PDA

Pogledaj punu verziju : Mlevena Plazma



Rizzen
19.09.08., 18:34
Je l mozda neko nekada pokusao da hrani bube i crve mlevenom Plazmom?

zarko
19.09.08., 18:37
skupo je to da bi se davalo...mada nema greske -dobro je sigurno

Miroslav
20.09.08., 01:22
Ja mojim cvrčcima (oko 20 kom.) i lateralisima (5-6 kom.) dam komadić keksa, pa neka grickaju. S obzirom da imaju i druge stvari za jesti, jedan keks traje po prilici mesec dana, to finansijski ne možeš ni osetiti. Jedino ako ih uzgajaš za prodaju, pa imaš gomilu i hraniš ih isključivo plazmom, onda bi i bilo finansijskih izdataka.

svemirac50
17.02.09., 23:57
Ja sam jednu koloniju tenebrija oformio na mljevenoj plazmi jer sam mislio da je to dobro rijesenje zbog toga sta sve plazma sadrzi. Kolonija je fino napredovala ali je vremenom plazma pocela da smrdi bas jako... tako da nebi to nikom preporucio.

Rizzen
18.02.09., 01:08
Nije do plazme, svaka kolonija tenebrija pocinje da smrdi posle odredjenog vremena, jer sve sto tenebrijama udje na usta izadje na "dupe".

Stufy
18.02.09., 20:00
Moje kolonije tenebrija nikada nisu smrdele, a drzim ih na mekinjama i sitnom kukuruznom brasnu.

svemirac50
18.02.09., 22:31
i moja kolonija na mekinjama i kukuruznom brasnu ne smrdi uopste a ova na plazmi je smrdila uzasno, osjetilo se u cijeloj sobi... sto znaci da je bilo do plazme

Neca
19.02.09., 06:33
A reci , da li se budjala ili plesnila plazma ?
Mozda je do toga ...
Trebalo bi da se daje redovno , ali po malo , da ne stigne da se ubudja . A i kada se ubudja , trebalo bi je izbaciti ili ocistiti ...

Pozdrav ..

Miroslav
19.02.09., 13:11
Najverovatnije je plazma upila vlagu i takva bila duže vreme, pa se usmrdila.

svemirac50
20.02.09., 07:13
Najverovatnije je plazma upila vlagu i takva bila duže vreme, pa se usmrdila.

i ja mislim da je zbog toga, ali se nije ubudjala. Mogla je samo upiti vlagu od voca koje sam stavljao na krpu...

Miroslav
20.02.09., 15:21
Nema veze gde stavljaš voće. Ono isparava, a posle plazma upije. Ako već stavljaš plazmu onda ju pomešaj sa koncentratom, kukuruznim ili pšeničnim grizom ili brašnom, mekinjama ili već nečim drugim.

acak
22.03.09., 00:51
meni se plazma usmrdela sa dubiama, ja ne znam kolko te bube smrde ovako, mozda nije do plazme, ali kad otvorim poklopac od kutije, gde ih drzim, bukvalno mi se zamuti u glavi... znaci neki ostar kiseli miris, ma kupus u kaci mirise lepse, ovo je bas sok, moram vec ukoliko danas podhitno da menjam tu plazmu
e sad plazme nije sama, mesana je sa mekinjama, mozda i one smrde...
nemam pojma, al nesto jeste....:icon_puke_l::icon_puke_l::icon_puke_l:

LARYBG
22.03.09., 00:58
moje dubije se uopste ne osecaju bice da je do plazme. ja mojima dajem mlevenu hranu za pse mesanu sa kukuruznim brasnom i hranom za ribice naravno i voce i povrcei stvarno nemam problema sa neprijatnim mirisima.

Miroslav
22.03.09., 03:53
Naravno da se plazma usmrdela. Upila je vlagu, a kako u njoj ima šećera i drugih hranjivih materija, to se počelo kvariti, a uz to i razne bakterije i plesnu su se uveliko razvile. Sve to zajedno daje smrad.
Dok sam imao dubie davao sam im samo komadić keksa (u čepu - da nije u dodiru sa podlogom) i to sam menjao po prilici svaki drugi dan.

nenad
22.03.09., 13:37
Dubije ne smrde kad imate malu koloniju. Kod mene je isto tako bilo, a i kod ostalih sa kojima sam pričao. Posle, grubo rečeno, godinu dana, kad se kolonija uveća, počnu da smrde. Ja moje redovno čistim, ali opet se osećaju, i to baš dosta, kad otvorim kutiju.

acak
22.03.09., 22:18
ma ja nemam mnogo, jedno 15-ak komada u kutijici precnika 10-ak cm... onda je sigurno plazma, bas bazdi....