PDA

Pogledaj punu verziju : Koja tarantula???



Tajanstveni
04.10.08., 15:59
Vec duzi vremenski period razmisljam da uzmem neku tarantulu da cuvam , medjutim nikad nisam cuvao T i sad me interesuje koje tarantule preporucujete pocetniku . . . Meni iskreno najvise mi se svidjaju Lasiodora parahybana i Acanthoscurria geniculatra jel mozete da mi kazete njihove vreline i mane i gde mogu da se "nabave" u nisu???

ToPa 12.02.
04.10.08., 16:27
i jedna i druga tarantula su odlican izbor, jako su prozdrljive i uvek su gladne, narasu ogromne, i lepe su - sta ces vise ::D

Tajanstveni
04.10.08., 16:33
Dosta informacija sam našo na forumu i forum je extra . . .
E sad gde još mogu da kupim T ili da je negde naručim i koja je cena???

Nemanja
04.10.08., 16:45
Dobrodosao na forum!!


E sad gde još mogu da kupim T ili da je negde naručim i koja je cena???
Poslao sam ti pp u vezi toga.
Pogledaj podforum "ponuda".
I jedna i druga su zanimljive, lepe i najvaznije po meni je ono sto je ToPa rekao a to je da su prozdrljive ::D. Neces pogresiti sa njima.

rassa
04.10.08., 17:24
ako su ti obe bas lepe i to je razlog zbog kog cekas sa kupovinom
koju god da uzmes imaces posle i onu drugu ::D
to ce ti potvrditi vecina ljudi s foruma ;)

Miroslav
04.10.08., 17:32
To je tačno. I ja sam počeo sa jednom, sada imam tri i u planu mi je da uzmem još tri ::D Jedna od tih tri što imam je A. geniculata i ToPa ti je dao najbolji opis ove dve vrste. Samo bi još dodao da brzo rastu.

Moj savet ti je da uzmeš obe.

Nemanja
04.10.08., 17:38
Prvo sam govorio da nema sanse da kupim tarantulu, a sada... Za sada sam recenicu "Samo jos ovu." ponovio jedno 5 puta. I ja sam poprilicno nov u "tarantulisanju". Ako ti se obe svidjaju, najbolje je odmah da ih uzmes, da ne bi morao 2 puta da ides u "Pet shop" ::D.

Tajanstveni
04.10.08., 18:19
Ove dve mi se mnogo svidjaju jer sam citao da brzo rastu i da su prozdrljive . . .
Nego jel hoce da ujedaju i dal bacaju dlacice , takodje sam gledao slike sa neta gde ih drze po rukama jel to moguce???

rassa
04.10.08., 18:21
dak su male mozes s lakocom
bar ja s geniculatom
a posle se ne bi usudio ali moguce je

toncek
04.10.08., 18:25
moja gebiculata ti je sad ogromna i ja se ne usudim uzet je na ruku jer je jako agresivna i dost je brza

Tajanstveni
04.10.08., 18:32
Znaci moze da se uzimaju dok su manje , e sad jos jedno pitanje kolko $$$ je potrebno da se napravi jedan terarijum 40x30x30 i sve ostalo sto treba za T.???

rassa
04.10.08., 18:37
pa zavisi od prodavca
ja sam narucio u lokalnom petshop-u i kostalo je 20e (40x30x30)
ali ter. ti nije potreban prvih godinu dana - otprilike
samo pogledaj u PONUDA ima ljudi i ovde na forumu koju prave ter. pa se cuj s njima

Borko
04.10.08., 20:56
dobro došao :)



Nego jel hoce da ujedaju i dal bacaju dlacice , takodje sam gledao slike sa neta gde ih drze po rukama jel to moguce???


pa sve one ujedaju :)
mislim da sve bacaju dlačice samo neke više a neke manje.
a u ruke nemoj da ih uzimaš,bar ne sad...kasnije malo dok se dobro upoznaš sa njima.
Lasiodora parahybana i Acanthoscurria geniculatra su lijepe tarantule,nije ti loš izbor.
samo naprijed i nemoj da se zadržiš na jednoj-dve ::D

zarko
04.10.08., 22:08
ja bih poceo sa genikulatom a lasiodoru bih uzeo kao 5 T ... :)
a smitija oko 15 tu !! :)

toncek
04.10.08., 22:10
ja sam svoja dva ter.napravio za 20 € znaci 10€ jedan.zemlju kupis u cvjecari silikon imas doma od tate ::D.....hehe uglavnom nije ti skupo samo napred.... :D

zasto tako zarko?meni je prva T bila geniculata druga smithi.zasto 15?

