PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa Brachypelma Smithi



acak
05.12.08., 22:17
Uzeo sam je pre jedno 5 dana, stara je odprilike 1 godinu (rece da je zenka, lik koji mi je prodao), mada mozda i manje, ne znam sigurno. Nije jela apsolutno nista, od kad sam je uzeo. Ubacivao sam tenebrije par puta, ali nije htela ni da ih pipne, i pored svega, ti isti crvici, se ukopaju do dna terarijuma, napravili su cudo od zemlje, milion nekih tunela :). Inace sastav zemljista je kokosov treset i zemlja za cvece, mislim da je pola pola........ Temperatura u sobi je nekih 20-22C, a mislim je u terarijumu sigurno 24+ C, zbog grejaca. Da li je njoj hladno, pa je stalno na tom zidu gde je grejac, kao sto se vidi sa slike, (povremeno sidje, verovatno kad se umori :) ) ili je mozda u pitanju vlaga, mada ja nisam sa tim preterivao, trudim se samo da bude vode u cepu, od kisele vode i nista vise, ne sipam po tlu..... Stvarno ne znam...... Ako neko nesto zna, ili ima iskustva, molio bih za savet..... hvala.....
PS. slikao sam sa mobilnim, tako da nije sjajan snimak :(

Proka
05.12.08., 22:20
ajde slikaj abdomen .. mozda je vreme za presvlacenje .. .
mozda je strest od puta .

toncek
05.12.08., 22:23
smithiju ti je dovoljna samo posuda sa vodom i skroz malo vlaženje terarija što se tiče vlage.a da ti se crviči ne zakopavaju stavi ih u čepič od boce pokraj pauka on če ih nanjušit neboj se.

marko
05.12.08., 22:43
@acak - nema tu nikakvih problema sa smithi-jem. 5 dana bez hrane ne treba da te brine, mesec dana bez hrane takođe ne treba da te brine. Pročitaj malo ostale teme po forumu, videćeš da je hrana poslednja stavka o kojoj treba da brineš. Dobrodošao!

zarko
05.12.08., 22:46
ako se ne varam uzeo si to od mene..ili je od mene uzeo neki lik koji je uzeo potpuno iste stvari :)

vlaga manja malo...
odaljei grejac od ter...ne vidim na slici da li je ili nije!

za pol sam ti reko 99% i objasnio(u slucjau da si kupio odmene)

ako nece da jede doslo vreme da se pripremi za presvlacenje

sve si odlicno namestio...

acak
05.12.08., 23:03
Hvala za dobrodoslicu :). Zarko... da, od tebe sam uzeo sve komplet. Grejac je na stirodoru, to nisam napomenuo, pa ne gubi mnogo toplote, i ume lepo da se zagreje..... A sto se tice crvica, on se nalazi bukvalno 1cm u zemlji ispod nje, bas fascinantno :) ..... i tako stoje oboje :) he.... postavio sam jos 2 slike, ali se bojim da je los snimak, pa kad uzmem pravi digitalac, bice mnogo bolje.....

Barzu
05.12.08., 23:11
Ne bih bio tako grub al slike su užaš,barem da bi bile manje altako se baš ne vdii ništa(nemoj se uvredit).
Ako si kuio od zarka onda nije ništa ;) bit će presvlaćenje kao šta su drugi rekli.:D

acak
05.12.08., 23:14
ma znam da su lose, ###, mobilni, plus sad je noc, lose svetlo, al reko aj nesto na brzinu, cisto me zanima misljenje..... hvala u svakom slucaju.... pocetnik sam, bolje da pitam :)

marko
05.12.08., 23:37
...bit će presvlaćenje kao šta su drugi rekli.:D5 dana bez hrane je malo da bi se doneo zaključak o predstojećem presvlačenju. Presuvkao se smithi u skorije vreme ili ne poenta je da je 5 dana bez hrane jako malo vreme za bilo kakvu uzbunu i bilo kakve zaključke. ;)

kimo
06.12.08., 00:02
Pogotovo što neće uvek svaki pauk da jede tenebrije ili neku određenu hranu. Probaj sa nečim drugim ako imaš mogućnost, a ako ne onda joj ubi tenebriju i ubaci u ter, znači stisni joj glavu i ostavi jedan dan sa smithijem, ako ne pojede onda joj nemoj ni nuditi nekih 7 dana, pa onda ponovi sve :)

acak
06.12.08., 00:05
ok ok, hvala. samo jos jedno manje pitanje, nije vezano za temu, primetio sam kad saljem slike, da mi se popunjava neki kao "progres bar" na vrhu... jel imam neki ukupni limit na slanje slika po temi, ili ukupno, za ceo forum, pa moram da brisem stare......

