PDA

Pogledaj punu verziju : Novi forum



Geni
30.11.08., 23:29
OK, sve je prebačeno i sada nam ostaje smao da ispeglamo neke greške i da idemo dalje. Molio bih članove da ovde (ili neka otvore novu temu) napišu sve primećene greške, kako u samom forumu tako i u prevodu. Takođe, voleo bi i da čujem lritike na forum i njegov izgled. Da znam šta da menjam a šta da ostavljam. Izgled foruma je napravljen na brzaka pa tu očekujem najviše kritika.

Jedan od problem je sa slikama koje su stavljane kao prilozi. One su prebačene ali se ne otvaraju. To nije trajno i srediće se. U krajnjem slučaju, imam sve te slike u lokalu pa ću ih sve ručno zameniti.

marko
01.12.08., 19:54
Ooooo bolje vas našli, Marko onboard!

Geni
01.12.08., 19:57
Eto, ipak si došao pre nas sa sezama. Nama još pokazuje stari.

Imali smo mali gaf sa verifikacijom ali je to sređeno. Bluie mi je lepo objasnio problem pa sam ga brzo rešio. Čekam sada da čujem komentare i zamerke.

marko
01.12.08., 20:01
A nema zamerke, ova crna tema radi kao sat, odlična je, skoro kao stara ali bolja jer je nova :)

E još nešto, nisam više moderator :(
No dobro, lepo je bilo dok je trajalo :)Z

Geni
01.12.08., 20:05
Nema još moderatora. To će tek da se podešava. Ima vremena. Temu sam radio do 4 ujutru u subotu jer smo u nedelju prelazili pa je moralo da bude spremno;). Logo jedino nije moj (kako vam se sviđa).

I svetla tema nije sređena uopšte. I ovako većina koristi tamnu ali moram da je sredim zbog manjine;)

marko
01.12.08., 20:07
Ma da sam ja na tvom mestu obrisao bih svetlu temu :)Z
Sve pohvale za logo ko god da ga je radio, svaka mu čast!

Geni
01.12.08., 20:11
alexis (http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=1410) inače brat moje devojke. Za 5 minuta u nedelju ujutru:)Z

marko
01.12.08., 20:14
Evo sad kad sam hteo da pogledam profil alexis-a, izlogovao me forum, to sam ti isto rekao da mi se jednom desilo kad smo testirali, ali samo tada i više nikada.

Odličan posao za 5 minuta! Fenomenalan! Ne bi valjalo da je drugačije :)

Geni
01.12.08., 20:15
Ajde ako se ponavlja da vidimo razlog... Da li si obeležio da te zapamti?

marko
01.12.08., 20:20
Pa nisam prvi put stavio da pamti jer sam se ulogovao sa onom šifrom iz mail-a, sad drugi put sam čekirao da me pamti.

Geni
01.12.08., 20:26
E ako sada ne radi onda da jurimo u čemu je problem. Ako nisi čekirao da te pamti onda je to bilo normalno ponašanje. Ima time-out.

Ig0r
01.12.08., 20:36
Sve pohvale Gorane a i asexisu(iako ja koristim svetlu temu pa ne vidim logo). Za sada se čini sve ok sem što su mi se pojavile neke poruke u sandučetu još od prošle godine... Manji bag ali čisto da znaš...
Neću mnogo da prigovaram ali ne vidim slike u potpisu ni u jednoj temi...
Još jednom svaka čast i hvala za sve što činiš za ter.org

Geni
01.12.08., 20:41
To sa porukama znam. Pojavilo se i prilikom testiranja. Samo ih obriši i rešen problem. Imaš i opciju da ih sačuvaš ako ti trebaju.

Vidim da se ne vide slike u potpisu i to ću da pogledam šta je u pitanju. Probaj da je postaviš ponovo da vidim da li je nešto do importa ili generalno do podešavanja.

Inače, radiće se i svetla tema samo da stignem.

marko
01.12.08., 20:49
Verovatno je nešto prilikom importa, ne vide se oni flash tagovi za snimke, mislio sam da ih vB ne konta pa ne prikazuje embed slimak ali nema ih uopšte u porukama. Mislio sam da će se videti makar kada se citira neka poruka ali ne vide se, kao da nisu prenešeni. Ima li ovde podrške za te tagove?

