PDA

Pogledaj punu verziju : Razlika izmedju tarantule i obicnog pauka



Lady A.
17.09.08., 23:14
Dakle zanima me sta to tarantule imaju sto obican pauk nema? Ako pobegne tarantula od 1cm kako je razlikovati od obicnog pauka, a pritom je l.parahybana u pitanju? Hvala. ;)

Bifrost
17.09.08., 23:42
1. Helicere se pomeraju gore-dole
2. Dlakavije su...
3. Spinrete su duze nego kod vecine drugih paukova
4. Imaju dve kandzice na krajevima svih noga za razliku od vecine ostalih paukova
5. Oci poredjane u :.**.: otprilike ovakom rasporedu....
6. Ima jos nesto ne mogu da se setim.

Drugi paukovi mogu imati jednu ili dve od ovih karakteristika, samo tarantule imaju sve ovo...

marko
18.09.08., 00:08
Izostavi prvo pravilo i dodaj ovo:
- Oko usta imaju stotine malih direka (stubića) koje im služe za drobljenje hrane

I naravno drugi pauci imaju jednu ili dve od navedenih karakteristika, tarantule imaju svih 5 !

zarko
18.09.08., 01:03
pf pa razlika je jasna...samo treba da vidis.. ogromna opistoma...raposred nogu radijalan.
helicere vece i odozgo namestene
dovoljno

Bifrost
18.09.08., 09:26
Izostavi prvo pravilo i dodaj ovo:
- Oko usta imaju stotine malih direka (stubića) koje im služe za drobljenje hrane


Hehehe, da dokumentarac australia king spider ili tako nesto bilo mi mrsko da trazim... :D, Ali mislim da je to prvo vazno :) to su zaboravili u dokumentaru :D

Geni
18.09.08., 09:30
Pokretanje helicera je osnovna razlika između tarantula i pauka. To nikako ne sme da se izostavi ;).

marko
18.09.08., 10:32
Naravno naravno, samo sam hteo da kompletiram Mirkovu listu iz Australia's King of Spiders ::D (mada njihova lista nije kompletna)

Sve ovo što smo naveli su suštinske razlike koje nikako neće pomoći Lady.A u potrazi za parachybanom :)Z
Sada se pitam se da li je stvarno pobegla parachybana ili je to bilo čisto hipotetički?

Geni
18.09.08., 10:54
Pa moja je pobegla pre nedelju dana. I veoma lako sam je našao... rušila je stvari sa polica kako je prolazila iza njih ::D. Tarantulama od preko 20cm je veoma teško da pobegnu neopaženo ::D.

Bifrost
18.09.08., 11:25
Hahahaha, ova ti je dobra... Rusila vojne enciklopedije ::D (one ogromne knjige ako neko zna :lol:)

A moze da se prepozna mala tarantula od pauka jenostavno dugacije izgleda od obicnih paukova... Ne znam ni jednog domaceg pauka slicnog parahibani... Ja sam na prvi pogled pomesao moju malu heteroscodru sa lycosom ne znam kako... ali sam brzo odmah skonto... Samo malo pogledati bolje ako je bas mala...

Edit: Napiso sam Nenzma sto je ne pravilno jer ne ide odvojeno, a nije ni napisano dobro ::D

Miroslav
18.09.08., 19:03
Čini mi se da tarantula veličine 1cm ima daleko deblje noge (ne samo zbog dlaka), nego bilo koji naš domać pauk te veličine.
Ma u svakom slučaju ne možeš da pogrešiš.

Lady A.
19.09.08., 12:52
Da, stvarno mi je pobegla parahybana,al ima vec bar mesec dana od kad je pobegla. Bila je jedva 1cm. Al pitanje je bilo vise iz radoznalosti. Neverovatno kako pauk kog sam nasla u sobi lici na nju. Pretpostavila sam odmah da to nije to, al onda shvatim da ne znam sta je neka velika razlika izmedju tarantule i obicnog pauka. Ok sad mi je jasno. Prvo sto mi je palo na pamet je da ima pretanke i neodlakane noge,al sta znam rekoh mozda joj se delilo nesto dok je bila napolju. Mozda je smrsala. ::D
Stvarno nikad nisam videla pauka koji toliko lici na tarantulu, u stvari prvi put sam videla takvog pauka. Obicno nalazim vece, a ovaj je bas sicusan.
U svakom slucaju hvala svima, cisto me zanimalo. ;)

Miroslav
19.09.08., 13:08
Tarantula kad smrša, to se pozna samo na abdomenu. Drugi delovi tela ostaju istih veličina. Ako još uvek držiš negde tog pauka što si našla, uslikaj ga ako ti nije problem, da vidimo kakav je. Sliku stavi ovde ili još bolje, u temu 'Ostali pauci'. :D

Lady A.
19.09.08., 13:42
Slikala sam, al jako su lose slike, posto je bio malecak. Pauka sam pustila. :)

Miroslav
19.09.08., 14:26
Pa dobro nakači sliku takvu kava jeste :icon_cyclops: