sam pao jedan ispit i da mi je to najvece zlo koje mi se desilo. Rekao mi je da me to pita jer je danas procitao da se tarantule koriste u obredima crne magije i u voodoo magiji i da donose veliku nesrecu. Samo sam mu rekao da je smijesan i da se kokoske mnogo vise koriste u tim stvarima i da ih opet ljudi gaje jedu njihovo meso i jaja.

Miroslav
26.09.08., 03:12
Sad znam zašto se meni nikako neda učiti. Zato ima stara poslovica 'Klin se klinom izbija' :bash: e pa baš zato treba kupiti još koju tarantulu ::D