PDA

Pogledaj punu verziju : Gušter kao hrana - Split iz: Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla



miksajlons
05.10.08., 23:43
Tula se zatvorila pošto se sprema za presvlačenje, a Tara je prekjuče otvorila jazbinu 8 dana nakon presvlačenja, a ranije je to radila 4 - 5 dan.
Posle 25 dana gladovanja juče je pojela prvog guštera - malo mesa na jelovniku, odmah je reagovala, istrčala i savladala ga pošto je mali. Lepo je porasla, predivna je, dobija crvenilo na nogama, trbuh joj nekako tamno crven - braon. I danas je pojela velikog skakavca.
Pre neki dan smo nahvatali dosta guštera i ubacili u terarijum. Znam da ste protiv ovoga, ali me zanima praktično iskustvo nekih koji su to zaista radili, a ne nečija mišljenja i moralisanje. Dakle koliko često se tarantule mogu hraniti gušterima, a da nema nikakvih negativnih posledica? Ja sam mislio da dajem jednog guštera tokom jednog ciklusa hranjenja između presvlačenja.

zokis
06.10.08., 00:55
Pa ako ces samo prakticna iskustva onda ces dobiti malo odgovora.
Mislim da ne treba davati vise od jednog "mesnog" obroka izmedju presvlacenja. Moze se davati, ali da li se rizik isplati ?
Ja parahybani dajem pinkija zato sto je to obilniji obrok od insekata pa sam malo duze mirniji sa ishranom i cisto zbog promene hrane.

nenad
06.10.08., 00:56
Gde bi zimi nalazio gustere? U svakom slucaju, tek sad sam video jednu skroz netacnu informaciju u gornjoj poruci, buba rus JESTE jedna od dva
uobicajena kucna zohara. Buba rus je narodni naziv za Blattela germanica, a druga i veca vrsta je buba shvaba B. orientalis. Germanica, odnosno
buba rus nije ni malo spor, cak naprotiv, niti ima cvrsta krila. Kod nas su zamenjena imena, pa se orientalis zove shvaba, umesto germanice.

miksajlons
06.10.08., 03:32
Ne znam latinski naziv dotične bube pa se ne možemo sporazumeti. Ne znam tačno ni narodski kako se zove, samo neki je zovu buba rus, ali se ne radi o bubašvabi.
Tačno je da je narodni naziv za Blattela germanica smeđa bubašvaba ili buba rusa - imam i ja to u knjizi, ali nigde ne mogu da nađem ovog drugog insekta. Kažem ti crni tvrdokrilac nalik ženki nosoroga - najbliže rečeno, mada se razlikuju i oni, pošto je ova više loptasta, svi ste je videli, ima ih dosta.
Što se tiče guštera mogu se sada dosta nahvatati kad je lepo sunčano vreme, nas dvojica smo za oko sat vremena na dve male livadice u gradu iza bašta uhvatili rukama 13 komada - laganica. Stavio dečko u aq, hrani ih i to je to. Tu su kad nam zatrebaju.

nenad
06.10.08., 03:44
Pa, da, ustedi se kinta za kupovinu insekata. ;)
Inace, mislim da znam o kojoj bubi pricas, ali ni ja ne znam latinski naziv. U svakom slucaju to nije buba rusa.

Bifrost
06.10.08., 04:03
U svakom slucaju kako germanica moze da bude buba rus?

nenad
06.10.08., 04:08
Citiracu ti sebe, posto u ove kasne sate ne citas kako treba ::D :
"Kod nas su zamenjena imena, pa se orientalis zove shvaba, umesto germanice."
Ne znam zasto je tako. Zasto se Elvis kod nas preziva Prisli, kad je svuda u svetu Prezli? ::D

miksajlons
06.10.08., 13:49
Do sad nisam dao ni dinara. Tarantule sam dobio, hranim ih insektima iz prirode, a dobio sam i dubie i fogase za džabe. Više volim da se menjam, ja tebi nešto ti meni nešto.

dule87
06.10.08., 15:24
to o cemu ti pricas je tzv. naturalna privreda - jbt pa ti zivis u srednjem vijeku :) hehe. prije ili posle moraces ipak novac da ukljucis..

nenad
06.10.08., 15:31
Pa kad neko nije spreman ni dinar da da za svoje zivotinje, onda je ocigledno koliko mu je stalo do njih. ;)

miksajlons
06.10.08., 22:33
Blago rečeno malo ste preterali, nemojte me vući za jezik, pričate gluposti. Dosta sam ja para uložio u moje ribice za ovih 18 godina, i dosta sam ih podelio, pa valda i ja mogu nešto da dobijem. Volim da poklanjam, ali isto tako više volim da dobijem nešto, mnogo mi je draže. A i šta fali naturalnoj razmeni, ja nisam trgovac kao neki od vas, pa ne razmišljam kao oni, ne vidim u životinjama samo $$$.
Nenade ova tvoja opaska nije u redu pošto ja nisam rekao da neću da dam ni dinara za svoje životinje. Mnogo mi je stalo do mojih ljubimaca, a novac ne pokazuje koliko je to.
Evo danas sam dobio jednu malu zmiju i to domaću vrstu, a draže mi je nego da sam kupio pitona. Nisu svi ljudi isti, ne zadovoljavamo se istim stvarima.

marko
06.10.08., 22:55
Ja sam mislio da dajem jednog guštera tokom jednog ciklusa hranjenja između presvlačenja.
Pa jel ti ovo ne zvuči kao loša ideja? Realno, zar nije bolje češće ali manje hrane?
To je moje mišljenje, nije neka tvrdnja, jednostavno sam povukao paralelu između nas i njih.

Bifrost
06.10.08., 23:07
Hteo je da kaze da pored ostalog i jednog gustera izmedju presvlacenja... Meni je licno odvratno hraniti zivuljkama iz prirode ali ### nismo svi isti... Mislim kako ljubitelj hepertofaune moze da da malog gugija pauku... Bolje da tog gugija potencijano pojede nesto u prirodi... Ali samo moje misljenje.. :)

nenad
06.10.08., 23:12
Ja bih pre rekao da je glupost na teraristicarskom forumu, na kome vecina ljudi cuva gustere, pisati kako hvatas gustere, drzis ih u ko zna kakvim uslovima, i dajes ih tarantulama. A za tim stvarno nema potrebe. No, ajde da ne pricamo vise tu staru pricu.

miksajlons
07.10.08., 00:40
Mišljenja su različita od čoveka do čoveka. Neki ljudi kad vide šta neko od nas drži u stanu/kući smatraju da nismo normalni i tako dalje.
Isto tako neki od nas danas misle i rade jednu stvar, a za par godina će misliti o sebi kako su bili glupi i radiće sasvim suprotno nego danas. Znači mišljenja se vremenom menjaju.
Ako je glupost hraniti tarantule gušterima zato što ih neko na ovom forumu gaji kao ljubimce, onda je totalno apsurdno tarantule hraniti s paukovima. A ja sam i to uradio. U pitanju je neki obični livadski pauk i bila je dobra borba.
I ja sam veliki ljubitelj herpetofaune, ali ne zgražavam se i nije mi odvratno da vidim kad jedna životinja jede drugu, ako je moguća karika u prirodnom lancu hrane. Neko kući drži insekte, obožava ih, a tarantule su mu odvratne, i šta sad, zbog toga ne bih smeo da tare hranim bubama.
Ali lepo sam vam rekao da je najbolje da izbegnemo moralisanje i ovakve priče. Možemo tako ceo dan, a nema mnogo efekta.

Proka
07.10.08., 00:46
Niko se ne zgrazava ovde .. nego jedostavno nema potrebe za tim ..
jer kao shto i sam znash postoji toliko razlicite uzgajane hrane za exoticne zovitnije.
I niko ne kaze to zbog morala .. nego jedostavno nema potrebe za tim ..

nenad
07.10.08., 00:47
Okej, slazem se. I moram jos nesto da napisem da bude 30 karaktera ;)

Bogica1985
07.10.08., 00:50
Naravno da nema potrebe, taj gušter našim tarantulama nikada ne može predstavljati kariku u lancu ishrane, realno zar nije tako?
Pored toliko hrane koja se proizvodi da se uzima gušter iz prirode, sumanuto, uništavamo nešto naše zarad jednog obroka tarantule.

