PDA

Pogledaj punu verziju : Čet



Geni
08.12.08., 19:54
Stavi sam čet na forum. Imate link gore pored korisničkog panela. Probajte ga malo i kažite šta mislite... Isprobao sam ga u lokalu ali ne znam kako radi sa više korisnika.

Proka
09.12.08., 11:44
meni samo smeta shto zadnja poruka izlazi na vrhu a ne na dnu ..
nekako mi obrnuto . :)

Geni
09.12.08., 12:00
Može da se menja...

rassa
17.12.08., 23:33
zasto niko ne koristi cet.............]
samo ja , 007 , stefan i jos neko (nek se javi (zaboravio sam) )

007
17.12.08., 23:37
Ajde ljudi pa z
asta sluzi cet

marko
18.12.08., 00:12
@Raša - Kako niko ne koristi čet kada ga koristite ti, 007, Stefan i još neko, to je već 4 osobe.

@007 - pa jasno je za šta služi čet, služi onim ljudima koji imaju vremena i to uglavnom u svrhu četovanja.

rassa
18.12.08., 00:17
evo sada , upravo sada nas je 11 na forumu a niko na cetu (23:15)

marko
18.12.08., 00:25
Pa to što nas je 11 na forumu je jedna stvar, čat je druga stvar, ne kontam šta ti nije jasno?


...služi onim ljudima koji imaju vremena i to uglavnom u svrhu četovanja.

rassa
18.12.08., 00:31
ako je vece tj sad ce novi dan a toliko nas je onda verovatno imaju vremena da budu i na cetu, otvore 2 prozora, na jednom cet, na jednom takoreci, forum
nema sta da mi ne bude jasno nego bolje je da smo svi istovremeno na obe stvari

nenad
18.12.08., 04:10
Pa, kad sam video koliko su se neki mlađi članovi foruma glupirali na četu, stvarno nemam želju da u tome učestvujem. Nisam baš dokoni klinac.

Geni
18.12.08., 08:48
ako je vece tj sad ce novi dan a toliko nas je onda verovatno imaju vremena da budu i na cetu, otvore 2 prozora, na jednom cet, na jednom takoreci, forum
nema sta da mi ne bude jasno nego bolje je da smo svi istovremeno na obe stvari

Kao jedan od tih koji su na forumu a nisu na četu evo i da se oglasim. Mada ne shvatam potrebu da se nekome u ovim godinama objašnjava da su ljudska bića individue i da svi imaju različita interesovanja. Ne volimo svi iste stvari i ne mislimo svi na isti način. To je ko kada bi ja izbacio crnu temu jer je meni lepša svetla i pitao se zašto svi ne koriste svetlu kada je lepša.

Da rezimiramo. Neće svi da četuju. Imaju vremena a neće. Prosto.

Stavite obaveštenje i najavite vreme kada mislite da se okupite na četu i ko se pojavi, pojavio se.

rassa
01.02.09., 00:35
sto meni nece vise smajlija da se pojavi na cetu kad stisnem 'vise'
?!?!?!?!?!?!?!?!

huana
01.02.09., 00:54
Ma Geni loš administrator. Sram ga bilo. Pored tako malog broja off-ova, glupiranja po forumu, pisanja svega i svačega on nije u stanju da sredi više smajlija na chatu. Nije mi jasno šta radi uopšte. Cccc...:)

IV@N
01.02.09., 01:05
hi ijaoj geni geni ccc ::D

Geni
01.02.09., 02:47
sto meni nece vise smajlija da se pojavi na cetu kad stisnem 'vise'
?!?!?!?!?!?!?!?!

Ja sam ih isklučio jer su se pisale poruke samo sa msajlijima. Strane i strane.

Ali sam onda odustao od celog četa pa je ostalo tako.


Ma Geni loš administrator. Sram ga bilo. Pored tako malog broja off-ova, glupiranja po forumu, pisanja svega i svačega on nije u stanju da sredi više smajlija na chatu. Nije mi jasno šta radi uopšte. Cccc...:)

Ma lenčuga, kažem vam ::D

Geni
05.02.09., 21:49
Čet je privremeno isključen dok se ne reše neki problemi. Obaveštavaću vas.

rassa
05.02.09., 21:51
neeeeeeeeeeee

stefan
05.02.09., 22:18
kolko je to privremeno

marko
05.02.09., 22:56
:^)

Užas. Pa verovatno bi Geni napisao da zna tačno vreme.
Privremeno je privremeno, ne zna se tačno, zato se i zove privremeno.

