PDA

Pogledaj punu verziju : Molim odgovor



Geni
30.09.08., 14:08
Ajde jedno pitanje za sve. Ako se pređe na novi forum na koji ne mogu da se prebace šifre korisnika već će svaki korisnik morati da resetuje svoju šifru, da li mislite da će to biti preveliko cimanje?

Polsalo bi se obaveštenje svakome na mail sa direktnim linkom za resetovanje a i bilo bi obaveštenje na forumu. U principu je prosto, samo stigne mail sa novom šifrom.

Hvala

ToPa 12.02.
30.09.08., 14:12
pa u principu nije to nikakvo cimanje ako je samo to sto kazes - bar meni!

marko
30.09.08., 14:12
Nikakav problem, nije cimanje uopšte.

nenad
30.09.08., 14:36
Vidi Genija kako je uljudan ::D uopste ne lici na sebe. Naravno da nije problem ::D

Geni
30.09.08., 14:58
Pa trenutno se razmatra SMF-2.0 beta 4 ili vBulletin 3.7.2. Ovaj drugi bi prouzrokovao resetovanje šifri. Meni se više sviđa vBulletin ali su te šifre velika prepreka. To je bio jedan od razloga zašto nije uzet kada se prelazilo sa phpBB-a pored nepostojanja Srpskog.

Srpski i dalje ne postoji ali ću ga prevesti ::D.

Ajde još korisnika, trebaju mi mišljenja.

marko
30.09.08., 15:06
vBulletin? Oho, kao AB forum jel?

Ma nemoj ni da pitaš za mišljenja, samo stavi obaveštenje :)Z

Geni
30.09.08., 15:19
Da, baš kao AB. I kao većina najvećih foruma. vBulletin je najozbiljniji forum softver (diskutabilno). Ima jako puno naprednih funkcija, naročito za moderaciju.

Ma ovi 'domaći' mi nisu problem. Lak ću se ja dogovoriti sa vama sa kojima sam stalno u kontaktu. Više bi voleo da čujem mišljenja ostalih.

Geni
30.09.08., 15:25
Evo odmah da dam primer gde može da zapne. Alekre nema validnu mail adresu. Stalno nam se vraćaju mailovi koji su poslati na adresu koja mu je upisana. E sad, niti će njemu stići obaveštenje da treba da promeni šifru niti će to moći da uradi jer bi nova šifra stizala na tu adresu.

Naravno alekre je aktivan na forumu pa bi nam se javio i mi bi ručno sve sredili ali ima gomila takvih koji nisu toliko aktivni. To me brine.

Ig0r
30.09.08., 16:22
Samo napred, nije nikakvo cimanje. Sve samo da forum bude što bolji!

zarko
30.09.08., 16:45
kako god , nije frka ...st se mene tice

Bifrost
30.09.08., 17:07
Ja vas ne volim izgled vBulletin-a bar sto sam dosad video neke forume... Verovatno moze da se nadje neka lepa tema i za njega... ja bas mislim da je SMF najbolji ali kao sto Goran rece to je diskutabilno... Sad mi clanovi koji imamo validne mail adrese, i nismo toliko vazni da dajemo misljenja trebalo bi da se jave drugi clanovi... Sto se mene tice ja naravno se slazem sa svim :D

SMF ne zauzima nista brz je i radi odlicno i siguran je i pouzdan je :D, ti problemi sa sporim ucitavanjem nisu do njega nego do hosta ili vec neceg drugog... ne znam sta ima u admin panelu ali mozda kada bi se ispraznilo ako ima onaj cash...?

Koby_88
30.09.08., 17:07
Sto se mene tice, nije to nikakvo cimanje ;)

Geni
30.09.08., 17:13
Ja vas ne volim izgled vBulletin-a bar sto sam dosad video neke forume... Verovatno moze da se nadje neka lepa tema i za njega... ja bas mislim da je SMF najbolji ali kao sto Goran rece to je diskutabilno... Sad mi clanovi koji imamo validne mail adrese, i nismo toliko vazni da dajemo misljenja trebalo bi da se jave drugi clanovi... Sto se mene tice ja naravno se slazem sa svim :D

SMF ne zauzima nista brz je i radi odlicno i siguran je i pouzdan je :D, ti problemi sa sporim ucitavanjem nisu do njega nego do hosta ili vec neceg drugog... ne znam sta ima u admin panelu ali mozda kada bi se ispraznilo ako ima onaj cash...?