miksajlons
07.10.08., 01:54
Moje mišljenje je drugačije od tvog Bogice. Ako moja tara pojede guštera za mene to nije uništavanje, iako se on ne može naći na meniju P.cambridgei na Trinidad i Tobagu. Meni je žao onih životinja koje budu svirepo ubijene čisto iz neke mržnje prema njima, ili zbog uništavanja staništa. Ovde u NS-u gore na naselju gde su sada neke firme, super marketi ranije su bile bare pune vodenjaka, gatalinki, a verovatno i zmija. Došao sam jedan dan i video da bageri zatrpavaju bare i ravnaju zemljište, šta mislite kako sam se osećao tada. E to ja smatram štetom i uništavanjem. Ili kad neko ubije zmiju kad naleti na nju samo zato što se kao "plaši" zmija. Sećam se da je moj rođeni brat stalno ubijao zmije kad smo kao klinci išli na pecanje na selu. Ili kad je brat od tetke ubio vodenjaču, a ona nosila u njoj 22 jajeta. Ima mnogo primera.
Isto tako bio sam član Naučno istraživačkog društva studenata biologije Josif Pančić iz Novog Sada i išao sam na 3 akcije. Šteta što mnogi od tih navodno ljubitelja herpetofaune to zaista i nisu. Bilo mi je žao da gledam kad svaku nađenu životinju ubacuju u alkohol ili formalin. Jednom sam došao u sukob s nekim pošto nisam dozvolio da ubiju slepića kojeg sam doneo, već sam ga vratio i pustio. Svestan sam ja da je to kao mali broj životinja i da je u naučne svrhe, ali mi je ipak žao tih životinja i mislim da mogu da koriste druge metode: da ih fotografišu, ili uzimaju podatke direktno u kampu, da ih mere i ispituju i zatim puste nazad gde su ih i našli.
Slažem se ja i sa tobom Proko, ali moram da zadovoljim moju želju i dam joj guštera. Verovatno kasnije to neću raditi, i drugima ću govoriti da nema potrebe za tim kao i ti meni sada. Čisto da im malo promenim obrok, a i uskoro tu gde hvatam te guštere blizu moje zgrade prave bulevar pa ima sve da ih pobiju kad budu kopali zemlju, a okolo su sve kuće i zgrade, još ako počnu radovi u zimu svi su gotovi. Sad kao pravdam sebe, ali ###.

nenad
07.10.08., 02:25
Onda ti Mixajlons nista nece smetati da tobom nahranim pitona? Pa, lanac israne, sto da ne, ionako ima previse ljudi. Ja tu ne vidim nista lose :D a ni drugi verovatno.

Proka
07.10.08., 02:56
cudan covek miksajlons...
i po tvojoj logici onda je ovo ok .. ???
: http://www.youtube.com/watch?v=gt5_Pil3dHM
jer naravno mora da se promeni ishrana .. .
i ne nemoj mi reci to je sad show itd ..
jer su ti ljudi samo snimili to shto ti radish i uzeli pare na tako neshto ...

ali ponovo 100 ljudi 100 cudi

miksajlons
07.10.08., 02:57
Ja sam mator i dosta žilav, daj mu neku bebu ako baš hoćeš :) lakše će se izboriti.
Isto tako u lancu hrane zmije su mnogo češće na meniju čoveku. Već sam imao prilike da jedem zmiju, pa pazi da ne bude obrnuto, imam iskustva u deranju zmije, pa ako želiš da probaš svog mezimca javi se, pa da o zmijama pričaš i s gurmanskog aspekta :D

miksajlons
07.10.08., 03:10
Proko nemoj biti dosadan. Ja sam rekao moje mišljenje, a ti reci šta je tebi logično i ne govori u moje ime. Ja nisam tebe ni nikog drugog osuđivao, radite šta hoćete i hranite svoje ljubimce kako god želite. Ima ovde i drugih koji koriste razne životinje za ishranu svojih ljubimaca, pa idi smaraj njih, mene preskoči.
Šta si hteo reći tim snimkom? I šta onda ako neko nešto snima i uzima pare. Šta ti mene vezuješ za to? Jel si ti pametan?