nema veze sto nije ziva? mislio sam da tarantule nisu lesinari, vec predatori...

kimo
06.12.08., 00:33
Pa nisu lešinari, ali se crvi daju često zgnječeni,baš zato što se zakopaju i tako budu duže vreme, pa ih pauk ne pojede...

Proka
06.12.08., 00:36
ma otkini "glavu" tenebriju to sam isto citao da rade ljudi

zarko
06.12.08., 00:39
pa sve t odkopaju tenebriju...mnogo je lakse sa bubasvabama ali nemas potrebe da strahujes da ce crci od gladi pored tenebrija..jesce ih kad ogladni

acak
06.12.08., 09:19
ok, tnx :) ostavicu je sa tenebrijom, pa sta bude.... jedino je opasno ako pocne da se presvlaci, uzgred, kolko traje presvlacenje, kod ovako malih tarantula, par minuta, sati?:confused:

Proka
06.12.08., 09:27
nema tu nikakvih pravila .. tako da ...
mada nema tu nikakvih opanosti od tenebrije jer ce se one ucauriti u tresetu ..
do se uglavnom desi .

marko
06.12.08., 09:28
ok ok, hvala. samo jos jedno manje pitanje, nije vezano za temu, primetio sam kad saljem slike, da mi se popunjava neki kao "progres bar" na vrhu... jel imam neki ukupni limit na slanje slika po temi, ili ukupno, za ceo forum, pa moram da brisem stare.....Imaš 2MB prostora da stavljaš svoje slike tako u attachment ili možeš da ih staviš u svoju galeriju pa onda linkove na forum. Kako god okreneš imaš 2MB. Ako budeš brisao stare slike da bi oslobodio mesta za nove, onda se te slike neće videti u onim temama u kojima si ih postavio. I dalje bi trebali koristiti recimo www.photobucket.com ili www.picoodle.com (ili bilo koji drugi sajt) za postavljanje slika, uputstvo za ovaj postupak možeš pogledati ovde (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2489).

zarko
06.12.08., 14:37
nije frka i da se presvuce T je sad velika ...

acak
06.12.08., 23:35
ubacio sam joj danas neku malu, kao stenicu (kamen), i sad je sva sretna :) nasla je neku rupu, bas iza stene, i po ceo dan nesto kopa, bas je napravila svinjac :), uglavnom mi deluje normalnije danas.....

zarko
07.12.08., 01:57
ma opusteno..T uce ljude strpljenju i zivotu...pusti bre ..ne moze se sve kontrolisati :)

acak
07.12.08., 10:57
da, ipak je problem bio u meni, ja imam potrebu da skapiram nesto na brzinu, i da uvedem kontrolu.... ima toga :) hvala svima na njihovim odgovorima :).... videcu u toku dana da ubacim neku normalnu sliku, sa novom "pozom", provaljujem da su T strasni pozeri :cool:

toncek
07.12.08., 11:15
ubaci i neku dobru granu u nutra di se može sakrit i malo zelenila.možeš i pravo al onda moraš pazit da se ne osuši...bit če puno zadovoljniji,a i ljepši je ter.onda.pozdrav

acak
17.12.08., 17:57
samo da javim da je posle 14-og dana, prvi put nesto napala, u pitanju je bila lutka tenebrije, da bi posle 3 dana napala ponovo crvica tenebriju, kojeg sam ubacio pre toga nekoliko dana, i zaboravio ga skroz :) ... ali ga je ona nasla ili bolje reci iskopala :) sad cu postavim slike, kako izgleda terarijum i sta je od njega napravila....;)

http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/DSC00973.jpg
http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/DSC00972.jpg
http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/DSC00966.jpg
http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/DSC00970.jpg
http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/DSC00969.jpg

zarko
17.12.08., 18:06
taj kamen lici na giljotinu...malo!!!

