PDA

Pogledaj punu verziju : pet centar



007
23.11.08., 17:32
Sta mislite o pet centru.Kakva im je ponuda.Da li su mnogo skupi,i tako dalje.pisite

rassa
23.11.08., 17:37
ma to nevalja nista :D
najbolje je kupovati od ljudi s foruma jer se oni najbolje ponasaju prema zivotinjama a ne prodavci, sta oni znaju, gleda da ti proda najskuplju zivotinju i naplati a onda ko te (cenzurisano) :lol:
naravno cast izuzecima ;) , kojih ima malo

007
23.11.08., 18:34
Kakvi su im terarijumi.Dali je neko bio.

Geni
23.11.08., 18:39
http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,3601.0.html

http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,2260.0.html

Bar toga ima.

purple_pumpkin
23.11.08., 19:08
Bila sam ja pre neki dan... imaju plastičnih terarijuma, najjeftinije što sam našla po gradu

dimenzije :
18 x 11 x 15 = 214 din
22 x 14 x 15 = 300 din
27,5 x 16,5 x 17,5 = 422 din
33,5 x 19,5 x 21,5 = 515 din

Stakleni terarijumi su jezivo skupi ::) jeftiniji su u fishermans partner (stakleni terarijumi, tamo nema plastičnih)

A što se životinja tamo tiče, nemaju neki izbor,a i zdravlje mi je sumljivo (makar za glodavce, u njih se razumem).
imaju 1-2 tarantule i par guštera

burmajam
24.11.08., 00:26
Cene gustera i tarantula su uzaaaas!!!!

Proka
24.11.08., 00:35
pa koje su cene ? ako sme se zna ;)

nenad
24.11.08., 03:42
Ma nisu ni bitne cene, kad vidis u kakvom su stanju gusteri. Agame imaju neke gadne boleshtine, to nikad nisam video.

Proka
24.11.08., 07:33
ae ne seri .. au nisam ocekivao toliko losh odnos sa zivotinjama od njih ..
nikako da odem ..

Proka
09.12.08., 23:52
Evo ovako ...
pre nekoliko dana odemo ja i moja devojka da vidimo stanje samih zivotinja .
i par nekih sitica. i tu zatekenmo vishe nego horor ..
sad da ne objasnjavam shta kuda i kako mi porazgovaramo malo
sa radnikom (koji je naravno bio ne upucen u teraristiku .
i na kraju odustanemo od objashnjavanja gde shta i kako ..
i onda dodjemo na ideju poshaljemo mail na petcentar .
sa obljashnjenjem da imaju problema sa teraristikom .itd .
ostavimo kontakt telefon ako im zatreba pomoc itd ..
kad ono sutra ujutru neko zove ... menadzer pet centra iz zagreba .
i kaze da bi zelela da nas upozna itd.
na kraju smo se dogovorili da dodjemo danas u 17h kako shto smo i doshli .
upoznali se sa menadzerkom koja nas je zamolila da pomognemo radnicima u vezi informisanja za exoticne zivotinje .
i malo smo pomogli ljudima koliko smo mogli ostavili brojeve telefona mail . i
naravno ovaj forum ..
tako da se nadam da ce u skori vreme doci do malog pobojshanja u radu sa exotama :) pozdrav

markozmaj
10.12.08., 00:00
Svaka cast!

ToPa 12.02.
10.12.08., 00:21
svaka cast nadam se da ce nesto biti od toga

Moo
10.12.08., 01:08
tamo agame izgledaju kao da su mrtve... :( živa katastrofa

zarko
10.12.08., 01:20
mora da im se objasni WC ....nemaju oni uslove da povade te nesrecne zivotinje