Geni
01.12.08., 20:51
Ima podrška za tagove naravno. Daj mi primer gde ih nema da vidim u čemu je fazon.

marko
01.12.08., 20:53
Evo ti odmah prvi post, Mirkov, ja sam editovao taj post i dodao tagove, radilo je na starom forumu normalno.

Geni
01.12.08., 20:56
Koja tema?

marko
01.12.08., 20:58
Koji geg, zaboravio sam link
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5063

Geni
01.12.08., 21:02
OK, to ću večeras da sredim. Da stavim BB kod za embed youtube snimaka. Imam kod, samo da ga stavim. Može i ručno ali staviću BB kod.

E sada, što se tiče potpisa. Proučio sam situaciju i ona je sledeća. vBulletin ima opciju da se slika u potpisu ubaci u bazu (u vašem profilu), Tako je mnogo brže jer nema spoljnog linkovanja. Zato je po defaultu izbačen IMG kod iz potpisa. Samo stavite slike u potpisu u bazu i izgledaće isto a biće dosta brže.

Evo, isprobaj youtube BB kod. Imaš ga u advanced editoru. Imaš i malu ikonicu;)

marko
01.12.08., 21:26
U editoru, šališ se? To kad budem mogao da editujem :P
Hehehe šala mala, radi youtube tag kao sat, odličan posao :)

Geni
01.12.08., 21:42
Samo stavljaš ono na kraju, ne ceo link. Jesi li provalio?

OK, stavio sam kakav takav logo na svetli template. Kako vam se sviđa?

marko
01.12.08., 21:56
Samo stavljaš ono na kraju, ne ceo link. Jesi li provalio?Jesi meni rekao? Ja sam trpao onu kobasicu od linka što je ponuđena pod labelom Embed na YouTube-u.

purple_pumpkin
01.12.08., 21:56
Vidim da su neki avatari ogromni (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3061) , valjda nisu smanjeni bili, pa su sad u prirodnoj veličini, jel možeš da namestiš da ne može da pređe 100 x 100 ili 120 x 120 ?

I jel možeš da staviš po difoltu da slike koje se stavljaju budu smanjenje na neku veličinu, da se ne bi razvlačila cela stranica ako neko uploaduje veliku sliku, mislim na ovo > link slike

Geni
01.12.08., 22:00
Sve je to već stavljeno. Neki stari avatari koji nisu bili na starom forumu već su linkovani sa neta su ostali veliki. To ću ja ručno da ispravim kako naletim na koji. Svi koji se naknadno stavljaju se automatski uklapaju u predviđenu veličinu.

marko
01.12.08., 22:07
I jel možeš da staviš po difoltu da slike koje se stavljaju budu smanjenje na neku veličinu, da se ne bi razvlačila cela stranica ako neko uploaduje veliku sliku, mislim na ovo > link slike Pa moje mišljenje je da ne treba ovo ograničavati jer nemaju svi 17" monitor kao ja, ko fura ove nove wide 20+ inča oni nemaju tih problema sa razvlačenjem. A kad tad ćemo svi preći na 20+ (ili manje ali verovatno wide). Pored toga, ovde na vBulletin-u samo tu jednu poruku razvuče, ostale su normalne ako se dobro sećam.

Geni
01.12.08., 22:09
Ne, bolje je ograničiti... Ima dosta ljudi sa malim monitorima (sa posla ili tako nešto) a i treba da bude unificiran prikaz. Ovako kada jednu razvuče a drugu izgleda razbacano.

crow
01.12.08., 22:16
Skroz mi je cudno . trebace malo vremena da se naviknem inace odlicno.

purple_pumpkin
01.12.08., 22:17
Moje mišljenje je da je lakše da taj neko ko hoće da vidi veću sliku lepo klikne na nju, ili ide na desni klik, copy image location i paste u novi prozor ..

Geni
01.12.08., 22:19
Aaaa, ja mislio da još pričamo o avatarima. Može ovo da se smanji, ima automatski resize kao opcija. Poigraću se malo sa njom.

EDIT: Ne, ne može. Može da se ograniči samo ako se postavlja na forum. Kada ide u IMG tagove onda nema pomoći. Može da se stavi resize u tagu ali to ispadne odvratno jer ne može da se pozove neki kršteni editor da to uradi. Možda će se i implementirati ali ćemo još videti.

marko
01.12.08., 22:26
Ma ne, nisam mislio na avatare, oni naravno treba da se ograniče.



