PDA

Pogledaj punu verziju : C.Fimbriatus ter. setup



Koby_88
01.10.08., 21:14
Posto planiram da kupim C.Fimbriatus-a a citao sam da se ukopava i da se jako retko vidja, zanima me da li postoji neki nacin uredjivanja terarijuma na koji bi se mogao vidjati cesce... Na jednom forumu sam video da je lik isekao pvc cev po duzini i ukopao je u zemlju, e sad mene zanima kako da T nateram da ce "useli" bash u tu cev a da se ne ukopa negde drugde. Ako ima neko neku drugu ideju slobodno recite# ;)

Evo i slicice sa Arachnoboards kako to izgleda...doduse u pitanju je seemanni ali posluzice# :)
http://www.kaostuning.com/images/arachnobox/arachnobox18.jpg

Bifrost
01.10.08., 21:24
Pa sama se izabrati cev... Takva im narav... Takodje mozes po meni bolje da samo na mestu gde hoces malo iskopas zemlju da lici na rupu isto ce nastaviti na tom metu... :D

Ig0r
01.10.08., 21:30
Pa probaš da setapuješ enkložr sa tim pvc tjubom a ako ne ide onda samo staviš manje sapstrejta pa će valjda više da plete... A možda jednostavno da uzmeš nekog pauka koji se ne ukopava... Generalno, većina tarantula i onako "gleda" da se skloni od pogleda vlasnika... Predlažem da mu priuštiš što prirodniji terarijum i da uživaš u njegovom što prirodnijem ponašanju. Ali to o čemu ja pričam već spada o temu o ukusima koja još nije otvorena verovatno jer se o njima ne raspravlja.

zarko
01.10.08., 21:54
iskopa ce negde drugde pa je opet nece videti

Miroslav
01.10.08., 22:08
Mislim da bi trebao odmah po ubacivanju u ter da ju staviš u tu cev. U njoj će boraviti neko vreme i posle će provaliti da joj je to najsigurnije mesto. Ako kojim slučajem krene negde drugde da kopa, samo ju ponovo prebaciš u tu cev, a rupu zakopaš ::D

Geni
01.10.08., 22:14
Pa ima jedna velika razlika između seemanni i fibriatusa. Fimbriatus jako puno plete. Čak i da se useli u cev (a verovatno hoće), postaviće mrežu svuda tako da ga nećeš mnogo videti. A i ne treba ti to. Seemanni je dosadan kopač ali fimbriatus nije... Pravi veoma zanimljive konstrukcije od mreže i supstrata. Njegove rupe imaju po par izlaza i to sa zanimljivom arhitekturom. A i mnogo češće stoji na ulazu od mnogih kopača.

Dakle, princip je dobar ali ne za fimbriatusa.

Proka
02.10.08., 18:19
meni izgleda malo veshtacko ..
.mislim nemam pojma ... ja bi ga stavio pa gde iskopa tu mu je super :)

rassa
02.10.08., 20:14
meni izgleda malo veshtacko ..
.mislim nemam pojma ... ja bi ga stavio pa gde iskopa tu mu je super :)

potpuno se slazem
da je bar cev braon pa da se malo manje vidi nego ovako.......

Miroslav
03.10.08., 02:53
Cev uvek može premazati silikonom i onda na njega zalepiti treset, ukoliko je sporan izgled cevi. Meni izgleda super ideja da se stavi nešto tako uz zid da vidiš T, ali naravno, sam izgle cevi ubija tu lepotu. Ja bi lično uradio gore navedeno sa cevi. Tako se ne bi videlo od čega je napravljen kanal i izgledalo bi prirodno.

Borko
03.10.08., 08:00
Generalno, većina tarantula i onako "gleda" da se skloni od pogleda vlasnika... Predlažem da mu priuštiš što prirodniji terarijum i da uživaš u njegovom što prirodnijem ponašanju.


kako bi bilo nama da nas stave na drvo da zivimo :D
kopači se rijetko vidjaju al imaju i oni neku svoju draž...

toncek
03.10.08., 08:26
ljepo je to kad ti njega vidis i sve to,al po meni bi bilo bolje da nestavljas tu cijev.ako je i budes stavljao stavi neku tamnu da izgleda ko mrak i nek ti taj dio ter.bude u mraku tako ce se sigurno bolje osjecat.i kad tu cijev stavis onako posiplji malo te zemlje po podu te cijevi u nutra da joj bude jos bolje,a ne da je na goloj plastici.e a imas za kupiti takvo drvo koje u sebi ima rupu,imas promjera kolko oces,i ti onda samo uzmes ubodnu pilu i izrezes sa strane koja ce ti doc na staklo.ima puno boljih stvari od pvc-a. pozz...