PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantule i kvarcni pesak



newpain01
25.09.08., 19:23
Zdravo svima. Vec neko vreme sam clan ovog foruma i do sad sam samo citao stare teme.
Hteo bih da znam dali tarantulama smeta kvarcni pesak? Ubacio sam malo kvarcnog peska na povrshini treseta da bi se tarantule bolje videli, jer su male i iste boje kao treset. Pozdrav

ToPa 12.02.
25.09.08., 20:04
u sustini ne treba koristiti pesak kod tarantula, ali u kombinaciji sa tresetom je oke! mislim da ne bi trebalo da bude problema...

zarko
25.09.08., 20:16
50:50 pesak treset za cyano...to je kod mene..mozda malo vise treseta od 50%

newpain01
25.09.08., 21:21
hvala svima. mislio sam da nema problema jer u pesku ima beli prah, nije bas sitni kvarc, ali kad sam ga sipao ispao je taj prah iz njega,a zaboravio sam da operem kvarc

tori
02.10.08., 23:40
Jesi li preko treseta posuo kvarc ili si ga mixovao sa tresetom?

newpain01
03.10.08., 00:43
preko treseta sam samo posuo kvarc, nisam ga mixovao, ima samo jedan sloj kvarc

newpain01
03.10.08., 19:19
ma ja ne volim kvarc, samo sam stavio jer su moji pauci mladi i iste boje kao treset, pa se nevide

tori
03.10.08., 22:40
Znam na sta mislis jer je i moj pauk dosta mali.

Pitao sam za kasnije, jer po mom pisljenju u umerenoj kolicini moze dosta da ulepsa terarijum.

No zasto ne volis kvarc ???

newpain01
04.10.08., 06:01
neznam, onako, ne svigja mi se mnogo, mislim da lepse bi bilo samo treset

toncek
06.10.08., 22:58
kvarcni pesak-dali je to ovaj pesak sta se vidi u cosku slike.slika bas i nije naj bolja al ajd.ovo je jedna slika iz Njem.kad sam bio tamo,sam slikao,mislim da bi ovo treb.bit geniculata.

http://www.tubeimage.com/files/jo9si9pv8n71xbkgrzrd.jpg (http://www.tubeimage.com/)

newpain01
07.10.08., 14:03
ovo je kvarcni pesak:
http://www.arsa123.somee.com/images/Razl.%20granulacije.jpg
http://www.aqua-art.org/forum/attachments/aacon04.jpg

toncek
08.10.08., 09:58
meni se ovo nekako cini pre sitno(ovaj bijeli)za pauku u ter.nesviđa me se baš taj pesak....ipak mi je ljepše onako da je treset i zemlja

newpain01
08.10.08., 16:52
i meni se nesvigja, ali kao sto sam rekao, male su tarantule, pa se nevide u treset, iste su boje-jos nisu dobili boje

KLOKI95
22.02.09., 13:34
Ma nemam pojma....Swe u swemu videcu sta cu da uradim i sta cu u terar da stavim.
E sta mislite dali smem da kao podlogu stavim pesak onaj sto ne pravi blato,sitan,boje bele kafe.Dali bi to skodilo tarantuli i koliko bi bilo dobro da to uradim?..

marko
22.02.09., 14:16
Marko ako sad budem na,onoj adresi koju si mi dao,pitao zasto nevalja pesak kod tarantule dobio bi opomenu. Kloki onu adresu u potražnji sam ti dao iz prostog razloga, potražnja se koristi ako ti nešto treba, ako želiš nešto da kupiš i slično. Priči o pesku tamo nije mesto, zato sam ti dao link.



Ajde ako ti znas da mi kazes zasto nevalja pesak ?
Pa gde u ovih 14 poruka iznad piše da ne valja pesak? Ja bih probao to kod C.cyaneopubescens-a ali samo u kombinaciji sa tresetom. Trenutno nemam neki normalan pesak (tačnije nemam nikakav pesak) pa ne mogu to da probam a baš sam skoro prebacio cyaneo u novi terarijum. Da sam imao peska stavio bih u razmeri 50-50.

Ig0r
22.02.09., 14:35
Ma nemam pojma....Swe u swemu videcu sta cu da uradim i sta cu u terar da stavim.
E sta mislite dali smem da kao podlogu stavim pesak onaj sto ne pravi blato,sitan,boje bele kafe.Dali bi to skodilo tarantuli i koliko bi bilo dobro da to uradim?..