Moje mišljenje je da je lakše da taj neko ko hoće da vidi veću sliku lepo klikne na nju, ili ide na desni klik, copy image location i paste u novi prozor ..Uvažavam mišljenje, moje je drugačije ali ne ispravno. Više sam za to da ako neko ima stvarno veliku sliku da pokaže (ko zna možda su bitni detalji) on bi trebao da postavi samo link do slike bez tagova ali ko će naučiti ljude da tako rade, a i ne treba ih terati na raznorazne mazohizme, može ograničenje naravno.

Sve je ok dok god je tu ovaj smajli :)Z

Geni
01.12.08., 22:30
Po postoje modovi koji pozivaju spoljni editor prilikom promene veličine slike u IMG tagovima ali ja se baš ne bi previše igrao sa modovima... Prave probleme prilikom sređivanja foruma ili prelaska na noviju verziju.

marko
01.12.08., 22:34
Ma da, ipak mazohizam hahaha, ako neko postavi veeeliku sliku jednostavno će Goran da izbriše tagove i ostavi samo link :)Z

Mogao bi da iskopaš nešto za onaj slučaj kada neko odgovori dok ti pišeš poruku? Ima li šanse?

Geni
01.12.08., 22:36
Ma mod postoji. Samo da ga namestim ali moram prvo da ga testiram u lokalu.

mare_lacerta
01.12.08., 23:13
Evo i mene ;) nego,imam neki problem sa forumom...chas hoce da udje na forum chas nece :S ... prijavljuje mi ono adress not found

Geni
01.12.08., 23:15
Čekaj malo da se osveže svi DNS serveri... Ako budeš i sutra imao problema, javi se da rešavamo.

mare_lacerta
01.12.08., 23:15
Vazi ;) Hvala Geni

Geni
02.12.08., 10:56
Stavljena su 2 moda. Preview privatnih poruka (sada ispod naslova stoji i početak teksta), ovako je lakši pregled jer se odmah vidi o čemu se radi. Lakše je odlučiti šta brisati a šta zadržati. Ne mora da se ulazi u svaku poruku.

Drugi je da forum upozorava ako je neko napisao post dok ste vi odgovarali. To je bilo na starom forumu ali vBulletin to nije imao.

marko
02.12.08., 11:00
Preview poruke je odličan, vidim da se nešto promenilo od juče :)
Svaka čast i za drugi mod, ma gomila pohvala za trud i rad!

Geni
02.12.08., 11:03
Hvala za povratne informacije. Ne mogu ništa bez vaših komentara šta valja, šta ne valja i šta bi eventualno trebalo menjati ili staviti.

Ovaj mod za upozorenje nisam testirao pa javite ako nešto ne radi. Preveo sam valjda sve poruke koje izbacuje ali, ako sam neku propustio - javite.

dule87
02.12.08., 14:36
Imam ja jedno pitanje..Ukljucio sam da mi stizu email-ovi kad mi neko posalje PP.., al jos ne stizu..ostalo sve extra ;) sve pohvale

P.S. evo upravo je stigla..znaci sve je OK.. :)

Geni
02.12.08., 14:43
Sačekaj malo. Te promene se ne rade odmah, već forum ima neki ritam po kojem ih implamentira u bazu. Da bi smanjio opterećenje. Pogledaću koliko se čeka.

A i pogledaću i da li ima nekih grešaka prilikom slanja mejla. Ako ti ne radi i popodne, javi.

Ig0r
02.12.08., 15:08
Plava tema ima neprevedenih delova. npr. "post reply" i "quote" ne znam da li je to uopšte moguće izmeniti. Ja ne zanovetam mnogo jer kapiram da je crna tema prioritet. Jedino što ja ne mogu da čitam tekst na crnoj temi a da me ne zabole oči. Ali naučio sam pored ovolikih paukova da budem strpljiv pa nije problem da sačekam da svetla tema dođe na red. Još jednom sve pohvale za novi forum

Geni
02.12.08., 15:19
Svetla tema još nije završena. I to nije prevod, ti dugmići su slike i mogu da budu ili na Srpskom ili na Engleskom bez obzira na izabran jezik. Kako ih napravim, tako će da stoje. Napraviću ih na srpskom ali je to dosta posla a nije hitno...

Ja koristim svetlu temu i Engleski pa mi malo štrči kada su dugmići na Srpskom a sve ostalo na Engleskom.

Zeus
02.12.08., 23:14
Sve pohvale za novi forum ekstra

Geni
03.12.08., 06:32
Imam ja jedno pitanje..Ukljucio sam da mi stizu email-ovi kad mi neko posalje PP.., al jos ne stizu..ostalo sve extra ;) sve pohvale

P.S. evo upravo je stigla..znaci sve je OK.. :)

Javi da li je proradilo...


Sve pohvale za novi forum ekstra

Hvala, daje neke komentare šta ne valja (ako nešto ne valja). Moramo da ispravimo sve greške;)

dule87
03.12.08., 13:53
Radi sve, evo sad mi upravo stizu one zakasnjele mail/poruke, koje nije prijavljivao na vrijeme..tako da je nadoknadio i propusteno heh :)

Geni
03.12.08., 13:55
Pa vBulletin je pravljen za jako velike forume i ima te fore da čeka malo opterećenje servera da radi neke stvari u bazi. Promene se ne dešavaju odmah nego u nekom intervalu.

toncek
03.12.08., 14:10
sve pohvale,jako mi se sviđa...

StefanovaPomajka
18.12.08., 15:24
Primetila sam greškicu u kanlendaru.
Umesto Čet za četvrtak piše Uto, kao za utorak.

Geni
18.12.08., 15:30
Sređeno i to.

JecaDJ
18.12.08., 19:32
evo danas je neki rodjendan na redu,a obaveštenja nema nigde???

Geni
18.12.08., 19:45
Obaveštenja su samo za aktivne korisnike.

nenad
18.12.08., 19:46
Grdnog li problema. Da ne propustimo nekom da čestitamo rođendan :D

Geni
18.12.08., 19:48
Ukinuo bih ja i ovo ali ajde da ispoštujemo aktivne članove i da im čestitamo rođendan. Po meni to nije nešto što treba da se podseća. Jedina vredna čestitka je od onog ko se setio bez podsećanja. To pokazuje da mu značiš nešto. Ovo sve ostalo je kurtoazija.

JecaDJ
18.12.08., 20:25
ok sorry!bez uvrede...samo primetih...

Geni
18.12.08., 20:27
Nema uvrede. Po meni je to nepotrebna opcija, po nekima nije. Svi imamo svoja mišljenja.

StevaNS
18.12.08., 20:39
Ne znam jel privremeno ili stalno, ali kada probam da citiram nekog, oplje za unos je svetlo i kada otkucam i kliknem na posalji pojavi mi se da moram da ukucam vise od 10 karaktera. Ali, ako kliknem da otvori citiram u new tab onda je crna pozadina za odgovor i sve ok.???

Geni
18.12.08., 23:47
Ne znam jel privremeno ili stalno, ali kada probam da citiram nekog, oplje za unos je svetlo i kada otkucam i kliknem na posalji pojavi mi se da moram da ukucam vise od 10 karaktera. Ali, ako kliknem da otvori citiram u new tab onda je crna pozadina za odgovor i sve ok.???

Ne mogu da reprodukujem problem. Ovo kucam tako što sam kliknuo na citiram. Čak sam i prebacio na tamni template i sve radi kako treba.

StevaNS
23.12.08., 15:18
Ne mogu da reprodukujem problem. Ovo kucam tako što sam kliknuo na citiram. Čak sam i prebacio na tamni template i sve radi kako treba.

Sad je OK. Samo prvih dan-dva je bilo problema.

Geni
23.12.08., 15:21
Aha, ok. Bitno je da radi ;).

StevaNS
26.12.08., 21:15
e opet ja da kenjam. Upravo sam vise puta pokusao da odem na link koji je joca011 postavio u odeljku PONUDA i svaki put mi se otvori pocetna stranica foruma i to na beloj podlozi. Dakle gore u toolbaru pise ta adresa koju je on postavio ali ne radi...

Geni
26.12.08., 21:18
To je link sa starog foruma. Ne radi sada.

StevaNS
29.12.08., 01:39
Opet ja... jeste li se smorili vec?

Ne rade mi smajlici, iako nisam kliknuo na Smajlici iskljuceni, i dole pise smajliji dozvoljeni..

Geni
29.12.08., 01:40
Kako ne rade? Ne vidiš ih u porukama ili ne možeš da ih postaviš?

marko
29.12.08., 01:45
Gorane, mislim da nešto zezaju u naprednom editoru, ne može da se kuca bb kod smajlija već mora baš da se klikne na smajli, što znači da ne može quick reply već mora Odogovori pa tamo da se lupaju smaljići...