Proka
10.12.08., 07:40
tamo agame izgledaju kao da su mrtve... :( živa katastrofa
jedna agama je uginula od silnih infekcija .
jer nisu obzbedili potreban karantin .
### problem je shto oni nisu ubuceni ni 2% .
neko im je slozio pricu da to ide tako i kraj .
sad treba im bojasniti da to nije to .. itd ..
mada kao shto kazem polako bitno je da je neshto krenulo u valjda
pravom smeru. .### josh ostaje da vidimo ..
koliko ce ozbiljno prici toj temi

nenad
10.12.08., 11:30
A koje si im savete dao za mwanzae i Gerrhosauruse, kad ih ni ti nisi čuvao :D Treba da im se obrati neko ko čuva te vrste. Da čuju iz prve ruke. Mada, oni ni osnovne stvari ne znaju. Tako i u Fishermanu kljukaju varane hranom za mačke, i čude se što neće da im jedu. Meso im je preskupo, verovatno, a tek miševi. Oni besposleni debili od inspektora bi mnogo bolju stvar uradili kad bi ganjali ovakve pet-shopove, i oduzimali im životinje, nego što ganjaju CITES životinje bez papira. Gluposti. I onda ti uzmu loptastog pitona koga čuvaš godinama, i to u dobrim uslovima, zato što nemaš papir za njega. A ovima dozvoljavaju da muče i izgladnjuju životinje, samo zato što imaju CITES papire. No, rekoh već da su inspektori debili.

zarko
10.12.08., 17:23
takav je zakon sta se tu moze...

Proka
10.12.08., 20:41
A koje si im savete dao za mwanzae i Gerrhosauruse, kad ih ni ti nisi čuvao :D Treba da im se obrati neko ko čuva te vrste. Da čuju iz prve ruke. Mada, oni ni osnovne stvari ne znaju. Tako i u Fishermanu kljukaju varane hranom za mačke, i čude se što neće da im jedu. Meso im je preskupo, verovatno, a tek miševi. Oni besposleni debili od inspektora bi mnogo bolju stvar uradili kad bi ganjali ovakve pet-shopove, i oduzimali im životinje, nego što ganjaju CITES životinje bez papira. Gluposti. I onda ti uzmu loptastog pitona koga čuvaš godinama, i to u dobrim uslovima, zato što nemaš papir za njega. A ovima dozvoljavaju da muče i izgladnjuju životinje, samo zato što imaju CITES papire. No, rekoh već da su inspektori debili.
nisam cuvao ali sam dosta citao i gledao kako kuda i shta ..
nisam ja sada davao savete ne znam ni ja ..
nego normalno kako bi trebalo da izgleda habitat ili ti osnovne stvari .
nisam ja sada ishao dole da bi pametovao kako ja znam ..
nego cisto da pomognem koliko ja sa moje strane mogu da ucinim ..
jer kokretno ako ucine i 5% od toga shto sam rekao ja cu biti srecan .

nenad
11.12.08., 03:25
Naravno, napravio si dobru stvar. Valjda će uticati na njih da izmene nešto.

markozmaj
26.12.08., 17:53
Jer neko planira da ode do PC danas, sutra? Ako mu nije tesko da mi proverinesto, da ne placam kartu u lasti za dzabe.
Da li imaju pesak ali crvenkast, i koliko kosta, mislim da kimo ima takav kod gustera nekog.

IV@N
26.12.08., 20:40
ako mislis na ovaj sto sama ja stavio mom lg-u u ter (pre) ima u fishermenu oko 900din je 5kg valjda ....

Nemanja
26.12.08., 21:42
Imaju oni neki crvenkasti pesak i cena je bolesna, oko 650 dinara a mislim da nema ni 5kg...

007
28.12.08., 17:05
Evo da javim bio sam u pet centru,bas su me razocarali,ja sam mislio da su makar malo bolji nego sto sam mislio,jedino im je oprema dobra,ali skupa

JecaDJ
28.12.08., 17:55
...ja sam mislio da su makar malo bolji nego sto sam mislio...???
??? ??? ???

