PDA

Pogledaj punu verziju : Agresivna Grammostola rosea...



Petar
10.12.08., 01:21
Dobio sam predivnu vecu Grammostola rosea-u od Joce pre nekoliko dana, velicine oko 6 cm u telu. Po svemu sudeci da je ona uzeta iz divljine i nije imala mnogo kontakta sa ljudima. Samim tim je izuzetno agresivna, i ne okleva da pritrci i napadne kada pokusam da spustim ruku ispred nje u terarijumu. Iskreno se nadam da postoji mogucnost da je vremenom malo umirim i naviknem na to da ne napada kada pokusam da izbacim nesto iz terarijuma, ili pokusam da je lagano izvadim.

Izuzetno bi mi znacilo ako neko od vas ima dobar savet u vezi sa ovim, i voljan je da ga podeli ovom prilikom.

Hvala unapred,
Petar

zarko
10.12.08., 01:23
ja mislim da se njihov karakter tesko menja...
pogotovu izmedju presvlacenja, da pojasnim imam utisak da im se karakter menja od jednog do drugog molta. pogotovu ako se radi o malim primercima..
moje poeciloterije (neke) postaju sve normalnije..
a hromatus sve ludji

i ja sam imao agersivnu roseae i nije joj bilo pomoci

ko sto albopilosum je agresivniji od blondia !
moj utisak

Petar
10.12.08., 01:37
Uf, ne zvuci uopste utesno. :)
Postoji li nesto sto bih ja mogao da uradim pri ophodjenju sa njom? Recimo da je navikavam na taj nacin jer cu je staviti na frekventniju poziciju u stanu, ili mozda da je udaljim od aktivnosti oko terarijuma i pruzim joj vise mira?
Ima li ista od tih sistema ophodjenja sa tarantulama uticaja, i kako?

Bogica1985
10.12.08., 02:11
Mislim da tu nema menjanja karaktera, ipak to je odrasli primerak, danas mi je baš Maja spomenula vaš slučaj ,znao sam da se radi o primerku iz divljine.

zarko
10.12.08., 02:44
primerak iz divljine mislim da nema pomoci...moze smao malo da se popravi ali ne dovoljno da bi se uzimalo u ruke

toncek
10.12.08., 06:07
kako ste došli do tog primerka iz divljine?možda ako je dosta hraniš smanjiš njezinu agresivnost?

Malacrass
10.12.08., 07:39
Ako je iz divljine onda ćeš teško da ju "pripitomiš".

Obično kada se nekom greškm tarantula jako uplaši ili nešta loše joj se dogodi probat ju stavit na mjesto bez svjetla i gdje nema previše zvukova. Naravno na idealnu temperaturu i vlagu.

Proka
10.12.08., 07:46
Recimo da je navikavam na taj nacin jer cu je staviti na frekventniju poziciju u stanu, ili mozda da je udaljim od aktivnosti oko terarijuma i pruzim joj vise mira?


ovo uradi u svakom slucaju ..
nema potrebe da je izlazesh stresu..
a teshko da cesh tu bilo shta promeniti .. ### .

Geni
10.12.08., 08:49
Nema tu pripitomljavanja. Biće malo mirnija kada joj prođe stres od transporta i kada se smesti u svoje novo okruženje ali neće to biti neka velika razlika. Ne možeš je naučiti da ti dolazi na ruku ili tako nešto::D

Miroslav
10.12.08., 12:35
Mislim da za 'pripitomljavanje' tarantula treba kontakt sa ljudima još od izlaska iz kokona. U ovoj dobi, teško. Mislim da je takav slučaj sa većinom životinja.

Bifrost
10.12.08., 12:46
Evo neko moje misljenje... Pripitomljavanje i agresivnost ne postoje.

"pripitomljen pauk" - Stresirani pauk
"agresivni pauk" - Odbrambeni dobro odrzavan pauk :)

Geni
10.12.08., 12:48
Tu se potpuno slažem. Nema kod tarantula pripitomljavanja samo reakcija na nadražaje.

Petar
10.12.08., 12:59
Pre svega da se svima zahvalim na odgovorima, zaista ste mi mnogo pomogli da shvatim malo bolje kako tarantule funkcionisu karakterno. Izuzetno mi je krivo sto se ispostavilo da ce mi ona idalje biti ovako "agresivna", sto otezava ciscenje terarijuma i eliminise u potpunosti pustanje van terarijuma ponekad.
Kako god bilo, vrlo ste mi pomogli i zahvaljujem vam se svima jos jednom. :)

Hvala,
P.

ToPa 12.02.
10.12.08., 14:07
Evo neko moje misljenje... Pripitomljavanje i agresivnost ne postoje.

"pripitomljen pauk" - Stresirani pauk
"agresivni pauk" - Odbrambeni dobro odrzavan pauk :)
slazem se sa ovim ;)

kimo
10.12.08., 15:17
Evo neko moje misljenje... Pripitomljavanje i agresivnost ne postoje.