Neka prebaci na onaj standardni editor i rešio je problem. (mada nisam 100% siguran)

Geni
29.12.08., 01:50
Čekaj malo, ovo je kucano ručno ::D

Ja Uglavnom kucam kod ručno. :: pa D i dobijem ::D

Ovo je u quick editoru. Šta fali naprednom? Daj da to rešimo.

StevaNS
29.12.08., 01:50
Kako ne rade? Ne vidiš ih u porukama ili ne možeš da ih postaviš?
Vidim ih u poruci dok je kucam ali kada je postujem nema ih.

StevaNS
29.12.08., 01:51
nisam ih kucao nego kliknuo na smajli od onih ponudjenih.

::)

Geni
29.12.08., 01:52
Hmmm, ajde probaj da prebaciš u tekstualni mod (onaj kvadratić u gornjem desnom ćošku editora) pa probaj tako. Bar da lociramo problem. Tako ćeš videti i kod koji se upiše kada odabereš smajli.

StevaNS
29.12.08., 01:52
e tog sam kucao sad da probam da kliknem.. :p

StevaNS
29.12.08., 01:52
ne kontam sta se desava...

Bifrost
29.12.08., 01:55
ako imas zone alarm izgasi ga tako je kod mene problem...

StevaNS
29.12.08., 01:55
proverio sam sad da vidim da nisam prolupao. Postovao sam neku poruku za patuljaste hrckove i na kraju stavio smajlija ali kad sam je postovao nestao je. A eto opet sad radi. Opet ispadne da vas cimam bezveze. ###...

Geni
29.12.08., 01:55
Da li sam te dobro shvatio, kada klikneš na smajli i on ti se pojavljuje kao slika u editoru on se posle ne vidi u poruci. A šta se dešava ako prebaciš na tekst editor i klikneš na isti taj smajli.

Evo i ja da probam :th_typing:

StevaNS
29.12.08., 01:56
podseti me sta je ono zone alarm..

Geni
29.12.08., 01:56
Pazi i meni se to jednom desilo ali nisam našao uzrok i nije mi se ponovilo pa bih sada da otkrijem o čemu se radi.

StevaNS
29.12.08., 01:57
Da li sam te dobro shvatio, kada klikneš na smajli i on ti se pojavljuje kao slika u editoru on se posle ne vidi u poruci. A šta se dešava ako prebaciš na tekst editor i klikneš na isti taj smajli.

Evo i ja da probam

:icon_cheers:

StevaNS
29.12.08., 01:58
F... me!!!

StevaNS
29.12.08., 01:59
e sledeci put cu vas cimati samo ako mi eksplodira komp!!! ili necu

Bifrost
29.12.08., 01:59
zone alarm - firewall

StevaNS
29.12.08., 02:00
e eto ga opet znaci otkucao sam to i kliknuo na onog smajlija sa baloncicima i pojavio se, a sad ga nema...

Geni
29.12.08., 02:00
Probaj da staviš neki smajli sa one liste (Više) i vidi da li tada pravi problem.

Geni
29.12.08., 02:01
e eto ga opet znaci otkucao sam to i kliknuo na onog smajlija sa baloncicima i pojavio se, a sad ga nema...

A probaj da promeniš editor i vidi da li ti se to dešava.

Bifrost
29.12.08., 02:02
Probaj da ugasis firewall ako je do toga treba ga podesiti...

StevaNS
29.12.08., 02:02
I jos nesto manje vise nebitno ali desava se dosta cesto, kliknem na posalji odgovor a ono mi pokaze PREDGLEDAJ POST, pa moram opet da kliknem posalji odgovor. Kazem,nije bitno ali mozda vam ukaze na problem..


Ajd evo jedan sa liste Vise..

Geni
29.12.08., 02:04
To što ti kaže da pregledaš post je namerno tako stavljeno. Upozorava te da je neko u međuvremenu napisao post i nudi ti da ga pogledaš pre no što postaviš svoj.

Bifrost
29.12.08., 02:04
imas pored pregledaj post i posalji poruku (to ti je bez pregleda)

StevaNS
29.12.08., 02:05
zone alarm - firewall

a da...imao sam ga davno. Mislim da sad nije nista ukljuceno... provericu..

StevaNS
29.12.08., 02:07
I jos nesto manje vise nebitno ali desava se dosta cesto, kliknem na posalji odgovor a ono mi pokaze PREDGLEDAJ POST, pa moram opet da kliknem posalji odgovor. Kazem,nije bitno ali mozda vam ukaze na problem..


Ajd evo jedan sa liste Vise..

Eto nije uspelo..
ajd sad cu da prebacim u tekstualni..

:coastguard:

Geni
29.12.08., 02:10
I dođosmo do problema. Ajde ko još može da mi potvrdi da ima ovaj problem neka se javi. Ali bar znam šta je problem i mogu da tražim rešenje.

Za početak ću da stavim da tekstualni editor bude primarni.

StevaNS
29.12.08., 02:16
Ok. drago mi je bar da cimanje nije za dzabe.:icon_cheers:

StevaNS
29.12.08., 02:17
I jos samo da potvrdim.
Prethodni post sam uradio prvo obicno i isao PREGLED i nije bilo smajlija. Onda sam prebacio u tekstualni i otisao na PREGLED i smajli se pojavio.

Geni
29.12.08., 02:17
Da, još samo da provalim zašto se tako ponaša. Problem postoji, još da nađemo rešenje.

Bifrost
29.12.08., 03:27
A kako je moguce da kod mene radi a kod nekih ne... Ne verujem da je problem do foruma...

Geni
29.12.08., 03:31
Ajde potvrdi da radi svaki put. Znači kada kucaš poruku u naprednom editoru i to su WYSWYG varijanti i odabereš smajli sa dodatne liste on se normalno vidi u poruci. Ali ako postaviš poruku ili odeš na pogledaj post njega nema.

Ako koristiš tekstualni mod i kada klikneš na smajli, pojavi se njegov kod, onda sve radi.

Probaj pa javi.

marko
29.12.08., 10:05
Da potvrdim Bifu da nije do ZoneAlarm-a (koristim ga na laptopu) niti do bilo kod drugog firewall-a (sve sam isključio)

Smajli iz liste Više bi trebao da je ovde -> <- ali nije

Geni
06.01.09., 21:01
Ovo ću privremeno rešiti tako što ću staviti svim korisnicima da tekstualni editor bude default.

Druga stvar je da smo upravo unapredili verziju vBulletina na 3.7.5 (ukoliko se neko pitao zašto je forum bio zatvoren). Nadam se da nije dugo trajalo.

Ovo je bila više proba, jer za par dana izlazi 3.8.

Geni
08.01.09., 16:09
I upravo je postavljen 3.8 ::D

Ovo je dugo čekana verzija i ima dosta novih mogućnosti. Uglavnom su neke vrste socijalnih grupa ala facebook i ne verujem da će se koristiti ali nije loše da postoje. Možda zatreba.

Ima i novina u sistemu privatnih poruka.

Dawnn
08.01.09., 17:47
Dugo nisam bio na forumu, i sad sam resetovao sifru. Svaka cast samo tako nastavite, ovaj novi forum je i vise nego funkcionalan. Pu, pu, pu da vas ne ureknem. ;-)))))

_NEBOYSHA_
12.01.09., 01:30
Pa sad mi je jasno zašto ovako malo korisnika ima.Baš mi se sviđa NOVI forum i nadam se da će biti mnogo više korisnika.

Geni
12.01.09., 01:33
Korisnika ima više nego ikada. Ovo je normalan broj... šta misliš koliko ima ljubitelja egzotičnih životinja koji koriste internet i koji žele da razmenjuju iskustva? Taman ovoliko koliko ih imamo ::D

_NEBOYSHA_
12.01.09., 01:39
Korisnika ima više nego ikada. Ovo je normalan broj... šta misliš koliko ima ljubitelja egzotičnih životinja koji koriste internet i koji žele da razmenjuju iskustva? Taman ovoliko koliko ih imamo

Sada je 12 korisnika na forumu :( Na nekim forumima taj broj je 10x veći.Ali nema veze.Siguran sam da će se broj korisnika makar udvostručiti! Forum je SJAJAN i mnogima će se dopasti.

marko
12.01.09., 01:41
10x veći forum ne znači obavezno 10x bolje informacije, sve to ima svoje prednosti i mane ;)

Geni
12.01.09., 01:44
Tu u mnogome doprinosi namena foruma i članstvo. Naravno da će na burek forumu da bude 1 par hiljada članova istovremeno. Kompjuterski forumu tipa benchmarka imaju po par stotina u isto vreme. Mi to nikada nećemo iz 2 razloga. Jedan je što nemamo tako rasprostranjenu temu a drugi je što nikada nećemo biti toliko liberalni da se svidimo svima. Ovo je pre svega usko stručan forum i tu se priča o samo o jednoj temi.

