PDA

Pogledaj punu verziju : Problem B. boehmei



Liman
16.11.08., 23:30
nesto mi se jako cudno desava kod mog boehmei-a . naime, presvukao se pre par 2 dana i od tada primecujem cudne stvari. prvo, pola dana je proslo od presvlacenja i ja slucajno pogledah u kutijicu kad boehmei pokusava da se krece ali nekako "rahiticno" kao da ga noge ne slusaju... ja gledam i ne verujem... dobro , to prolazi ja sve se nadam da je uzrok tome sto je "svez" ... evo sada dosao od napolje i gledam ga a on podvio gotovo sve 4 noge sa leve strane :shock:
i ja uzimam kutijicu , a on u tom trenutku ,vraca noge u normalu... inace, sada ima oko 5 -6 cm ... ima li neko ideju sta se desava?

Borko
16.11.08., 23:43
možda mu temperatura ne odgovara....

Liman
16.11.08., 23:47
verujem da mu je dobra, tu mi je blizu i grejna folija koju koristim za tenebrije... znaci , tu gde je on ima 23-24 stepena,takodje, vlaznost mu je isto ok , znam da one ne vole jako vlazno ali ima jedan deo koji je navlazen... inace, ona izgleda skroz normalno, ne vidim nikakve ranice, parazite, bilo sta ne obicno... mozda jedino sto ne vidim "krevetac" gde se presvlacila. obicno se vidi gde je to obavila.... ne znam , nemam pojma

Ig0r
16.11.08., 23:53
To što kažeš da se kreće "kao da ga noge ne slušaju" meni zvuči na "discinetic syndrom". Da ja sad ne bih puno pametovao probaj da izguglaš. Preporučujem AB forum, tamo je dosta reči bilo o tome. Ovde ne znam da je iko imao iskustva sa tim. Kad vidiš snimak znaćeš da li je to u pitanju. Nadam se da nije... a i ako jeste bićeš prvi u Srbiji koji ima takvog pauka :)Z (ako je za utehu).
Ipak ne mislim da je to u pitanju.
S druge strane to što podvija noge nije dobar znak. Moguće da se rasteže i dira zube... Viđao sam to kod svojih T. A ako samo tako mirno leži NA nogama to definitivno nije dobar znak. Stavi posudu sa vodom ako već nemaš.... Slika bi dosta pomogla.
Nadam se najboljem

Liman
16.11.08., 23:59
nadam se da nije taj "discinetic syndrom" , pokusacu da nadjem i vidim kako to izgleda... fora je u tome , sto evo , sada je gledaam kutijicu i ona izgleda skroz normalno :shock: a ubedjen sam da nesto nije u redu. kolko sam skontao, kretanje joj je sada ok , tj. vidim kad joj uzmem kutijicu, ona se malo pokrene ali skroz uobicajeno i normalno...

rassa
17.11.08., 00:01
imas na tubu koliko hoces snimaka tarantula s tim sindromon
@Grof- da li te tarantule s tim sindromom mogu da zive tj ne umiru
gledao sam snimk ei ima T kod kojih je to vise izrazeno neko nod nekih drugih
evo http://www.youtube.com/watch?v=Zm38kS0omrs gde je bas bas izrazen taj sindrom
@Liman - kod tebe sigurno nije tako zar ne?

meni kad se prvi put presvlacila T. nisam ni video krevetac (ustvari nisam ni znao da treba da postoji krevetac) i ja vidim T stoji na ledjima i malo pomera noge, j e skenjo ,zvao Kimo-a i kao umire mi tarantula ali mi lepo reko sta je u pitanju

Borko
17.11.08., 00:03
ma možda je samo čistila zube kao što kaže grof.
vadjao sam i ja to.

a to za hodanje ne znam... i kako ne znaš gdje se presvukla,jel baš uopšte nema košuljice.

Liman
17.11.08., 00:05
ma ima kosuljice, izvadio sam je ;) nego, ne vidim tu finu paucinu koju ona isplete pred presvlacenje... ej ,evo sad videh, mnogo mi lici na taj sindrom. izgleda da je to. ###... to je inace ova sa mog avatara.

Bifrost
17.11.08., 00:06
To je sve normalno ne diraj ga...

Bogica1985
17.11.08., 00:09
Tek sad kad sam video snimak setio sam se da sam pre dve godine imao ovakav slučaj sa parahybanom od 3-4 presvlačenja, identično ,isto se presvukla i počela tako da se kreće i prevrće ,a posle maksimum dve nedelje je uginula.
Možda grešim ali ponašanje je bilo isto.

rassa
17.11.08., 00:10
valjda negova nece umreti
bitno je da je ziva i kao sto rece grof -bićeš prvi u Srbiji koji ima takvog pauka- ako ostane ziv
nego sada ti je vise aktivan pauk - mnogo cesce ces ga vidjati da se pomera

Liman
17.11.08., 00:11
obicno uginu posle izvesnog vremena ,kad imaju taj sindrom.

rassa
17.11.08., 00:12
da li taj sindrom dobijaju kad su male ili i kad porastu

Bifrost
17.11.08., 00:13
Nije to taj sindrom 100% to je standardno ponasanje posle presvlacenja... Mozda mu lici na to sa snimka ili nije tako...

Bogica1985
17.11.08., 00:14
Ne kažem da hoće, samo da sam imao tarantulu sa sličnim simptomima, e sad vreme će pokazati, možda nije ništa.