"pripitomljen pauk" - Stresirani pauk
"agresivni pauk" - Odbrambeni dobro odrzavan pauk :)

Hehe, tipičan Nemirko stav :)

Ah da, WC životinje su uvek nervoznije, stresnije i često agresivne jer su poplašene svega. Nije ti to bio dobar izbor za prvog pauka,ali šta sad, ako je uopšte prvi :) Neće se to vremenom promeniti tvojim naporima,ali samo od sebe može da se stiša.

Petar
10.12.08., 15:48
Hehe, tipičan Nemirko stav :)

Ah da, WC životinje su uvek nervoznije, stresnije i često agresivne jer su poplašene svega. Nije ti to bio dobar izbor za prvog pauka,ali šta sad, ako je uopšte prvi :) Neće se to vremenom promeniti tvojim naporima,ali samo od sebe može da se stiša.

Najgore je sto sam i birao da uzmem bas Rose-u jer sam zeleo "najpitomijeg" pauka. :)

kimo
10.12.08., 16:34
Hehe, šteta trebao si uzeti definistivno neku iz roda Grammostola, ali iz odgoja, imaš u oglasima ureostriate i rosea-e često. Sada si em dobio velikog pauka kog možda nećeš ni videti da se presvuče, em je agresivan i ko zna koliko će još dana da živi...ali na greškama se uči, bar paukova ima na tone iz odgoja,pa ne treba kupovati WC...

Miroslav
10.12.08., 17:01
Evo neko moje misljenje... Pripitomljavanje i agresivnost ne postoje.

"pripitomljen pauk" - Stresirani pauk
"agresivni pauk" - Odbrambeni dobro odrzavan pauk :)

I ja se u potpunosti slažem sa ovim. Zato sam i stavio navodnike u mom predhodnom postu.:)

Petar
10.12.08., 17:13
Hehe, šteta trebao si uzeti definistivno neku iz roda Grammostola, ali iz odgoja, imaš u oglasima ureostriate i rosea-e često...


Hoce neko da se trampi? hahahahahahaha :D

spiderboy
10.12.08., 17:13
hehe,jednostavno rešenje problema :ne čačkati pauka,nisu oni toliki smećaroši da moraš dnevno nešto da radiš u terariumu,i nema puno toga da se čišti,a ako si hteo da maziš životinju trebao si uzeti kuče ili mače,uopšte nema potrebe da ga uzimaš u ruke

Malacrass
10.12.08., 17:22
@Petar daj slika nekih da ju vidimo kako izgleda rosea =)

Petar
10.12.08., 17:28
hehe,jednostavno rešenje problema :ne čačkati pauka,nisu oni toliki smećaroši da moraš dnevno nešto da radiš u terariumu,i nema puno toga da se čišti,a ako si hteo da maziš životinju trebao si uzeti kuče ili mače,uopšte nema potrebe da ga uzimaš u ruke

Ma naravno, slazem se sa tobom u potpunosti. Ja sam ovu temu postavio prosto iz razloga da dobijem savet kako da lisim pauka nepotrebnog stresa navikavanjem na ljude, a pored toga i olaksam sebi baratanje sa terarijumom. Niko nije pomenuo mazenje pauka ili bilo sta slicno...



@Petar daj slika nekih da ju vidimo kako izgleda rosea =)

http://img.photobucket.com/albums/v285/peterlalic/Veci_Ter.jpg

spiderboy
10.12.08., 17:58
ma sve ok,nisam ja mislio ništa loše stim,najbolje će ti biti da ga/je smestiš na neko mirno mesto,da se ne bi štrecao,ali sve u svemu ne bi trebalo previše da te brine cela stvar,inače nisu isti imam neke B.Emilia tri mogu da čačkam kako god hoću i imam četvrtu ona je divlja do bola,stalno atakuje pincetu redovno tako da tamo čačkam jedino kad moram,ali kao što sam rekao ne bi trebalo da te brine sve to,nepotrebno se opterećuješ...

toncek
10.12.08., 22:56
jako ljepo uredeno.meni su baš fora ti terarijiči al nigdje ih nemogu nać...

Koby_88
10.12.08., 22:58
Da stvarno su terarijumi extra gde si ih kupio ako nije tajna :)

purple_pumpkin
10.12.08., 23:26
Pet Centar ;)
veliki (crveni) je oko 500din/47kn
srednji (plavi) je oko 400din/37kn

Proka
10.12.08., 23:29
da ja sam gledao neshto krsihsom oka one velike jer za njih sam nashao neku foru za inkubator..
i nisu toliko skupi .

Koby_88
10.12.08., 23:35
A koje su njihove dimenzije ?

Riddler
14.12.08., 00:13
@purple_pumpkin

I mene jako interesuju dimenzije ovih terarijuma...

purple_pumpkin
14.12.08., 00:21
Veličine i cene sam napisala > http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5064