PDA

Pogledaj punu verziju : sareni kameleon



Damn
28.09.08., 22:31
ljudi koi kameleon je najkonkretniji po pitanju menjnja boje

a koi bi bio preporucljiv za drzanj

zarko
28.09.08., 23:37
samo calyptratusa mozes da nabavis...uzimaju ci u obzi i kes
a pateri su najdrasticniji!!!
mada i F .lateralis minor i lateralis su super...

agama
28.09.08., 23:58
Bok ja sam novi član zovem se Luka i meni je najbolji i najljepši kameleon panther chameleon ali on je malo osjetnjiviji.
Pozdrav.

kimo
29.09.08., 00:23
Joj, kakve su to priče :) Svaki kameleon se može držati bez problema, sem nekih koji zahtevaju velike razlike u temperaturi dana i noći, a neki zahtevaju niže temperature tokom cele godine. Uzimajući u obzir sve to neke osnovne vrste za držanje su ti C.chamaeleo, C.calyptratus, C.rudis, F.pardalis ili možda F.lateralis, ali sve to je ovde nepoznato sem C.calyptratusa i nekih WC primeraka C.chamaeleo-a, tako da nećeš ništa posebno naći ovde. Inače se nijedan kameleon ne voli i nepreporučuje držati po rukama, većina mižjaka je i agresivna i stresira se dosta, tako da će i to da bude van tvojih očekivanja i zahteva. Najbolje onda zadrži agame ili uzmi neke mirne gekone :) ...

Što se boje tiče, obično su mužjaci samo šareni, a ženke su uglavnom jednobojne i "ružnije".

Damn
30.09.08., 19:57
ljudi pomagajte obistinilo se i upravo je napala malog na moje oci :shock: ali ga nije povredila.

definitivno ne volim da drzim par a da ne obitavaju u zajednici.
ima li neko ideju kod koga da jednog zamenim za kaliptratusa npr.

zarko
30.09.08., 20:40
to ti niko nece dati...op mom misljenju

Damn
30.09.08., 20:45
doplatio bih
koliko treba ovako mi je tuzno da ih drzim
a s obzirom na to kajkav par smukova sam dao za njih zao mi je tek tako da plkonim.........ali :confused2: