PDA

Pogledaj punu verziju : koliko hrane dnevno - agama mwanzae



Shooree
09.12.08., 21:51
Kao što naslov kaže, koliko da mu dajem? Deluje mi ponekad da bi pojeo 100 fobasa. Uglavnom, ja sam mu davao po jednu dubiu, eventualno sa još jednim fobasom pride. A sada mu dajem 3 velika fobasa uvaljana u Ca. Vidim da gleda u činijicu, i smazao ih je jednog za drugim... da li su gušteri ko ovce - da moram da pazim da se ne prejedu, ili sami znaju kad im je dosta?

Gliša ima cca 32 cm, agama mwanza, kao što rekoh... šta mi savetujete?

nenad
09.12.08., 22:04
Savetujem ti da nastaviš tako da ga hraniš i da ne povećavaš količine. Oni mogu dosta da pojedu, a nije dobro za njih. Obavezno napravi bar 1 dan, a još bolje dva dana posta nedeljno.

Shooree
09.12.08., 22:32
to i radim. Hvala, drugar. Pojeo je juče zadnju dubijicu. Skroz se pripitomio i ne ferma me - jede predamnom i sve. Presladak je, moram ga slikati.

Bluie
09.12.08., 23:33
Daj postavi neke fotke agame. Koliko je stara?
Dodaj samo "e" na mwanza - mwanzae ;)

Dheva
10.12.08., 11:08
...cepidlako :)

nenad
10.12.08., 11:21
Da, a inače je još gori. Na glavu ti se popne zbog sitnice. :D

Geni
10.12.08., 11:23
Pobogu Nenade... Pa ovo je veoma bitna greška i ti to dobro znaš. Bluie je ovom ispravkom pomogao svim budućim posetiocima ove teme da, ukoliko to žele, mogu da nađu dodatne informacije na netu jer će to dobiti samo ako ukucaju tačan naziv.

nenad
10.12.08., 11:34
Ccccc. Očigledno je bilo da sam se zezao. A bilo je više na moj račun, jer sam hteo još pre par dana da skrenem pažnju na tu grešku. Ali, da sam to uradio, onda bi meni rekli da sam cepidlaka. Ovako sam lepo sačekao da neko drugi to uradi, pa da njega nazovu cepidlakom, a ja ću onda samo da se pridružim kritikama :D

Geni
10.12.08., 11:42
Trebao si;)

Jako bitna stvar.

Bluie
10.12.08., 12:13
Eto Nesho, vidis da nisi u pravu...a i ti Dhevo! ::D hehe
Salu na stranu, ne bih dosadjivao sa tim, ali obzirom da je teraristicki forum, mislim da je vrlo bitno da pravilno pisemo latinske nazive i medjusobno se ispravljamo....sem kad se radi o nekoj internoj varijanti i zargonu (fabosi, lateri, Lygosi itd ;)).

Dheva
11.12.08., 19:02
google ponudi drugu rech ako promashish slovo...
a shta mislite kako je tek meni... em latinski, em sad i taj zhargon :]

toga nema na googlu :)

Bluie
11.12.08., 19:24
Pa u ovom slucaju ponudi, jer je vrlo blizu korektnoj reci,tj. koren je isti...ali, kad sam prvi put cuo za vrstu, pokusao da izgooglam "Agama mawenze" i naravno, ni blizu!
Dovoljno da pogresis u nazivu jedno ili dva srednja slova i ne ispadne dobar search....mislim da je korekcija zato bitna, a i radi nas samih, da pravilno naucimo...da ne bude "Boa constructor" i drugih bisera... ::D

Shooree
22.12.08., 22:35
fotke uskoro, nabavio sam aparat. famoznom gliši sledi fotosešn! nego, kako da saznam kolko je star?

IV@N
22.12.08., 22:53
aj pozuri sto pre da imam vremena da se predomislim za agama mwanzae ako mi se svidi...

Shooree
22.12.08., 22:59
pa brate ima marko slike, anjegov je mnogo lepši i zdraviji od gliše.

nenad
23.12.08., 12:40
aj pozuri sto pre da imam vremena da se predomislim za agama mwanzae ako mi se svidi...


Ne vredi ti sad da se predomišljaš jer ih nema više u prodaji, a verovatno ih neće ni biti. Bolje uzmi nekog skinka.
Starost ne može da se odredi, nema on baš godove za prebrojavanje :D

ACO87
23.12.08., 14:31
Ja sam uzeo zadnjeg.... :D