PDA

Pogledaj punu verziju : Vocne musice kod tarantule



newpain01
28.10.08., 20:34
Pojavile mi se vocne musice kod tarantule,(one male crne koji se pojavljaju kod trulog voca, valda su to vocne, tako?) ali neznam zasto. dali je od vlage? nisam povecao vlagu, a ranije ih nisam imao. drzim tarantule na zemlju za cvece (humus), ali uskoro ocekujem kokosov treset, pa cu promeniti. sta da radim?

toncek
28.10.08., 20:38
hmmm....neznam,mozda su ti usle nekako u nutra?meni je znala uc samo jedna isto ta vinska ili vočna kako ti kažeš,i sama je izasla.neki dan mi je ušla u ter.kod cambidgeia,ali nije uspjla izač van :D hehe

Borko
28.10.08., 20:56
dešavalo se to i meni... ja sam samo otvorio poklopac terariuma i odmah su izletele.
probaj tako...
ja ih nisam imao puno...mozda 4-5kom

newpain01
28.10.08., 21:43
ma otvarao sam, neke su izletele, ali ima jos puno koji hodaju na zemlju(oko 15-20 kom sigurno) pre dva dana sam otvorio poklopac i izasle su puno, ali je ostalo oko 5-6 i sad se valjda razmnozili i ima mnogo. u cep za vodu u kriket kiperu je imalo oko 20-tak potopljenih u vodu. stavio sam malo sijalicu iznad i neke su izasle, ali ima jos uvek unutra.

rassa
28.10.08., 21:47
isprazni cep i skini taj mokar deo zamlje na kom se nalaze tako nece imati mokro mesto koje vole

newpain01
28.10.08., 22:15
ali ja pa bi morao da navlazim zemlju jer tarantule treba da se uskoro presvuku. ispraznio sam cep i stavio cistu vodu, tamo ih vise nema, ali kod druge tarantule ima jos. poslusacu te-izbacicu gornji deo zemlje na kom se nalaze, pa videcemo

rassa
28.10.08., 22:24
ano neces da izbacis gornji sloj zemlje prekri ga suvim slojem koji ce upiti malo pa ce biti bolje rasporedjena vlaznost u tom delu - ako me razumes :)

newpain01
28.10.08., 22:54
ma izbacicu ga, nema veze, razumem sta mi kazes ::D

Bogica1985
28.10.08., 23:02
Ja bi voleo da imam problem sličan tvom, ja se ovde borim sa hiljadama takvih mušica, Geni zna o čemu pričam, i otkako sam kupio tft ne mogu da ih šljepkam po monitoru noću već samo da se nerviram, imam ih najviše u kolonijama lateralisa ali se nekako borim protiv njih a ima ih i po terarijumima gde je vlaga povišena ,ukoliko ima ostataka hrane negde tu će ih obavezno biti.
Tvoj se problem može rešiti lako ,samo da isušiš terarijum i rešiš se ne čistoća.

kimo
28.10.08., 23:18
Samo ubacite onaj lepljivi visuljak,što se kupi na pijaci i sve te muđice će se napleiti na njega, ja sam jednom prilikom imao letos oko par hiljada i sve su se polepile na to za 2 dana i nemam više.

Bogica1985
28.10.08., 23:23
ne vredi traka ako se ne isuši, jer uvek ostaju crvići, tako sam ja 20 traka do sada stavio ali dok sve ne očistiš i isušiš dzaba, a za par komada u terarijumu ne treba brinuti.

Miroslav
28.10.08., 23:36
Pa neka skine onda sloj zemlje u debljini od 1cm (max 2cm, valjda ne idu crvići dublje), promeni vodu u posudici (i opere ju) i izbaci sve nesvarene delove insekata i onda bi trebale nestati. Bilo bi dobro kad bi te preostale nekako isterao iz kriket-kipera kako ne bi ponovo polagale crviće u tu novu zemlju.

zarko
29.10.08., 01:02
smanji vlagu i to ej to ...izluftiraj i otici ce ...

newpain01
30.10.08., 17:28
a dali smeta tarantulama ako smanjim vlaznost, zato sto trebaju uskoro da se presvuku?

marko
30.10.08., 17:47
Nemoj kvasiti treset/zemlju, vodu sipaj samo u posudu. Biće sasvim dovoljno da presvlačenje prođe bez problema.