PDA

Pogledaj punu verziju : tarantula pojede @@@@@



silwert
26.10.08., 22:47
na okupljanju ciklidasa ::D ::D dobijem slicice tarantule koja je pravi mesozder :)Z :)Z

kimo
26.10.08., 23:48
Kakvo je to okruženje kod tarantule? Kakve su to sluzave maramice ili šta već? To će se lako ubuđati...

Miroslav
27.10.08., 01:08
Ha, ovo bi mogla biti i Miksajlons-ova T i njegovi 'zaštićeni' gušteri :)Z :)Z ::D

silwert
27.10.08., 08:02
nemam pojma sta je okolo ali za miroslava tri bambija ::D

Proka
27.10.08., 08:09
decko ima osecaj za filing ;)

Neca
28.10.08., 02:54
Odvratno !!! Odvratno !!! Odvratno !!!

Geni
28.10.08., 08:47
Uradio sam to jednom i rešio da nikada više ne ponovim. Em je loše po tarantulu, em je užasan smrad kada se to ubuđa, em mi je bilo nenormalno žao guštera, em što su ti gušteri sposobni da dobro ujedu tarantulu.

Mada verujem da u nekim delovima sveta, gušteri predstavljaju normalan deo ishrane nekih vrsti tarantula ali ne verujem da ih baš preterano često jedu.

Ig0r
28.10.08., 10:20
Uradio sam to jednom i rešio da nikada više ne ponovim. Em je loše po tarantulu, em je užasan smrad kada se to ubuđa, em mi je bilo nenormalno žao guštera, em što su ti gušteri sposobni da dobro ujedu tarantulu.

Mada verujem da u nekim delovima sveta, gušteri predstavljaju normalan deo ishrane nekih vrsti tarantula ali ne verujem da ih baš preterano često jedu.


Uze mi reč iz usta. Desillo se ovog leta kad sam našao nekog malog gušterčića u stanu na 5om spratu, onih dana kad je bilo milion stepeni. Prvo sam pomislio da je jedan od onih novo-pojavljenih gekona o kojima je nedavno bilo reči ali sam se uverio da nije to. Nisam znao šta s njim, nisam hteo da ga ostavim na krovu da se skuva, a nisam hteo da ga strpam ni u kutiju... Nije smrdeo ali mi je posle bilo jako žao. A tek kad sam video Kimijevu reakciju ni sam ne znam koga mi je bilo više žao - Kimija ili guštera. Tako da - nikad više!

kimo
28.10.08., 11:43
Hehe, ma ima nas svakakvih, tako da ce takvih situacija biti uvek. Meni je ranije bilo bezveze kada ljudi daju zmiji misa, zao ti ga, ali kada nema alternative onda moras da se pomiris sa time. Ali ja nikada ne bih mogao da dajem gustera ili nesto drugo pored toliko vrsta insekata koje se gaje i mogu da zamene te zivotinje...

spiderboy
28.10.08., 17:25
slažem se sa Kimom u potpunosti,jedino to oko zmija i miševa,### kad su im miševi redovna ishrana,takva je priroda.(al kad ljudi vide miša u špajzu,onda im nije žao da ga ubiju,hehe)

nenad
28.10.08., 17:50
Meni je najgore kad ubijem misha, a zmija ga posle toga ne pojede. Onda mi bude zao zivotinje. Ali srecom, to se ne desava tako cesto.

Neca
28.10.08., 17:57
Dajete miseve zmijama ?!?!?!
Jos odvratnije !!!

huana
28.10.08., 18:46
jedete prasetenu, govedinu, piletinu, ribu, itd itd...mislim ljudi stvarno ste odvratni:)

Liman
28.10.08., 19:07
i zitarice imaju dushu :lol: :lol: :lol:

marko
28.10.08., 19:48
Dajete miseve zmijama ?!?!?!
Jos odvratnije !!!
Šta drugo nego miševe??