Geni
05.02.09., 23:01
Naginje ka stalnom. Videćemo sutra ali izgleda da korišćenje četa doprinosi opterećenju procesora na serveru. Dobili smo upozorenje od hosta da previše resursa koristimo.

Duleslash
05.02.09., 23:02
ja sam za shout box koji bi da stoji ispod naslova na svakoj stranici i u svako doba bi se lako moglo chatovati...
Geni, ako ti se svidi imash neshto tako na www.myshoutbox.com , samo se registrujesh (besplatno) i iskopirash kod

marko
05.02.09., 23:12
^ Ne podržavam ovo.

Duleslash
05.02.09., 23:15
a koji je razlog?

marko
05.02.09., 23:17
Nema upotrebnu vrednost jer čet već postoji.

stefan
05.02.09., 23:20
e nemoj ste takvi da ga obrisete ima ovde dosta fanova ceta koji tako i dobijaju informacije

Geni
05.02.09., 23:22
Pa to smo upravo imali (samo što sam ja sprečio da stoji otvoren ispod naslova i prebacio da se otvara samo kada se klikne na čet).

Soulfly
05.02.09., 23:24
Ma daj....svi ste vi zajedno i na MSNu u isto vreme...
Cet je dobra stvar sem ako se ne zloupotrebljava ako moram tako da kazem. Imate MSN, Krstaricu pa tamo cetujte do mile volje.
Ja sam za to da se cet povrati ukoliko je moguce ali da se koristi samo smisleno...

marko
05.02.09., 23:24
I treba da se otvara smo u drugom prozoru. Dobro si to sprečio Geni.
Stefane, niko nije rekao da se ukida čet.

stefan
05.02.09., 23:31
onda sam ja nesto lose protumacijo

Geni
05.02.09., 23:32
Ali je zadnji na listi prioriteta. Ako se otkrije da je on krivac za opterećenje servera a ne nađem neki koji neće toliko opterećivati... ode čet.

stefan
05.02.09., 23:36
EVO JA ULAZEM PARE ZA PROSIRENJE TOG KAPACITETA heheheheh


ZNACI ODE CET :(

Geni
05.02.09., 23:37
Čekaj, polako... da se prvo ispita situacija.

stefan
05.02.09., 23:39
Ma cet je meni nekako bagovao sto znaci da je on pravio9 problem sto znaci da ce da leti

Bifrost
06.02.09., 00:16
:^)

Hehehe kako si zloban ::D

Ja isto mislim da chat nije potreban, mislim lepo je to kad bi se koristio za sta je namenjen... Ali ovako mislim da je potpuno bespotreban. Imamo nesto bolje od toga - Rostilj :D

rassa
06.02.09., 00:28
ala ovej stefan kuka sto 'odlazi' cet...stefane znam kako ti je...kao da odlazi deo nas s tim cetom... :icon_salut:
nego jesam ti reko da instaliras MSN...
jos jednom - :icon_salut:

::D

nenad
06.02.09., 05:04
Biće da će najviše nedostajati Stefanu, Rassi i 007. Ostali ne verujem da bi puno kukali za četom. A vas trojica se već nekako snađite :D

stefan
06.02.09., 08:18
pa msn je meni komplikovan kao i facebook ali ok

strajkovacu gladju ako mi nevratite cet :D

spiderboy
06.02.09., 08:29
imaš skype,da ti jednostavnije ne može biti

rassa
06.02.09., 16:50
nezna stefan...
evo sad sam napravio ovaj cet -> http://xat.com/teraristika
eto to ce za sada biti zamena, ko hoce nek dodje !

taj ce biti za nas, mogu da banujem koga ocu i to, da ne smetaju neki koji bi da se sprdaju

jel moze?

Malacrass
06.02.09., 17:11
Naginje ka stalnom. Videćemo sutra ali izgleda da korišćenje četa doprinosi opterećenju procesora na serveru. Dobili smo upozorenje od hosta da previše resursa koristimo.

