PDA

Pogledaj punu verziju : Što preporučujete?



toncek
09.12.08., 22:03
dobio sam želju da si kupim jednu škorpiju.nebi htio da je jako otrovna i agresivna...da li je za početak dobar Heterometrus petersi?

Bogica1985
09.12.08., 22:15
Najbolje za početak su ti iz roda Pandinus i što si spomenu Heterometrus, masivne su ,nisu agresivne ali se moraš pomiriti sa tim da ih nećeš toliko često viđati :)

toncek
09.12.08., 22:25
ma nema veze.šta oni se vole skrivati.neznam baš puno o škorpijama....al naučit ču nije problem

Bogica1985
09.12.08., 22:29
Pa da, veći deo svog života provedu u skrovištu :)

toncek
09.12.08., 22:35
ima li isto tako neki veči al da se neskriva puno po rupama?

Bogica1985
09.12.08., 22:38
Škorpije ti se generalno skrivaju ,tako da se moraš navići ako ih želiš držati.

toncek
09.12.08., 22:41
nema veze,ma ja bi si kupio samo jednog najviše dva,pa ako mi se svidi ču vidit dalje...Bogica kaj mi onda preporučuješ?uglavnom htio bih da naraste veči barem do 10-tak cm a može i više ako rastu...

Bogica1985
09.12.08., 22:43
Pa ako hoćeš više od 10cm onda su za tebe Pandinusi ili Heterometrusi, to se barem može lakše naći, al procunjaj malo netom možda ti se još nešto svidi.

toncek
09.12.08., 22:44
ok može...pa ti javim šta sam izabrao...

pa neču baš puno birati za početak ču uzeti Heterometrus petersi pa ako mi se svide nastavit ču i sa škorpijama.čitao sam malo na kimovoj stranici...oče mu bit dobar ter.dimenzija dšv 40*40*30 imam tog jednog praznog pa bi njega stavio nutra...

Bogica1985
09.12.08., 22:59
U suštini biće, pogledaj malo lepljive teme u ovom podforumu,tu ćeš naći sve što te interesuje.

Heterometrus Petersii (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3275)

Pandinus Imperator (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3296)

Pandinus Cavimanus (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3368)

toncek
09.12.08., 23:07
sad sam pogledao...jako je ljepo uređen onaj ter.svaka čast.da uzet ču Heterometrus petersi nije ga opče teško za održavat a i temperament mi se sviđa.čim ga kupim stavljam slike.pozdrav...

zarko
10.12.08., 01:19
p imp je superiska za pocetak

Geni
10.12.08., 08:52
Samo ga je teško naći (pravog imeratora) a i na CITES-u je pa to može da bude problem.

zarko
10.12.08., 17:25
pa de da ih trazis?
ima bogica :)

Geni
10.12.08., 23:50
Da ali je generalno problem naći imperatore. Ove što Bogica ima u ponudi su prvi koje sam ja video u zadnje 2 godine. Bilo je prodatih pod tim imenom ali su skoro uvek bili cavimanusi.

zarko
11.12.08., 02:47
ja sam imoa 2 komada ali pre jedn o6-8 meseci...otisli brzo

toncek
09.01.09., 12:29
a od skorpiona imam Androctonus australisa (najotrovniji škopion na svijetu) bebe po 100 kn(14 eura) i Caraboctonus keyserlingi (takođe otrovno ali ne kao gore navedeni)malo veća beba 200 kn(28 eura)

ovako to meni nije uopče skupo nego me zanima kolko je to sigurno za uzet hehe ako je to najotrovniji škorpion na svijetu...da li je to teško za održavat?? nemam nikakvog iskustva sa škorpijama i znam da je jako glupo uzet ovako nešto otrovno,a sad neznam da li ču ispustit dobru priliku...mislim jako su jeftini...šta vi kažete na to?

Riddler
09.01.09., 12:39
pa Bogica ima Caraboctonus keyserlingi, tako da ti on moze reci vise o toj vrsti, a nisam bas siguran da je australis najotrovnija skorpija, mada to nije ni bitno, jer sigurno ima jak otrov, o kome neces morati da razmisljas ukoliko budes pazio. Sto se tice skorpija, moje misljenje je, da treba biti mnogo neodgovorniji nego kod tarantula kako bi doslo do uboda, jer skorpije nisu dobri penjaci i ne mogu da izadju iz terarijuma, tako da jedino mozes dovesti sebe u opasnost od uboda ukoliko bi hteo da ih drzis u ruci ili guras ruku u terarijum...

toncek
09.01.09., 12:47
ma ne to nikako...meni su T.na provom mjestu i na ruci sam ih rijetko držao svega 3-4 puta...nije mi to baš neki užitak,tako da sa škorpionom to sigurno nebi htio...da kada bi bio iskusniji s njima,tako da možda jednog dana...sad neznam šta bi s ovime,da uzmem ili?

Riddler
09.01.09., 12:52
Ne znam koliko imas mesta i da li ti se svidjaju ove vrste... Svakako proveri uslove koji su potrebni... Cene mi deluju i vise nego OK, tako da bih ja kupio... E sad ti znas da li ti se svidjaju ili ne, pa odluci...

toncek
09.01.09., 12:54
Bogica ajde ako ti nije problem nabaci nešto o ove dve škorpije...sad sam pretraživao forum i nema ništa o njima a na googlu sve nešto čudno...

Bogica1985
09.01.09., 12:55
Tako ti se kreću cene, jedino što kod nas imaš keyserlingi-a za 15e od nekih 3-4cm ali moraš uzeti u obzir da je WC. što se tiče australisa to im je otprilike cena e sad ti sam moraš proceniti da li da ih uzmeš.

toncek
09.01.09., 12:56
Ne znam koliko imas mesta i da li ti se svidjaju ove vrste... Svakako proveri uslove koji su potrebni... Cene mi deluju i vise nego OK, tako da bih ja kupio... E sad ti znas da li ti se svidjaju ili ne, pa odluci...

a imam jedan slobodan ter.dimenzija 40*40*30 d-š-v i tu sam mislio stavit panidusa al ovdje ga je imao Matija i prodavao ga je za 200kn mislim da je to več otišlo...

Bogica1985
09.01.09., 12:57
O keyserlingi-u ima jako malo na netu jer je veoma retka škorpija u hobiju, a znaš zašto, jer je jako osetljiva na visoke temperature i vlagu, a o australisu barem ima podataka na svakom koraku.

toncek
09.01.09., 12:57
šta to znači da je WC ::D a kakvi su im uslovi u kojima ih moram držat vlaga,temp.....itd.

ako ti nije problem daj malo ovo najosnovnije o obe vrste našvrljaj...ako može i pokoji tvoj savjet...aj molim te

Bogica1985
09.01.09., 13:13
Androctonus australis - http://pagesperso-orange.fr/eycb/scorpions/FAndroctonusSpp.htm

Caraboctonus keyserlingi - se drži na temperaturi oko 25C danju i noću oko 20C, drži se na suvom i jednom nedeljno se prska jedan deo posude, za podlogu se može staviti treset malo deblji sloj da se mogu zakopavati, kao i kod svih škorpija pravilo, rastu do nekih 5-6cm a otrov im jeste zeznut ali zbog njihove veličine govori se da ne mogu puno da naude čoveku.

toncek
09.01.09., 13:17
e hvala ti druže:D