jedete prasetenu, govedinu, piletinu, ribu, itd itd...mislim ljudi stvarno ste odvratni:)
:^) bravo bravo, svaka čast! ;)

silwert
28.10.08., 19:55
:'( :'(nediraj mi prasetinu

Ig0r
28.10.08., 20:10
Samo sam čekao da se Silwert oglasi po pitanju prasetine :)Z

nenad
28.10.08., 21:40
Ja sam zmijama davao banane, al nesto nisu htele da ih jedu. Zato sam presao na miseve :D

toncek
28.10.08., 21:56
daj joj probaj dat mandarinke ili kivi možda kiselo hoće ::D

silwert
28.10.08., 22:58
za mene je svinja car zivotinja

rassa
28.10.08., 23:05
:^) he he he

nenad
29.10.08., 03:12
Ne, banane sam im davao zbog oblika. Nekako se uklapalo. Ali, dzaba, ipak sam sebi morao da uprljam savest ubijajuci miseve. Jedino da probam
shargarepu da im dajem. Ne znam, videcemo :D Mada, nije humano ni biljke ubijati. Najbolje bi bilo da zmije zive od fotosinteze.

Miroslav
29.10.08., 03:37
Ti im implantiraj solarne ćelije, pa neka guraju nekako ::D

Ja sam više za piletinu, svinje su mnogo masne ::)

D@nijel
29.10.08., 17:08
Kako ubijate miseve,jel ih lupate cekicem po glavi,gusite necim,odsecate im glavu ili im uvijate kicmu? :confused2:

nenad
29.10.08., 17:10
Ja ih zamrzavam. A nekad kupim zapakovane bez otvora za vazduh, tako da se ugushe dok ih donesem kuci. Znam da nije humano,
ali, sta da se radi.

Miroslav
29.10.08., 19:49
Daš im mišomor ili neki jači otrov ::D :)Z ::D

Neslana šala ::D

Neca
29.10.08., 20:35
U jbt , sta sve vi radite tim misevima , hranjenje tarantula gusterima jos ispade humanija od toga !

Proka
29.10.08., 20:44
ne ne ispada humanije .

nenad
29.10.08., 22:43
U jbt , sta sve vi radite tim misevima , hranjenje tarantula gusterima jos ispade humanija od toga !


Ja se nadam da necemo nastaviti istu staru raspravu, koju smo vodili sa Mixajlonsom. Misevi koje mi dajemo zivotinjama se odgajaju za te stvari.
Vi ste uzimali gustere iz prirode, tu je prva razlika. Druga razlika je u tome sto mi moramo da zmije hranimo glodarima, a vi ne morate
tarantule da hranite gusterima. Kao sto sam i ranije rekao, nije neka steta za prirodu da se povremeno uzme po neki guster i iskoristi kao hrana za
tarantulu. Ali, dajte da vise ne pricamo o tome.

Mislim da osoba koja ima nesto protiv ubijanja miseve i insekata zarad hranjenja terarijumskih zivotinja, ne treba to misljenje javno da iznosi na
ovom forumu, zato sto je ovo teraristicarski forum, i ovde svi zrtvujemo neke zivotinje kao hranu za nase ljubimce.

toncek
29.10.08., 22:56
pa ima za kupit malih zamrznutih mišića.onako su ti poredani ko čevapi :)Z i izvadiš jednog van i pustiš da se odmrzne i staviš joj u nutra da ga pojede

nenad
29.10.08., 23:12
Pitanje je koliko dugo stoje zamrznuti. Neke zmije nece da jedu miseve koji su dugo zamrznuti, nego preferiraju svezije.

Geni
30.10.08., 08:48
Što bre sad potežete tu priču? Pa ovo nema veze, činjenica je da je nekome stvarno nehumano da tako ubija miševe. Meni na primer. Žao mi je i guštera i miševa podjednako. Jednom sam dao miša tarantuli i bilo je grozno. Žao mi malog :S.

Iz tog razloga ne verujem da bi čuvao zmije, sem ukoliko ne bi kupovao već mrtve i zamrznute miševe. Ne bih mogao da ih ubijam. Eventulano da ih ubacim žive i okrenem glavu.

Znam ja da je to tako u prirodi ali ne mora da mi se sviđa.

nenad
30.10.08., 11:42
Ako moram stalno od ljudi da slusam da je to nehumano, ne moram to da slusam i na ovom forumu. Ne bi ih ubijao da ne moram.