007
28.12.08., 17:58
Nisam lepo napisao,trebalo je da bude ja sam mislio da su makar malo bolji

rassa
11.01.09., 13:27
sto se neko ne uclani na njihov forum ( od tog PetCentra na NovomBG-u) pa nek im neko tamo ocita bukvicu ili mozete da im saljete mejlove, pitate njihove lekare, ima i knjiga gostiju (na pocetnoj strani) pa mozete tu nesto napisati o nihovoj 'brizi' o exo. zivotinjama

marko
11.01.09., 13:45
Ma ne može to tek tako, oni su trgovci a ne hobisti. Ne možeš jednostavno doći kod njih i reći:

"Dobar dan, ja sam član jednog terarističkog foruma i ja znam kako se čuvaju exotične životinje za razliku od vas koji pojma nemate. I obavezno murinusu (koji inače košta 6000 i živi na 1-2cm sitnih komadića drveta) dajte 10ak cm treseta da može da se zakopa i da ga više ne vidite.... itd...itd..."

To jednostavno ne prolazi. Pogotovo ne "očitavanje bukvice" na njihovom forumu ili još gore u knjizi gostiju... Ko sam ja da govori trgovcu kako da trguje... Ne znam kako briga o tim životinjama može da se promeni, mislim da ne može...

rassa
11.01.09., 13:49
pa moze npr. na forumu njihovom da se napise gde zivi murinus, da je kopac, stavi se koji video (da vide kako se cuva) i koja slika. . . to bi moglo . . .

marko
11.01.09., 13:55
Naravno da može. Ajd ti stavi info na njihovom forumu a ja ću za koji mesec da obiđem PetCentar i da vidim da li se nešto promenilo.

Ne znam da li sam to pisao ali kada sam bio poslednji put stvarno su murinuse (mislim da je bilo par komada) držali na 1-2 cm nekih jako sitnih parčića drveta a murinjo je napravio tunel gore u ćošku terarijuma, tunel kao avicularia samo dosta manji!

rassa
11.01.09., 14:00
znam o cemu pricas
mislis na ovo
http://img72.imageshack.us/img72/2492/dsc00035he8nl2.jpg (http://imageshack.us)
http://img72.imageshack.us/img72/dsc00035he8nl2.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img72/dsc00035he8nl2.jpg/1/)

slika je Damn-ova

Miroslav
11.01.09., 16:14
Bio sam ja pre neki dan tamo i murinus je i dalje u tuneli u ćošku terarijuma (što me je iznenadilo), a sloj treseta je ostao isti.

Agama... da bog sačuva.

mare
11.03.09., 00:07
pet centar je jedno veliko njesra. skupi su dosta, mada ima puno stvari na jednom mestu. kod nih sam gledao akvarijume mogu da kazem da ja to ne bih napunio nikad, pogotovo akvarijume 250+ litara. jako losa izrada, ne verujem da bi izdrzao duze vreme. (ne racunam fabricke akvarijume svetskih firmi). pet centar treba zaobilaziti. ima ovde na forumu svega sto nam treba.

markozmaj
11.03.09., 00:33
Ja bio danas isao na razgovor za posao hahahha
Na#####i su ako pocnem tamo da radim :D

rassa
11.03.09., 00:46
heheheheh, aj nek ti je sa srecom...
e jesu te bitali za kakvo iskustvo u vezi teraristike

acak
11.03.09., 00:53
Ja bio danas isao na razgovor za posao hahahha
Na#####i su ako pocnem tamo da radim :D

kakav posao bi radio tamo?

markozmaj
11.03.09., 01:04
akvaristika-teraristika
pitali svasta i jos me pita da li se bojis gustera i da li sam nekada imao akv :D hahahah

Soulfly
11.03.09., 01:06
Zahtevni su, nema sta...

acak
11.03.09., 01:12
pa pazi, posao je posao... radis ga ili iz ljubavi ili zbog para... sad sve zavisi od tebe, kolko se tebi to svidi...