PDA

Pogledaj punu verziju : P.irmina parenje



kimo
30.09.08., 23:24
Nakon preseljenja u novi prostor, paukovi su nastavili sa starim aktivnostima :D

Prvi na redu su bili P.irmina...

Uspešno parenje. Jedno ubacivanje, znači jedna palpa je sigurno ispražnjena.

Temperatura: Oko 24-25 stepeni

Vlažnost: Relativno suvo, bez ikakvih prskanja i posude za vodu. Znači oko 50-60% (koliko je u ovim predelima u ovo doba godine)

Ženka: Moja ženka oko 15cm raspon nogu. Presvučena pre nekoliko meseci.

Mužjak: Naravno, Zokijev mužjak. 14cm raspon, ali mnogo sitnije telo. Sveže presvučen pre 3 nedelje. Pravio "Sperm-web"

Parenje: Juče su pušteni prvi put i mužjak je naišao na ženku posle 20 minuta. Ona je bila mirna i spremna za parenje ali je on odjednom odšetao. Izvadili smo ga i sačekali do danas. Danas je pušten i nakon što je naišao na ženkinu jazbinu počeo je da lupka, ona je odgovorila sa drveta i on je produžio put gore gde su se i sparili posle nekoliko minuta predigre i maženja prednjim nogicama. Ženka je u više navrata lupkala i dala do znanja da je spremna i zainteresovana. Kao što sam već napisao, viđeno je jedno parenje i to jedna palpa je odradila posao. Nakon toga su se razišli i razdvojili smo ih. Pustićemo ih ponovo za koji dan.

Ženka:

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/Pirminiafemale.jpg

Mužjak:

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/Pirminiamale.jpg

Parenje:

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/Pirminiamating.jpg

Naknadne informacije i izveštaji će biti dopisivani.

www.nsexotics.net

ToPa 12.02.
01.10.08., 02:31
oooooo pa svaka cast, samo napred, probaj te da ih ostavite zajedno u terarijumu kao i cambridgei, kontam da ce sve biti uredu!

Bifrost
01.10.08., 02:38
Heheheh umorismo se od cestitanja, svaki dan se nesto radi po pitanju parenja :D. Ali ovo je super vrsta i nadam se da ce biti ko sa cambrigiom... :D

kimo
01.10.08., 08:25
Pa da, čisto da vas obavestim i da stavim koju sliku :) Nadamo se da neće biti problema sa kokonom, mada nebi trebalo.

Geni
01.10.08., 08:40
Opa, odlično Momčilo... ;). Tebi je ovo baš lepo krenulo. Taman može koja irminia ::D.

Moram da dođem da vidim novi prostor.

Borko
01.10.08., 17:45
e pa super,samo tako nastavite...
puno sreće sa kokonom (da ne bude kao prošli put)

Miroslav
01.10.08., 17:59
Super, još jedno parenje i to veoma interesantne vrste. Kimo ti bi tu prostoriju gde držiš T i bube, trebao umesto 'bubarnik' da nazoveš 'jebarnik' ::D

kimo
01.10.08., 20:08
Hehe, pa uskoro će tako i biti :) Inače sparili su se i C.cyaneopubenscens juče isto. Videćemo hoće li biti uspešno i sada ću drugačije da držim ženku sa kokonom, ako ga bude.

P.imrinia je jako zanimljiva i naravno, jedna od lepših tarantula. Malo je bezveze što je prati loš glas o brzini i agresivnosti, koji uopšte nije tačan. Uglavnom ću ovde da pišem o novostima u vezi tog parenja kada ih bude.

Miroslav
02.10.08., 01:35
Super i za cyaneopubescensa :icon_thumright: Znači sada smanjuješ vlažnost. Hajde onda da ti ovaj put uspe. Držim ti palčeve :D

Pa koliko znam i moja ornata je brza, aresivna i malkice neurotoksična. To su im prednosti, a ne mane ::D

Proka
02.10.08., 18:25
svaka cast i ja sam ti vec rezerviso jednu irminu ;) ...
to znash ;)

kimo
02.10.08., 18:44
Nemoj unapred,pa da urekneš da propadne :)

Ne bi trebalo da bude problema i trebalo bi da bude isto kao i sa P.cambridgei, ali videćemo za koji mesec.

Proka
02.10.08., 18:48
ja da ureknem cui bre tu .. samo ti da se potrudish i sve ce da bude ok ... a ne da pijancish i znash ti sve shta .....

nego koliko se ocekuje iz kokona ?
kolika je cifra malih ?

ToPa 12.02.
02.10.08., 19:41
kolika je cifra malih ?
oko 150

zarko
02.10.08., 21:28
100 150 to je suepr cifra ...i mozdaje najlepsa o Psalmopoeusa..mada tu je i pulchra koaj je ufffff

kimo
02.10.08., 22:29
Pariću i P.pulcher uskoro, to će do kraja godine biti.

zokis
02.10.08., 22:35
Pa da, cim se utvrdi da je moj muzjak :)Z :)Z :)Z

zarko
03.10.08., 04:03
hahha hzokis pa sta oces imas pola olaca posle ..sigurno ce tu biti jedna zenka od 50 malih koji ti sleduju !!!

Miroslav
03.10.08., 04:29
Sumnjam, za njega je i jedna od pedeset, velika sreća ::D ::D :)Z

zarko
03.10.08., 13:01
:) kimo daj mu ceo kokun da uzme jednu zenkicu .....

silwert
04.10.08., 09:38
ma nema njemu nista za sta se on ufati sve je musko ::D ::D od 10 t koje ima mozda ce dve da budu zenke jedna od tih je moja zenka ::D ::D ::D ::D

Miroslav
05.11.08., 23:29
Ima li kakvih promena, da se može sa sigurnošću reći da je parenje bilo uspešno.

kimo
06.11.08., 02:03
Ne, ništa se ne može reći jer je prošlo tek 30+ dana, na 60 dana ću moći da tvrdim bilo šta, a i ako nije bilo biće opet neki mužjak sigurno :)

Miroslav
06.11.08., 02:26
Pa dobro onda, za mesec dana će se znati na čemu je ::D

SxOne
18.12.09., 19:10
znam da je godinu dana staratema,
ali Kimo nisi nam opisao shta se dogodilo :)

ajd dopuni temu da ne ostane ne dorecena :)

(sad kad imam muzjaka. dodjoh do ove teme, ebiga moram da naucim kako se sve to radi :)

kimo
18.12.09., 22:29
Nije ništa bilo od tog parenja, izgleda je mužjak bio sterilan tj. "loš",sparili su se par puta i nije bilo kokona, a nakon mnogo vremena ženka se presvukla, a u proteklih mesec i nešto više, sparili smo 2 ženke sa 2 mužjaka po više puta, tako da se nadamo konačno nekom uspehu :)

SxOne
19.12.09., 00:52
hehe strava...

a koji je period pauze izmedju parenja ?
i kod zenke i kod muzjaka ?

(i navedi da li je uglavnom kod svih vrsta T isto, ili je kod svake drugacije ? predpostavljam da je slican kod svih)