Geni
30.10.08., 12:58
Pa ja nešto nisam video to kao kritiku... Meni je jako nehumano da tako ubijam miševe i to ne bih mogao da radim. Naravno da će zmija da se hrani miševima i to je u redu. Humanost je tu najmanje bitna. Tako je u prirodi to je rešeno.

Ima tu nedefinisanih tačaka. Nekome smeta nehumanost, nekome što su gušteri iz prirode, nekome što to nije normalna hrana za tarantulu, nekome što je to mnogo prljavije od hranjenja bubama i crvima itd.

Meni na primer ne smeta nehumanost, mada ja to ne mogu da gledam. Smeta mi što su iz prirode do neke mere jer ne znam da li ih ima kolio hoćeš ili su retki. Znam da su u nekim zamljama ti zidni gušteri ugroženi. Najviše mi smeta što je to opasno po tarantulu. Gušter je u stanju da povredi tarantulu i to ozbiljno a i postoje posledice usled previše kalcijuma u ishrani tarantula.

Nema ovde rasprave. Svako ima neko svoje mišljenje. Ja nisam tebi rekao da ne trebaš da hraniš smije miševima već sam prokomentarisao da ja to ne mogu da radim jer mi je žao miševa. Čak mi ih ne bi bilo toliko žao da ih dajem zmiji da im ona presudi, već ja to ne mogu da uradim. Samo moj stav, nikakva kritika.

nenad
30.10.08., 13:23
Ma znam da nije kritika. Jednostavno, ne volim da ubijam miseve, mislim da je bolje da to zmija uradi, ali misevi mogu gadno da povrede zmiju, pa
im dajem mrtve. Dakle, ne volim da ih ubijam, pa mi samo otezava situaciju kad neko jos dodatno prica kako je to nehumano i slicno.

Sto se tice davanja gustera tarantulama, prosli put sam reagovao tako, zato sto sam siguran da je taj post bio postavljen da bi se isprovocirali ljudi
na raspravu, sto je Mixajlons i ranije stalno radio. Pricao sam sa vise ljudi, i svi su se slozili da su imali isti utisak, odnosno da je cela prica zapoceta da
bi se ljudi isprovocirali. Ja ne znam da li je to stvarno bila namera tada, ali dovoljno je to sto je mnogim ljudima tako izgledalo. Zato se i desila svadja
tad. Sad nema potrebe za tim, naravno.

Geni
30.10.08., 13:29
Pa ja za ovde i pričam...

Proka
30.10.08., 13:30
ae bre ljudi dosta .. koji vam je #####. . svaki put kada krene ova tema dovoljno je da jedan covek kaze neshto i odjenom se stvara 500 negativnih postova .. a ja kazemo ovo , on kaze ovo ..
lepo se treba da se organizujemo neko pice ..(roshtilju) pa lepo da se tu razgovara o ovakome necemu..
svaki put se #####o mnogo iznerviram kada vidim neshto ovako.. jbt ja koristim ovaj forum
da bi pustio mozak na ispashu malo se odmorio od posla i svih sranja.. a ne da se i ovde nerivram.
na ovu temu ce uvek postajati razlicita mishljenja i nikada se necemo svi sloziti.
ako oce neko da ubija gushtere neka ih ubija ali netreba to drugima da utrljava na nos..
hrani tarantulu ako ocesh tarantulom .tvoja stvar..
ali ako mislish da bi to nekoga iznerviralo uvredilo itd nemoj da to postujesh ovde .

nenad
30.10.08., 13:32
Ma, normalno, glupo je raspravljati oko ovakvih stvari. ;)

Miroslav
30.10.08., 13:45
U potpunosti se slažem sa Prokom.

Samo bih dodao da životinje uhvaćene u prirodi nisu nastale da bi bile hrana našim ljubimcima. Neke (mislim na kičmenjake) možda nikad ne bi bile pojedene. Zato se uzgajaju životinje isključivo za tu namenu. Te jedinke što mi uzgajamo, u prirodi najverovatnije ne bi ni postojale, zato što smo mi uveliko umešani u njihovo rođenje, a takođe bi i deo njih uginuo još u prvim danima života (prirodna selekcija).
Mnoge farmaceutske fabrike i laboratorije, kao i dijagnostičke laboratorije, uzgajaju životinje za svoja ispitivanja i to je dopušteno od udruženja za zaštitu životinja (nisam učlanjen ni u jedno od tih, ne volim ekstremizam), ali ako bi te iste životinje lovili po prirodi i koristili ih u ispitivanjima, onda bi bili zasuti kišom prijava i sudskih poziva i propali bi za veoma kratko vreme zbog plaćanja kazni.

