PDA

Pogledaj punu verziju : Doslo vreme da poslusam



Damn
30.09.08., 14:24
dakle malom fali vrh nokta, ili od kopanja ili od tabanja, sve u svemu doslo vreme da vas sve poslusam :'(
jednu agamu menjam za kameleona.....(Par koi zivi razdvojeno ,po meni nije par)

spreman da doplatim da i ja i guje budu srecne...

stapredlazet?

silwert
30.09.08., 15:24
glavno je da mu nista necuri na vrhu nokta jer zaustaviti krvarenje na noktu je zeznuto meni tigrica iskrvarila kada joj je strucnjak orezo nokte

Damn
30.09.08., 15:40
pozadi desno samo nokat, ne suri, ne buni se kad vrh dodirnem prstom, ne cvili i ne sisti...


jel moguce da je neka druga vrsta mehanicke povrede? :shock:

npetrovic
30.09.08., 16:03
samo ocisti 3% hidrogenom pa nakon toga povidon jodidom i bice to ok

silwert
30.09.08., 17:07
pa ko je ovde doktor za reptile ti ili ja ::D ::D ::D kolega

silwert
30.09.08., 17:10
eeeeeeeeeeeeeeeeee sada sam skontao kako je doslo do povrede gledajuci sliku iz posta Gestikulacija
jel znas koliko je ostra stranica keramicke plocice koja se polomi a guster se po njoj penje nije ni cudo da je otfikario vrh nokta
neka me neko ubedi u suprotno ::D ::D

Damn
30.09.08., 18:22
svaka je ivica oturpijana i za svaki slucaj premazana tankim slojem silikona

Damn
30.09.08., 20:15
upravo ga je napala tako da je sve jasno


moram da menja :S

Proka
30.09.08., 22:24
### rekli smo ti odma samo svi smo se nadali da do toga nece doci (u skorije vreme )

Damn
30.09.08., 22:27
:( na zalos ja cesto idem glavom kroz zid i ne mogu nesto da naucim dok se ne opecem...

nenad
30.09.08., 22:29
Pa ovog puta su ti se opekle zivotinje, a ne ti. Srecom pa nije nista strashno, to je uobicajeno kod agama, nece joj nista biti. Sad pamet uglavu ;)

zokis
01.10.08., 01:35
Mmm da. A bilo bi jako lepo kad bi mogle zajedno u paru. Ali eto nazalost ne mogu. Sta da ti kazem osim da uzmes neke gustere koji mogu da zive zajedno. Ako bas hoces da imas par?
Npr. collardi su mi prelepi i dosta su aktivni. Fino funkcionisu u paru.

nenad
01.10.08., 02:53
Jesi siguran da collardi funkcionisu u paru? Nisam znao za to. I oni su agame, misilo sam da ne mogu da se drze u paru. Ustvari sta vam uopste znaci
par? muzjak i zenka, ili 2 zenke? Muzjak treba da se drzi sa zenkom samo kad treba da se pare, inace moze stalno da spopada zenku, koja ne moze
stalno da proizvodi jaja, i koja se od toga mnogo trosi.

zarko
01.10.08., 04:25
par mislim na 2 zenke, bar ako je samo drzanje -displej
m i z moraju biti odvojeni...apsolutno..
to je moje misljenje

kimo
01.10.08., 08:30
Kod nekih vrsta guptera nije potrebno odvajanje, mada to nekada zavisi i od samih jedinki. Ja recimo imam 2 Crothapytus bicinctores zajedno već duže vreme, funkcionišu odlično i nema nikada problema ni sa hranjenjem ni sa ostalim stvarima. Spavaju zajedno jedan do drugog ispod istog kamena, sunčaju se jedan na drugome i hrane se istovremeno i to onaj koji ulovi insekta čeka da ubacim novog da ga ulovi, a ne da otima ovome. Kada je mužjak napada za parenje ona se samo naduva i izdigne i on se odmah skloni. Tako da ne bi bilo problema verovatno, samo što ne mogu da tvrdim 100% jer imam samo jedan par. Inače ih ljudi drže zajedno cele godine. Jedini problem koji mogu da zamislim je da ako ne uhraniš ženku dovoljno do sezone parenja, a to je april-maj, onda, ako dobije nagon za parenjem i one drečave boje, mužjak će je spariti a možda ona neće moći da izgura trudnoću. Tako da mora da se pazi kako se hrani i da se vodi računa o tome. Doduše, videćemo kako će biti sa ovim mojima do sledeće godine,jer planiram da ih ostavim zajedno i vidim kako funkcioniše.

Damn
01.10.08., 13:34
par mislim na drustvo pa koako god da im odgovara ::)
ali 2 iste zivotinje u odvojenim ter. mi je los trip.....mozda zato sto nisam odgaivaci i ne zivim od toga

zokis
01.10.08., 15:35
Inace ja sam i mislio na taj kimo-v par. Super ih je videti zajedno. Jednog dana ako budem imao prostora itd. moracu da ih uzmem.

zarko
01.10.08., 21:53
ko zivi od teraristike i ne provodi se najbolje !!!
mislim da su jak oretki slucajevi da bi moglo da se daje lazna nada pocetnicima da mogu da cuvaju zajedo, jer to u stvari onda jeste nabedjivanje u ciju da se prda sto vise gustera na njihovu (gusterovu) stetu...
prodao sam 60 agama i nikom nisam proda o par a da je ziveo u iluziji da mogu da budu zajedno!!!nikom...zato sto to niej korektno

Damn
02.10.08., 00:06
slazem se ali nisu svi dovoljno moralno potkovani tako da se desi da poneko zivi u magli kao ja :lol:

zarko
02.10.08., 03:55
ma bre, pa nista strasno...njemu nista nece faliti i da mu rep odgrize...
moje zenke su se posle 4 godine potukle ...toliko sma ziveo u ubedjenju da mogu da zive zajedno....

Damn
04.10.08., 23:39
LJUDI NAKON SVIH MUKA I DILEMA i nokta manje ,alisa je dotisao kod komsije koji je tarantular ,ali dugo razmislja o agami .
Izvini Silwert

silwert
05.10.08., 00:28
:shock: nemogu da verujem :shock:
::D ma samo da nam je on ziv i zdrav ::D

Damn
05.10.08., 01:57
bar su skorpije u paru i upravo se nesto vijaju...
pozdrav

Damn
23.10.08., 23:05
au majku mu pa svaki put se smorim kad vidim fotke ovakvih sotki sa ovoliko agama, nije mi jasno :shock: ???

http://www.georgiabeardeddragons.com/bearded_dragon_cage_setup_guide.html

Proka
23.10.08., 23:22
"It is shown housing three six month old subadult dragons"
relativno mlade jedinke ;) ... a i moguce da je sklop 2F x 1M

nenad
23.10.08., 23:40
au majku mu pa svaki put se smorim kad vidim fotke ovakvih sotki sa ovoliko agama, nije mi jasno :shock: ???

http://www.georgiabeardeddragons.com/bearded_dragon_cage_setup_guide.html


Pa ti nemoj da ih gledas ::D Ne treba drzati agame u gomili dugo osim ako neces da dobijes nekoliko istraumiranih komada, ili sa manjkom prstiju
i vrha repa.

Proka
24.10.08., 00:42
ili buzdovanom od repa ;) hehehe