acak
17.12.08., 18:50
da, to je i mene pocelo da brine, svog ga je okopala..... oce ona da primeti, kad treba da prestane da kopa? ili da ja to vadim napolje?

x3m.Marco
17.12.08., 18:50
to si i meni napisao :) da nemas slucajno fobiju od giljotina a? :)
Osiguraj taj kamen, ne moras da ga vadis ako ga dobro postavis... Kada ce prestati da kopa? To samo ona zna :)
Ne treba ti stiropor ispod kipera..

acak
17.12.08., 18:51
ne znam kako da ga osiguram, sta predlazete?

rassa
17.12.08., 19:33
da ga stavis na novo mesto, ili sklonis pa popunis zemljom to iskopano mesto i ponovo vratis kamen............nesto uradi da ti nespljosti tarantulu................

Miroslav
17.12.08., 23:04
Stavi još jedan kamen na drugu kraj da ga drži. Tako onda ne bi trebao da padne. Moja genikulata je kopala dok nije srušila neki komad drveta što je bio iznad prolaza u rupu. Tako da će i tvoja vremenom sve više kopati, pogotovo kako bude rasla.

zarko
18.12.08., 03:15
marko@ ne to samo znaci da se ponavljam i da sam to video 50ak puta :)

Miroslav
18.12.08., 03:23
To si Žarko u pravu. Skoro u svakoj temi ima baram jedno pitanje o tome da li će nešto pasti na tarantulu, zbog njenog preuređivanja. I da, to liči na giljotinu za tarantulu, zato što bi imalo takav efekat da se sruši na nju.

Malacrass
18.12.08., 03:52
Najbolje ti makni kamen, prošetaj po gradu i vidi jel imaju gdje kokos, tj onu ljusku ili šta god i stavi to, malo ukopaš urediš i sve ok =)

ili malo kreativnosti pa napraviš od gipsa

toncek
18.12.08., 12:05
meni je najbolje prirodno nešto...kamen mi se opče nesviđa u terariju,pogotovo u kombinaciji s T.

Geni
18.12.08., 12:27
Brachypelma smithi potiče iz Meksika. Konkretno (po novijim tvrdnjama) postojbina joj je planinski lanac Sierra Madre.

Kako onda kamen ispada neprirodan?!?

toncek
18.12.08., 12:31
kad sam mislio na prirodno ciljao sam na neko drvo,panj,ili nešto tako...nisam rekao da je kamen neprirodan! a i kad bi stavio kamen onako bi ga malo zaprljao zemljom...

Geni
18.12.08., 12:36
Zaprljaće ga ona, ima vremena ::D

Miroslav
18.12.08., 13:12
Ma neka ostavi kamen, samo da ga sa druge strane pričvrsti nečim ili da ga podigne na kratko i ispod stavi manje, koji će slušiti kao stubovi.
A može, iz estetskih razloga, da proizvoljno pobaca malo sitnih kamenčića po podlozi.

acak
18.12.08., 21:57
da joj kamen smeta kao okruzenje, sumnjam, zato sto je stalno ispod njega, i stalno nesto jede.... danas kad sam se vratio kuci, zatekao sam je sa tenebrijom u ustima :) a inace jela je i juce, pa me cudi tolki apetiti, inace ubacio sam pre jedno 10 dana jednu, a posle 5 dana i drugu tenebriju i obe su se izgubile nedge u tresetu, i obe je evo sad iskopala, mozda je zato i kopala toliko, pa se nadam da ce sad prestati, s obzirom da nema vise nicega unutra... a i cudi me tolki apetit, jede dan za danom :) ... al dobro otkud znam....... inace neko mi rece kokos??.... gde to da nadjem, a da ne kupujem vocku? i ako uzmem vocku, jel moram da je susim, kuvam, ubacujem u mikrotalasnu, zbog sterilizacije i slicno.... ?

Malacrass
18.12.08., 22:03
Samo ti nju hrani koliko joj se jede =)

Koby_88
18.12.08., 23:33
Nema potrebe nista posebno da ga sterilizujes samo ostavi da se prosusi i ubaci u terarijum ;)