PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc u vezi agame



SASA39
28.11.08., 18:01
Kupio sam Slavisu pre oko 3 meseca , sto mi je drugi guster pored Ljubise- leopard gekona.
Dok leopard gekoni mogu da izdrze i do 30 dana bez hrane sa bradatim agamama to nije slucaj.
Uskoro sa porodicom idem na odmor a nemam nikoga kome bi ostavio agamicu , a da je pouzdan ili da se razume u negu gustera ( i da nije gadljiv kad vadi crvice iz tegle koja stoji u frizideru :D ).Odmor traje do 10 dana max.......
Cak i da mu napunim posudu za hranu do vrha , sto ce reci sa nekih 20-25 crvica to ce opet potrajati max dan-dva , a ne znam koliko dugo agamice mogu bez hrane i vode.
Da li je neko od Vas imao slicnih problema i kako ih je resio ?
Zahvalan

zarko
28.11.08., 18:10
pa mnogo je 10dana...hrna voda ali je jako bitno sta ces ak orikne sijalica..mora da nadjes nekog ko ce bar na 2 dana dadodje da pregleda grejanje i da hranu.,..

nenad
28.11.08., 22:41
Ja bih te prvo pitao koje joj to crviće dajes. To što stoje u frižideru mi ne zvuči dobro. Tenebrie ili crve za pecanje?

SASA39
29.11.08., 00:49
Dajem mu tenebrie , jer krka k`o lud , 15-20 dnevno , zdrav mi bio , i veliki poras`o a drzim ih u frizideru ,( u staklenoj tegli sa busenim poklopcem , gde je na dnu ostrije kukuruzno brazno-griz a gore mekse , 3-4 komadica sargarepe , vitamini ) , jer im je tamo metabolizam sporiji . Jedva cekam da tasta otvori frizider :devil-smiley-029:
Za Zarka pozdrav , culi smo se telefonom , nadam se ne jedini put , u vezi hrane............
I jos 2 pitanja :
1.Ima li neko u Bgd-u neku drugu hranu zivotinjskog porekla za prodaju osim tenebria ?
2.Zar ne bi mogli mi sa foruma sa napravimo akciju tipa "da kad neko od nas ide na odmor neko drugi sa foruma ko ima slobodan terarijum preuzme cuvanje ljubimaca"
Ko je za ?

Proka
29.11.08., 00:56
to je najmanji problem pod 2 .. ;) .. ja imam jedan terarijum 80x40x40 koje je prazan .. tako da ako neko planira da ide negde slobodno .. cimajte ;) .. mada moze i u ovaj ox 100x50x60 ;)

SASA39
29.11.08., 01:09
Proko , super , bilo bi mi jako drago da ova moja ideja sa cuvanjem zazivi...........
Vidim i ti imas geckona , ...a jos si mi i komsija.........a terarijum ti je turbo-dizel , mislim cool ,da li mozda kojim slucajem u njemu imas i UV lampu ?
Pitanje tim povodom za Zarka : koliko max. bradonja moze da izdrzi bez UV lampe a da pri tome ne dodje do rahitisa?

nenad
29.11.08., 01:13
Imam ja hranu, fobase i dubije. Ne valja ti to držanje u frižideru, tu se uspore, i ništa ne jedu. A tenebrija koja ništa ne jede nije dobra za guštera,
jer nije dovoljno hranljiva. to mu je kao fast food ::D

SASA39
29.11.08., 01:17
OK , teorija pije vodu , vraticu ih onda u regal , a sto se hrane tice cujemo se , baci mi pp sa mob i adresom

Proka
29.11.08., 01:26
nemam UV ### ;) ..
The message does not meet the minimum character requirements (30 characters).

zarko
30.11.08., 00:04
pa uzmi lampu treba ...The message does not meet the minimum character requirements (30

SASA39
04.12.08., 01:37
Ljudi , hvala na pomoci...........