PDA

Pogledaj punu verziju : Fontana



JecaDJ
01.10.08., 17:38
Koje bilje bih mogla da ubacim direktno u vodu u fontanu,sta bi uspevalo samo u vodi bez zemlje?

burmajam
01.10.08., 17:40
Imas dosta akvarijumskog bilja koje u glavnom pusta korenje u kamenje. Pogledaj u pet-centru, ima svasta nesto.

JecaDJ
01.10.08., 17:43
Da ali ovo treba da bude bilje van vode,ne potopljeno!
Znam da je ono belo kao kala bilo u njoj,nemam pojma kako se zove,cak je i cvetalo,ali je u nedostatku odrzavanja prethodnog vlasnika RIKNULO!Nestalo vode u fontani!UZAS!!!

JecaDJ
02.10.08., 18:17
Dobro,ja znam da ovo nije isto sto i terarium,ali fontana i pitanje koje sam postavila jedino je bilo prikladno da se stavi ovde!Ok,snacicu se i sama!

Proka
02.10.08., 18:51
shta se bre nervirash ?
nego smuljam da je neko ovde imao iskustva sa fontanama i cvecem ...

JecaDJ
02.10.08., 18:56
Pa vidim da je dosta pisano,pisano,ma ne nerviram se! ;)
To je isto ono bilje sto se sadi u ter,nesto sto obozava vodu,znaci da moze da opstane i u fontani!
Ma nema frks!

Proka
02.10.08., 19:18
pa teshko da moze ista logika ... jer nisi lepo objasnila .. fontana je shirok pojam ..
da li ocesh direktno u vodu ili oko

JecaDJ
02.10.08., 19:23
Ja se izvinjavam ako je tako shvaceno ili ako nisam dobro formulisala.U pitanju je sobna fontana,slikacu je sutra,pa cu da je bačim ođe,pa da bude ono pre i posle.
A da za bilje,treba da mu koren bude u vodi,mada ima i mali deo gde bi bilo kao malo jezerce u koje bi islo nesto kao lokvanj,ali da bude mali,nije nisto velika povrsinski fontana!oko 50x50cm,a dubina je negde oko 10-15cm,nisam sad u njenoj blizini da bih rekla prave dimenzije!

Proka
02.10.08., 20:17
ma lepo nakaci slike pa ce da vidimo shta gde i kako ....
ali mislim da bi trebalo tako neshto da ima u garden centru na vidikovcu .

JecaDJ
02.10.08., 21:09
Ok,hajde da slikam sutr,a ima da odem u garden,imam ga i ovde u Zemunu!
Ali kad su i tamo sve neki tutuci,ako smem da ih tako oslovim koji u vecini slucajeva nemaju pojma nista o biljci koju prodaju!"Čekajte da probam da nadjem ono parče papira na kome piše kako se čuva"Obicno je takav odgovor!

Miroslav
03.10.08., 03:32
Teško da ćeš kod nas naći neke minijaturne lokvanjčiće. Postoji jedna biljka, akvaristi ju zovu nana (ne znam joj stručni naziv), koja postoji u više oblika i veličina tj. postoji i kao saksijska i kao akvarijumska biljka. Ta akvarijumska nana može da raste i na savom. Najbolji način da ti uspe, je da ju vežeš za panj (bilo koji što se stavlja u akvarijume) i posle, kad se korenjem veže za njega, slobodno ju odvežeš.. U koliko ju staviš samo u podlogu, onda neće imati tako intenzivnu zelenu boju i neće ti napredovati baš dobro. Ubacio sam ti sliku moje biljke iz akvarijuma gde se vidi velika, koja je pustila korenje po panju, i iza nje (desno) se vidi mala, koja je korenje pustila u pesak (kamenčiće). Na velikoj se vide i dva cvetna pupoljka (jedan na pola pojeden). Ona mala mi nikad nije cvetala i od skoro (od kako sam i njeno korenje vezao za panj) je počela da pušta lišće intenzivno zelene boje.

Dakle, ako ti je fontana dubine 10 - 15cm, onda ti je najbolji način da ovu biljku staviš na panj, dovoljno visok da listovi biljke budu iznad vode.

http://img363.imageshack.us/img363/7883/dsc00105px3.jpg (http://imageshack.us)

Ako hoćeš mogu ti na mejl poslati, opis sa slikama preko 170 akvarijumskih biljaka. Oko slanja bolje na PP.

JecaDJ
03.10.08., 05:05
Hvala ti najlepse!Evo sam procitala sam,mada trenutno nisam ispred compa,nego preko neta na telefonu tako da cu slike pogledati sutra.Javljam ti se na pp cim vidim!Jos jednom HVALA !

JecaDJ
03.10.08., 16:17
A jesi siguran da ona moze da opstane sa listovima van vode?

Miroslav
03.10.08., 17:42
Može! Ljudi ju drže po kućama kao saksijsko cveće. Ima poprilično lep cvet. Jedno vreme su u Garden centru prodavali i ove manje.

Ovu biljku ćeš naći u skoro svakoj akvarističkoj radnji. Ako ju uzmeš, nemoj zaboraviti da ju privežeš za panj. ::D

JecaDJ
03.10.08., 21:37
Haj posalji one ostale slike,da vidim.unapred hvala

JecaDJ
03.10.08., 21:38
ili na mail ili na pp kako hoces,meni je sve jedno

Proka
03.10.08., 23:03
ti bi mogla da postavish slike fontane ;)

JecaDJ
03.10.08., 23:11
Pa pokusala,al mi nije uspelo,pa sam yamolila admine da to izbrisu!Haj da probam ponovo

Geni
03.10.08., 23:18
Imaš deo slobodni deo foruma koji služi za vežbu. Tamo ti je i uputstvo za postavljanje slika.