Ovaj forum ima dosta gostiju koji svakodnevno čitaju teme i to je dovoljno. Dokle god imamo i ovoliko članova koji žele da pišu o svojim iskustvima u ovoj temi, ja sam zadovoljan.

_NEBOYSHA_
12.01.09., 01:47
10x veći forum ne znači obavezno 10x bolje informacije, sve to ima svoje prednosti i mane ;)

Ne,ne,ne nisi me dobro svatio.Nisam mislio da je onaj forum 10x bolji NE!Ovaj mi se više dopada ali bi bilo zanimljivije kada bi nas bilo daleko više.Stalno bi imali nešto da pišemo i da razmenjujemo mišljenja.a ovako sporo ide.Ovaj forum lepše izgleda i ima više funkcija.

marko
12.01.09., 02:02
...Stalno bi imali nešto da pišemo i da razmenjujemo mišljenja.a ovako sporo ide.Sve ide svojim tokom, ne mislim da ide sporo. Pa hajde ako imaš neko mišljenje napiši ga slobodno. Takođe ako imaš neki problem opet ga napiši, videćeš da će se stvari rešiti u minimalnom roku. Ne želim da razmena mišljenja dođe na nivo nekih stranih foruma gde se raspravlja npr "Šta mislite ko bi pobedio vagans ili murinus", "Koje to tarantule više odgovaraju ženama", "Nazvaću svoju tarantulu Sadam Husein, šta mislite o tome" itd...itd...

Ovakve diskusije ne vidim kao korisne i ne bih želeo da se pojave ovde.

Geni
12.01.09., 02:04
Aaaa, redovno pratiš arachnoboards Marko ::D Kada to dođe ovde ja idem u penziju ::D

marko
12.01.09., 02:07
::D Pa moglo bi se reći. A vidim i ti pratiš čim si prepoznao :)

Taj forum jeste koristan ali se dobre teme jaaako teško pronalaze.
Potrudiću se da ne odeš skoro u penziju :)

_NEBOYSHA_
12.01.09., 02:10
Da li mogu da namestim da mi prvo idu nove poruke.Da nebude kada uđem u temu da krene od prve nego od poslednje.
Da li to mogu da promenim?

Geni
12.01.09., 02:15
Taj forum jeste koristan ali se dobre teme jaaako teško pronalaze.

Pričaj mi o tome. Oteliš se dok nađeš nešto pametno ali kada neđeš možeš jako korisne stvari da pročitaš. Velika šteta.


Da li mogu da namestim da mi prvo idu nove poruke.Da nebude kada uđem u temu da krene od prve nego od poslednje.
Da li to mogu da promenim?

Korisnički panel - Izmeni opcije - Opcije profila - Opcije Prikaza Tema - Način prikaza tema pa odaberi šta ti se dopada.

Ig0r
12.01.09., 13:53
Pričaj mi o tome. Oteliš se dok nađeš nešto pametno ali kada neđeš možeš jako korisne stvari da pročitaš. Velika šteta.



Ja često posećujem jedan forum na kojem je mnogo lakše doći do korisnih i zanimljivih podataka. Da li je to do strožije moderacije ili nečeg drugog ne bih znao ali svakako da je forum veoma stručan. Naravno nemam nameru da umanjujem značaj ABa za hobi ali taj forum je stvarno u haosu i često samo pročitam naslove tema i znam koliko je sati....


http://www.the-t-store.co.uk

Geni
12.01.09., 14:02
Ja sam najčešće na British tarantula society i American tarantula society forumima i toplo ih preporučujem.

Arachnoboards je više pričaonica nego što je ozbiljan forum. Lako bi bilo potpuno ga zanemariti da nije nekoliko ljudi koji tamo pišu a koje ne treba propustiti (od Rick Westa pa nadalje).

Ig0r
12.01.09., 14:28
ATS je odličan i tu se slažemo, ali BTS je poprilično mrtav. Nije loš za početnike jer ipak traju dugo pa može stvarno dobrih stvari da se nađe ali nije baš posebno interesantan za redovno praćenje ako mene pitaš...