Proka
07.10.08., 03:16
Pod prvo .. ja nisam govorio u tvoje ime kao shto vidish : " cudan covek miksajlons...
i po tvojoj logici onda je ovo ok .. icon_question# " na kraju je znak pitanja
Pod drugo : ja ako tebe smaram to si treba da lepo kazesh .

Pod trece : Niko tebe ne vezuje nego to shto ti radish je dosta slicno tome .. pored silne hrane za zivotinje (i ne toliko velike cene iste ,cak ce ti ljudi sa foruma dati i za dzabe ) ti hranish gushterima i kazesh da si veliku poshtovalac# herpetofaune a uzimash iste te zivotinje shto volish i hranish tarantule ili bilo koju drugi zivotinju a tu nema logike zar ne ?

Pod trece ovde nije pitanje ko je pametan a ko ne .. ja iskreno mislim da sam veoma glup ..

I# pod cetvrto pitaj se malo zashto svaka tema u kojoj ti pishesh zavrshi sa istom pricom ?

Neca
07.10.08., 03:20
Ne znam zasto mislite da ovo nije moralisanje , i isto tako ne znam zasto blatite coveka .
Miksajlons i ja smo zajedno milion puta hvatali razne zivuljke , skakavce , gustere , ... Ja sam pre nekoliko dana doneo 13 gustera kuci , sa namerom da ih cuvam , a kada dodje vreme i da ih ponudim tarantuli . Moja je pojela vec 3 gustera , a burazerova jednog , mozda nije zbog toga , ali moja je u velicini stigla burazerovu , iako je ova bila dosta veca i mislio sam da se to nece desiti .
Koliko smo samo puta lovili dafnije , gamaruse , larve komaraca , ... da bi obezbedili zivu hranu nasim ribama , inace , cihlidima afrike i juzne amerike , a to u prirodnom stanistu verovatno ne bi imali . I , sta sad , kada vam ja kazem da su ribe x puta bolje rasle i izgledale ?
Ja sve zivotinje volim , ali ako mogu macki da dam misa , ili nekog racica ribicama , ne vidim zasto ne bi i gustera dao tarantuli .
Zavoleo sam i dubie , iako su mi zanimljive i lepe , dacu ih tarantuli .

Neko je tamo pomenuo da nema potrebe ...
Pa nema potrebe za mnogo toga u zivotu , pa se mi opet upustamo u neke stvari i dopustamo sebi mnogo toga , pa cak i da radimo neke nepotrebne stvari .
Nema potrebe ni drzati tarantule u kuci - pa ih opet drzimo , nema potrebe ni za time da blatite nekoga - pa ga opet blatite , nema potrebe ni da ja ovo pisem - pa ipak pisem .

Sustina je , da umesto toga da tarantula nema jednolicnu ishranu sto je u svakom slucaju lose po nju , vec da joj se ponudi sto raznovrsnija ishrana . Naka neki neverni Toma pokusa da zivi samo na hlebu i vodi pa ce uvideti ono o cemu ja pricam . Ni dubiama u lancu ishrane sigurno nisu jabuka i kruska , pa sam im ja ipak dao i nazdrale su se kao svinje .
Ne postoji ni jedna vrsta hrane koja zadovoljava sve potrebe nekog organizma , pa ni tarantule . Ono sto nema u fobasu , ima u dubii , ono sto nema u dubii , ima u gusteru , ... Da je lose da tarantula pojede gustera , jos niko nije dokazao ili ja jos nisam cuo . Da nema potrebe za time , jos me niko nije ubedio , a spreman sam na ubedjivanje argumentovanim cinjenicama .

Pozdrav ..

