PDA

Pogledaj punu verziju : Terarijum za devojchicu :]



Dheva
14.12.08., 00:21
http://img519.imageshack.us/img519/8716/pict0022am8.jpg



http://img249.imageshack.us/img249/1096/pict0028fc1.jpg


http://img254.imageshack.us/img254/8366/pict0029nd1.jpghttp://img519.imageshack.us/my.php?image=pict0022am8.jpg

elem... khm khm
ter je pravljen pod nemogucim uslovima i odlichno je ispao obzirom na vreme za koje je napravljen..

ima lampu, podlogu, shtek, vodu i gekona... za sada :]

i da, ovo bi bio moj legendarni poklopac

naravno, svi saveti, kritike itd dobrodoshli...

Bluie
14.12.08., 00:43
Koje su dimenzije? I sta je ovo crno na spojevima poklopca - silikon?
Cool poklopac, ko neka pagoda :)
Daj malo vece slike stavi..

Dheva
14.12.08., 00:50
Koje su dimenzije? I sta je ovo crno na spojevima poklopca - silikon?
Cool poklopac, ko neka pagoda :)
Daj malo vece slike stavi..

ne, to crno je kant traka, a dimenzije su 66x43x43

a slike su mi sve neshto mutne... ni vece nisu bolje...
videcu sutra po dnevnom svetlu da napravim neke pa stavljam :]

Proka
14.12.08., 01:00
a shta ide unutra ? L.G ?

Dheva
14.12.08., 01:11
mala gekonchica

Stufy
14.12.08., 01:18
Poklopac ti je stvarno super.
Jel to finalna varijanta ili ces ipak stavljati neku pozadinu?

Proka
14.12.08., 01:25
mogla si malo da izmeshash pesak sa tresetom .
samo toliko i da dodash josh jedno skrovishte.
i da da dodam da je poklopac odlican .

nenad
14.12.08., 01:36
Ma, nemojte joj više hvaliti poklopac, uobraziće se. Pričala mi je toliko o njemu... :D Super je, zezam se.

Dheva
14.12.08., 11:19
::D ::D

ter svakako nije josh gotov... josh cu ja svashta da joj dodam unutra...
...a poklopac je lep, ali je prilichno tezhak... :)

007
14.12.08., 11:22
:confused:A,ko ti je pravio poklopac

Dheva
14.12.08., 12:20
drugar :cool:

Bluie
14.12.08., 14:37
A sta je odozgo na poklopcu, mat staklo ili neko platno...ne vidi se bash...

rassa
14.12.08., 14:52
ja mislim platno neko - za komarce

Dheva
14.12.08., 17:17
odozgo je Lexan... to je ono plastichno u dva sloja
mrezhicu josh nemam, ona ce biti pozadi... nismo u 6 ujutru imali gde da je kupimo... :]

ACO87
14.12.08., 21:24
super ti je ter...ali sto rece nenad..ne smemo da te previse hvalimo uobrazices se.....:):) salim se...pozzz

Dheva
15.12.08., 21:54
Prvo!
da se pohvalim:
...pojela je danas chak dva crva! ::D
dodushe nece ako nije iz ruke, ali bozhe moj... :]

Drugo,
zna li neko gde ima da se kupi nekakva plocha od stiropora, hocu da joj napravim stepenichice i zezalice za penjanje... odgovara mi stiropor jer sa njim sama mogu da joj podesim visinu...

Trece:
jel stvarno ok to shto uopshte nece da izadje iz shteka dok joj je upaljeno svetlo ili dok ja ne pridjem?

rassa
15.12.08., 22:00
Trece:
jel stvarno ok to shto uopshte nece da izadje iz shteka dok joj je upaljeno svetlo ili dok ja ne pridjem?
bas te voli ........

nenad
15.12.08., 22:36
Baš korisne informacije deliš Rasso. Jel ti proradio onaj klip? :D
Najnormalnije je da se krije i da dobar deo dana provodi u šteku. Vremenom će to prestati da ti smeta.

Dheva
15.12.08., 22:44
ne smeta mi ni sad, nego samo pitam jel to ok...

ACO87
15.12.08., 23:11
Rekoh ti ja da je to gospodjica...nece ona da se muci da juri hranu,nego ceka da joj doneses pred usta...:):)

rassa
15.12.08., 23:31
Baš korisne informacije deliš Rasso. Jel ti proradio onaj klip? :D
Najnormalnije je da se krije i da dobar deo dana provodi u šteku. Vremenom će to prestati da ti smeta.
pa kazem zeni da je bas voli gekon i da izlazi kada mu pridje.....cccc.....mislim ovo je potpuna diskriminacija.....

ACO87
15.12.08., 23:50
Pa ja sam je dresirao da se tako ponasa...:):) Stvarno je pitoma i uziva da se ceska....:):) Pozz za Dhevu....

Dheva
15.12.08., 23:51
...zheni? :th_Noooo:

:]]

rassa
15.12.08., 23:54
lepo kazem ja............
-sve sto ne treba uzeli za ozbiljno :) a komentare ko j.be.... ma ko sto je gore navedeno - potpuna disriminacija

nenad
16.12.08., 00:14
Samo mi nije jasno zašto se prave oftopici? Ako ima konkretnih pitanja i priče, zašto pravite dodatni posao administratorima da brišu nepotrebne gluposti? Skoro mi se žalio jedan novi član, da na ovom forumu ima previše oftopika. Ima ljudi koji hoće da nađu informacije, a ne da gube vreme čitajući ćaskanje i glupiranje članova koje i ne poznaju. Imate privatne poruke, imate Kafić, imate Čat, pa malo li je? (ovo ja i na svoj račun pišem, nažalost)

Geni
16.12.08., 08:41
(ovo ja i na svoj račun pišem, nažalost)

Pravo u centar. Mora neko i da da primer ali takvih, na žalost, nema. Već smo počeli da pravimo offtopic i u oglasima (to je valjda poslednja lestvica).

Svi se žale kada se offtopic briše ali mi nemamo više dobre teme o teraristici. Sve se popune offtopicom i odu u *****. Kada sve dovršim sa forumom što sam zamislio, moram da se bacim na brisanje a to će da mi oduzme nenormalno vremena. A opet moram da krenem sa akcijom redovnog upozoravanja na skretanje sa teme a za to nemam vremena.

Dheva
16.12.08., 13:13
elem, da se vratimo na temu:
zna li neko gde ima onaj stiropor? :)

Stufy
16.12.08., 14:12
Imas razne vrste stiropora razlicite tvrdoce i debljine po gradjevinskom stovaristima...

Dheva
17.12.08., 22:06
http://img253.imageshack.us/img253/8845/pict0046iv0.jpg

http://img241.imageshack.us/img241/8255/pict0050us8.jpg

http://img340.imageshack.us/img340/4930/pict0053mx4.jpg


mica mala :]]

ACO87
18.12.08., 04:56
Extra je ispala....super...

Dheva
18.12.08., 09:48
ma losh je fotoaparat :]

Bluie
18.12.08., 12:06
Konacno da vidimo malu u akciji, jos samo da se snimi kako ganja lateralisa i bice super! ::D

ACO87
18.12.08., 13:40
Aj Dhevo baci slicicu kad ganja lateralisa.... ::D

Bluie
18.12.08., 13:47
SAmo pazi da se ne desi da ti njega juris po stanu ::D Brzi su! Bas me zanima da li ce da jede...

ACO87
18.12.08., 20:33
ja mislim da hoce....ne buni se ona... ::)

Ig0r
19.12.08., 02:32
Sve u svemu ova tema može da se svede na pet postova..... U pravu je Nenad skroz! Forum je počeo jako da umara glupostima, sve manje ima veze sa teraristikom a sve više sa nekim nebitnim informacijama ko je kad jeo, ko je kad pio, ko šta radi, itd.... Razumem ja u potpunosti da je novim članovima interesantan svaki pokret neke nove životinje koja jedva da mrda ali zašto imaju potrebu da to ovde podele sa svima - to mi nije jasno... Takođe mi ne ide u glavu kako neki ljudi ili deca mešaju forum i čet. Te dve stvari mi trenutno uopšte nisu jasne...
I ovo je off tako da Dheva stvarno izvini, a modovi će ovo verovatno brisati... I TREBA! Ovo i pola foruma...

ACO87
19.12.08., 02:46
grofe izvini ali ja mislim da gresis....sta treba da pisemo...? Devojka ima gekona....i zeli da srecu podeli sa nama..valjda je cilj u tome da se sto vise ljudi privuce da se bave teraristikom...a strucne postove cemo prepustiti strucnjacima...ja sigurno nemam toliko iskustva sa teraristikom kao Nenad,Kimo,Zarko.... Mi pisemo ono sto znamo...


nista licno...

Ig0r
19.12.08., 02:59
Pa upravo si sam objasnio... Ljudi koji dođu ovde uglavnom su tu da bi našli informacije o životinji koja ih zanima. Vidiš to je nemoguće kad se vazda palamudi o tome kako je nečija životinja lepa ili gladna ili ovo ili ono... Ne kažem ja da ne treba ovo ili ono samo da za to postoji mesto... Kafić ili šta već. Možda bi bilo najpametnije da se kao na ABu otvori sekcija tj. podforum samo za to pa ako nekog interesuje kad je Šavlov ili Pavlov gušter ili pauk jeo neka ide i nek gleda. Ne bi trebalo time gušiti edukativnu funkciju foruma koja je do nedavno bila primarna...

zarko
19.12.08., 04:14
haahahahahahah
ja nisma ni na cijoj strani jer je uredjenje foruma genijev poso, tako da necu da komentarisem ovo...ali nemogu a da se ne nasmejem na "palamudi"


sorry za off

ACO87
19.12.08., 04:38
ok...



Dheva...kako napreduje gekonka...da li se privikla na novi ter?

Dheva
19.12.08., 12:04
chek chek...

pa ja sam nova. Doshla na forum i prochitala polovinu tema sa foruma, shto bez, shto sa sve offtopicima... i uopshte mi nisu smetali... zapravo, zakljuchila sam da je prisutna ekipa ok...

ok, besmisleno bi bilo da neko u delu 'vashi terarijumi' otvori temu: 'Bokte, shto pamela ima velike sise!' ili "Naprsla mi osovina ja kolima'... ali zaboga, sve shto pishemo i dalje ima veze sa teraristikom :)

uostalom, ja ne bih imala nikakav poriv da dolazim na mesto gde je grobljanski ozbiljna atmosfera... chak ne bih imala ni motiv da otvorim temu sa pitanjem, jednostavno bih iscimala nekoga od struchnijih na pp... i shta ce mi onda i tema i forum...

o tome koliko je moderatorski posao nezahvalan, znam... jer sam i sama bila mod na nekim forumima... ali ako sterilishesh mesto, vremenom niko vishe nece ni da dolazi na njega... jer budimo realni, u vecini sluchajeva bi to izgledalo tako shto bi neko otvorio temu sa pitanjem, neko bi dao odgovor, i to je to... ni jedna tema ne bi imala vishe od 1 ili 2 strane...

...a to: 'imate mesto za off topic', ne radi... jer onda to ne bi bio off topic :] nikom nije uspelo da nagura ljude u jednu praznu prostoriju i natera ih da sponatano naprave zhurku :]

prosto, kad tema prestane da bude aktuelna, dodje i obrishe sve shto je vishak i to je to... najbezbolnije :]

ne bih da ovo bilo kome zvuchi pogreshno, ali ja radije ne bih da budem deo mesta gde cu pred svaku rechenicu da razmishljam da li smem ili ne smem, da li ce posle neko da me opominje, itd... takvo mesto prestane jednostavno da bude prijatno...
uostalom, kako novi chlan mozhe da uchestvuje u temi ako nije upucen u materiju dovoljno da mozhe da diskutuje? mozhe samo da gleda... ili da baci neki off topic :]



signed by
jedan novi-egzaltiran chinjenicom da poseduje gushtera-drug chlan :]

:]

PS.
@ACO
josh nisam skupila hrabrost da otvorim kutijicu sa lateralisima, a jutros je chak pojela 4 fobasa ::D

nenad
19.12.08., 12:45
prosto, kad tema prestane da bude aktuelna, dodje i obrishe sve shto je vishak i to je to... najbezbolnije :]


E, baš tako ;) Dok traje prepiska i zezanje, ukoliko nije nešto što po pravilima foruma mora odmah da se ukloni, onda je ok. Kad se završi, brišu se suvišni postovi koji samo opterećuju forum, kao i članove koje oftopik ne zanima, nego samo nove informacije vezane za teraristiku.

ACO87
19.12.08., 13:01
Znaci resismo i ovo? :D

@DHEVA

A zamisli kako je meni sa ovim dubiama?:)...

Dheva
19.12.08., 13:16
zna li neko, mozhe li gushter da se pregoji?
imam utisak da bi ova moja stvarno jela koliko god da joj dam...

nenad
19.12.08., 13:39
Može da se pregoji, i to kod nekih vrsta baš predstavlja problem. Neki gušteri jedu koliko im je potrebno (kao moj leopard gekon), a neki jedu preterano. Treba voditi računa o tome. Oni slabo troše hranu koju unesu u sebe, jer se ne kreću puno i ne jure za plenom. Zato im i ne treba puno hrane.

ACO87
19.12.08., 15:53
Ne brini se Dhevo ona ce jesti dok mu ne bude dosta...onda ce samo okrenuti glavu....

Dheva
19.12.08., 17:20
danashnji score:

4 fobasa, i dva lateralisa (veca)...
treci josh uvek trchi po teru :]

ACO87
19.12.08., 18:11
ma samo nek jede...da poraste velika i da ima sve petice u skoli... ::D ::D

zarko
19.12.08., 20:27
do godinu ipo dana jedu mnogo vise..posle i sami smanje ali ne treba sepregojiti guster..mogucnost GOUT -na engleskom , mislim da je giht kod nas na srpskom (znate ja nisma odavde ) je mnogo veca kod debeljana !!
a giht boli i bolje da udaris gustera od patos nego da ga cuvas sa gihtovanim zglobovima

Dheva
20.12.08., 10:49
a shta bi ustvari bili gihovani zglobovi?

kimo
20.12.08., 12:09
Ja ne znam šta je, ali ćeš ti jako teško, čitaj nikako, pregojiti guštera koji je u razvoju...tako da samo ti njemu davaj koliko god hoće da jede, dok još uvek raste. Kada ti bude delovao da predebelo, konkretno kod leo. gekona, da mu je telo debelo, a rep deblji od tela, tada mu samo smanji hranu i proredi i neće mu ništa faliti.

zarko
20.12.08., 14:57
to je zadebljanje zglobova lici kao da se hrskavica nahvata ,kad se skine koza naravno...
zglobovi zadebljani ......aaaaaaa sad sam se setio bre...uritna kiselina zbog preopterecenih bubrega se gomila na zglobovima ..eto setih se

nenad
20.12.08., 15:21
To se inače zove giht. Ta bolest je prisutna i kod ljudi.

kimo
20.12.08., 17:50
Jel je neko od vas video to na gušteru? Ili možda neki link? Ili neke simptome,tj. jel ona otežano hoda ili ni ne može da hoda?

IV@N
21.12.08., 13:37
da nemislite mozda na reumatizam to je isto otkazivanje zglobova osoba ili zivotinja gubi osecaj,ne moze da ih koristi na kraju potpuna paraliza... to se javlja i kod zivotinja i nepoznat je uzrocnik...

zarko
21.12.08., 14:32
ne giht je talozenje uritne kiseline....reumatizma je okostavanje zglobova ako se ne varam i propadanje hrskavice ....ne znma tacno!!
ja mislim da moj matori kameleon ima to trenutno ...jako je star i onemocao !!!nisam 100% siguran i ne vidim da ima problem ali na izgled mi je sumljiv ...mada i dalje ima odlican hvat,sto bi bio jedan og glavnih simptoma-los i slab hvat kameleona !!!nateceni zglobovi
u glavnom giht je indikatom mnogo ozbiljnijeg problema...
oce cesto da se javi kod biljojeda koji se hrane neadekvatno ,koji unose previse zivotinjskih proteina