Nije fazon u brzini. SMF je jako brz ali ni vBulletin nije sporiji. Stvar je samo u funkcijama. I vBulletin bi trebao da je sigurniji i stabilniji. Ovaj problem sa brzinom je najverovatnije do opterećenosti servera na hostu. Host je već uzet novi, samo još da vidimo da li će ići

a: SMF 1.1.6 iliti ovaj :D
b: SMF 2.0 beta 4 - dosta je bolji po funkcijama i ne pravi problema sa temama ali je ipak beta.
c: vBulletin

Hvala ovima koji su se do sada javili (mada sam za većinu i znao). Još bi voleo da čujem i ostale...

mare_lacerta
30.09.08., 17:14
I ja sam za ;) samo nek mi neko posalje pp da proverim da li mi stize na e-mail :D

Geni
30.09.08., 17:20
Pa neće ti stići ako nisi uključio obaveštenja. MA dokle god ti je adresa ispravna sve je OK.

JecaDJ
30.09.08., 17:41
Ma kakvo cimanje,nema problema!SVI UZ TERARISTIKU,pa makar i na kraj sveta,a oni koji nisu dugo aktivni,mozda i nisu za takvu zrtvu! ::D

dule87
30.09.08., 17:55
ma naravno da sam za...nego valjda ce stici to obavjestenje na mail - posto u zadnje vrijeme ne stizu izvjestaji na mail (hotmail) od novim porukama PP...

Geni
30.09.08., 17:59
Pa za hotmail sam već napisao. A i stajaće obaveštenje i link na samom forumu + ću ostaviti jedan podforum gde će gostima biti dozvoljeno da pišu tako da će svako moći tu da kaže da mu nipta ne stiže i da mu ručno aktiviramo profil.

Sve ovo naravno ako se odlučimo za vBulletin jer je Miljance protiv.

Bogica1985
30.09.08., 18:55
Pozovi ga sutra na picu da ga ubedimo :lol:

Bifrost
30.09.08., 22:20
:)Z Naravno da je protiv hehehe SMF RULES :D

Proka
30.09.08., 22:22
i ja sam za .. samo napred.. sve shto pospeshuje ovaj forum treba da se ucini bez ikakvog razmishljanja ..

Nemanja
30.09.08., 22:37
Sve nam na tacnu servirate, tako da ne bi trebali ni da pitate!! Vi bi trebali da gledate kako je vama najlakse i najbolje, a mi da se prilagodjavamo tome. Pa ako je bolji taj vBulletin sto ga ne uzeti, treba teziti ka sto boljem. Oko toga treba da odluci onaj ko moderise, jer je meni sve jedno da li ce pozadina biti bela ili zuta, slova velika ili mala, jer je to jedino sto clan primecuje dok koristi forum. Sto se mene tice, a mislim da bi se vecina slozila samnom, postavite obavestenje na vreme i mozete sve da promenite (naziv u tarantule.org ::D ::D ::D).

Geni
30.09.08., 22:41
Pa ne bih da oteram korisnike... Meni resetovanje passworda nije ništa ali možda nekome predstavlja problem. Pa bolje da pitam. Da nije toga ne bi se ni razmišljao, samo bi prebacili forum.

p.s. a biće i mala promena imena ;). Dodatak više ::D

Proka
30.09.08., 22:48
ohoho ajde sad kada si nam zagolicao mashtu ..
zbori kakva ce do promena imena da bidne .

Geni
30.09.08., 22:49
Neće promena. Samo još jedno ime ;)

Proka
30.09.08., 22:51
khm khm .... koje ? :)

Geni
30.09.08., 23:02
Sve u svoje vreme... Do tada bih molio još mišljenja o resetovanju šifri.

Bifrost
01.10.08., 00:09
NE, kazi nam prvo o cemu se radi sa imenom sajta :D hehehe sad si i mene zainteresovao, a znajuci kolika si lenstina da vidimo kakvo ime je u pitanju ce mo se nacekati ::D :P kazi nam sada :treptrep:

Proka
01.10.08., 00:12
Ma ja sam ostao bez reci kako me je na finjaka iskulirao :shock:
:lol: :lol: godine su u pitanju(iskustvo i to ) ;) .

Geni
01.10.08., 00:20
Ti si se bif upravo prijavio da budeš beta tester pa ćeš tu informaciju dobiti koliko odmah na pm.

A sada da nastavimo sa temom bez ometanja...

zokis
01.10.08., 00:45
Sto se mene tice moze. Kome je jos problem da promeni pass...mislim glupost.
Udri Geni ! ::D

Geni
01.10.08., 00:48
Pa tebi na primer. Ne valja ti adresa i ne stižu ti mailovi ::D

zokis
01.10.08., 00:49
Upravo promenio ::D

Geni
01.10.08., 00:53
Eto vidiš, a ima takvih još dosta. Zato se plašim svega toga.

zokis
01.10.08., 01:20
Predpostavljam da znas ko su. Iscimaj ih na PM. Ako se ne javljaju tj. nisu aktivni nek se ponovo registruju.
Jeste gnjavaza ali ako ih interesuje forum nece im biti tesko da se ponovo registruju. To je moje misljenje.