Mada možeš i da ostaviš bilo kakav direktan link u poruci pa ću ga ja staviti u odgovarajuće IMG tagove.

JecaDJ
03.10.08., 23:28
Ma radila to vec,nego nemam pojma sta sam uradila malopre.Hajd sad,evo danas sam je ispraznila,oprala,posle vratila kamenje i pustila da malo zubori.sad,ovaj deo gde vidite prazninu,tu ce da dodje kamenje koje je bilo tad spremno za pranje.sutra stavljam sveze slike sa kamenjem
http://img511.imageshack.us/img511/3480/slika108jx2.jpg

Proka
03.10.08., 23:47
u lepo osmishljeno ... da li je cela DIY ili ?

JecaDJ
04.10.08., 00:02
Cek sta DIY?ne razume baka sine!

Geni
04.10.08., 00:06
Do It Yourself - Uradi sam

Miroslav
04.10.08., 00:40
Zašto samo ja ne vidim tu sliku :confused2:

Proka
04.10.08., 00:43
sad je ni ja ne vidim ..
verovatno imageshack.us .. baguje opet

JecaDJ
04.10.08., 01:04
Jao da jedna od vasih skracenica.ma delom jeste,a delimicno je original!ma jedini problem je sto Mo stalno umace njusku u nju,celu je obisla.

JecaDJ
04.10.08., 22:32
http://img50.imageshack.us/img50/4066/slika119ow3kl0.jpg,evo sad je i voda pustena,haj bice jos

Proka
06.10.08., 11:38
jel si razmishljala da dodoash neko svetlo ?

JecaDJ
06.10.08., 11:56
Da ono je stavljeno sinoc,morala sam da uzmem sijalicu od mamje vati,ona prethodna dobro nije napravila karambol.Zaboravila sam sinoc da slikam kad se videlo,nego cekam da padne mrak da ispravim gresku!Videces kakav je efekat napravila samo jedna mala sijalica!Ma nikako da stignem da kupim bilje,pusto mi izgleda ovako!Nadam se da je sad slikom receno kakvo bilje mi treba.

JecaDJ
06.10.08., 11:58
E da i zaboravih reci da to nije kraj,ona jos nije stavljena na svoje mesto,ja sam jos u sredjivanju stana tako da to ne izgleda jos onako kako u stvari treba da izgleda.

Miroslav
06.10.08., 14:20
Da li se to meni čini ili si ono levo stavila neku biljku?

Skoro su u piramidi preuredili akvarističku radnju ('Podvodni svet'), pa sada imaju gomilu bilja, ali sam zaboravio da pogledam za nanu.
Koliko znam imaš jednu radnju i na zemunskoj pijaci. Radnja sa relativno dobrim izborom biljaka je i Aqua bazar na sajmu i u Požeškoj 128a.
Po mom mišljenju radnja sa najboljim izborom bilja je u Ustaničkoj 189/3. Drži ju jedan Nenad. On se inače dosta zanima akvarijumskim biljem, pa ti sigurno može dosta pomoći.

JecaDJ
07.10.08., 00:31
Ono sa leve strane je mahovina koja je bila skroz suva,za sad se super oporavlja.Hvala za info,izvini nisam stigla ranije da ti odgovorim,evo sad ispratila goste,a nisam htela da budem nekulturna da kuckam po telefonu dok su tu.SVE T SVEMU HVALA PUNO!

JecaDJ
18.10.08., 18:10
evo danima pokusavam da postavim slike,ali mi nesto ne uspeva.Posadila sam cvece,uspela sam da nadjem nesto,a nadam se da ce isto i opstati u istoimenoj fontani.Nadam se da kada zavrsim renoviranje stana da ce to tek da izgleda kako treba,kada sve dodje na svoje mesto!


http://img393.imageshack.us/img393/7264/slika146xs6.jpg

Miroslav
18.10.08., 20:18
Kako je Geni namazan, samo devojkama slike sređuje ::D :)Z

jeca DJ : Ta biljka sa belim cvetovima je veoma slična onoj nani, o kojoj sam ti govorio. Mislim da ne bi trebala imati problema sa njom zbog preterane vlage, trebalo bi da joj odgovara.
Lepo sređeno :icon_thumright:

Bogica1985
18.10.08., 20:26
Biljka sa belim cvetom je spathiphyllum koliko mogu da vidim.

Proka
18.10.08., 21:00
dobro vidish imala moja keva istu takvu ..
i sad kad sam joj pokazao sliku samo je bilo : jojjjjjjjjjjjjjjj pa meni se osushlila .. stvarno lepo a shta joj to dole gori ?!? :confused2:

JecaDJ
19.10.08., 03:16
Mislis na svetlo?Dole u desnom uglu?Ja sam sad na netu na fonu pa mislim da razumem sta pitas,posto ja sad sliku ne vidim.A iskreno slikala sam je iz 100 uglova pa da ne pogresim,ako je to,tu je ona mala halogenka,znas kako lepo izgleda sve uvece kad se ugasi svetlo,a samo to sija.Jeste Bogice,pogodio si za vrstu,to je ono sto sam pokusavala da objasnim na pocetku,ali nisam uspela jer nisam znala kako se zove!I GENI HVALA JOS JEDNOM ZA POMOC!Nadam se da vam se svidja!