PDA

Pogledaj punu verziju : morfovi kod b agama



zarko
19.09.08., 03:35
ako nekog znaima moze da izgugluje (sto bi bifrost reko ) nesto o ovome...ja sma sad prvi put naiso na ovo
"leatherback bearded" ocito im fali prvi sloj koze (prostim recima) i ima veze sa neezivanjem kerotina ...ali da ne tupim citajte...
i drugo "SilkBacks" bearded...oni pa tek nemaju valjda i epidermis i sta vec jos ...da li je moguce da imaju samo poslednji sloj koze...?!
citma sad o tome ...pa cu malo vise biti upoznat.
u glavnom mislim da je bez veze. pogotovu ovaj drugi i noviji morf...

ToPa 12.02.
19.09.08., 12:26
http://www.dachiu.com/projects.html :confused2:
jel mislis na ovo?

kimo
19.09.08., 13:12
Pa izgledaju dosta zanimljivo, ali to je neki viši stepen teraristike, koji kod nas neće biti prisutan skoro. Kod leopard gekona su recimo morfovi dosta rasprostanjeni i ima stvarno lepih varijanti, meni barem, mnogo lepših od ovih naših običnih.

Bluie
19.09.08., 18:02
Sada videh ove silkback-ove...stvarno su tuzni :(
Ne bi trebalo bas do te mere da se ide, ono vise lici na dazdevnjaka...
Nadje li neko saj sa cenama morphova? Nema nigde!

zarko
19.09.08., 18:35
pfff...mislim da su to neke ispicotine od cena!!!
svidja mise vlasnik sta je reko:Vi nemoj te kupovati gustere od mene..niko Vas ne tera.
znaci kupice oni koji mislie da vrede ili da im se dopadaju...
fer

Bluie
19.09.08., 18:40
pa da,ali nigde nema cene na sajtu...cak imas i uputstva za placanje i shipping details i sve...ali nigde cene :confused2:

I sta znaci HET u nazivu morphova?

kimo
19.09.08., 19:08
Heterozigot.

P.s. Ima neke cene u availible sekciji. Za te neke kombinacije.

indijanac
19.09.08., 19:35
el vam lici ovaj na zabu :P
http://i37.tinypic.com/2sb0bde.jpg

nenad
19.09.08., 20:12
Ovo je ODVRATNO! Postoje razlozi zasto agama ima tako hrapavu kozu i slicno. Ovako joj oduzmes prirodno pravo da bude ono sto bi trebalo
da bude. Mnogo bolesno izgleda. Cemu potreba za ovakvih stvarima? Ja bih to zabranio.

Bluie
19.09.08., 20:15
Aha, izgleda k'o da je prezivela neki pozar ili tako nesto...bas lose!

zarko
19.09.08., 20:54
###...interesantno ali nekako cudno...meni najvise smeta to sto se od tog pravi ko da vredi mnogo tipa 2000E (lupam) ,ne to nije ok !
jeste cudno ali nije za morf,nije za diku, nije da se pravi trziste za takve zivotinje!!!
bilo bi ok onda i gusteri sa krivim nogama koi su preziveli MBD da se prodaju skuplje jer imaju krivu kicmu traze ekstra paznju i izgledaju ko klupko konca...
na to mi lici.ali kako ko voli

npetrovic
19.09.08., 21:15
Pa znas kako je to i prve lubenice su najskuplje kao i sve drugo sto se prvo pojavi pa sad ko hoce da se razlikuje i da ima ono sto drugi nemaju neka placa i 5000e ako ima :lol:

kimo
19.09.08., 21:46
Upravo to, tako to ide...ipak je on tu pario 5 i više generacija da dođe do toga...ipak su to veliki projekti koji vrede, ali ovo je previše veštački za normalan ukus.

npetrovic
19.09.08., 22:43
tacno veliki broj zivotinja u nekoliko generacija i parenja u srodstvu da bi doslo do genetickog preklapanja i izrazaja tih recesivnih gena koji nose odgovarajucu osobinu na taj nacin su u okviru svake zivotinjske vrste(domace zivotinje) dobijene rase, ali se covek ne zaustavlja u nameri da se igra Boga, pa ipak nije Bog te sve sto je stvorio plemenito-rase dosta je udaljeno od osnovnog genetickog materjala te je zbog toga jako osetljivije u odnosu na izvorni materijal koji je bio polazna tacka svakog ovakvog projekta a rezultat lepe neobicne ali jako osetljive jedinke pa sto kaze Zarko -ko voli...