Geni
01.10.08., 01:24
Ma neće biti potrebe za ponovnom registracijom. Ostaviću deo na kome će svako kome nije stiglo obaveštenje na mail moći da napiše i da mu ja ručno resetujem šifru.

Mislim da sam upravo prelomio i Miljana za vBulletin tako da ovo izgleda kao najrealnija varijanta.

burmajam
01.10.08., 01:39
Jest da sam frizak ali ajde i ja da dam svoj glas. Elem ja radim kao programer i znam da kada korisnicima kazes da mozes da im pustis nesto sto njima vrsi posao ali da ce morati tipa da promene sifru svi su u fazonu "ma daj sta god samo da bude bolje". Mislim da sam sa ovime odgovorio :)

Geni
01.10.08., 09:35
Pa ti si tu u boljoj poziciji, unapred možeš da kontaktiraš korisnike a i njima realno treba tvoja aplikacija, tako da će se potruditi da je aktiviraju.

Ljudi koji su aktivni na forumu i ljudi koji su verzirani za internet komunikaciju mi nisu problem. To je sekund posla i niko od vas se na to neće ni osvrnuti sutradan. Resetovanje šifre tako što se traži novi e-mail je najnormalnija stvar i zahteva ukupno 2 klika i upisivanje nove šifre (2 puta :D).

Problemi koje ja predviđam imaju sledeći scenario: Neko ko rekto dolazi i uopšte nije toliko u internet vodama ali ga interesuje teraristika i član je ovog foruma. Registrovao se pre godinu dana i naravno stavio je neki yahoo ili hotmail nalog kao adresu. Taj nalog je sada ili nekativan ili ga retko proverava ili mu je naša poruka otišla u spam folder (uglavno tamo završi). Možda ju je i video ali nije obratio pažnju jer je mislo da je samo još neko obaveštenje. Par meseci kasnije odluči da se uloguje i postavi neko pitanje jer ima problem sa svojim ljubimcem i dobije obaveštenje da mu je šifra neispravna. Čak i da uspem da promenim to obaveštenje koje forum daje i da tu stavim link ka temi o resetovanju šifri, pitanje je da li će to pročitati. Niko nikada ne čita ta obaveštenja. Što se njega tiče, njemu šifra ne radi i to je to. U najboljem slučaju će otvoriti nov nalog pa ćemo imati duplirane naloge a u najgorem će njegov ljubimac ostati bez pomoći.

Osećam malo grižu savest jer to poboljšanje foruma više znači meni i moderatorima nego korisnicima a otuđujem korisnike kojima je ovaj forum i namenjen. I ja se nadam da će sve proći u najboljem redu ali to tek trebamo da vidimo.

Ukoliko se odlučim da idemo na vBulletin, javićemo vam na vreme naravno.

Svi komentari vezani za ovu temu su i dalje dobrodošli i poželjni.

Nemanja
01.10.08., 09:57
Sad malo da pokazem moj nivo neinformisanosti: da li bi mogli vi da vratite stare sifre korisnicima koji se ne prijave npr. u roku od mesec dana ili vi nemate pristup korisnickim siframa?? Jest da je i to posao, ali to bi bilo neko resenje u najgorem slucaju.

Geni
01.10.08., 10:12
Ne. Mi nemamo pristup šiframa. Čak ni program za konverziju baze ne može da pristupi šiframa, otuda i ceo ovaj problem. Da možemo da im pristupimo, samo bi zadržali stare šifre za sve korisnike i svega ovog ne bi ni bilo.

Bifrost
01.10.08., 12:30
Teoretski je i to izvodivo... Ja sam to radio bas na SMF-ovoj bazi na awardspace-u uradio sam forum za neku igru mada su ljudi bili neozbiljni a dao sam im privilegije admina... Pa ti s vremna na vreme obrisu nalog... Pa sam ona prek okorisnickog panela za mySQL kreiro usera (mene) sa 99999 poruka i tako neke gluposti... A tamo stoje nihova imena i moze da im se edituje password ali to je fizicki posao...

marko
01.10.08., 12:37
Ali editovanje passworda ne pije vodu jer se ne znaju stare šifre.
Jedino da svim korisnicima koji imaju problema sa mail-om da se postavi šifra recimo 1111, ali se bojim zloupotrebe dok se šifra ne promeni.