Proka
04.10.08., 22:14
verovatno zato shto sporo raste ?!?

moja pereporuka je L.Parahybana .

rassa
04.10.08., 22:20
verovatno je coveku 'dosadila' - ne bukvalno
vec se dugo bavi teraristikom i verovatno ih je imao mnogo, mnogo pa ga jee smorila
inace meni ce to biti sledeca tarantula ::D

Geni
04.10.08., 23:27
Obe bacaju dlake i obe umeju da ujedu. Nisu baš primerci koje bi trebalo držati po rukama. Dlake su veći problem jer se osetljivost na njih pojačava vremenom.

Svaka tarantula može da se drži u ruci, samo ako je poznaješ i ako znaš kako će da reaguje. Ako te ne vide kao pretnju ili ručak, neće te ni ujesti. U praksi... nemoj da ih držiš i nećeš imati problema. Tarantule su ljubimci za gledanje. Držanje može da bude i opasno po njih jer mogu da ti ispadnu, što može da bude kobno za njih.

Pošto si u Prokuplju, za tarantule se obrati Žarku...

Tajanstveni
04.10.08., 23:31
Izgleda da se ovde niko ne zadrzava na jendoj tarantuli . . .
Cuo sam se sa Zarka pa ce uskoro da se sretnemo i odabracu neku T mada mi se svidjaju dve ranije navedene jer brzo rastu ali videcu sa Zarka . . .

Borko
05.10.08., 01:13
ma kako na jednoj...vidjećeš i sam :D :D :D
ova pa ona,tamo,vamo i eto ti 10ak ::D

Miroslav
05.10.08., 04:02
Najbitnije je da imaš mesta za sve te tarantule. Ja planiram da se zadržim na 6 komada. Mada, to sam rekao i kd sam imao jednu ::D
Uzmi obe, to ti je moj savet. Posle ćeš videti šta ćeš da radiš.
Ja ne muljam mnogo T po rukama, pa nisu to mačke :)Z Svako držanje po rukama ti za nju predstavlja manji ili veći stres. Predpostavljam da to ne želiš svojoj T.

toncek
05.10.08., 09:25
hehe i ja sam reko dvije i ni jedne više :D ,evo jučer dopeljao trecu.moram si napravit neko mjesto u sobi da si napravim neku stelažu di ču držat sve te ter...i onda ce ih bit još,nekako nemožeš stat na jednoj....

D@nijel
06.10.08., 10:35
Ma ko kaze da ce ostati na jednoj zivotinji taj laze.Ja sam uzeo jednu pa onda drugu t,pa misa pa sad cekam skorpiju i verovatno cu jos nesto da nabaljam samo ne mogu sve odjednom. ;)

Tajanstveni
06.10.08., 15:30
Videcem mada prvu T bi trebalo da uzmem do novembra a za druge videcemo . . .

Borko
06.10.08., 17:25
brzo poslije prve će stići i druga ;) i tako redom...

Tajanstveni
06.10.08., 18:36
Kolko T trenutno imate i koje vrste ???

Miroslav
06.10.08., 19:47
Trenutno imam tri : A. geniculata, C. cyaneopubescens i P. ornata
U planu imam da nabavim još tri i onda bi trebao da prestanem sa nabavkama dok ne nađem mesta za više ter.

toncek
06.10.08., 20:04
ja isto imam tri:geniculatu,smithi i cambridgei,ali vec planiram koju bi sljedecu uzeo.ima netko kakav dobar savjet kaj da uzmem?

Nemanja
06.10.08., 20:20
@toncek Uzmi neku poeciloteriu, one su mi stvarno najbolje.
Ja trenutno imam samo 2, G. rosea i A. geniculata. Uskoro ce stici i C. cyaneopubescens, B. vagans i G. aureostriata. Razmisljam da uzmem jos ili ornatu ili irminiu, sta mislite koja bi bila bolja?? Ornata mi se vise svidja, ali mi je nekako rano za Poeciloteriu (poceo sam da drzim T pre mesec dana), posto kazu da su jako brze i imaju jaci otrov.

newpain01
06.10.08., 20:41
i ja imam 3: 2 smithi i jedna boehmi, ali uskoro planiram i C. cyanopubescens, A. geniculatra, Nandu chromatus, Gramostola rosea, Brachypelma albopilosum, Grammostola pulchra i Lasiodora parahybana. ::D i ja sam poceo da drzim T pred mesec dana :D

toncek
06.10.08., 20:42
hehe koja slučajnost,več duže vremena razmišljam da uzmem Poecilotheria metallica stvarno jako ljep pauk,barem meni.

ovdje na ovoj stranici ima C. cyanopubescens,ali više vrsta,na koju od njih misliš? ::D http://www.tarantulacanada.ca/English/English.htm

Nemanja
06.10.08., 21:14
Koliko ja znam jedna je jedina C. cyaneopubescens tj. Chromatopelma cyaneopubescens. One se mnogo promene dok odrastaju, pa si mozda zbog toga pomislio da ima vise vrsta.

toncek
06.10.08., 21:41
Chromatopelma cyaneopubescens (female)
Chromatopelma cyaneopubescens (spiderling)
Chromatopelma cyaneopubescens (spiderling - mutant I)
Chromatopelma cyaneopubescens (spiderling - mutant II)
Chromatopelma cyaneopubescens (mature male)

- mislio sam na ovo,i sve su različite :D hehe,neznam nisam bas upoznat dobro sa tom T.bit ce da je to to kaj si ti rekao,ovo su sigurno T od male do velike,pa su zato različite ::D .pozz...

