PDA

Pogledaj punu verziju : Poecilotheria striata/ornata



toncek
27.10.08., 19:38
Htio bi hupit ovog pauka(P. ornata) i nasao sam jednog decka od kojeg bi kupio...međutim on je meni prvo poslao ovaj tekst da znam nesto o jacini otrova ovog pauka.kaj vi velite na to?

http://www.bighairyspiders.com/poec.html

zarko
27.10.08., 19:56
ja velim sledece,
http://www.gekkogecko.co.yu/Poecilotherie.html

Miroslav
27.10.08., 20:01
Ja ju imam i ni ne razmišljam o njenom otrovu. Na Žarkovom sajtu ti piše jedan od najtežih slučajeva posledice ovog otrova.

Budi siguran da te neće napasti iz čista mira. Svaka T pre no što napadne zauzme karakterističnu pozu.

Uzmi ju slobodno, samo nemoj previše da joj čačkaš i preuređuješ po ter (ovo važi i za one što već imaš).

toncek
27.10.08., 21:46
dečki puno vam hvala ovo mi je puno pomoglo.skoro sam odustao od nje.al sad definitivno idem po nju ;) .pozz...

Miroslav
27.10.08., 22:14
Odustati od jedne takve T, to nikako. Uzmi ju, posle ćeš se oduševiti njenim bojama.

Ako ju uzimaš kao malu, onda očekuj da će napraviti sklonište od mreže i treseta, pa ju nećeš viđati neko vreme. Budi strpljiv ::D

toncek
27.10.08., 22:35
da mala je raspon nogu cca 8cm.ajd kad smo vec kod toga,imam jedan ter.doma za tu vrstu dimenzija-d,š,v 30*30*50 to je malo preveliko za nju da ju stavim tu jel da?

zarko
27.10.08., 22:46
u\mi je neces zazaliti jer one nisu toliko opasne i brze ko sto pricaju

Miroslav
27.10.08., 23:55
Pa jeste, velik je taj ter. za nju, ali nema veze stavi ju i u njega. Sigurno joj neće smetati. Bolje da je veći, nego da je premalen ::D

Ig0r
27.10.08., 23:58
u\mi je neces zazaliti jer one nisu toliko opasne i brze ko sto pricaju


Mislim da ovaj savet nije na mestu. Ne želim nikog da odgovaram od kupovine bilo koje vrste, čak i ako spada u neku od najopasnijih, jer mislim da ukoliko se čovek prethodno dobro upozna sa datom vrstom ne može biti problema. Ali ako kažeš za bilo koju tarantulu da nije brza, posebno za azijske i afričke vrste, nisi u pravu. Osim toga nije ni u redu upravo zbog opasnosti o kojoj ne bih jer ima nekoliko faktora od kojih to zavisi.

zarko
28.10.08., 03:47
poecioterije nisu brze onoliko koliko su mi pricali i koliko sam ocekivao...
murinus je jako brz, haplopelme su po meni jako brze al ine poeciloterije koliko se prica....
moj licni dozivljaj.

Geni
28.10.08., 08:43
Ja imam malo drugačije iskustvo, a to svi koji me poznajete već znate. Najopasnija tarantula koju posedujem je odrasla ženka P. ornata. Iste je brzine kao P. murinus ali je ova nepredvidiva i jako često joj se dešava da potpuno nepredviđeno odreaguje. P murinus je brz ali tačno reaguje kako treba i tačno znam šta će da uradi.

Kada je to rečeno, evo i moje filozofije... Čim razmišljaš o tome da te tarantula ujede, nemoj da uzimaš otrovnije vrste. Ja ne planiram da me bilo koja ujede i svakoj tarantuli prilazim uz znanje da može da me ujede. Nikada ne guram ruke u terarijum, ne vadim ih, ne uzimam ih, kada ih selim stavim manji terarijum u veći i čekam da same izađu. Ako ih guram to radim kroz poluzatvoren poklopac sa dugačkim štapićem. Nikada ne dolazim u situaciju da me tarantula ujede, tako da mi je svejedno koliko je otrovna. Ako se i desi, računam da neće biti problema jer je jako bitno koliki je bio čovek koji je ujeden. Dečko od 13 godina na primer mnogo lošije reaguje na takav ujed od čovek od preko 100 kila (a ja imam 105 :shy:)

Rizik od ujeda uvek postoji i to je jedini razlog zašto nemam Atraxa ::D.

Miroslav
28.10.08., 14:25
Geni : hajde upotrebi opet malo svoj fotoaparat i pokaži nam svoje umeće iz 'makrofotografije', pa uslikaj cephalothorax i abdomen svoje ornate i postavi ih ovde. To bih voleo da vidim ::D

toncek
28.10.08., 20:27
ma uzet cu je 100%(ornatu) idem drugi tjedan po nju i uzet cu jos jednog pauka sa ovog popisa samo neznam kojeg bi kaj mi vi preporučujete da uzmem?ja sve ciljam na B.verdezi....

Brachypelma albopilosum, 1 cm,
Nhandu chromatus, 10 cm,
Grammostola rosea, 13 cm,
Brachypelma albopilosum, 15 cm,
Psalmopoeus cambridgei, 15 cm,
Lasiodora parahybana, 8 cm,
Aphonopelma seemani, 15 cm,
Brachypelma verdezi, 10 cm

Borko
28.10.08., 21:22
Poecilotherie su sve lijepe (slične) tako da koju god uzmes nećeš se pokajati,osim ako te gricne :)

a sa ovog spiska gore ja bi uzeo Lasiodora parahybana.... e sad ukusi su različiti...
sretno šta god uzeo...

rassa
28.10.08., 21:24
G.roseu - najmirnija je od svih koje imas ::D

toncek
28.10.08., 21:35
ma nebi baš roseu,mislim ona je biser na svoj način,ali ipak nebi nju :|