Bifrost
01.10.08., 12:40
Eda ne zmamo nihow password, mislim ima ali u MD5 formi i moze da se brutne ::D ali to samo ako je password slabije zastite manje slova bez broja... Mada nista nije iskljucivo ::D mogu da postavim slike kako to izgleda ako nekog zanima :D

Ja mislim da je Goranovo resenje ipak najbolje da lepo postavi forum za goset pa ko je imalo aktivan ce se snaci... A ovi drugi ### sve sto se radi da bude dobro zahteva neke zrtve :)Z

Geni
01.10.08., 12:51
Pa upravo je Marko izneo problem. Šifre mogu da se promene ali ne mogu da se pročitaju postojeće. T.j., može i to ali jedan po jedna ali ne postoji skripta koja bi automatski uradila konverziju.

A i nije u redu da ja čitam nečije šifre.

burmajam
01.10.08., 15:19
Jest' da ne radim web programiranje ali sam radio sa MySql-om i mozda mogu tu da pomognem. Znam da je bilo problema u nekompatibilnosti nacina (de)kriptovanja sifri kada se prelazilo sa MySQL 3.51 na 5.*. Ako tu lezi problem, mozda i mogu da pomognem

Geni
01.10.08., 15:27
Ne... Problem je što različiti softveri različito čuvaju šifre u bazi. Različita enkripcija. vBulletin ne može da pročita i da importuje SMF-ove šifre.

Pazi ovako, čak i kada bi to moglo da se uradi ručno, to je preveliki rizik. vBulletin ima importer koji obavlja posao. Ima podršku i garantovano je da će to što kažu da radi stvarno da radi. Ako mi sada krenemo da čeprkamo po bazama i da 'budžimo', tu mogu da nastanu problemi koje kasnije moramo sami da rešavamo. Ne možemo da tražimo pomoć od vBulletina.

Inače, obe baze su MySQL 5, tako da tu nema nekompatibilnosti.

burmajam
01.10.08., 15:55
Ok, mislio sam da softver mozda koristi MySql-ovu Password metodu, jer se njena implementacija promenila. U ovom slucaju nemam pametno resenje jer ne poznajem ta okruzenja. Zao mi je :(

Miroslav
01.10.08., 19:50
I ja sam za promenu. To oko šifri ne bi trebalo biti nikakvo cimanje. Ako vama moderatorima to čini veliku uslugu, a nama korisnicima donosi poboljšanja, ne vidim onda razlog da se ne promeni. Dakle pređi na vBulletin :)Z

Geni
03.10.08., 05:39
Hvala na odgovorima. vBulletin licenca je upravo kupljena, tako da će ipak biti resetovanja šifri.

Sad tek kreće testiranje pa ima vremena...

stefan
03.10.08., 22:08
otprilike >priblizno< koliko ima vremena. ???

Geni
03.10.08., 23:16
Kada će biti prelazak? Nema pojma. Kada se sve istestira i sredi. Ima tu dosta posla. Host je već aktivan, postavljena je probna verzija SMF-a (kopija ovog) sa bazom od pre par dana. Jutros je baza prebačena na vBulletin kao proba i sada sledi podešavanje vBulletina i ispravljanje grešaka prilikom prebacivanja. Nije uspelo prebacivanje avatara (i nije neka šteta, lako je postaviti nove) i attachmenta. Treba videti gde je problem i ispraviti ga.

Postoji problem sa kodnim rasporedima. Pa je prikazivanje naših slova malo problematično. Miljanče je to trebalo da sredi večeras ali je lenčuga negde nestal u akciji ::D.

Jedna od najvećih mana vBulletina je što nije imao Srpski jezik, pa sam ja morao da obećam da ću da ga prevedem. Završio sam oko 10% :S :S. Prvo sam mislio da ću samo da prepravim neki Bosanski koji sam našao za malo stariju verziju ali je on toliko očajan da sam uzeo da ga prevodim od nule. Dovoljno je da kažem da je 'Save' komanda prevedena kao 'Spasi' :shock: :shock:. I to u svakoj varijanti.

Trebalo bi naći i neki template za njega i da se isti malo prepravi. Da bude malo specifičan za ovaj forum.

Kada se svi bagovi ispeglaju, potrebno je namestiti forum a to je na vBulletinu posao i po, jer je mnogo kompleksniji i detaljniji od SMF-a.

Nakon svega toga, kada se najzad sve sredi, ovaj forum će biti zaključan i prelazak će trajati od 24-48 sati.

Biće sve to najavljeno na vreme.

Damn
03.10.08., 23:26
naravno nema cimanja , to je bar lako