PDA

Pogledaj punu verziju : upomoooc sta mi se sa paukom desilo



vanja
23.10.08., 12:55
http://img84.imageshack.us/img84/158/picture1aq0.jpg

sta je ovo aaaaaaaa
sklupcala se u cosak ja je pomerio ona se vratila.....

Geni
23.10.08., 12:59
Nešto sve više sumnjam da si ti pre imao tarantulu a ako jesi pitam se šta je sa njom.

Ovo je normalno ponašanje za tarantulu kada je stresirana ili blizu dehidracije. Stavi je na tamno mesto, obezbedi joj negde da se sakrije, navlaži joj jedan deo terarijuma, stavi joj posudu za vodu, postaraj se da nema vibracija koje bi je uplašile, ne diraj je i ne ubacuj joj miševe koji mogu da je povrede.

Ne uznemiravaj je i biće sve u redu, samo je uplašena.

vanja
23.10.08., 13:02
to je sve uradjeno vec...ali sam pravio zurku u sobi...sa muzikom...

a ima ona da se sakrije tamo................

Opet spajam poruke... nemoj da šalješ više poruka za redom, imaš opciju da izmeniš poruku ako nešto nisi rekao.

Geni
23.10.08., 13:15
to je sve uradjeno vec...ali sam pravio zurku u sobi...sa muzikom...


Evo i problema.

toncek
23.10.08., 16:37
i moja geniculata se tako znala ponasat prije.znala je stat u kut i bit par dana u istom kutu jako stisnuta.i onda je sve bilo u redu

Proka
23.10.08., 17:23
Nešto sve više sumnjam da si ti pre imao tarantulu a ako jesi pitam se šta je sa njom.
isto pitanje .

i naravno to bi trebalo da znash .. zurke to jest glasna muzika tv ili same vibracije stresira tarantulu ... tako da kada pravish
neki party tarantulu van sobe .

toncek
23.10.08., 18:34
naravno slazem se s tobom Proka.za takve zivotinjice najbolje imat jedan kutak di je mirno to se zna....

vanja
23.10.08., 20:40
sada je sve ok..i dobro je.vec se pomerila izgleda da se jako uplasila(jadna) :(

toncek
23.10.08., 21:25
sve je moguče.događa se....velim tako je i moja geniculata

Bifrost
24.10.08., 14:26
Ljudi i ja sam pravio zurke pa mi se to nije desavalo, a imao sam stero 80w i kertingovo pojacalo od 350w... To je sigurno stres... mozda si je ne davno premestio ili joj je hladno ili je dehidrirala... Sada je sve u redu pretpostavljam?

Geni
24.10.08., 14:39
Pa da li si ti pratio životni put te tarantule? Prvo je stigla u nekoj kutiji, nejverovatnije povređena. Pa je dobila miša malo manjeg od nje koji je ili ugrizao za nogu ili iziritirao povredu koju ima od transporta, pa je onda ta povreda curila toliko da se 'tarantula davi' pa se to samo od sebe smirilo, pa je onda bila na toj žurci. A u sred toga čovek pita da li tarantulama treba voda, tako da verujem da dotičnu nije dobila.

Sasvim dovoljno stresa za jednu tarantulu zar ne?

Bifrost
24.10.08., 14:48
Auuuu bre... A deluje sveze presvucena.. bar meni... Vanja jesi jos stavio posudu sa vodom?

vanja
24.10.08., 22:16
stavio posudu.izgleda da nevoli neonku iznad terarijuma..kako znas da je sveze presvucena..

svemirac50
24.10.08., 22:19
T uopste ne vole bijelu svijetlost. toplota+vlaga+hrana+tamno mjesto=zdrava i sretna tarantula. To ti je formula za uspjeh# ;)

Proka
24.10.08., 22:23
stavio posudu.izgleda da nevoli neonku iznad terarijuma..kako znas da je sveze presvucena..
izvini shto idem offline ali da li bi mogao da nakacish ti slike L.parahybane .

vanja
24.10.08., 22:28
pobegla mi je bre zar nisam rekao...imao sam je 2 dana bre ni jednom je nisam nahranio

Ig0r
24.10.08., 22:33
Pa da li si ti pratio životni put te tarantule? Prvo je stigla u nekoj kutiji, nejverovatnije povređena. Pa je dobila miša malo manjeg od nje koji je ili ugrizao za nogu ili iziritirao povredu koju ima od transporta, pa je onda ta povreda curila toliko da se 'tarantula davi' pa se to samo od sebe smirilo, pa je onda bila na toj žurci. A u sred toga čovek pita da li tarantulama treba voda, tako da verujem da dotičnu nije dobila.

Sasvim dovoljno stresa za jednu tarantulu zar ne?


E ovaj post mi je ulepšao dan... Baš sam se nasmejao. Hvala Geni.
Problem je ovde evidentan pa ne bih o tome pričao a pišem ovoliko da me ne bi banovali samo zbog HAHAHAHAHAHAHAAH i tri lolčine.

vanja
25.10.08., 13:02
ja sam je dobio u terarijumu sve sa vodom i tako ostavio

Borko
25.10.08., 13:35
imao sam je 2 dana bre ni jednom je nisam nahranio


pa to se baš i ne može nazvati iskustvo sa parahybanom...
cijela 2 dana !!!

Soulfly
25.10.08., 14:02
:D :D :D

nenad
25.10.08., 14:18
Vanja, ovde se trudimo da budemo koliko-toliko ozbiljni. Pogledaj malo sta pises:

da imam dosta iskustva sa lasiodorom parahybanom.mislim dok moze da jede i to.

pobegla mi je bre zar nisam rekao...imao sam je 2 dana bre ni jednom je nisam nahranio

imam ja iskustva ali su mi rekli kao nesto ovo ti je posebna vrsa pogubili se a ja sam parahybani prskao terarijum 3x nedeljno i hranio 2x nedeljno...
al je bila mala pa nije jela miseve

moja lasiodora parahybana jednom nije jela mesec dana

ja imam euathlus pulcherrimusklaasi i lasiodoru parahybanu
...

Imas parahybanu ili nemas? Imao si je dugo, hranio je 2x nedeljno, ili si je imao 2 dana i nikad je nisi nahranio? Ja ne znam kako ljudi imaju
strpljenja da ti odgovaraju na ovakve gluposti. Ja ne bih imao. Da ne pominjemo i kukuruznog smuka od 250e kog si video u radnji, pa nisi hteo
da odgovoris u kojoj radnji kad sam te pitao.

IV@N
25.10.08., 14:35
niste trebali da izbrisete moju poruku :th_Noooo:# to treba da sluzi kao nauk! NE kupuj zivotinju ako ne znas nista o njoj a to za smuka je stvarno hm...# ::)# # brate ako ne znas sta ces da napises nemoj nista ni da pises ;)

Geni
25.10.08., 14:46
Dobro aljde da pomognemo čoveku da počne da čuva tarantulu kako treba. Nema koristi od prozivki.

Vanja, sve bi ovo bilo mnogo lakše da si odmah na početku napisao sve činjenice i kokiko malo znaš o tarantulama, ovako smo morali da ti čupamo reči iz usta da bi na kraju došli do ovoga. Ovde lepo imaš sve što trebaš da znaš da bi svojoj tarantuli pružio dobar život, poslušaj savete.

Ivane, nije bilo brisanja nego imamo problem sa hostom, neke poruke se ne vide ili su izgubljene. To još uvek traje. Napisaćemo obaveštenne kada se reši.

vanja
25.10.08., 17:44
smuka sam video u pet shop amazon novi sad u ulici njegoseva nego nisam video post

toncek
25.10.08., 18:31
i kako je sad pauk?jel ziv,i dal se miče?

vanja
25.10.08., 18:45
sad je extra coolira tamo seta se pentra.i skroz je happy.ja mislim.barem tako izgleda

toncek
25.10.08., 19:25
daj stavi koju sliku ako nije problem.da malo bolje vidim kako izgleda.....

vanja
26.10.08., 10:11
ocu cim budem naso aparat.................