PDA

Pogledaj punu verziju : Zagreb- Zmije i pauci van iz stanova!



markozmaj
10.12.08., 18:19
Ljubitelji egzotičnih kućnih ljubimaca s ulaskom u Novu godinu mogli bi se neugodno iznenaditi jer je Gradsko poglavarstvo jučer donijelo odluku o zabrani držanja pojedinih opasnih i potencijalno opasnih vrsta kao ljubimaca.

Tom odlukom više se ne bi smjele držati zmije otrovnice duže od 1,5 metara, zatim sve vrste otrovnih pauka, otrovne žabe, sve vrste mrava i termita, krokodili, majmuni, divlje mačke, slonovi, žirafe, ali i obična domaća svinja. Ovim će najviše biti pogođeni trgovci životinja, kao i Nenad Vrbanićistinski zaljubljenici u egzotične vrste. Svi vlasnici koji već posjeduju takve životinje moći će ih imati dok ne uginu, ali poslije neće moći nabavljati nove. Ova odluka mogla bi podići mnogo prašine u javnosti jer, primjerice, predsjednik Udruge ULJEZ (Udruga ljubitelja egzotičnih životinja) Nenad Vrbanić svom stanu na Trešnjevci ima više od 150 zmija, od kojih su neke duge i više od tri metra.

- Ovakva odredba bila bi kontradiktorna zakonu Ministarstva kulture, Uprave za zaštitu prirode, koje je donijelo pravilnik o uvjetima za držanje egzotičnih životinja, pa se ne bi smjelo na taj način zabranjivati njihovo držanje. Nitko se od gradskih poglavara nije posavjetovao s udrugama, tako da mislim da to neće samo tako proći. Zabranom bi samo više ljudi otišlo u ilegalu - smatra Vrbanić.

Za zabrane nije ni predsjednica Saveza udruga za zaštitu životinja Jadranka Dragović koja je istaknula da bi bilo bolje voditi računa o uvjetima u kojima te životinje žive. Exoticum anima, poduzeće koje se bavi distribucijom terarijskih životinja, također bi moglo biti pogođeno odlukom. Kako je rekao direktor Nikola Hađar, kod takvih pitanja odlučuju ljudi koji o životinjama nemaju pojma.

izvor: http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak/art-2008,12,9,,144352.jl

toncek
10.12.08., 19:17
da da,to je bilo svađa oko tog tamo na forumu akvarij.net. ma kenjaju gov.nari nabijem ih na kurč...,ovi iz poglavarstva seru govn.a šta ne zabrane držanje mačaka i pasa po stanovima(da naglasim da ni protiv njih nemam ništa jer imam i mačka i dva psa) a ne exo životinje kojih nema toliko puno ko mačaka...ma nabijem ih malo.oprostite na ovako ružnom riječniku al stvarno poludim na takve stvari.tako i financijsko stanje nije baš nešto bajno i ukinu božičnice i sve drugo i onda si gospoda iz sabora kupe tenka,nekakvo oklopno vozilo za koje daju miliun eura i bezpilotnu letjelicu za pr mil.kuna hahahh seljač.ine...

Soulfly
10.12.08., 23:45
Nema razloga zabraniti drzanje zivotinja pa cak i otrovnih vrsta (koje jelte ne izlaze iz terarijuma) ako se pritom cuvaju u odgovarajucim uslovima.... Sto kaze toncek jedu oni malo g

Proka
10.12.08., 23:53
ehh pa moraju to im je posao ;) ..

D@nijel
11.12.08., 12:05
Pa plase se da ne poizlaze i ne pokolju pola stanovnistva.Ja mislim da je to u pitanju.:)

Bifrost
11.12.08., 12:21
Hehehe, meni nije jasno ono drzanje zmija otrovnica od preko 1.5m u cemu je fora? Ne razumem se toliko u zmije ali mislim da su vecina otrovnica manje od 1.5m, a koja je razlika ako neko drzi otrovnicu od 1.5m i neke vece otrovnice?

Nemanja
11.12.08., 12:30
Haha, to sam i ja hteo da pitam... Verovatno im je neko rekao da su one opasnije... :D:D:D

crow
15.12.08., 17:32
to vazi samo za pitone i boe da nisu vece od 1.5m

nenad
15.12.08., 19:00
To je greška, zabranjuje se držanje otrovnica, kao i zmija dužih od 1,5m, što je teška glupost. Mnogi smukovi mogu da pređu 1,5m, a bezopasni su.

Shooree
16.12.08., 13:28
volim kad seljačka logika prevlada, čuvajte se. A to je kod nas ###, uvek tako...

sramota.

toncek
16.12.08., 16:40
volim kad seljačka logika prevlada, čuvajte se. A to je kod nas ###, uvek tako...

sramota.

ako možeš pojasni malo...ja te baš i nisam dobro razumio...nekako mi se ovo čini kao prijetnja,al kako rekoh nisam te razumio šta si htio reč....