PDA

Pogledaj punu verziju : sirac



Damn
09.10.08., 23:38
sta mislite o uptrebi mlecnih proizvoda(sir kajmak i ostale bockalice), u ishrani gustera? moja je iguana volela mladi sir, mada je jela i tvrdo jaje i parizer :camouflage:

nenad
10.10.08., 01:30
Sir cesto vole da jedu neki gusteri i kornjace. Mislim da im ne treba cesto davati. Mladi moze, ne treba da bude puno slan, to je dobar izvor
kalcijuma. Kajmak ne bih davao zivotinjama, a moram da ti skrenem paznju na to da parizer nije dobra hrana za gustere, a posebno ne za
iguane koje su herbivore.

zarko
10.10.08., 22:59
ne treba im davati jer su suvise masni za njihov ukus ....

dule87
11.10.08., 12:41
kod nas ima jedna vrsta sira (mladi slatki seljacki sir) jako zdrav, nije slan nikako, masnoce skoro da i nema...konzumiraju ga alkoholicari kao lijek, jer regenerise jetru..
od njaga se takodje pravi sirnica ;) heh a vjerujem da bi bio jako dobra hrana za iguanu...

Damn
11.10.08., 13:45
hvala, a za parizer sam u medjuvremenu skapirao da je mozda bas zbog njega bila agresivna i divlja

kimo
11.10.08., 13:59
Nije sigurno zbog toga, ali ti je mogla uginuti, ako već nije, jer joj je to moglo oštetiti vitalne organe u telu. Imao sam ja jedan biser, kada je lik uzeo škorpije od mene i dao im parizer pa su ga jele kao, pa uginule nakon par dana i on se pita zašto, a u parizeru 100 nekih emulgatora i čuda...kasnije mi rekao da nije bio parizer nego keks...i da su ga jele baš fino...

Damn
11.10.08., 19:53
ova je volela parizer i poklonio sam je ali je dobro i nije capnula

Proka
11.10.08., 20:09
ma "volela" ... heheh nije to svashtojed pa kao bash je "volela" parizer ..
kao shto sam znash iguane su herb.... tak da ...

Miroslav
11.10.08., 20:30
Mislim da ni sir nije pametno davati. Iguane ne bi trebale da imaju enzime za varenje laktoze (mlečnog šećera), pa im sir onda može samo škoditi, a ne pomoći. Dakle, zbog toga bi mogla imati tegobe u varenju.

Ljudi su se vekovima prilagođavali da posle dojenja mogu konzumirati mleko i mlečne proizvode i sada se ta osobina genetski prenosi na potomke. Kod azijata (kosookih) još nije u potpunosti razvijen taj enzimski sistem kod svih.

Po preporuci moje bake, papagaju tigrici, sam davao jogurt kad je imala proliv. On joj je pomogao da popravi mikrofloru u svom digestivnom traktu. ::D