Nemanja
06.10.08., 21:47
Female znaci zenka, spiderling znaci mladunce pauka... Sve je to isti pauk, samo razlicite starosti. Ma nista, svako moze da pogresi. I ona je super T. mozda mozes i nju da uzmes ;). Kod nje mi se svidja sto pravi one sablasne mreze.

toncek
06.10.08., 21:57
male,female to znam sta znaci,al u ovo nisam bio sigurn pa sam zato mislio ::D hehe

(spiderling)
(spiderling - mutant I)
(spiderling - mutant II)

Miroslav
07.10.08., 00:54
@ Nemanja : uzmi P. ornatu. Meni je ona bila za nabavku ispred irminie. Nekako mi je lepža zbog onih šara, pogotovo onih intenzivno žutih sa donje strane nogu. Sam možeš videti kad je T besna, a valjda ju ne planiraš držati svaki čas po rukama.

@ Tonček : jedan od mutanata ima crne dlačice na cefalutoraksu, dok drugi ima nepravilne šare na abdomenu.
uzmi neku Poecilotheriu, Aviculariu ili C. cyaneopubescensa, možda ako još nisi dovoljno izverziran sa T, onda nemoj Aviculariu

Nemanja
07.10.08., 01:09
Ma ja ne planiram ni roseu u rukama da drzim. Naravno da je ornata lepsa, ali je meni malo prpa da mi ne zbrise, jer su ludacki brze a mene malo mrzi da budem stalno oprezan. Ne bih sad da mi vrslja bas ona po sobi ::D. Videcu, verovatno ce biti to sto si mi ti preporucio.
Nego nama nema osobe koja je postavila ovu temu ::D. Mi udarili sa nasim pitanjcima, a on se ne javlja.
@Stefanlkc Sta si ti odlucio??

Miroslav
07.10.08., 01:37
Pa i irminia je isto jako brza, kao i ornata. Ako ti pobegne dok je još mala (mislim na ornatu), neće ti se sigurno ništa desiti da te ujede. Ipak je to jako mala kojičina otrova. Još niko nije umro :)Z

Tajanstveni
08.10.08., 23:42
Neznam jos se razmisljam koji da uzmem . . . Jel plete neki od ove dve T Lasiodora parahybana,Acanthoscurria geniculatra mereze???

Nemanja
08.10.08., 23:54
Pa sve one mogu da pletu, samo sto neke pletu manje, a neke vise ::D. Ne znam za parahybanu, ali geniculata najcesce plete pred presvlacenje tj. ona stalno plete, ali jedino tada napravi lako vidljivu mrezu. Ako hoces sablasan terarijum pun mreze, ove dve ti to nece priustiti.

marko
09.10.08., 00:46
Verovatno je mislio da li baš pletu mrežu, onu pravu mrežu, ne one za presvlačenje.
Nisu pletači ni parachybana niti geniculata. Ako hoćeš pletača uzmi C.cyaneopubescens i gotovo. ;)

Miroslav
09.10.08., 01:37
Pa može da uzme i Chilobrachys fimbriatus-a. Mislim da on plete više mreže od cyano. Mada kao početniku, ako hoće tarantulu koja plete mreže, mislim da je bolje onda da uzme cyano. ::D

Koby_88
09.10.08., 01:37
Slazem se sa Markom, uzmi C.cyaneopubescens i neces pogresiti. Prelepa T, uvek gladna i jako puno plete ali se uvek moze videti #;)
A sto se tice Chilobrachys fimbriatus on je kopac i mislim da ga nece cesto vidjati...

Miroslav
09.10.08., 01:52
Jeste kopač, ali ako hoće mrežu... dobiće je ::D
i to na tone

Tajanstveni
09.10.08., 08:09
To sam pitao jer mi se ne svidja mreza pa zbog toga,a na netu sam vidjao nekse slike sa ovim T gde ima dosta mreze pa zbog toga pitam . . .

Borko
09.10.08., 10:04
pa ako ti se ne svidja mreža onda uzmi parahybanu il geniculatru... C.cyaneopubescens dosta plete a tek C.fimbriatus al on se i ukopava.