Proka
07.10.08., 03:25
ja njega ni u jednom trenutku nisam "blatio" neko samo imam diskusiju sa covekom i zelim da shvatim njega ..
ja protiv njega nemam nishta loshe ... jer coveka ni ne poznajem tako da ne mogu da kazem da je losh .
tako da....

miksajlons
07.10.08., 03:26
Pa baš zbog toga što se pojavi neko i morališe kao i ti.
Kako ne razumeš da neko može da voli životinje, ali mu je potpuno jasno da sve što živi mora jednog dana i da umre, to je potpuno prirodan proces, neko mora da umre da bi ga drugi pojeo i preživeo. I šta sad, treba da plačem zbog toga, pa i taj gušter pojede jadnog skakavca, i sve tako u krug. Nemoj se ponašati kao malo dete. Sve je to tebi jasno, shvataš ti to, ali nastavljaš i dalje. Evo sad ti lepo kažem da me smaraš, i neću više da pričam na ovu temu. Uzaludno je prepucavati se. Jel ja treba da pregledam tvoje ranije postove i da te provociram.

Miroslav
07.10.08., 03:28
@miksajlons : Mislim da sam gaziš po svojim rečima. Prvo - pišeš kako ne možeš da veruješ da neko ubija životinje u naučne svrhe, a onda ti hvataš i daješ iste te životinje svojim T i to ni za kakvi svrhu. Drugo - izgleda kao da hoćeš da pohvataš sve guštera, pre nego naprave bulever, po principu zašto bi ih oni poubijali kad mogu ja.
Pogledaj prvo zbog čega ti se ne dopadaju tuđi postupci, pa onda razmisli malo šta ti radiš.

Pored tolikog izbora hrane, koju je veoma lako uzgajati, ti loviš guštere.
Loše strana ishrane T gušterima je ta da oni jedu insekte koji su puni insekticida posle zaprašivanja. Taj insekticid i ostale toksične materije se ne eliminišu iz njegovog organizma već se samo talože (u jetri i drugim organima) i ti onda takvog guštera daješ svojoj T. Hm, razmisli malo.

Obrati pažnju da si bio uzrok već nekoliko polemika na ovom forumu zbog tvojih postupaka.

Gledaj da ne vređaš nikoga. Rečenica 'Jel si ti pametan' ti uopšte nije na mestu. I ne preti da ćeš nekom oguliti kućnog ljubimca. Vodi malo više računa o onome što pišeš.

Proka
07.10.08., 03:30
ja mislim da bi trebalo svi koji su on line da idemo na chet i tamo zborimo ;) da negushimo i nepravimo previshe posla geniju ili marku tako da ljudi ajde na chat ! ;)

Geni
07.10.08., 04:56
JEDINI razlog zašto sam ikada reagovao je izbor reči!

Prvo je otišla Nenadova poruka jer je provociranje iako nije uvreda. A onda da se vratimo na miksajlonsa. "da li si pamentan", "Nemoj se ponašati kao malo dete", "pričate gluposti" A ovo je sve smešno, kakve si mu poruke bile na početku. Evo par:



Страшно какве глупости овде просипате - неки од вас. Ви који се залажете за мале јадне гуштере, зашто не мислите на мале ситне инсекте које дајете тарантулама и уживате да гледате како их једу? Сигурно не волите херпетофауну више од мене. Немојте много слушати савете неких назови паметњаковића, и слободно и самостално расуђујте, користећи логику и нормалан разум. И на другим сајтовима сам се начито доста глупости оних који мисле да много знају. Ако је нешто природна храна тарантули онда њоме треба да се храни и у тераријуму. То је све природни циклус живота и смрти, нормалан ланац исхране. Шта мислите чиме се хране арбореалне врсте, зар у крошњи дрвећа нема жаба? И није тачно да се само млади поскоци хране гуштерима. Лично сам видео у одраслом поскоку којег је сељак пресеко на пола целог слепића. Такође смукуља (Coronela austriaca) храни се само гуштерима, држао сам је и није хтела да једе мишеве, јер јој је ово природна храна. И зашто су гуштери бољи од мишева. Само зато што су мишеви одгајени за ту сврху - да буду нечија храна. И када је реч о томе нема ту много сажаљења. То је сасвим нормално, да би неко живео неко мора да умре. Није ништа окрутно, то је живот.


i



Овде стварно има будала, какве везе има ако добијеш за џабе, зашто бих је се лако отарасио, ја сам аквариста и много рибица сам поклонио уместо да их продам, и драго ми је зато што многи у Србији сада имају и гаје врсту Thoryhtis meeki, коју ја обожавам. Недавно сам добио тарантулу Psalmopeus cambridgei од Топе и драже ми је него да сам је купио. Ако неко има младе јединке да поклони радо ћу их узети и гајити боље од било кога од вас који мислите да бих је се лако отарасио зато што сам је добио џабе. Лупетате глупости, мада стварно треба пазити коме поклањате.


