PDA

Pogledaj punu verziju : terarijum za arborealne/terrestrialne T.(ozljeda)



toncek
06.10.08., 20:01
ovako zanima me zašto se kod arborealnih vrsta T. terarijum moze nap.i do 60cm u visinu a kod terrestrialnih ne?za terrestrialne T se rade manji zato da se ne ozljedi kad padne sa stakla.pa mene zanima sta se onda dogodi sa jednom arborealnom T.kada ona padne sa nekih pola metra na zemlju u svom ter.?danas sam ja malo pratio svoju cambridgei i popela se na vrh tera.naopačke pa si mislim sta da je veči i da ona tako padne dolje,ona bi se sva polomila ili šta bi bilo?

ToPa 12.02.
06.10.08., 20:39
aborialne vrste imaju duze noge i zive na drvecu - pa su samim tim su i spretnije od terestrialnih...
obrati paznju na noge (al ovo zvuci perverzno :lol:) pogledaj i videces da imaju kao male "jastucice" na nogama koje ne klize po glatkim povrsinama
i pomazu u penjanju...
btw. nikad nisam cuo da je nekom pala aborealna tarantula sa neke visine

toncek
06.10.08., 20:44
i ja sam primjetio da su jako brze po tako strim površinama.da primjetio sam jastučiče.al svejedno to je visina i sigurno dode do nekih ozljeda ako padne

rassa
06.10.08., 20:49
posto zive 'u visinma' one ce birati predele de ima vise grana , gde je gusce sto sprecava mogucnost pada jer i da padne uhvatice se za nesto
zato sa ovu vrstu t. bolje staviti malo vise grana ;)

miksajlons
06.10.08., 21:37
Kako kažu i ako padne neće dalje od zemlje. Spretne su, brze i vešte i na staklu. A i ako padnu treset je mek i ublažiće pad, pa neka sledeći put paze.

toncek
06.10.08., 21:47
hehe još kažu na greškama se uči,samo šta te greške nekad mogu skupo koštat ;)

Geni
07.10.08., 03:33
Ne mogu... Nije samo stvar što su spretnije već što su drugačije građene. Arborealne tarantule imaju mnogo manje abdomene od terestrialnih. Abdomen je taj koji pukne kada tarantula padne i udari u zemlju. Arborealnoj vrsti ništa neće biti ako padne sa 60cm, dok terestrijalna može da nastrada ako padne sa 20.

Kod tarantula je samo instinkt taj koji ih vodi. Nikada neće naučiti da ne trebaju da se penju jer mogu da se povrede, tako da im samo treba pripremiti odgovarajuće uslove za vrstu.

toncek
08.10.08., 08:39
pošto mi je ovo prva Arborealna T.,po prvi put vidim kako se ona brzo i spretno kreče.ide po staklu i zatrči se i več počne padat na leđa i nekako se zadrži na par nogica.nisam mogao vjerovat da može bit tako brza.bila je skroz u gornjem kutu ter.i nešto ju je prestrašilo,ona je u sekundi bila u svojoj rupi koju je iskopala.... hehe koda je skočila dolje tako je brzo sišla :D

Proka
08.10.08., 09:02
Arborealne T su veoma brze i agilne to su im samo jedne od mnogobrojnih osobina .