PDA

Pogledaj punu verziju : problemiiiiiiiiii



LukaTDB
31.10.08., 13:16
e vako, prvo pozdrav svima, malo sam bio odsutan ali ###, stisle obaveze :)
moja graga versicolor se pre neki dan presvukla i sada ne mrda sa jednog mesta, ubacio sam joj muvu ali je i ona jadna umrla jer ova ne reaguje, kad je cackam sa necim tek tek se pomera i deluje mi puuuuuuuuno manja nego pre presvlacenja kad je bila vise nego zivahna... imal neko ideju?

Geni
31.10.08., 13:21
Da li je posvetlela? Kao da je bleda?

Pretpostavljam da nije skupljena jer bi to napomenuo. Koliko je prošlo od presvlačenja?

ToPa 12.02.
31.10.08., 13:21
posalji sliku,
mozda nesto nije valjalo sa vlaznosti, inace one su jako osetljive na vlagu, pogotovo u fazi presvlacenja...
ili si joj prerano dao hranu, pa nece da napada jer jos neje ocvrsla, zubi su joj jos uvek beli...

LukaTDB
31.10.08., 13:41
presvukla se pre 4 dana i od tada stoji u mestu, jutros sam malo vise navlazio i cini mi se da je zivahnija, boju nije menjala, videcu sta ce biti sutra, to mi se do sada ni sa jednom nije desilo

Geni
31.10.08., 13:44
Aaa pa čekaj malo... 4 dana je jako kratko vreme da očekuješ da živne. Još se suši. Ostavi je na miru i biće sve ok.

Pre je bila manja pa joj je manje i trebalo da se osuši posle presvlačenja.

zarko
31.10.08., 13:45
posalji bato liku..verovatn ose susi ...
@off geni nisi mi odgovorio na 2 pm...mrzis me :shock:

Geni
31.10.08., 13:48
???

Idem da vidim. Ne sećam se PM-ova.

toncek
31.10.08., 13:50
a da vjerojatno se susi vidit ces za par dana kako ce reagirat... ;)

LukaTDB
31.10.08., 14:02
pa i ja sam kontao da se sushi ali mi je cudno da se sushu skupljena, nije se desavalo ranije... nema pojma, videcu sta ce biti za koji dah ::)

Geni
31.10.08., 14:10
Ajd stvarno daj neku sliku. Kako je skupljena? Jel ko kada umire ili se samo skupila.

Dodaj vlagu i daj sliku.

kimo
31.10.08., 15:34
Ajde taj novi aparat iskoristi i budi brži :D

LukaTDB
31.10.08., 18:05
Novi ili najnoviji? :D sada se malo rasirila a djaba fotka kada je teglica u kojoj se nalazi skroz naskroz u paucini, samo se vidi plavo

toncek
31.10.08., 18:12
hehe onda ne pomaže ni naj naj noviji :D ;)

Bifrost
31.10.08., 20:46
Avicularija koju ja imam je jako, ne znam bas kako da opisem... Manje zivahna nego ostale ona se ne pomera osim prvi put kad napadne. Kao da nije plasljiva i jako se sporo krece za razliku od ostalih koje sam imao... ali takva je od kako sam je uzeo (hvala Zarko). Mozda vam zvuci cudno ali verovatno i nije nego je meni drugacija...

4 dana je dovoljno da mozes da je cacnes i izvadis, a da je ne povredis... Pa je slikaj da vidimo ako mislis da je problem neki. Ako mislis da je sve uredu ostavi je. Ako je skvrcena kao sto su ti rekli dodaj joj vode i vidi da li je cela izasla iz kosuljice...

LukaTDB
01.11.08., 22:20
hvala na savetima ali ipak znam kada je izasla iz kosuljice i kada je suva i kako sta :) zivnula je, izgleda da je falilo malo vise vlage ali je ova inace zivahna u PM, kako otvorim teglicu i cacnem je sa necio ona odmah izleti napolje brzinom svetlosti, neverovatno... sada jos da joj dam da nesto klopne i bice ko prava ;)