Iskreno, ne bi mi bio problem ubiti miša. Ipak sam ja budući veterinar. Bolje da ne spominjem koliko sam eutanazija izvršio na praksi, ali ne zato što sam uživao u tome, već zbog sticanja prakse u aplikovanju lekova i venu.

silwert
30.10.08., 22:34
ja nisam pokrenuo temu da bi se svadjali preko neta da sam znao da cemo zavrsiti na misevima postavio bi sliku tarantule kako jede misa i to ``moje ``tarantule ::D (zokis zna o cemu pricam)
dal je humano ubiti misa ili ne nebi zalazio ko nemoze to da uradi neka kupi zamrznutog ko moze neka ih gaji za to ili hvata po spajizu ::D
mene je iznenadilo da kada tarantula uhvati gustera za rep on ga otpusti da bi spasio svoju glavu a tarantula ko i sve zivotinje koje su do sada hvatale gustera bude zadovoljna samo sa repom dok ostatak trci po terarijumu
e to mi nije jasno zasto ko da je i ona skontala da je ``bolje vrabac u ruci nego golub na grani`` jel neko ima neku pametnu ideju

Geni
30.10.08., 22:38
Pa tarantula nema mozak, reaguje samo na nadražaje. Gladna je i reaguje na vibracije guštera. Kada ga ulovi on joj ostavi rep i pobegne. Ona više ne juri plen jer ima da jede i ne obazire se na guštera koji trči. Ne razmišlja ona da li je uhvatila guštera ili samo rep, ima ručak i to je to.

rassa
30.10.08., 22:55
sta ako zagrize telo gustera
nece ga pustiti iako ce guster odbaciti rep koji ce ce migoljiti u blizini neko vreme
u tom slucaju guster nema sanse osim ako tarantula ne bude 'radoznala' i pusti gustera i zgrabi rep...

nenad
30.10.08., 23:12
Pustanje repa je mehanizam koji postoji bas zato sto funkcionise. Mnoge zivotinje ujedu gustera za rep, guster im ostavi rep, a zivotinje se time zadovolje, jer se rep ne brani i ne ujeda ;) jedini je problem u tome sto nece svaki guster preziveti kidanje repa. Ako se to desi na jesen, guster mozda nece imati dovoljno zaliha za hibernaciju, ili za proizvodnju mladunaca sledece godine, itd.

Miroslav
30.10.08., 23:28
Ne veruje da će gušter odbaciti rep, ako ga T ili neka druga životinja, uhvati za telo. To odbacivanje repa je mehanizam koji se koristi samo u slučaju da je uhvaćen za rep, pa bolje ostati bez njega, nego li i bez njega i bez glave. :shock:

nenad
30.10.08., 23:49
Desava se i to ponekad. Od stresa. Nekad je dovoljno samo blago dodirnuti rep P. muralisu da bi ga pustio. Neki gusteri to cesce rade, neki redje, a neki ne otpustaju rep nikad, kao varani i kameleoni, recimo.

Bifrost
31.10.08., 03:01
J.... vas misevi ja ga ubijem svaki put kad ga vidim ::D

Miroslav
31.10.08., 03:10
Ja sam dva miša, što sam navatao pre par godina u mom stanu, kulturno izneo iza zgrade, pa neka uđu komšiji :)Z

nenad
31.10.08., 04:06
Da komshiji crkne krava ;) ::D

Miroslav
31.10.08., 12:07
E baš tako. Zašto i on da nema, majku mu ::D

silwert
31.10.08., 19:14
treba siriti rados drzanja zivotinja ::D

rassa
08.11.08., 13:08
evo jedne geniculate i njenog obroka

http://img98.imageshack.us/img98/4999/83812186xo2.png (http://imageshack.us)
http://img98.imageshack.us/img98/83812186xo2.png/1/w550.png (http://g.imageshack.us/img98/83812186xo2.png/1/)

jel to ribaa....... :shock: