PDA

Pogledaj punu verziju : maslacak i macija trava



Damn
13.10.08., 17:19
Zna li neko koliko je je tesko u delu terarijuma sa zivotinjom zasaditi I ODRZAVATI maslacak i neku travu(koja je bezbedna ako se zvacne)?

zarko
13.10.08., 19:43
skoro nemoguce u saksiji da zasadis maslacak....

Damn
13.10.08., 20:33
ne mislio sam da vlazni deo terariuma pokrijem necim zivim po mogucstvu korisnim a da nije mahovina :icon_cyclops:

StefanovaPomajka
14.10.08., 12:04
Probala sam maslačak i travicu onu običnu da stavim u terarijum. Samo sam i ih iskopala iz dvorišta i presadila, ali sam okolo preko zemlje stavila sloj mahovine, da kornjača nebi izrovarila sve baš odmah. I primilo se, ali su se primile i kojekakve bubice koje valjda obitavaju inace po livadi u zelenoj travi. Što se maslačka tiče, on je ubrzo bio, ne žvacnut, nego pojeden! Ako ti ne smetaju bubice probaj... Ono što mi je u planu da uradim je da uz ivice terarijuma zasejem seme cveća koje se u narodu popularno zove Prkos. Ono uspeva odlično u nemogućim uslovima, pa se valjda zato tako i zove. Takođe Čuvarkuća i Aloja mislim da mogu da opstanu. Tek me čeka pokušaj, biljke sam upravo i nabavila pa nek mi je sa srećom, a i tebi! :21n:

Miroslav
14.10.08., 13:19
Prkos je sezonska biljka, tako da sumnjam da će ti uspevati preko zime.

Aloa vera je slabije otrovna biljka. U koliko grizoid, koji ona stvara, dospe u digestivni trakt, doći će do povraćanja, proliva, gubitka apetita, drhtavice i depresije. Ne tvom mestu, ne bi sadio tu biljku. Čuvarkuća i prkos mislim da nemaju otrovnih materija u sebi.
Dobro se raspitaj pre nego zasadiš neku biljku, u ter sa kornjačicama ::D

StefanovaPomajka
14.10.08., 17:31
Aloa vera je slabije otrovna biljka. ...

Pa rekoh sebi Aloja je lekovita..., kad ono vidi otrovna!:confused2: Neka si ti meni rekao sad, pa da znam da ne fantaziram, pre nego se raspitam...:icon_salut:

Miroslav
14.10.08., 19:26
Ima aloja i lekovite sastojke, koji se iz nje dobijaju posebnim postupcima.

Damn
14.10.08., 22:36
HVALA :th_Wave:TAKODJE
mislim da je rizik bilje iz prirode...bas zbog bubica, vaskica i buvica

P.S. od malih slatkih zabica se ekstraktuje materijal za ozbiljne lekova a opet te si zivuljke zlo toxicne :icon_pale: