PDA

Pogledaj punu verziju : Poecilotheria regalis parenje



kimo
26.10.08., 22:24
Parenje je započeto danas, to kažem jer je mužjak pušten kod ženke i posle 5 minuta je došao skoro skroz do nje i uz naizmenično intenzivno lupanje nisu se uspeli spariti nekih 2.5 sata. Tokom tog vremena su se pratili dobar deo vremena, ali je mužjak uvek kada bude bilo kakvog kontakta se udalji i opet lupka. Klasična priča kada je ova porodica u pitanju, jer mužjak navodi ženku na neutralnu teritoriju i tamo se pare. U ovom slučaju mi to nismo dočekali, ali su mladenci ostali zajedno. Nadamo se da će biti nekog parenja, jer su oboje više nego zaintereosani.

Ženka: Moja oko 6-7cm telo, raspon nogu 14cm.

Mužjak: Moj, od zrelosti proživeo sigurno 6-7meseci u u top formi je, skoro je pravio "sperm-web". Ogroman, raspon nogu oko 18cm.

Temperatura: Oko 25-26 stepeni

Vlažnost: Relativno suvo, treset je sveže raspadnut, jer je u pitanju kokosov, pa je vlažniji malo. Znači oko 60% .

Parenje: Zasad nepoznato, ne verujem da će uopšte videti.

Detaljan tekst sa svim datumima i dešavanjima će biti objavljen na www.nsexotics.net kada za to bude povoda.

zarko
26.10.08., 23:24
kada sam ja 0pustio moje to je bilo pre 3 mesecacinimi se i mislim da se jos uvek nisu sparili....
ali zive zajedno sve vreme i izgleda smesno..skoro ga je napala ali je on izbego

Borko
01.11.08., 11:58
ima li kakvih novina sa ovom ljepoticom ::D ::D ::D

kimo
01.11.08., 12:10
Pa...i dalje žive zajedno samo što ću ih uskoro razdvojiti, ona je u panju u svom budžaku, a on samo kulira po staklu. Juče sam našao komad guste paučine na staklu, što bi trebao da bude dobar znak...trebalo bi da je to sperm-web, ako jeste, onda su se sparili, samo je sada pitanje da li će ona da se presvlači uskoro ili će da nam počasti kokonom. U principu ćemo videti, ali u narednih par dana će mužjak biti izbačen i ona savljena na nižu temperaturu nekih 4 nedelje.

Borko
01.11.08., 12:13
uuu pa valjda se neće presvlačiti !!!
nadam se da će se uhvatiti posla oko kokona...