PDA

Pogledaj punu verziju : zasto sam bas ja njihova kraljica ehhe



~LeLiCa~
04.12.08., 00:47
Ja imam strasnu fobiju od stonogi tj ne plasim se ni jedne druge vrste zivotinje,zglavkara ili insekta osim stonoge...a vec par godina imam problem jer mi je kuca puna stonogi(naravno ovih nasih domacih) koliko sam primetila njihovo kraljevstvo se prostire u predelu iza mog ogromnog ormana i kada uvece ugasim svetlo i one krenu da istrazuju ostale delove moje sobe a pritom ih ja ugledam joj mnogo se plasim ali ne znam zasto to mi je od malena tako. nemam pojma sta da radim ne znam kako da ih nateram da odu a mrzim da ubijam ziva bica ali moram da nekako resim taj problem. A nema sanse ni da pomislim sta ima iza mog ormana a kamoli da tamo pogledam ili bilo sta:eek::eek: zastoim je toliko zanimljivo kod mene:confused::confused:i ako moze neko da mi kaze nesto o tim stonogicama nasim domacim... izvinjavam se ako sam smorila i ako je ova moja tema trebala da bude na nekom drugom mestu(slobodno je prebacite).

Borko
04.12.08., 01:17
ma ima ih svaka kuća (valjda)
vidijo sam kod mene 2-3 al su nestale... nisu one strašne kakvih ima :)

~LeLiCa~
04.12.08., 01:48
kod mene ne planiraju da nestanu jednom mi je pala sa plafona u krevet pa sam prespavala na stolici. a inace znam kakvih ima hehhesreca moja sto ih gledam samo na slikama;)

Neca
04.12.08., 02:01
Pa nema ih svaka kuca ... Ja sada prvi put cujem da su se nastanile u nekoj kuci ...
Inace , cuo sam za neki nacin prevazilazenja fobija od pauka , insekata , ... To je smislio neki cova , naravno u Americi . Svodi se na to da ako se neko recimo plasi pauka , pojede jednog , i navodno prestaje zauvek da ih se plasi ... Tako da ... Prijatno ...

Pozdrav ..

Proka
04.12.08., 02:26
ehh poshto "~LeLiCa~ (http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=1062)" poznajem licno (moja WOMAN :) ) znam da od tog jela nema nishta ;) ... jer kada sedimo i slucajno neshto promili po sobi to je odma odavno poznata reakcija : STONOGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA i trcanje po kuci ;) ....

Neca
04.12.08., 03:02
hehehe

Pa dobro , ja sam hteo da pomognem , ali ako nece , neka zivi sa time ...
:devil-smiley-029:

zarko
04.12.08., 04:31
prvo izbacite babu iz ormara pa ce stonoge da odu ....

drugo moj savet.
uhvati jednu, stavi je u teglu i gledaj je dugo...izucavaj ,zagledjuj i sl...pa nakon jedno 10min gledanja trebalo bi da ti bude lakse,ona uzmes stapic pa malo cackas i tako sve dok ti ne postane podnosljivo..ne mora da ih volis dovoljno je da su podnosljive bice ti lakse i spavaces u krevetu !

Proka
04.12.08., 08:33
pazi kada je to dobra taktika (ne ovo za babu nego za teglu i cackanje)
nisam razmishljao o tome ..

~LeLiCa~
04.12.08., 13:37
nisu mi problem one malecke ali jednom kad sam ustala da upalim gustercicu svetlo videla sam je da stoji na zidu pored mene big mama stonoga i ja sam je gledala i gledala i gledala i nije mi problem kad ona stoji ali kad krene da se krece nesto u mom mozgu pukne i ja odlepim skroz pogotovu sto su tako brzeee joj. jednom sam cak kad sam sklanjala neki namestaj nasla mrtvu pa sam je okrenula naopacke pa sam vrsila mini operacijuu heheheh i zacudila sam se kakve boje ima na stomakuuuuu

Bifrost
07.12.08., 18:39
imas sliku neku tih stnoga?

~LeLiCa~
07.12.08., 21:20
jednom sam pokusala da je uslikam ali cim se upalilo ceveno svetlo na aparatu ona je nestala brzinom svetlosti iza ormana...

Bifrost
09.12.08., 01:37
Vidis ja imam bube u kuci... Ne mogu ih se resim nikako... Razmisljam cak da dovedem te stonoge kucne koje bi se brzo razmnozavale da potamane bube, pa onda da imam stonoge umesto buba... malo da promenim bube su mi dosadile ::D

~LeLiCa~
09.12.08., 22:49
ajde onda da se menjamo;) moze sve da mi ide po kuci osim tih stonogi ali ja mislim da je za ove moje stonoge krivo okruzenje jer sam u blizini kosutnjaka a i oko kuce ima dosta zelenila tako da jos dugo cemo se druziti...

Bifrost
09.12.08., 22:55
Ok ja tebi donesem bube ti meni doneses stonoge :lol:

~LeLiCa~
09.12.08., 23:01
aaaaa ne ne ne zelim ja da ih nosim ti zasviraj frulu pa ce one same da dodju a ako to ne uspe zamenicemo mesto stanovanja hehehe

DozyNoiseEcocamp
21.04.09., 12:16
Neki kazu ako ne mozes protiv njega onda predji za njega.Nekako ces morati da se naviknes ili ctrazi po netu nacin kako da ih se odreknes.Ja sam jednom u kuci imao gnezdo osa 2x2 i jedva smo ga izvadili na zimu kad su spavali.I meni kad tad idu po zidu ali nista strasno,moj brat je kreten pa ih ubije:club:a ja ih samo pustim da odu tamo gde su krenule...

twilight
22.04.09., 03:12
auuf kako mrzim stonoge...te kucne...one velike za terarijum su cool.....a ovo kad bi mi bilo u kuci ja bi izaso na ulicu da spavam...mogu samo da zamislim kad sam u krevetu koliko tih stvorenja se seta po krevetu uffff...bolje da ne znam