Ovo su neke od prethodnih poruka koje su obrisane. Da li primećujete jezik i ton kojim su pisane. E TO JE JEDINI problem. Možda miksajlons to ne shvata ili mu je lakše da misli da ga ljudi ne vole zbog stavova ali je jedini razlog za to što on protivnika u raspravi naziva glupim, malim detetom, budalom i tako dalje. Rasprava neka se nastavi ali još jedna uvreda ili povišen ton i ovo se zaključava. Vređanje učesnika se neće tolerisati i ne interesuje me zašto miksajlons ne može da napiše post bez uvreda upućenim ostalim učesnicima. Razmišljao sam da on jednostavno tako priča ili da ne misli da to toliko uvredljivo zvuči kada se napiše ali me više ne intetresuje. Svaka naredna uvreda se BRIŠE!

Neca
07.10.08., 05:14
To je lepo .
Nije bilo u redu ni sa njegove strane .
I ja se lako iznerviram zbog neke neadekvatne recenice , ali imam bolju samokontrolu .

Svaka cast !

Pozdrav ..

kimo
07.10.08., 09:37
A to što ste hvatali toliko guštera je stvarno bespotrebno,jer tarantuli može i hoće škoditi takva ishrana. Odavno je poznato da od često davanja kičmenjaka tarantule izgube zube posle nekog od presvlačenja i uginu, pa vi onda i dalje lovite i davajte im takvu hranu...

I da, pripazite malo šta pišete, jer niste klinci od 14 godina da se ovako raspravljate, a i lepo je pitanje bilo šta mislite o takvoj ishrani i onda se pitate otkud diskusija ovakva...

Neca
07.10.08., 10:25
Nisi mi jasan Kimo .
Lepo pise da gustera dajem izmedju dva presvlacenja , znaci jednom jednog gustera . To joj nece naskoditi nikako . Ako je cesto jednom mesecno , onda ne znam sta nije .
Hvatali smo toliko gustera , da bi ih ja drzao u terarijumu , znaci jednog manjeg za tarantulu , i svi ostali su u terarijumu , zderu , presvlace se i tako .

Pozdrav ..

marko
07.10.08., 11:09
Ako je glupost hraniti tarantule gušterima zato što ih neko na ovom forumu gaji kao ljubimce, onda je totalno apsurdno tarantule hraniti s paukovima.
...
Ali lepo sam vam rekao da je najbolje da izbegnemo moralisanje i ovakve priče.

Pa ja se slažem da je glupost hraniti tarantule gušterima (obrati pažnju na reč 'hraniti'). Znaš kako bih ja loše reagovao da vidim u Škorpijama ili u Gušterima temu sa nazivom: Tarantule kao hrana? :evil:




Neko je tamo pomenuo da nema potrebe ...
Pa nema potrebe za mnogo toga u zivotu , pa se mi opet upustamo u neke stvari i dopustamo sebi mnogo toga...
Jako nezreo komentar, nemoj samo odmah da se ljutiš ali pročitaj šta si napisao, dopuštamo sebi mnogo toga pa zašto ne bi još jednu stvar... Hmmm....





Evo sad ti lepo kažem da me smaraš, i neću više da pričam na ovu temu....
Kako možeš da odustaneš od komentarisanja teme koju si sam započeo? Jasno ti je bilo na početku da nećeš dobiti zadovoljavajuće odgovore i onda si jednostavno odlučio da više o tome ne raspravljaš? Veoma zrelo...

JecaDJ
07.10.08., 13:21
Au poceli ste da me asocirate na ono :"VRATI MI MOJE KRPICE I LUTKICE"ili"BEŽI IZ NAŠE ULICE KAD NE ZNAŠ DA MAŠTAŠ",nekako ste se stvarno nezrelo svi poneli.ČEMU SVADJA!Tu ste da pomognete jedan drugome!Geni nadam se da ovo nije uvreda?

