PDA

Pogledaj punu verziju : psalmopoeus cambridgei-problem



boris89
04.11.08., 17:07
ja imam jedan problem...kupio sam p.cambridgei,inace to mi je prvi arborealni pauk kojeg imam,i nece da plete mrezu...u pocetku kad sam ga stavio u terarijum uvek je bio samo na grani,mislio sam da ce posle nekog vremena da napravi mrezu ali nikako da to uradi pa sam hteo da vidim da li vi imate neke savete u vezi toga...

kimo
04.11.08., 17:23
Nema potrebe da se brineš uopšte, nije pravilo niakakvo da pletu svi mreže. Neki pletu manje, neki više, neki ni ne pletu do određenog momenta i tako. Ukoliko jede, presvlači se i ne podvlači noge pod sebe, nema razloga za brigu.

boris89
04.11.08., 17:27
od kad je kod mene jos se nije presvukla,u pocetku nije htela ni da jede ali jela je od onda,bilo bi mi drago da napravi mrezu...ne mogu da je podstaknem da to uradi pre?

toncek
04.11.08., 17:52
slazem se sa kimom,samo me je sad nesto jako zabrinilo.kimo ti si napisao da ako podvlači noge pod sebe da to nije dobro.moja geniculata nekad zna stavit par(1,2,3)nogica ispod sebe i tako kao da "spava"i ja kad to vidim naravno malo se prestrašim i malo samo stresnem sa ter.skroz malo i ona ih vrati natrag.inače sve je u redu evo prekjučer je jela,pojela 2 fobasa,vlaga na 70% temperatura 25 stepeni.....dal ima razloga za brigu...?? ::)

Miroslav
04.11.08., 19:49
@boris89 : samo se ti opusti, pre ili kasnij e će ti isplesti mrežu, ali u kombinaciji sa tresetom. Tada ćeš sigurno kukati što ju ne možeš videti, kad se zavuče. Uživaj i ovako.

@tonček : nije problem ako podvuče samo par nigica. Kimo je mislio da ne podvuče sve nogice, jer to onda znači da je uginula. Evo na šta je Kimo mislio



ne znam sa kog sajta sam skinuo sliku

toncek
04.11.08., 20:00
znam ja sa kojeg si clankonosci.com :D znam al ipak me je malo zabrinilo ::D

zarko
05.11.08., 02:58
to je osnovna higiena kad podvucu noge pa helicerama dotruju noge i dlacice ...
to je normalno ..nenormalno je kadasu sve ispod....

kemb ce plesti kad poraste ..tj cimse malo odomaci ima da ispelete u narednih 30ak dana ...zavisi i od vleicine

boris89
05.11.08., 14:50
ima vec i vise od mesec dana kako sam ga uzeo,velicine je oko 4-4.5 cm,nije da se brinem samo pitam da li mu stvarno treba toliko vremena?

marko
05.11.08., 15:03
Pa problem je što samo on (kembridžer) zna koliko mu treba vremena za pravljenje mreže i da li je mesec dana puno ili malo. Moje mišljenje je da je mesec dana malo za bilo kakve zaključke, kada "oseti potrebu" za mrežom napraviće je. Već ti je neko odgovorio da je sve u redu ako se normalno hrani i normalno ponaša tako da nemaš potrebe za bilo kakvom brigom. Još nešto, koliko mreže očekuješ od ove vrste?

boris89
05.11.08., 15:25
pa ne znam ni sam koliko da ocekujem,posto ja sam jos nov ovom hobiju,plete velike mreze kembridz?

Geni
05.11.08., 15:33
Ne. Čak može da se kaže da malo plete. Nije klasična arborealna vrsta, više voli da kombinuje mrežu sa tresetom i da napravi sebi neki brlog. Oće i da kopa :D.

A ta toliki primerak možeš i po 6 meseci da očekuješ između presvlačenja. Jese da je cambridgei vrsta koja brzo raste a samim tim se i češće presvlači ali tu nema pravila. Zavisi i od temperature i od ishrane. U svakom slučaju ne brini se ;).

Borko
05.11.08., 20:11
kod mene cambridgei (4-5cm) je ispleo mrežu odmah sutradan kad sam ga prebacio u veću "kućicu"
naravno ne onako gustu...
svaki put kad je dobio hranu pleo je sve više i više...kako kaze geni mrežu sa tresetom.

naravno to ne znači da sa tvojim nije nešto u redu.
isplešće on kad mu se bude plelo :)

toncek
05.11.08., 20:46
Nije klasična arborealna vrsta, više voli da kombinuje mrežu sa tresetom i da napravi sebi neki brlog. Oće i da kopa -slažem se ::D
moj je isto napravio mrežu miješanu sa zemljom tako da izgleda koneka kučica.nikako nemožeš da vidiš u nutra,a kad mu baciš žohara napravi rupu u sekundi u toj mreži i uhvati žohara i zavuče se u nutra i opet je natrag splete...

boris89
05.11.08., 20:57
hvala vam sto ste podelili vasa iskustva,ne ostaje mi nista drugo nego da cekam :(

toncek
05.11.08., 21:59
samo malo strpljenja ;)pozz...

Miroslav
05.11.08., 22:09
Isplešće sigurno, samo ne znaš tačno kada. Kad isplete, onda ti neće biti zanimljivo, zato što ćeš ju retko viđati. Zato, uživaj dok još nije isplela jazbinu ::D

zarko
06.11.08., 00:55
mislim da nisi u pravu kemridyije redovno izlaze..samo sto povremno naprave pauzu od 30ak dana :)Z

marko
06.11.08., 10:26
Isplešće sigurno, samo ne znaš tačno kada. Kad isplete, onda ti neće biti zanimljivo, zato što ćeš ju retko viđati. Zato, uživaj dok još nije isplela jazbinu ::D
Nije tačno, cambridgei se uvek vidi kad se odomaći u terarijumu, jazbina postoji i koristi je samo kada se uplaši, tada pobegne u jazbinu i vrati se napolje za par minuta. Ovo je slučaj kod cimerovog ljubimca. Moj kembridžer se isto tako ponaša, u posudi je uvek "na jazbini" čak i kad otvorim često ostane gore a i kad pobegne dole vrati se brzo nazad.

Miroslav
06.11.08., 13:50
Dobro, moja greška onda :shy: ::D

toncek
06.11.08., 16:40
da slažem se sa dečkima,i moj je napravio jazbinu a stalno je van nje.unutra je samo kad jede ili kad se uplaši i brzo izađe van.inače po meni jako aktivna T.puno se kreče,barem moj kambriđer...

ToPa 12.02.
06.11.08., 16:56
moja zenka ima jazbinu od treseta i mreze, ali je stalno napolju, retko kad se skriva, u jazbini je samo kad treba da se presvuce ;)

toncek
06.11.08., 16:59
i kad ju popravlja ::D hehe a koja diskusija....uglavnom često češ je viđati i vani i u jazbini,jazbina če ti sigurno imati jednu do dvije rupe u koje češ moči zaviriti i nemoraš ništa brinuti....zakon pauk... :D