Pesak možeš slobodno staviti kod svih pustinjskih vrsta. Čitao sam negde da nije poželjno jer tarantulama mogu da se zapuše pluća od peska, ali ovo nije tačno. Ako mogu u prirodi da žive na pesku onda mogu sasvim sigurno i u zatočeništvu. Eh sad bitno je i da znaš da ni jedna taratnula ne nastanjuje one suve pustinje gde nema ništa sem peska, pa bih se složio sa Markom da pesak treba mešati sa nekom drugom podlogom. U kom odnosu to ne bih znao. Kad budem nameštao za Cc odlučiće estetski momentat...

Geni
22.02.09., 17:12
Ima 2 ralzoga protiv čistog peska. Osnovne osobine koje supstrat za tarantulu treba da ima je da zadržava vlagu i da u njega mogu da se ukopaju. Pesak ne obezbeđuje ništa od toga.

KLOKI95
22.02.09., 18:14
owo nije obican pesak da pravi blato i swe to owo je kao glina kao da stavljas so samo nije slano i zadrzava vlagu !!!!

StefanUndy
22.02.09., 19:41
ne znam da li mogu t. da se kopaju u pesak ali da obezbedjuje vlagu sam siguran 100% i to veoma dobro zadrzava vlagu...

radzaa
22.02.09., 19:42
50% znaci 100gr peska i 100gr treseta ili casu peska i casu treseta? razlika je velika. znam da nije pitanje od zivotne vaznosti ali cisto da pitam kad budem ja sebi ''brljao''

spiderboy
22.02.09., 22:45
ne znam da li mogu t. da se kopaju u pesak ali da obezbedjuje vlagu sam siguran 100% i to veoma dobro zadrzava vlagu...

u pesku ne može ništa da se ukopava jer se urušava,i tu nisi u pravu da pesak zadržava vlagu ostavi ga dan dva ima da praši ko sahara što kod držanja tarantula i nije neka prednost

Ig0r
22.02.09., 22:53
Za cyano ne može da smeta 100%. Posuda za vodu i kvit. Još da dodam da se ni jedna pustinjska vrsta ne ukopava pa je priča o tome suvišna.

marko
22.02.09., 22:56
50% znaci 100gr peska i 100gr treseta ili casu peska i casu treseta? razlika je velika. znam da nije pitanje od zivotne vaznosti ali cisto da pitam kad budem ja sebi ''brljao''Ne moraš se cimati sa procentima niti gramažom. Probaj nešto, eksperimentiši, stavi recimo količinski 50-50. Samo gledaj da to staviš pustinjskoj vrsti.

KLOKI95
22.02.09., 23:40
Dali bi pesak odgovarao geniculati?

Miroslav
23.02.09., 00:10
Rečeno je da pesak može samo 'pustinjskim' vrstama, a genikulata to sigurno nije. Isto tako ti je rečeno da 'pustinjske' T ne kopaju, a genikulata kopa i to uveliko kad je mala.
Dakle NE stavljaj pesak genikulati i malo pažljivije čitaj šta ti pišu.

zarko
23.02.09., 00:23
pesak kokosov t i zemlja 2:4:4 . tako radim ja

Miroslav
23.02.09., 00:31
Po meni je sve to nepotrebno. Jednostavno se samo stavi treset i ne misliš. Sa njim je najlakše održavati vlagu/suvoću vazduha.

zarko
23.02.09., 00:39
da li ima onda razloga da pricamo???

Miroslav
23.02.09., 00:42
I to što kažeš.
Trebalo je odmah reći - pustinjsim se stavlja u razmeri 1:1 sa tresetom, ali uopšte nije potrebno. I tema zaključena.

Ig0r
23.02.09., 01:00
Po meni je sve to nepotrebno. Jednostavno se samo stavi treset i ne misliš. Sa njim je najlakše održavati vlagu/suvoću vazduha.

Potrebno sigurno nije, ali isto tako nije potrebno kopačima obazbediti 40 cm treseta. Preživeće sigurno, ali ako neko želi da što vernije imitira prirodno stanište neke vrste i ukoliko se želi videti prirodni instinkt određene vrste onda je više nego poželjno.

Ne verujem da postoji neka formula koliki treba da je odnos. Potpuno je svejedno. Gađati se i ovde procentima nije potrebno.