PDA

Pogledaj punu verziju : Otvaranje Pet Shop-a



milosVTS
24.11.08., 15:50
Pozdrav svima! Naravno kao i vi svi na ovom forumu i ja sam veliki ljubitelj zivotinja....Vec dugo razmisljam o otvaranju Pet Shop-a..Ovo sto ljudi rade kod nas u Bg-u je jako zalosno :( otvorio bi prvenstveno iz ljubavi i kao hobi, a ne kao posao.U kuci imam Iguanu ;)....Uglavnom bi drzao egzoticne zivotinje,e sad ne znam cuo sam da npr. Iguane se ne smeju prodavati da li je to istina?I zanima me, koja mi papirologija treba da li je neko upucen???

hvala!!

ikriss
24.11.08., 16:06
Pozdrav svima! Naravno kao i vi svi na ovom forumu i ja sam veliki ljubitelj zivotinja....Vec dugo razmisljam o otvaranju Pet Shop-a..Ovo sto ljudi rade kod nas u Bg-u je jako zalosno :( otvorio bi prvenstveno iz ljubavi i kao hobi, a ne kao posao.U kuci imam Iguanu ;)....Uglavnom bi drzao egzoticne zivotinje,e sad ne znam cuo sam da npr. Iguane se ne smeju prodavati da li je to istina?I zanima me, koja mi papirologija treba da li je neko upucen???

hvala!!


Ja sam sticajem okolnosti saznao gomilu "pratećih" informacija oko otvaranja pet-šopa, ali ih nisam sistematizovao jer sam krenuo putem informacija o uvozu reptila. Ukratko, nije problem otvoriti pet-šop, čak ni dobiti sve dozvole, koliko je problem što to traje, košta, treba 100 raznih dozvola, a ministarstva su nepovezana, ne sarađuju, često ima i sujete. Ipak, može sve da se istera, čak i sa "pola papira", ali je moj savet da se ipak pokupi "sve", pa makar i više nego što treba. U protivnom, rizikuješ da ti zaplene životinje, protiv tebe podnesu prekršajnu ili čak krivičnu prijavu, a još ako si nešto zeznuo sa finansijama, eto i poreskog prekršaja ... Sve u svemu, previše cimanja, za tržište koje sačinjava par desetina (stotina) "kupaca". To je moje mišljenje.

Uostalom, imaš ovde ljude koji vode pet-šopove, ali i odgajivače koji nisu registrovani ... pa eto i njihovih iskustava.

milosVTS
24.11.08., 16:30
pa to je najgore oko papirologije ::) Gledajuci kako ovi nasi rade place mi se..Muce te zivotinje,daju totalno ne tacne informacije a i cene drze da to nije normalno...

zarko
24.11.08., 17:02
nemoj da se upustas u to ejr ce ti se zgaditi od posla, gluposti i ljudi..poceces zivotinje da mrzis

milosVTS
24.11.08., 17:25
pa nazalost vecina ljudi otvara da bi zaradjivala na tome mozda sam ja jedan od retkih koji bi to otvorio iz cistog hobija i iz ljubavi..Ljudi su u svakom poslu jako teski zato ja idem ka tome da me zivotinje okruzuju sa njima je lepo raditi :D

ikriss
24.11.08., 17:32
pa nazalost vecina ljudi otvara da bi zaradjivala na tome mozda sam ja jedan od retkih koji bi to otvorio iz cistog hobija i iz ljubavi..Ljudi su u svakom poslu jako teski zato ja idem ka tome da me zivotinje okruzuju sa njima je lepo raditi :D


Pa ako je iz ljubavi, onda gaji kući i poklanjaj mlade ...

milosVTS
24.11.08., 17:38
Bi ja rado ali nemam mesta :(

zarko
24.11.08., 18:06
neces uspeti ako je iz ljubavi... covek ne moze da zivi od toga.
veruj mi prvi put kad dodje vreme sredjivanja knjiga i sl ima da popizdis i da teras sve u djavola !!!
zato je ovo meni hobi i tako se i provodim , do jaja!

Bifrost
24.11.08., 18:13
Sto odgovarate coveka? Mislim da razumem sta zeli zeli da drzi pet shop koji ce da bude jedinstven po necemu... kao nekad sto je bio zoo tropiko... Ja u potpunosti podzavam ideju. Zapocni polako sa ribicama i hranom za pse i macke... onda glodarima i eventualno nekom pticom... Pa se polako raspidujes i sredjujes za egzotu... neke vrste i mozes da drzis mislim da ti za smuka treba samo potpis nekoga ko ih je navodno razmnozio... ili tako nesto... Za paukove takodje...

A te neke site stvari ako paukovi i skorpije mozes da drzis kao eksponate (da ne budu na prodaju nego tvoji licni ljubimci u pet shopu) pod uslovom da nisu na cites... A i da ti ih zaplene nisi u nekom gubitku...

milosVTS
24.11.08., 18:24
Veruj mi zbog ribica i hrckova ne bi ni otvarao...Ako otvaram to ce biti sa zivotinjama koje niko jos nema,mislim nema legalno ;)..Bilo bi lepo da ljudi vide da nije sve u ribicama i papagajima...Mnogi bi uzeli i zmiju i gustera, sto je najbitnije nema ko da ih pripremi da ih uputi...Ej koja sramota odem u beogradski zoo vrt i pitam da li imaju neke gustere,oni me gledaju ko ludaka :shock: Ej Beograd!!!a na Palicu 3 Iguane,cak sam cuo i da ima u Jagodini u nekom privatnom par iguana...
Ja imam podrsku kuma,i zajedno bi se upustili u tu pricu,naravno ako se odlucimo,a uzdam se i na vasu podrsku, savete itd.... ;)

Bifrost
24.11.08., 18:35
To na Palicu je glupost... naravno da imaju kad sta god zaplene nose tamo... Ovde u Vrbasu u pet shopu liku oduzeli pitona koji je bio bas nejgov nije bio na prodaju i imao je extra operemljen terarijum, i odneli tamo da zivi u manjem terarijumu i po meni sigurno gorim uslovima...

milosVTS
24.11.08., 18:38
a koja je to ustanova koja oduzima,kontrolise itd.?

Bifrost
24.11.08., 18:47
Ne znam kako se zovu ali inspekcija neka, znam da je Rastko Ajcic sa njima....

kimo
24.11.08., 18:52
To ti je ministarstvo žaštite životne sredine i životinja ili tako nekako. Ne treba ti mnogo nekih papira, ali moraš da paziš na CITES životinje koje još uvek nisu regulisane zakonom, nego ih jednostavno ne smeš držati jer dođu čike i odnesu, čak dobiješ i kaznu i sve, zato se strpi dok ne dođe taj period legalizacije CITES životinja i sve se to sredi, onda posle može da se priča dalje o svemu, samo što to ide polako kao i sve ostalo u ovoj zemlji, svima nam dragoj :)

Bifrost
24.11.08., 18:56
Ima i tu caka... i rupa au zakonu... Taj prijatelj iz Vrbasa je izgurao sa tim tuzbama da maltene moze da trazi da mu se vrate zivotinje... Ali hoce da vidi da se to ipak malo bolje regulise, angazovao je 3 advokata... On je zainteresovan za to udruzenje koje pokusavate da sporvedete, nazalost nema internet...

milosVTS
24.11.08., 19:07
To ti je ministarstvo žaštite životne sredine i životinja ili tako nekako. Ne treba ti mnogo nekih papira, ali moraš da paziš na CITES životinje koje još uvek nisu regulisane zakonom, nego ih jednostavno ne smeš držati jer dođu čike i odnesu, čak dobiješ i kaznu i sve, zato se strpi dok ne dođe taj period legalizacije CITES životinja i sve se to sredi, onda posle može da se priča dalje o svemu, samo što to ide polako kao i sve ostalo u ovoj zemlji, svima nam dragoj :)

a jel znaz koje zivotinje spadaju tu? nama vise poznate. Ma kapiram sta god da hoces da radis milion prepreka.Hvala ti na odgovoru videcu, imam neke ljude mozda uspem da dodjem do njih

crow
24.11.08., 19:16
I u Somboru su uzeli pitona zeni iz pet shopa koji je bio exponat kojeg je kupila pre 10 godina. strpali ga u neki zardjali kavez sa gadjenjem i odneli na palic.

milosVTS
24.11.08., 20:20
ma to ispadne samo krsenje zakona a ne lose gajenje zivotinje

crow
24.11.08., 20:27
ma nije to ni krsenje zakona toliko nego se oni nisu tu nista ogrebali.

IV@N
24.11.08., 22:53
evo ako otvoris racunaj na mene u toku letnjeg raspusta od jula do septembra mogu da ti pomazem za dzabe i onako ceo letnji# blejim na kompu## :D

kimo
25.11.08., 00:32
Tu spadaju sve vrste sa CITES liste i ostale ugrožene poput Testudo kornjača i nekih daždevnjaka i ostalih. Ima neka naša lista i tako. To zasad bi trebao da izbegavaš, ali sve što nije na CITES-u i toj našoj listi možeš držati bez problema uz ulaz tj. poreklo. Ukoliko ti treba više informacija javi mi se na PP, mail ili mob.

StevaNS
29.12.08., 23:58
Vidim da je stara tema al nema veze.
Eto i ja sam poceo pet shop iz ljubavi. Pa dobro bila je to kombinacija. Morao sam nesto da pocnem da radim, imao sam nesto para, pa reko sto to ne bi bil onesto sto volim. Isto sam planirao da pocnem pomalo pa posle drzim egzoticne zivotinje i sl. Onda sam cuo te price o inspekciji, kako dodju i ako imas bilo sta egzoticno oni (posto se ne razumeju u vrste bas najbolje) prvo zaplene pa onda postavljaju pitanja. Ipak, kad mi je jednom usla inspekcija i posle sam otisao da pricam sa njima, video sam da nije bas sve tako. Oni navodno, za sada, izlaze samo po prijavi.

Ne smes da drzis zivotinje sa CITESa. Ono sto nije sa CITESA moze, ali najbolje da napises latinski naziv. Tako, kad su bili kod mene, videli su KIMOvog Nhandu Chromatusa. Lepo sam napisao naziv, i EKSPONAT NIJE NA PRODAJU. Zena iz inspekcije je to zapisala u zapisnik i eto.

Ipak u pravu su Zarko i ostali koji kazu da ces se smoriti. To vise ne bude uzivanje u zivotinjama. Em musterije znaju da budu zahtevne, em ljudi sa kojima saradjujes znaju da prevare na svakom cosku. Kad pritisne kirija i troskovi, moras da pocnes da zakidas na svom uzitku kako bi odrzao sve na mestu i onda vec prestaje uzivanje a pocinju obaveze.
Dobro meni je drugacije. Ja imam zenu (zajedno vodimo radnju) i sina, i na prvom mestu mi je da obezbedim za njih, a posle dolazi moj uzitak (cesto ga ni nema).

I ja sad hocu da ubacim teraristiku (tarantule vec imam, sad jos koji smuk i gekon...). Sa jedne strane oduvek sam je voleo a sa druge sad jos vise, otkako visim na forumu. A sa trece nijedan pet shop u NS to nema.

Ne znam stwa da ti kazem. Ako radis samo iz zadovoljstva i nece ti biti problem da zatvoris radnju kad udaris u zid, onda otvori. A ako ipak hoces da prezivis iz nje, budi spreman na stres, naporan rad i pozrtvovanost.

Ne znam za BG ali ovde u NS nema sanse da bi preziveo samo na teraristici.. za sad,..

zarko
30.12.08., 03:14
i musteirje moj utisak, su najtezi.
evo sad me smara neko posle ne znma ni ja koliko vremena uginula mu beba tarantula....i ja sma kriv. a jela je kod mene...
i onda:ko znan kako ti cuvas svoje zivotinje?neka im je bog na pomoci? lepo sam ja znao da ne treba da kupujem od tebe..i bla bla bla

pa odjebi onda ,ako si znao sto kupujes !!!

ja nikog ne teram du kupi od mene ...mogu da zamislim sta je onda u radnji ..prokisnjava mi akvariju, ne vuce mi pumpa...ispostilo mi se crevo...pa da poludis!!!!

Beli
30.12.08., 03:46
Heheh, pa da, musterije su uvek u pravu ! I sve znaju ! I to bas uvek, cast izuzecima. Iako uopste ne drzim pet shop to znam jer cim radis sa ljudima to ne mozes da izbegnes, cak i u obicnom maloprodajnom prehrambenom objektu svasta dozivis od ljudi (ne drzim ja to :P) a kamoli nesto sto je "specijalizovano" za neke stvari i mogu samo da zamislim da je pet shop vrlo slican recimo servisu koji ja drzim pa kad ti dodje covek i kaze : "Kako je meni usao virus a VI ste mi snimili antivirus program ?!? To nista ne valja, ja sam pre ovoga vaseg imao Kaspersky i on nista nije prijavljivao a ovaj stalno nesto izbacuje !" Bla bla bla, pa kad bi on znao da je Kaspersky djubre i da to uopste nije dobro sto mu nista ne izbacuje jer onda ni ne radi nista mozda bi se drugacije ponasao i da koliko god da imas antivirus programa ti uvek mozes da dobijes virus. A da ne pricam o ljudima koji nisu update-ovali godinama.
Slicno je to sve i apsolutno se sve vezuje za inteligenciju, koliko god mi hteli to drugacije da objasnimo, nemoguce je. I onda se samo nerviras i toliko umes da izludis da se zapitas da li si ti lud ili oni ?
Nemoj sad da te ovo obeshrabri, ako ti mislis da ce da ti uspe, posto vec to volis, ako to nije mnogo novaca u startu onda zasto da ne probas ? Treba sve probati u zivotu sto se moze jer ako nisi probao neces nikad ni znati kako je.

p.s. Jedna pomalo smesna istinita anegdota : Kada sam otvorio servis i prodaju racunara pojavi se neki tip posle jedno 20 dana i gleda neke slusalice sa mikrofonom koje su kostale 25 maraka. Tip je malo cudnog izgleda, debeljuca sa nekim tikovima, kaze on ovako : e, jel bih mogao ja da ti platim 5 maraka sad, a ovo ostalo... i stane i razmislja (a ja u sebi mislim da ce da kaze sutra ili veceras ili tako nesto).... za 2 meseca ?

Edit : I Zarko, ne psuj ! Be polite.... :)

bubamara
30.12.08., 03:49
Veruj mi zbog ribica i hrckova ne bi ni otvarao...Ako otvaram to ce biti sa zivotinjama koje niko jos nema,mislim nema legalno ;)..Bilo bi lepo da ljudi vide da nije sve u ribicama i papagajima...Mnogi bi uzeli i zmiju i gustera, sto je najbitnije nema ko da ih pripremi da ih uputi...Ej koja sramota odem u beogradski zoo vrt i pitam da li imaju neke gustere,oni me gledaju ko ludaka :shock: Ej Beograd!!!a na Palicu 3 Iguane,cak sam cuo i da ima u Jagodini u nekom privatnom par iguana...
Ja imam podrsku kuma,i zajedno bi se upustili u tu pricu,naravno ako se odlucimo,a uzdam se i na vasu podrsku, savete itd.... ;)

nije tačno za Bg zoo vrt,da nema iguane...evo slike od prošle godine..leto 2007...nije neka,ali pokazuje:
http://img131.imageshack.us/img131/9536/dsc03494st6.jpg

markozmaj
30.12.08., 03:49
I komsija jel si dao coveku sluske :D

kazem komsija jer sam ja iz simanovaca :D

Beli
30.12.08., 04:03
I komsija jel si dao coveku sluske :D

kazem komsija jer sam ja iz simanovaca :D

A sta mislis ?

Realno gledajuci, da mi se sad pojavio ja bi mu poklonio jer me je dobro nasmejao, tad se tek pocinjalo pa se gledalo na svaku marku....

markozmaj
30.12.08., 04:06
ja mislio da si mu dao

zarko
30.12.08., 04:34
ma polajt sam ja ...
nego da me pozvao tel pa da poricamo nego ovako maliciozno preko maila....
brate, ovo mi je hobi i necu tu da gubim zivce, ima poso pa tamo cu se nerviram !

bubamara
30.12.08., 04:44
ma polajt sam ja ...
!


uh,kad bi još preveo ovo šta znači;):rolleyes:

zarko
30.12.08., 19:23
polajt-engleski na srpskom pisano :)

ljubazan :)

nego kad se slika zagleda vidi se najmanje 2 iguane koje imaju imale MBD ..moguce da su se povadile .ko je kriv zato pretpostavljam bivsi vlasnici...

bubamara
30.12.08., 21:36
e,tu ih je bila gomila...baš ih dosta ima...al,###,nisam ih slikao...

knedla
03.06.11., 13:28
Vidim da je jako stara tema ali valjda je ostao neko ko je otvarao pet shop interesuje me gde i kod koji inspektora ili ministarstava treba da se obratim da vidim koje mi dozvole i papirologija treba za otvaranje jednog pet shopa za pocetak nista egzoticno nego samo ono sto imam iz svog uzgoja