PDA

Pogledaj punu verziju : Eupalaestrus campestratus



StefanovaPomajka
17.12.08., 11:27
Imam malečkog cca 3,5 cm. Kopa po kutiji kao sumanut. Stavila sam mu treseta oko 4 cm dubine i na to skrovište od polupanog malog ćupa. Odmah se bacio na preuređivanje! Ali mi je žao što to uvek radi noću, pa vidim samo krajnji rezultat, a ne i ceo performans. Prvo je zatrpao prvobitan ulaz u skrovište i otvorio drugi na suprotnoj strani. Onda se odlučio da mu ćup ne odgovara, pa je van njega prokopavao jamu sa tunelom, dosta široku i duboku, sve do dna posude s jedne strane (providno je dno pa mogu da ga špijuniram kad podignem, hahaha), pa je onda odlučio da proširi kapacitete, i sa druge strane otvorio prilaz...

Ono što me brine je da li će taj sav treset da izdrzi građevinske radove, a da mu se ne sruši na glavu? I šta ako se to desi? Može li on sam sebe da spašava u tom slučaju?

I šta ću ja da radim kad budem htela da ga premestim u novo stanište? Kako da ga izvadim, a ne zatrpam ga slučajno u njegovom pokušaju da se sakrije dublje?

ToPa 12.02.
17.12.08., 12:16
ne brini se zna on sta radi, one tunele prave od treseta i dodatno ga ucvrscuju mrezom, tako da nema brige...

Geni
17.12.08., 14:03
Pa to dosta zavisi i od treseta. Kokosov može da bude dosta rastresit i ako se malo duže ne zaliva pa se osuši, može da se obruši. Čest slučaj kod kopača koji manje pletu poput C. crawshayi-a ili M. robustum-a. Ništa im neće faliti naravno i lako se otkopaju.

Prebacivanje je veoma lako. Ja preručim ceo sadržaj prethodne posude (sa sve tarantulom) u novu posudu i sačekam da se smesti pa posle par dana izvadim višak. Ne sviđa im se ta metoda baš previše ali je brza i efikasna.

marko
17.12.08., 23:14
...
I šta ću ja da radim kad budem htela da ga premestim u novo stanište?Pa za par godina ćeš smisliti već nešto što se tiče tog premeštanja :)
Jaaako sporo rastu, ali jaako.

StefanovaPomajka
18.12.08., 09:13
Znam da sporo rastu, pa neću toliko dugo da ga držim u plastikariji u koju sam ga ubacila iz one mini kutije u kojoj je prvo bio - kvari mi estetski ugođaj. Hoću da sastavim stakleni ter malih dimenzija (12dx12šx10v), tako da će prebacivanje biti vrlo skoro.

StefanovaPomajka
26.12.08., 11:33
Baš se desilo! Juče mu se sve obrušilo na glavu. Ne bih ni primetila odmah, jer je meni spolja na prvi pogled izgledalo sve sasvim uobičajeno... Nego kako je on duboko prokopavao sve do dna, mogla sam ga viđati kroz dno kutijice, ako bih je podigla. A providela se pod uglom i ploča stola, gledano spolja u tunel. I sad odjednom sve je bilo mračno i nisam ga više mogla videti ni sa jedne strane. Nisam nešto paničila, mislila sam otrpaće se sam. Ali jutros nije bilo promena, niti kretnji... Nema ga, pa ga nema... I onda sam otvorila kutiju i pažljivo izvadila onaj polomljeni ćupić koji je delimično pokrivao iskopine. I ne vidim T nigde, sve ispod zatrpano. I malčice prodžaram lenjirom, kad eto ga mališa! Prašnjav & prljav, ali živ & zdrav. Iskopah ga! Elem, ne znam da li je postojala mogućnost da tako ugine, da sam ga ostavila. Dosta je zemlje bilo i možda mu je bila teška... Ne znam.

kimo
26.12.08., 12:21
Nema šanse da ugine, pre bi on iskopao nazad neki put i izašao da mu je to problem, naravno ako je samo zemlja u pitanju, ne verujem da držiš nekakvo kamenje i čuda za kopača?

Geni
26.12.08., 12:23
Izašao bi bez problema. Moji su uvek uspevali da se iskopaju. Treba im par dana ali se pojave na površini na kraju.

StefanovaPomajka
23.06.09., 12:14
http://lh4.ggpht.com/_GMwDVprOJw4/SkCmj4I8geI/AAAAAAAAAbE/sUGtTHbvLl0/DSC00010.JPG

Da obnovimo temu... Niko ne piše o ovoj vrsti, nepravedno zapostavljenoj!

Moj eup. camp. odlično napreduje. Mislim da sam mu potrefila uslove, pošto se presvlači u lepom ritmu od oko 40 dana (za sada). Stalno je vidljiv, iako je kopač, jer je široko prokopao duž ivica terarijuma. Držim ga u malom staklenom terarijumu (12š X 12d X 15v), sa kokosovim tresetom dubine 10 cm, bez ukrasa ikakvih. Često preuređuje, aktivan je i mnogo je lep sa roze dlačicama i belim štraftama. Sad je već oko 7 cm u rasponu, (žao mi je što imam samo ovu jadnu sliku). Od zimus je u mojoj kancelariji gde je klima nameštena na 25 C. Dolijem mu tu i tamo vode preko treseta, kad primetim da je isušeno (ova vrsta ne traži puno vlage). Ako ga uporedim sa mojom chr. cy., ispada da eup. camp. bolje napreduje, a i chr. cy. mi je tu, u kancelariji na istom stolu, sa istim kokosovim tresetom... Dok se chr. cy. presvukla 2 puta, eup. camp. je već treći put odradio!

Svakako ova vrsta ima moju toplu preporuku da ga nabavite.

marko
23.06.09., 12:21
Kako niko ne piše? Baš sam pre desetak dana pisao o mom primerku :)

Totalna suprotnost u odnostu na tvog jer ovaj kod mene jako slabo napreduje. Nije da se ne presvlači, nego se jako malo poveća nakon presvlačenja. Ali bez obrzira i ja ga preporučujem jer je veoma tolerantna vrsta, mirna kao bubica :)

Ig0r
23.06.09., 14:10
Imam i ja jednog i "napreduje" isto kao Markov. Brže raste G pulchra. Neka. Bar će živeti sto godina ako ja nešto ne pogrešim.