PDA

Pogledaj punu verziju : Moj kameleon



bobann
01.12.08., 23:26
Evo da predstavim i ja svog kameleona,kupio sam ga pre par dana od Zarka... :)

Proka
01.12.08., 23:52
ae nakaci ceo terarijum:) ako moze

zarko
02.12.08., 02:45
jao koliko je lep :)
hahah zezam se...
malise su do jaja
ja imam 3 komada za sebe odvjio toliko su dbori...niakd bolje nisam imao

Neca
02.12.08., 03:57
Koji je to kameleon ... ?
Latinski naziv ...

Pozdrav ..

Moo
02.12.08., 04:04
a i pored ova dva pitanja iz posta iznad...koja li je cena...koliko oni mogu da narastu

zarko
02.12.08., 04:36
c. calyptratus

najbolja vrsta za pocetnike pored 2-3 koje su redje i skuplje.
cena na pm.
ako se budem odlucio da prdam ojs nekog...
a mogu da narastu do 60cm ...moj je 55cm

evoti slike kad spava
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/12/1/f_kameleone00m_05846b1.jpg

zarko
02.12.08., 04:39
evo koko on sam sebi cestita siuaciju ....
spava i celo vece se tako drzao
http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/1/f_Piyihvtgre0m_3db6ca2.jpg

Neca
02.12.08., 17:17
Aha , to je ta vrsta koju je drugar nedavno kupio u Madjarskoj ...
Stvarno su zahvalni , i fenomenalni .
On je nabavio muzjaka i zenku , stare godinu i po dana .
Bas su prozdrljivi . Nije imao nikakvih probema do sada sa njima .
Ponekad , kada se secka po terarijumu , muzjak svojom zadnjom nogom uhvati svoju prednju nogu , pa se malo zakuca , ali brzo skonta i nastavi dalje ...
To su neka moja zapazanja ...

I jedno pitance ... Kada postaju polno zreli , i kako ce se prepoznati kada je doslo do parenja ?

Pozdrav ..

kimo
02.12.08., 17:58
A jaoj...taj tvoj drugar je onaj koji me je zvao i koji se nije raspitao ništa pre kupovine. Nipošto ih ne sme držati zajedno, a do parenja će znati da je došlo ili kada vidi jaja da ženka nosi ili da ih uhvati u tom momentu, a ja mislim da ti koje je on kupio nisu ni stari godinu ipo, nego manje, jer za godinu ipo treba da budu skroz odrasli i ogromni, znači puna veličina.

zarko
02.12.08., 19:24
sa 9 meseci moze da budu polno zreli.
parenje nakon 12 meseci najranije.
nikako zajedno , ma kako se slagali guster, jednostavno MORA odvojeno.a ljudi kako god zele da ih cuvaju....na njihovoj savesti je

Neca
02.12.08., 20:26
Da Kimo . Nisam znao da ste se culi ... ali tacno je da se nije bas nesto raspitivao , osim sto je procitao na par sajtova kakve uslove traze , ishranu , i tako to ...

Reci cu mu da ih ovoji . Moje pitanje je , zasto ne mogu da se drze zajedno ? Naravno da vam verujem , ali me cisto zanima , a i drugaru da kazem sta da ocekuje ako ih ne odvoji ... ali odvoji ce ih , nateracemo ga ...


Ovi njegovi imaju mozda 30-35 cm sa sve ispruzenim repom , tako da , ako je tacno ovo sto je Kimo rekao , sigurno nemaju godinu i po dana ...
Jos da pitam samo oko parenja ... Koako onda to ide , muzijak se ubacuje od zenke , ili obratno ? Na koliko da ih pusta zajedno u terarijum i tako to ...

Hvala !

Pozdrav ..

Proka
02.12.08., 20:29
komplikacija ima previshe ;) ..
prerano parenje.. jedna od komplikacija koje mogu biti pogubne po zenku ..

kimo
02.12.08., 21:17
Kao što reče Proka, on će da je pari čim bude polno zreo, što će njoj napraviti smrtni problem najverovatnije, jer će joj se možda jaja "zaglaviti" možda će se samo tući i stresirati sigurno jedno drugo, naravno uvek ima izuzetaka, ali ja ne bih isprobavao. A za parenje imaš moju i Žarkovu temu pa pročitaj malo.

bobann
03.12.08., 18:59
Evo i slike terarijuma,mozda se ne vidi najbolje zato sto je slikano telefonom

I jos jedna slicica dok se sunca...:)