Geni
12.01.09., 14:29
Da ali u kombinaciji sa tekstovima na sajtu, odličan je za pretragu kada te nešto nešto interesuje.

marko
12.01.09., 15:22
Svakako da je ATS jako jako dobar, i moja preporuka takođe!

Elem, kakvo je ovo reklamiranje drugih foruma na tera-forumu?
Odmah ću da vas prijavim administratoru! :)Z

Soulfly
17.01.09., 16:16
A jel moze ova linija koja odvaja tekst i potpis i sam potpis da se prizemlji...da ne bude odmah ispod teksta? Mislim da bi lepse izgledalo

Geni
17.01.09., 18:10
Može naravno mada meni ne smeta ovako. Čak mi je i preglednije.

Soulfly
17.01.09., 18:14
Ipak je pitanje ukusa ;)
Nista onda

nenad
17.01.09., 18:20
I ja bih je pomerio dole.

acak
19.01.09., 16:34
jel moze da se pomeri dole?

Geni
19.01.09., 16:37
Ne. Bar ne lako.

Soulfly
20.01.09., 18:55
Na svetloj temi foruma se jedva razlikuju moderatori od registrovanih korisnika (na listi aktivnih skroz na dnu pocetne stranice). Pazljivije oko ce uociti razliku, tacnije jedva primetnu nijansu plave. To je samo opazanje :p

Geni
21.01.09., 13:58
To je do monitora. Na laptopu i ja jedva primećujem razliku dok na normalnom monitoru ne može da se poglreši. Veoma je primetna.

Duleslash
02.02.09., 16:18
imam jednu zamerku na forumu, ne znam dal je ovome bilo rechi ;)
smeta to shto ako hoce da stavish na post nekoliko slika i napravish prichu (kao ja za Rajka) morash da vodish racuna i o smajlima, dakle dozvoljeno je 8 slika u shta se ubrajaju i smajliji... mislim da je to malo bespotrebno i glupo...
akle ako neko pishe neshto i oce da stavi par smajlica na kraju, to mu isto detektuje kao da je stavio 2 slike ogromne rezolucije... ako bi to moglo da se koriguje , mislim da bi bilo mnogo bolje...

nenad
02.02.09., 16:23
Dule, mislim da je ta opcija podešena zato što su neki članovi imali običaj da stave gomilu smajlija u post, što je verovatno nerviralo administratora :D
Možeš da razdvojiš poruku sa slikama u par poruka.

Geni
02.02.09., 16:23
imam jednu zamerku na forumu, ne znam dal je ovome bilo rechi ;)
smeta to shto ako hoce da stavish na post nekoliko slika i napravish prichu (kao ja za Rajka) morash da vodish racuna i o smajlima, dakle dozvoljeno je 8 slika u shta se ubrajaju i smajliji... mislim da je to malo bespotrebno i glupo...
akle ako neko pishe neshto i oce da stavi par smajlica na kraju, to mu isto detektuje kao da je stavio 2 slike ogromne rezolucije... ako bi to moglo da se koriguje , mislim da bi bilo mnogo bolje...

Ne može tehnički da se razdvoje smajliji i slike. Forum ih isto vidi i sabira. Nema pomoći.


Ja se pridružujem Geniju u dezintegraciji roštilja. A, još kad sam video da ima lepo mišljenje o meni, ih, preselo mu :D

Drži se ti piva a ja ću da se držim jela. Neka svako radi ono u čemu je najbolji ::D

Duleslash
03.02.09., 14:16
Evo josh jedan predlog, mogli biste da stavite neki button medju onima "brzi linkovi"...
neshto kao "prikazi nove odgovore na moje poruke" gde bi izlistavao sve one u kojima je korisnik postovao, a neko je posle njega odgovorio...

Geni
03.02.09., 14:21
Imaš već to pitano (mislim da je dule87 pitao). Na ovom forumu to malo drugačije funkcioniše... da bi pratio teme u kojima si pisao, trebaš u svom korisničkom panelu da namestiš da se automatski pretplatiš na teme u kojima pišeš i onda će ti se novi odgovori pojavljivati kada se uloguješ u svoj korisnički panel.

dule87
03.02.09., 16:09
Ja sam pitao vezano za opciju "na vrh", a to je neko dr. pitao... Mislim :)