Borko
07.10.08., 13:34
Odavno je poznato da od često davanja kičmenjaka tarantule izgube zube posle nekog od presvlačenja i uginu


ako nam je ovo poznato i ako zelimo dobro našim tarantulama onda je besmisleno uopšte davatu kičmenjake jednom nedeljno,mjesečno ili godišnje...

Geni
07.10.08., 13:37
Pa ima razloga. Neke tarantule je jako teško nahraniti. Odraslu T. blondi ili L. parahybanu na primer. Lakše je povremeno dati malog miša nego sipati desetine dubia ili stotine lateralisa u terarijum. Opasnost nastaje kada se sa time pretera.

Borko
07.10.08., 14:05
ok sto se tiče T. blondi i L. parahybane... ogromne su, al ja bi ipak probao sa 10ak dubia nego npr miša da dam.

napominjem da bih ja tako uradijo :)

nenad
07.10.08., 15:58
Ja se izvinjavam na uvredama, malo sam preterao u zezanju. Sad sam ozbiljan pa cu da kazem svoj stav. Realno, ne smeta mi sto Mixajlons daje gustere tarantulama, niti sto ima iskustva u dranju zmija, ili sto ih je jeo. To ne moze da ugrozi ove zivotinje, jer je stvarno mala brojka u pitanju. Meni smeta to sto se Mixajlons i ljudi koji rade slicne stvari, smatraju ljubiteljima herpetofaune. Zao mi je, ali to nikako niste. Cak je Mixajlons imao vrlo smelu izjavu da mi ne mozemo da volimo zmije koliko ih on voli. Zamislite velikog ljubitelja pasa na primer, koji povremeno odere i pojede nekog psa. Ja ne mogu. Pored tako smelih izjava, on nikad nista nije pisao ni o gusterima, ni o zmijama. Ja sam ocekivao da ce kao ljubitelj i poznavaoc nesto bar nekad da napise, da se obogate teme u kojima stalno pisu isti ljudi. Ali nije. Dosta toga sto je inace pisao mnogo je lichilo na provokacije, i poziv na malo oshtriju raspravu. I u vecini slucajeva gomila ljudi bi zauzela kontra stav, sto se da ocekivati. A padale su i uvrede. Mislim da nam to vise ne treba.

miksajlons
07.10.08., 19:52
Nenade, Nenade, jednom sam jeo poskoka, nisam ga ni ubio, ni odero, ni pržio, samo sam jeo.
Jednu vodenjaču koju je ubio moj brat od tetke i koga sam hteo da bijem zbog toga, ali je pobegao, e nju sam oderao pošto je već bila mrtva, i u njoj je bilo 22 jajeta, hteo sam i da je ispečem i pojedem, ali sam bio sprečen pošto je ujak bacio. Tako da sve to što si ti napisao su nagađanja i nema nikakvu čvrstu osnovu i bolje se okani ćorava posla.
Što se tiče uvreda i drugi su pisali, priznao si da si i ti. I sad tebi je oprošteno, a meni nije. Naravno da nam to više ne treba i zato svako treba da pazi šta piše i kada drugog osuđuje. Ti mene uopšte ne poznaješ, a napadaš me bez razloga, samo zato što iz neke moje priče izvlačiš pogrešne zaključke. Da se poznajemo možda bi bili dobri drugari. Mnogo je bolje ovakve stvari rešiti na četu, kao što smo juče s Prokom i Miroslavom.
Ne može se nikom ništa praštati samo zato što je na ovom sajtu duže od mene i zato što te neko poznaje, a mene ne poznaje. Svi treba da imamo ista prava. Ne smeš ni ti nikog da vređaš.

