PDA

Pogledaj punu verziju : Mrtva Psalmopoeus irminia



Ig0r
03.11.08., 15:34
Evo posle čini mi se nepunih mesec dana ja se opet javljam sa tužnom vešću. Psalmopoeus irminia - mrtva!!!
Evo kakva je situacija bila. Nedavno sam primetio da su se na njoj nastanili paraziti. Oni mali smorovi što se nastanjuju oko helikera(ili helisera) i očiju tarantule. Pritom sam znao da se približava presvlačenje. Nalazila se u kutiji dimenzija 10x10x12cm. Ona sama je imala nekih 7cm u rasponu i imao sam nameru da je posle ovog presvlačenja premestim u stakleni terarijum.
Evo kakav je bio plan. Pošto znam da je loše držati tarantule u malim posludicama gledam da ih što pre ako mogu prebacim u veće posude ili u terarijume gde nema šanse da dođe do problema usled visoke vlage i da se vazduh ustoji i počne neko truljenje i pojava napasti. To smara. Pošto se već problem kod mene bio javio, mislio sam da je dobra ideja da pustim da se malo isuši posuda da kad dođe do presvlačenja paraziti ne pređu na, da tako kažem novu tarantulu. Međutim, plan očiglednonije nije bio dobar jer je tarantula uginula. Da li usled smanjene vlažnosti ili nečeg drugog - ne znam. Interesantno je pak da je scena potpuno ista kao kod Kimijeve A versicolor od pre mesec dana. Presvlačenje potpuno uspešno što se može zaključiti na osnovu toga da je košuljica prilično daleko od tarantule u trenutku smrti, ali se ipak desila par dana od presvlačenja jer su zubi ostali beli. To je jedino što se ponovilo. Vlažnost kod A versicolor sigurno nije bila premala.
U suštini nema puno opcija. Najbliži sam teoriji da je T uginula zbog nedostatka vlage te nije uspela da se "rehidrira" nakon presvlačenja. Iako mislim da ovo nije izvesno jer bih do sad već onda trebao da imam više mrtvih tarantula na duši od jedne, nije nemoguće...

ToPa 12.02.
03.11.08., 16:07
### grofe desava se :(
i meni se jednom davno to slicno desilo ali sa smithijem, uginuo je posle presvlacenja dok su zubi bili jos uvek beli... a uspesno se presvukao...
pre sam negde citao (ne mogu da se setim gde) bas o ovakvim nekim slucajevina su komentarisali na nekom stranom forumu, moram potraziti...

toncek
03.11.08., 18:14
a ### steta stvarno :( bas mi je zao :(

spiderboy
03.11.08., 19:54
desilo mi se isto sa P. Irminiom da je uginula usred presvlačenja,znači nije ni izašla iz košuljice kako treba(slično je izgledalo kao slike iz teme"čudno presvlačenje"),kao da se zaglavila,stim što moram da napomenem da je vlaga bila u redu,znači redovno prskano,činija sa vodom,itd.nemam blagu predstavu od čega al mi je bilo jako žao u svakom slučaju,tako da mi je baš krivo to što ti se desilo :'(

D@nijel
05.11.08., 15:34
Ej ljudi meni se presvukla Geniculata prosle nedelje i cini mi se da su joj zubi i dalje svetli,a trebalo joj je mislim oko dva meseca da se presvuce,odbijala je hranu,a mislim da je cudno za malu geniculatu da toliko dugo bude period izmedju presvlacenja.Ja sam joj dao preksinoc odraslog fobasa i pojela ga je bez problema,dao sam joj i lateralisa dan pre i pojela ga je.Ali zubi su joj i dalje bledi.

zarko
05.11.08., 16:01
pusti je da iskulira treba im vremena da se osuse

Ig0r
06.11.08., 23:10
http://img233.imageshack.us/img233/9268/img0433eq6.jpg

Evo ovako izgleda zdravo-mrtva tarantula :|
Ako malo pažljivije pogledate vidi se udubljenje odmah iza očiju. Pošto je T mrtva već duže vreme to udubljenje se povećalo zbog dehidratacije, ali je udubljenja bilo i onog dana kad sam zatekao leš. Zašto? Ja nemam blage veze...

toncek
06.11.08., 23:57
i šta češ sad s njom napraviti?kako mi je to ljepa tarantula...šteta šta je uginula

Ig0r
07.11.08., 00:30
Nema šta posebno da se radi s njom... Sahraniću je ispod tog kamena pa nek mi đubri cveće ::D

Proka
07.11.08., 18:30
Nema šta posebno da se radi s njom... Sahraniću je ispod tog kamena pa nek mi đubri cveće ::D
ti nisi normalan .. sad sam se nasmejao .. joj

toncek
07.11.08., 19:07
hehe ::D pzi samo da ne nastane koja kap nafte od nje hahaha ::D

Miroslav
07.11.08., 19:22
Prirodno đubrivo je najbolje za rast biljaka. Zato treba na tom mestu zasaditi neku korisnu biljku, nešto poput Canabis sativa# :)Z

toncek
07.11.08., 20:28
hehe kako ste bezdušni :)Z ja sutra idem po nove paukiće ornatu i seemanni i uzet cu si dubije za uzgajanje pa me nešto zanima,dal mora bit prozirna kutija za njih.ja sam našao idealnu kutiju zelene boje al nije prozirna,samo joj je poklopac proziran,dal može takva kutija za dubije??

rassa
07.11.08., 22:14
mislim da maze . . . ;)

spiderboy
07.11.08., 22:34
dubijama je totalno svejedno u čemu su bitno da im je toplo,što toplije to brže ćeš imati dovoljno hrane na raspolaganju,mislim 30-32 stepeni bi bili odlični