Liman
17.11.08., 00:16
pa , ne mogu da ga napravim , kada ona tako trenutno ne hoda... imam utisak da ce se to pogorsavati iz dana u dan. daj boze da je Bif upravu.

Proka
17.11.08., 00:18
pa , ne mogu da ga napravim , kada ona tako trenutno ne hoda... imam utisak da ce se to pogorsavati iz dana u dan. daj boze da je Bif upravu.
cek sad hoda normalno ?

rassa
17.11.08., 00:19
probaj da joj pipnes nogu i da vidis da li ce se onako ludo okretati kao na snimcima pa nam reci
ako se ne okrece ludo ja mislim da je sve ok

Bifrost
17.11.08., 00:19
Biff je uvek upravu ::D

Liman
17.11.08., 00:24
evo,malo sam je cackao sa nekim stapicem, meni lici na taj sindrom ali nisam 100% siguran... kao da jos nije u odmakloj fazi , tj. ko da je pocetak te bolesti ... ako mogu tako da se izrazim :)

Bifrost
17.11.08., 00:29
Ostavi je da se osusi kako treba ovo je period kad raste ne uznemiravaj je vise ce porasti...

Liman
17.11.08., 00:30
fora je u tome sto ni sam ne znam... nekako se jako cudno iscima, ne pobegne, pomeri se par koraka ... ali sve nekako cudno se pomera... ### , tesko mi je da opisem.

p.s. necu je vise dirati.

Proka
17.11.08., 00:32
ovako mozemo do sutra da nagadjamo ako mozesh lepo snimi i postuj snimak .. jer tako ce se najbolje znati .

Ig0r
17.11.08., 00:33
Biff je uvek upravu ::D



Sa ovim moram da se složim. Pogotovo kad kaže da ne diraš sveže presvučenog pauka bez obzira na to šta raša kaže :)Z

Bifrost
17.11.08., 00:36
Pauk je posle presvlacenja malo plasljiviji i moze se ponasati malo drukcije nego obicno... A to sto podvija noge se cisti i proverava verovatno da li su kako treba da budu ili krive... ne znam tacno zasto to rade posle presvlacenja ali ce raditi cesce to podvacenje nogu cak i nedelju dve posle presvlacenja, to sam primetio kod par mojih paukova...

Proka
17.11.08., 00:37
meni uglavnom smiti posle presvlacenja je ceo bangav ... ali to se zna zato shto je svez i josh uvek nestabilan .. ostvi par dana pa cemo da vidimo .. ili neki snimak . ako si ubedjen da nije to zbog toga shto se tek presvukao

Liman
17.11.08., 00:41
ostavicu ga jos par dana pa cemo onda videti... moje licno misljenje je da je to to, ali ostavicu mesta tome da gresim... i uzdam se u Bifovo prorocanstvo ::D

Liman
17.11.08., 18:58
danas , nista novo, samo sto sam je opet video u pozi sa dve podvrnute noge i uspeo sam nekako da slikam. evo fotke:


http://img33.picoodle.com/img/img33/3/11/17/f_Picturem_d4787cd.gif (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/11/17/f_Picturem_d4787cd.gif&srv=img33)

toncek
17.11.08., 19:18
to ti nema veze to rade svi pauci.i kad malo stresneš s kutijicom ona ih vrati natrag.vjerojatno se čistila pa je ostala u toj pozi.

Liman
17.11.08., 19:21
moguce, mada ja imam 6 paukova i ovo prvi put vidim , pa sam zato malo zbunjen.

Soulfly
17.11.08., 21:17
Ma daj bre, pa cisti noge nemoguce da to nikada nisi video :S

I nema sta, s'obzirom sto sam video na youtube-u za taj sindrom, mislim da bi ga (ti) prepoznao iz prve...
Ipak je karakteristican, ne lici ni malo na normalan hod pauka... :confused2:

zarko
17.11.08., 22:29
higiena na delu ruze ,ne sekiraj

Liman
17.11.08., 22:57
uf, dobro je , izgleda da je ipak trip bio... bio sam se bas sk-enjao kada sam je video kako se pomera, ali izgleda da je to zbog toga sto je bila sveze presvucena... a ovo za ciscenje je za mene novina ::D danak neiskustvu :lol:


p.s. hvala svima na pomoci ;)

toncek
17.11.08., 23:15
nemoj pipkat po T.previše pogotovo kad se presvuče jer je još uvjek iscrpljena od presvlačenja.pusti je sad par dana na miru oporavit če se ona čim se osuši,za par dana joj daj hranu...

Liman
17.11.08., 23:18
nemoj pipkat po T.previše pogotovo kad se presvuče jer je još uvjek iscrpljena od presvlačenja.pusti je sad par dana na miru oporavit če se ona čim se osuši,za par dana joj daj hranu...

hehe, ne brini , toliko znam :D

Bifrost
22.11.08., 12:51
sta je bif rekao :D hehehe samo si ga bezveze njakao u periodu kad raste...

toncek
22.11.08., 14:37
jel sad sve u redu s tom T.?

Bifrost
22.11.08., 14:43
Pa naravno da jeste nista nije ni bio problem.. :D

Liman
22.11.08., 16:32
samo si ga bezveze njakao u periodu kad raste...
ma nije to bilo njakanje, bukvalno sam dodirnuo treset ispod jedne noge i ona se malo pomerila. i to je to :) ;)