PDA

Pogledaj punu verziju : pomoc oko indentifikacije



zarko
02.12.08., 04:44
moj poznanik je doneo ovu t ..sa Malte ,a donesena je iz nemace .znaci moze da bude tona vrsta...
nije vagans..
brza je i ima neko kreteksko ime "dragon " ili tkao nesto...tipa da svetli bljesti "fire dragon"
###...
e sad pada mi na pamet da nije iz roda vitalusa ili nesto od platyomma...zenke su im takve ..cesce braon ali opet ima i crnih..
pa koa mozete da nazrete rod...nebi bilo lose

http://img03.picoodle.com/img/img03/3/12/1/f_t5024m_2b73d9b.jpg

http://img34.picoodle.com/img/img34/3/12/1/f_t026m_76d00be.jpg

Malacrass
02.12.08., 05:13
Hmm... Ako ju je našo na malti [ ne ide mi zemljopis], u prirodi probaj negdje nač vrste koje tamo žive pa možda nađeš točno.

A vjerojatno ovdje netko od iskusnijih će ti reć odmah

marko
02.12.08., 10:39
Ako nije vagans možda je neka druga iz roda Brachypelma, možda epicureanum ali pre glasam za sabulosum. Težak kontrolni zadatak nam zadaješ Žare a nisi ni najavio :)

Geni
02.12.08., 10:42
Grammostola actaeon?

Može da bude i neka Brachypelma... angustum ili epicureanum.

Ali mislim da je G. actaeon

marko
02.12.08., 10:51
Zar G.actaeon nema malo duže i gušće dlake po telu i nogama, onako kao iheringi?
Žare može li veličina onog primerka na slici, odokativno (ili precizno)?

Geni
02.12.08., 10:58
Pa ovo mi deluje kao odrasla tarantula i to možda mužjak. U svakom slučaju je ofucan. Ima actaeon duže dlake ali mi na njega najviše liči. I to na odraslog mužjaka.

marko
02.12.08., 11:06
Jeste ofucan stvarno (manje verovatno sveže presvučen). Hteo sam i ja da kažem za mogućnost odraslog mužijaka (zbog oblika palpi) ali sam se setio da mogu tako da ih namontiraju. Sećam se kako me je Bif iscimao za ornatu, pogledaj sliku:
http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/3-1.jpg
i kaže mi Mirko: "Čiji je to odrasli mužijak ornate?"
Gledam palpe na slici i skontam vidi stvarno kao boxerske rukavice, otrčim do posude i sve mislim da je nemoguće da sam to prevideo, kad ono ništa, sve normalno, samo se tako namontirala na slici.

Geni
02.12.08., 11:12
Pa da ali ovo JESTE mužjak ornate. Jesi li siguran da još nije zreo?

marko
02.12.08., 11:29
Eto, prvo me Mirko cima a sad i ti :D Morao sam opet da pogledam i sve je pod kontrolom, nema bulbi (siguran sam, lepo se namestio na bočnu stranicu, pregledao sam sa reflektorkom). Ako još neko kaže da je ono već zreo mužijak ornate siguran sam da će se bulbe pojaviti tek tako i onda ću da prsnem :lol:

Ala offtopičarim ::D

Geni
02.12.08., 11:32
Ma prebaciće neki moderator čim ga postavim;)

Ig0r
02.12.08., 12:10
Meni ona T izgleda kao B sabulosum, ali gotovo sam siguran da je neka Brachypelma. Nego Žare, mnogo su ti loše te slike kao da si slikao digitronom. :Z

zarko
02.12.08., 19:28
mislim da je zenka...
drugo nije sa malte vec je donesena odatle..

ne verujem da je brahipelma u opste...ali sad me zakolica ovo sabulosum i sl....

iance ima oko 15cm

ako bude veca moda je iz Pampobetus roda...ako ostane ovako moguceje da je Brachypelma..ali mislim da je zenka..nemoguca je za slikanje koliko je crna ...mrak !! :)

marko
02.12.08., 20:01
I bre Žare pa ti znaš odgovor, samo nas proveravaš ;)
Biće da je neka iz roda Pamphobeteus, nigricolor ili možda pre petersi zbog tih crvenih dlaka na abdomenu? Nije li previše crno oko karapaksa za neku Brachypelmu?

zarko
02.12.08., 23:33
pa i ja to mislim a ne znam koja je zelim da pomognem drugaru...inace neam pojma .nigrikolor nije .

Geni
03.12.08., 10:30
Pa zato sam i odbacio brachypelme, previše tamnog, mada je slika loša. Da je malo jasnija...

marko
03.12.08., 10:33
Ne može slika da bude jasnija u 15 do 4 ujutru, Žare nacugan, mutan objektiv...

zarko
03.12.08., 16:48
daj be .... ce ispadne da sma najgori..
ma to su te 2 slike mrzelo me da slikam vise.a lik je doneo do mene.

inace kad smo kod cuganaj ,vidimo se vecerasssssssss

x3m.Marco
03.12.08., 20:36
le alkoholicari jedni! zato te nema da saljesh T :D oporavljas se, vadis fleke :D

zarko
04.12.08., 04:23
ufff... drug sa kameleonom zna na sta sam licio kad je doso.
sramota...
toliko sam bio pijan da je to strasno..deco alkohol je los, nemojte piti lakohol...

inace saljem sto zezas, ti si uplatio na stari racun za koji ja neam knjizicu ali prebacicu pare nekako vec!
ne mari...