Pređite na jači hosting =)
P.S. di ste uzeli prostor, tj koja stranica ?

miljance
06.02.09., 20:21
Pa presli smo :) . Nazalost dok nisi na VPS-u, koji vec ozbiljno kosta... dzaba. Usput budireceno, problem je bio u samom chatu koji je odabran a korisnicima je omogucio 'bezbrizno' chatovanje. Nakon iskljucivanja chat-a opterecenje je oko 20-ak puta manje. Na prethodnom hostu se chat nije bas toliko koristio a i ocigledno nije bio toliko 'alav'. Ukoliko odaberemo neki 'mirniji' chat moze da se desi da ga vratimo ali zasad cemo ostati bez tog sadrzaja.

Geni
06.02.09., 20:40
Čim se malo opterećenje stabilizuje, probaću neki java ili ajax čet. ukoliko on nebude imao tih problema sa opterećenjem procesora, zadržaćemo ga.

I samo da napomenem da je ovo prilično jak paket i na veoma jakom serveru. Da smo na VPS-u, ono opterećenje od preko 6 koje je čet izazivao bi se odražilo na performanse foruma i svakako bi nešto moralo da se uradi sa tim.

Malacrass
06.02.09., 21:15
ne znam na kojem ste siteu, al pogledajte www.hrhosting.net

Samo mi nije jasno kakav to mora bit chat da optereti 20 puta više od vBullet foruma.
Stvarno nije, al ako tako je ok.

Pa zar vbullet nema neku svoju chat skriptu. Mislim ako ima smf i phpBB bilo bi smijepno da ovaj nema nešto jednostavno

Geni
06.02.09., 22:00
Samo da te prvo pitam da li si ti ikada koristio ovaj hosting za neki ozbiljniji sajt ili forum? I koliko si uopšte u tim vodama? Pitam jer mi je nejasno da u situaciji kada se priča o upozorenju od strane hosta da je opterećenje procesora za naš forum preveliko, ti predlažeš oversellera?!?

Svi shared hostovi imaju fair usage kluzulu za procesore i memoriju. Oni ozbiljniji imaju garantovan prostor na disku i mesečni protok a VPS ili dedicated imaju i garantovne prve 2 stavke.

I SMF nema čet skriptu a mislim da nema ni phpbb. Odakle ti to?

Malacrass
06.02.09., 22:27
Da koristim taj hosting i jesam u tim vodama. ne previše da bi znao sve u detalje...

SMF ima chat skriptu koja se moje kao add on skinuti sa njihove stranice, tj barem su starije verzije imale. Moro bi pogledati za 1.1.8 verziju. U phpBB nisam siguran jer nisam u njemu niakd previše radio.

u jednoj verziji cPanela sam naišo na phpChat room i koristio sam ali nikad nije mi se javilo niti dobio obavjest da mi chat opterećuje hosting.

Trenutni cpanel mi je cPanel Pro - 1.0 (RC1) i u fantasticu imaju neke chat skripte al su kljakave =\

SMF ima Ajax i još nekih skripti kao modification. Kad izađu za 1.1.8. budem isprobo

Geni
06.02.09., 22:41
Onda se pazi kada ti poraste mesečni bandwith ;). To je veliki problem sa overselerima. Mi imamo skoro 30GB protoka mesečno sa stalnom tendencijom rasta a imamo garantovanih 75.

SMF nema čet skriptu, to je mod kao i svaki drugi. koristili smo i mi neki java chat na starom SMF forumu. Problem je imati integrisan čet sa forumom. Ovaj je lepo izgledao na prvi pogled ali ga je onaj refresh na 5 sekundi ubijao je rje svaki put zauzimao po jedan thread kada bi izlistavao smajlije na primer. I sada, ako imamo 5 ljudi na četu eto 5 thread-ova. Ili je imao neki problem ili je loše napisan.

Ostaje sada da se proba neki java ili ajax čet.

Malacrass
06.02.09., 22:47
Ja trenutno koristim 480000 mb Bandwidtha, tj to mi je u raspolaganju.
Site mi nije još gotov jer mi je teško uskladiti moje radno vrijem i prijatelja sa kojima je plan sve raditi.

Al sad kad izađe ovaj ajax chat za smf baš ću isprobat da vidim kako radi i dal guta puno.