miksajlons
07.10.08., 20:02
Zaboravih da kažem da sam čitao neke postove o domaćim zmijama, i bio sam iznenađen kako je to lepo odrađeno, svaka čast Kizi i ostalima, iskreno ja nemam toliko znanja. Mogao bih da prepisujem iz raznih izvora, ali jednostavno nemam vremena trenutno, pošto pišem diplomski. A i vi ste to lepo odradili kod zmija.
Ja sam skroman čovek i koliko god da znam mislim da je to malo. Tek treba u narednom periodu da se posvetim držanju zmija i to domaćih, evo baš juče sam nabavio malog eskulapovog smuka, baš trenutno davi jednog guštera, a pre dva sata je već pojeo jednog. Možete me ponovo osuđivati što držim domaće zmije, ali više mi ne smeta, već sam oguglao na vaše uvrede. Ja nisam lično ubio ni jednu zmiju, i one koje sam držao sam pustio nazad u prirodu, jednoj sam čak davao veštačko disanje jer je bila 90% mrtva, ali je oživela i pustio sam je nazad. Mnogi od vas imaju više iskustva od mene, priznajem.
Jednostavno, kada se upoznamo, kada budem imao više vremena, razmenićemo iskustva i rešiti sve razmirice, evo sledeće godine ko bude dolazio u Novi Sad preko leta može doći do mene da se upoznamo, prošetamo prirodom, Fruškom gorom, pa ćemo se bolje upoznati. Nema razloga za svađu zbog nekih guštera. Svi mi volimo životinje. Čak verujem i više od ljudi.

nenad
07.10.08., 20:45
Cekaj malo, moje vredjanje je bilo u formi zezanja, da ne mislis da sam bio ozbiljan kad sam rekao da bih nahranio zmije vama? to je bilo zezanje,
to je bar ocigledno. Ti si od prvog posta vredjao ljude ozbiljno. Pricao si da pricamo gluposti da ovde ima puno budala i slicno. Posle toga si slicne
stvari nastavio da radis. Da li si se izvinio svaki put kad si nekog uvredio? Da li si se nekad nekom na ovom forumu izvinio? Ja se nesto ne secam.
E, zato ti "nije oprosteno". I jos si rekao da ja tebe ne poznajem i da te napadam bez razloga. A zar nisi bas ti to na ovom forumu radio, i radis
i dalje. Pregledaj jos jednom sta si pisao do sada, ono sto ti nije obrisano.
I da ne duzim vise, nisam ni ja za svadju, nema potrebe za tim. Zato je najbolje da svi spustimo loptu.

miksajlons
07.10.08., 21:04
Čoveče ti baš nećeš da se smiriš. Ne tražim ja oproštaj od tebe. I ne možeš da se sećaš dobro pošto su brisali postove ili ih nisi pročitao, ja se dobro sećam da jesam. A što se tiče mojih ranijih konstatacija ja i dalje stojim iza njih.

Žao mi je, ali više nemam vremena da se prepirem s određenim ljudima. Bolje da se sam povučem, pametniji popušta, ... ostaje. Ovo je moj poslednji post.
Pozdrav svima.

toncek
07.10.08., 21:26
nebi se štel mešat,al dečki nemojte se svađat bezveze,to su obične gluposti....zakopajte tu sjekiru....

nenad
07.10.08., 21:49
Ja sam trazio da se spuste lopte, a ne svadju. Pitao si me zasto se meni oprosti kad nekog uvredim, a tebi ne, ja sam ti odgovorio, a onda si se
naljutio sto sam ti odgovorio. Mislim da ce takav histerichni stav retko kome ovde nedostajati. A jos kazes da stojis iza svojih ranijih konstatacija, sto
bi verovatno znacilo da i dalje mislis da smo budale koje pisu gluposti. Onda pozdrav i tebi "pametniji covece", nemam ja sta vise sa tobom da pricam.

Geni
07.10.08., 22:37
OK, ovo je prevršilo svaku meru. Vidim da ovde neće biti smirivanja strasti pa se ovo zaključava.

miksajlons, svaku temu koju si započeo si završio tako što si direktno vređao ljude. Gore sam izvukao par primera. I dalje milsiš da te ljudi napadaju zbog stavova a ne zato što im u lice kažeš da su budale? OK. Pošto nikakav komentar neće uticati na to da shvatiš da nije problem tvoj stav već ton i vređanje, onda je možda i najbolje da ovo bude tvoj poslednji post na ovom forumu.